Mérkőzések, eredmények (20. hét)
- máj. 16.
- 6 perc olvasás
Frissítve: máj. 18.

Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, hétfőtől vasárnapig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok!
Május 11. (hétfő) 16:00, Vármegyei női U-16 17. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna:
Szent Mihály FC - Ásotthalom TE 5-1 (3-0). Szent Mihály: Bárdos Laura - Ocskó Odett Anna, Gácser Zoé, Kis Anna Réka, Benecz Petra, Török Nikoletta, Szurmai Enikő. Cserék: Zámbó Krisztina, Nagy Lilla, Pálvölgyi Dorka, Vajas Boglárka Izabella.
Gólszerzőink: Zámbó Krisztina 2, Gácser Zoé, Nagy Lilla, Pálvölgyi Dorka
Pigniczki Zoltán edző: "A harmadik helyezés szempontjából fontos mérkőzésen a racionalitást tartottuk szem előtt. Gratulálok a lányoknak a bronzéremhez!"
Május 13. (szerda) 19:00, Vármegyei férfi U-19 Tisza-Maros csoport 13. forduló, Szentmihály:
Szent Mihály FC - Szentesi Kinizsi SZITE 3-4 (2-2). Szent Mihály: Fődi Máté István - Tajti Levente, Zsótér Gergő Botond, Juhász Roland, Borzók Máté László, Nagy Gergő, Ferge Attila, Kajcic Gergő, Mórocz Gergő, Nándori Barnabás, Lukács Zoltán János. Cserék: Illés Márk, Pálfi Gergő, Juhász Marcell.
Gólszerzőink: Nándori Barnabás 2, Lukács Zoltán János
Heipl Ábel edző: "Megyei szinthez képest jó iramú és színvonalú mérkőzésen sajnos mi húztuk a rövidebbet. Gratulálok a Szentesnek! Készülünk a vasárnapi szezonzárásra."
Május 16. (szombat) 9:00, U-11-es Bozsik-fesztivál, Makó:
A Szent Mihály FC U-11 mind a négy mérkőzését megnyerte a tornán.
Szent Mihály FC U-11: Bakonyi Botond, Seyhun Son, Böhler Zétény, Juhász Mór, Murányi Gergő, Katsidis Steven Efstathios, Harajka Ádám.
Baka Márk edző: "Az időjárásnak megfelelő létszámmal utaztunk szombaton a makói Bozsik-fesztiválra, az esős időben hét játékossal mentünk el, de szerencsére így épp megvoltunk. Mind a négy meccsünket megnyertük, húsz fölötti gólt termeltünk, és csak egyet kaptunk. Büszke vagyok a srácokra, le a kalappal mindenki előtt! Visszatekintve, több mint másfél éve dolgozunk együtt, s azóta rettentő nagy fejlődésen mentek keresztül a srácok, a saját korosztályukban kiemelkedő eredményeket produkáltak a Bozsikokon. Úgy gondolom, a játékosaink alkalmasak a korosztályváltásra, ami meg is fog látszódni a jövőben."
Május 16. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VII. csoport 9. forduló, Csólyospálos:
A Szent Mihály FC U-10 "B" eredményei:
Szent Mihály FC - Kiskunhalasi FC 2-2. Gólszerzőink: Krabót Zita, Frank Maja
Szent Mihály FC - Mercedes Kecskeméti LC 4-3. Gólszerzőink: Krabót Zita 3, Bajtai-Borszéki Bianka
Csólyospálos - Szent Mihály FC 1-6. Gólszerzőink: Krabót Zita 3, Lévai Dorina 2, Frank Maja
Szent Mihály FC U-10 "B": Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Kocsispéter Lotte, Krabót Zita, Lévai Dorina, Mezei Emese, Pásztor Villő, Török Tamara.
Frank Attila edző: "Az esős időjárás ellenére, csúszós pályán, hatalmas gratuláció a lányoknak. A Regionális tornák eddigi legjobb teljesítményét nyújtották. Erre igazán büszkék lehetnek és így tudunk fejlődni, ezzel a hozzáállással és mentalitással. Már-már szokásos döntetlen játszottuk a Kiskunhalas csapatával. Korai vezetést szereztünk, majd kiegyenlítettek. Szögletből érintés nélkül újra vezettünk, úgy nézett ki, hogy sikerül is legyőzni őket, de a végén egy védelmi hibát kihasználtak és kiegyenlítettek. Jó iramú mérkőzés volt. Következett a Kecskemét csapata, ahol koncentráltan kezdtük, és ismét vezetéshez jutottunk. Majd gyorsan megfordították az eredményt. A lányok nem adták fel, küzdöttek, csúsztak, másztak és hátrányból felállva megfordítottuk a meccset és behúztuk a várva várt győzelmet. Ez egy komoly teljesítmény volt sok futással, akarással és szép gólokkal. A harmadik mérkőzésen a Csólyospálos csapatával találkoztunk, hol tetszetős játékkal rukkoltunk elő, sok passz, labdatartás, visszapasszok és forgatások is láthatóak voltak. Az eredmény ezen a meccsen másodlagos volt, hiszen olyan taktikai és technikai dolgokat sikerült gyakorolni, amit ritkán tudunk, de a szép akcióknak nagyon örültem."

Május 16. (szombat) 11:00, Regionális női U-14 Dél-Keleti csoport 18. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna:
Szent Mihály FC - Szolnoki MÁV FC: május 22-ére halasztva
Május 16. (szombat) 17:30, Simple Női Liga NB I 22. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum:
KÉSZ-St. Mihály-Szeged - MTK Budapest 3-2 (2-1). Szent Mihály: Aradi - Simonovic, Zarkovic, Komlós, Ónodi, Antelj (Juhász E.), Szabó D., Djurdjevac (Nagy L.), Horváth A. (Olasz), Török (Németh P.), Popovic.
Gólszerzőink: Szabó D., M. Popovic, Nagy L.
Major László vezetőedző: "Borzasztóan büszke vagyok rá, hogy első alkalommal sikerült legyőznünk az MTK-t, ráadásul teljesen megérdemelt diadalt arattunk, mert a helyzetek alapján a vendégek számára lehet hízelgő a végeredmény, több góllal is nyerhettünk volna. Ritkán látható színvonalas, fordulatos, izgalmas és küzdelmes mérkőzésen múltuk felül a harmadik helyezett csapatot. Gratulálok a lányoknak a mai sikerhez és a történelmi ötödik helyezéshez is, amit szintén óriási bravúrnak tartok!"
Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható.
Szöveges, élő közvetítésünk IDE KATTINTVA olvasható.

Május 17. (vasárnap) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VIII. csoport 9. forduló, Gyula:
A Szent Mihály FC U-10 "A" eredményei:
Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 0-3
Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 0-5
Szent Mihály FC - Tiszakécske VSE 0-2
Szent Mihály FC U-10 "A": Nagy-Jójárt Petra, Teodós Dalma, Kazi Léna, Fischer Hanga, Keresztes Gréta.
Busáné Balázs Rita edző: "Csere nélkül utaztuk el a gyulai tornára. A lányok nagyon elfáradtak, de remekül küzdöttek, s mindent megtettek."
Május 17. (vasárnap) 10:00, Vármegyei férfi U-19 Tisza-Maros csoport 18. forduló, Mindszent:
Mocorgó UFC Mindszent - Szent Mihály FC 17-1 (11-0). Szent Mihály: Fődi Máté István - Juhász Roland, Zsótér Gergő Botond, Simkó Kristóf Benjámin, Borzók Máté László, Nagy Gergő, Tajti Levente, Mórocz Gergő, Varga Bence, Illés Márk, Faragó Mátyás. Csere: Gondi Milán Mihály.
Gólszerzőnk: Illés Márk
Heipl Ábel edző: "Nem méltóan zártuk a szezont a pályán. Remélhetőleg a pályán kívül majd sikerül méltóan!"
Május 17. (vasárnap) 11:00, Akadémiai női U-15 Alsóház 5. forduló, Miskolc:
Diósgyőri VTK - Szent Mihály FC 4-0 (1-0). Szent Mihály: Hovanecz Lilien - Csala Boglárka, Szalkai Anna, Minorics Eszter, Elekes Jázmin, Ligeti Dóra, Nagypál Viktória, Radoi Fanni, Palotás Panni, Gondi Hanna Zsuzsanna, Simon Anna. Cserék: Friebert Enikő (k), Bitó Nikoletta, Mészáros Doroti Terézia, Boruzs Fruzsina, Orvos Maja, Birling Noémi.
Kiállítva: Nagypál Viktória
Olajos Csaba edző: "Nehéz napon és mérkőzésen vagyunk túl. Tompák, és bizonytalanok voltunk játékban, főleg az elején, a hazaiak akarata érvényesült. Ezután volt egy kis fellàngolásunk, lehetőségek az egyenlítésre is akár, de a gól ismételten elmaradt. A félidő zárása egy véleményes ítéletet követő kiállítás és emberhátrány miatt át kellett szerveznünk a játékunkat. A második fele a mérkőzésnek azért bosszantó, mert játékban több esetben el tudtuk tüntetni az emberhátrányt, de olyan buta hibákat vétettünk, amivel több esetben tálcán kínáltuk a gólszerzést, amit köszönt szépen a DVTK és ki is használt. A mérkőzés vége lehetett volna szorosabb de a legnagyobb lehetőségeket sem tudtuk gólra váltani. Kivételesen jól jön az egy pihenő hétvége, hogy megfelelően felkészülhessünk a szezonzárásra."
Május 17. (vasárnap) 15:00, Akadémiai női U-17 Alsóház 5. forduló, Győr:
ETO FC Győr - Szent Mihály FC 7-0 (4-0). Szent Mihály: Herke Naira - Szilágyi Lilla, Nagy Viktória, Bujdosó Sarolta, Kőrffy Olívia Kitti, Kovács Bettina Boglárka, Olasz Zsófia, Katona Dóra Noémi, Rácz Veronika Erzsébet, Vígh Panka, Herke Norina. Cserék: Török Stefi (k), Purcsi Lilla, Veres Doren.
Fábián-Saleh Houssam edző: "A mai mérkőzésen az ETO csapata minden szempontból fölénk nőtt. Játékunkból hiányzott az a bátorság és mentalitás, amely az elmúlt hetekben jellemezte a csapatot, így ezúttal nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amire már láttuk, hogy képesek vagyunk!"
Május 17. (vasárnap) 15:00, Vármegyei férfi U-13 Oroszlán csoport 18. forduló, Szentmihály:
Szent Mihály FC - Móravárosi Kinizsi 0-8 (0-3). Szent Mihály: Bakonyi Botond - Harajka Ádám, Balogh-Hódi Zénó, Murányi Gergő, Kormos Nimród, Kardos Kornél, Seyhun Son, Daróczi Ádám, Juhász Mór. Cserék: Nagyiván Attila Áron, Magyari Ferenc Márk, Böhler Zétény Zalán, Katsidis Steven Efstathios, Laczi Domonkos Gábor, Kiss Hunor Vajk.
Baka Márk edző: "Az utolsó fordulót játszottak az U-13-as bajnokságban. Gratulálok a Móravárosnak a győzelemhez és a második helyezéshez! Ami bennünket illet, pozitívumnak tartom, hogy az U-11-es korosztályú játékosaink nagyon sokat fejlődtek, a korosztálylépésére alkalmasak. Az U-13-as pontvadászatban mi voltunk a legfiatalabb csapat, rengeteg 2015-ös születésű focista van a keretünkben. A két év korkülönbség itt még nagyon sokat számít, hiszen bár technikailag és mentálisan fel tudtuk venni a versenyt, a fizikális különbségek meglátszódtak, ezeket nem tudtuk eltüntetni. Örülök, hogy a kötelező győzelmet mellett a SZVSE-t is sikerült megvernünk, erre nagyon büszkék lehetünk. Az is örömteli, hogy majdnem mindenkivel szoros meccseket tudtunk játszani, csak az első három helyezettel nem tudtuk tartani a lépést. A következő szezonra tekintve szerintem sokat fogunk tudni előrelépni, nem lesz ilyen nyitott az olló az élcsapatokhoz képest, egy erős középcsapatot fogunk tudni alkotni. A 2015-öseink még jövőre és azt követően is ebben a bajnokságban szerepelhetnek, s arra számítunk, hogy szépen tovább fognak fejlődni. Dolgozunk tovább, büszkék vagyunk a játékosainkra, és elégedettek vagyunk velük!"
Május 17. (vasárnap) 17:30, Férfi vármegyei II. 23. forduló, Csengele:
Csengele KSE - Szent Mihály FC 4-5 (3-3). Szent Mihály: Török Máté - Csobán Róbert (Sáhó Soma Ernő), Csobán Krisztián, Kovács Nimród, Nándori Barnabás, Arany Máté, Kajcic Gergő, Baján Zoltán, Császi Álmos Attila (Ferge Attila), Hufnágel Péter, Lukács Zoltán János.
Gólszerzőink: Nándori Barnabás, Baján Zoltán 2-2, Arany Máté
Szabó Dániel vezetőedző: "Őrült mérkőzés volt, aminek a végén mi ünnepelhettünk most. Mindenki küzdött az utolsó percekig, igazi csapatmunka volt. Gratulálok a csapatnak, nagyon megérdemeltük!"
Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható.




