Akadémiai körkép: így indult a rájátszás
- ápr. 14.
- 2 perc olvasás

A Szent Mihály FC valamennyi együttese túljutott az első fordulón az alsóházban, mutatjuk, hogy állnak lányaink!
Egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség. A maximálisan megszerezhető kilencből négy pont. Így indították az 5-8. helyért folyó rájátszást a Szent Mihály FC csapatai a női akadémiai bajnokságokban. Nézzük, hogy állnak a lányok az első forduló után!
A Szent Mihály FC U-15 kitűnő játékkal rendkívül fontos győzelmet aratott Szombathelyen. Olajos Csaba tanítványai a 4-2-es sikerüknek köszönhetően két pozíciót léptek előre, s jelenleg a hatodikok. A Diósgyőr - Pécs meccset április 15-én rendezik, ekkor lesz majd teljes a kép, mindenesetre örömteli, hogy a PMFC-t és az Illést is vissza tudtuk előzni - még ha egyelőre csak jobb gólkülönbségünk révén is, hiszen mindhárom alakulat 9-9 pontos a 13 pontos miskolciak mögött. Április 26-án (vasárnap) 13 órakor éppen a DVTK-t fogadjuk Tápén, jó lenne ellenük egy bravúr.

A Szent Mihály FC U-17 számára már nem sikerült ilyen jól a budapesti kirándulás. Fábián-Saleh Houssam gárdája nagyon sima 5-1-es vereséget szenvedett az MTK-tól úgy, hogy lényegében egyetlen percig sem volt esélye a pontszerzésre. A 23 pontos MTK és a 21 pontos ETO különmeccset vív az ötödik helyért. A mieink 3 ponttal továbbra is hetedikek az ugyancsak 3 pontos DVTK előtt, s a továbbiakban nem lehet más a cél, mint hogy magunk mögött is tartsuk a borsodi riválist. Folytatás április 24-én (pénteken) 15 órakor idehaza a Győr ellen. Bízunk abban, hogy alakulatunk ezúttal a szebbik arcát mutatja majd.

A Szent Mihály FC U-19 fordulatos, gólzápors összecsapáson 3-3-ra végzett Diósgyőrben. Miután a Pécs némi meglepetésre hazai pályán kapott ki az ETO-tól, Hadár Attila brigádja jelenleg pontelőnnyel az ötödik. A mieinkek 16 pontjuk van, a PMFC 15 pontos, ugyanakkor nem szabad leírni a 12 pontos Győrt és a 11 pontos DVTK-t sem. Itt is hasonlóan szoros küzdelem várható, mint a legkisebb akadémiai korosztály rájátszásában. Lányaink számára most három hazai mérkőzés következik, meghatározó lesz, hogy ezeken milyen szorgosan tudjuk gyűjtögetni a pontokat, a győzelmeket. Először április 19-én (vasárnap) 13 órakor az ETO lesz a vendégünk.

A nyitóképen az U-15-ös csapat.




