Mérkőzések, eredmények (21. hét)
- máj. 24.
- 4 perc olvasás
Frissítve: máj. 28.

Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, hétfőtől vasárnapig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok!
Május 18. (hétfő) 13:00, Akadémiai női U-19 Alsóház 5. forduló, Pécs:
Pécsi MFC - Szent Mihály FC 2-1 (2-0). Szent Mihály: Aradi Jázmin Dorka - Papp Tamara, Bagi Luca Csenge, Baranyi Barbara, Gyovai Katinka, Balázs Evelin, Bány Boglárka, Pribék Andrea, Simon Adrienn Evelin, Gyémánt Karina, Palotás Petra. Cserék: Budai Rebeka Réka, Kovács Nóra Lili, Milinker Nóra, Barna Bíborka, Veres Doren, Veres Dominika Letícia.
Gólszerzőnk: Barna Bíborka
Hovanyecz Attila edző: "Fájó a mai vereség, mert a játék képe alapján többet érdemeltünk volna. A mérkőzést fegyelmezetten kezdtük, de a hazaiak egy vitatható büntető révén korán előnybe kerültek. Ez is a játék része, de az biztos, hogy borította az előzetes mérkőzéstervünket. Próbáltunk a félidőben változtatni, a cserék nagyon jól szálltak be, és a második félidőben szép akciókat alakítottunk ki, de sajnos a szerzett gól már későn jött. Addig, amíg nem tudjuk nagyobb arányban gólra váltani a helyzeteinket, ezek az eredmények mutatják a realitást. Nagyot küzdöttünk, büszke vagyok a csapatra a hozzáállása miatt, és bízom benne, hogy az utolsó két fordulóban visszatalálunk a győztes útra. Gratulálunk a Pécs csapatának!"
Május 23. (szombat) 13:00, Akadémiai női U-19 Alsóház 4. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna:
Szent Mihály FC - Diósgyőri VTK 3-3 (2-3). Szent Mihály: Kozma Vivien Renáta - Budai Rebeka Réka, Papp Tamara, Horváth Lara, Olasz Zsófia, Altelj Masa, Pribék Andrea, Gyémánt Karina, Simon Adrienn Evelin, Barna Bíborka, Veres Dominika Letícia. Cserék: Kovács Bettina Boglárka, Baranyi Barbara, Milinker Nóra, Bujdosó Sarolta, Bozóki Csenge.
Gólszerzőink: Gyémánt Karina, Horváth Lara, Milinker Nóra
Hovanyecz Attila edző: "Az előző, DVTK elleni mérkőzésünkből próbáltuk a pozitív dolgokat továbbvinni a mai találkozóra. Tudtuk, hogy kemény küzdelem vár ránk, hiszen idegenben is egy fordulatos, gólzáporos mérkőzést játszottunk. A mai napon küzdeni akarásból jelesre vizsgázott a csapat. Azonban nem lehetünk maximálisan elégedettek az eredménnyel, mert ha jobban gazdálkodunk a helyzeteinkkel, akár még a győzelem is benne lehetett volna a mérkőzésben. Összességében örülünk, hogy sikerült megszereznünk az első pontot a mi irányításunk alatt. Az utolsó fordulóban csak a három pont megszerzése lehet a cél, és a héten ennek érdekében fogunk dolgozni."

Május 23. (szombat) 14:00, Női NB III 18. forduló, Bugac:
Bugac KSE - Szent Mihály FC 1-1 (1-0). Szent Mihály: Varga Viktória Mária - Kovács Rebeka, Pálnik Johanna, Tornyi Zita, Kugler Hanna, Pilán Tímea, Fehér Zsuzsanna, Nagy Anita, Rabi Ramóna. Cserék: Nagy Nikolett, Csapó Zsófia.
Gólszerzőnk: Kovács Rebeka
Tornyi Zita játékos-edző: "Sajnos nem sikerült győzelemmel zárni a szezont, így lecsúsztunk az ezüstéremről. Sohasem szoktam a játékvezetéssel foglalkozni, de azt nem tudom szónélkül hagyni, hogy fejsérülésnél nem lett megállítva a játék azonnal. Illetve nem értem, hogyhogy mi voltunk a szabálytalanok, ha a játékosom arcán ott van a stopli nyoma! És ez csak egy eset! Örülök, hogy mentőhívás nélkül sikerült túlélni ezt a meccset."
Május 24. (vasárnap) 9:00, Preakadémiai regionális női U-12 VIII. csoport 9. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna:
A Szent Mihály FC U-12 Piros eredményei:
Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 6-0. Gólok: Szekeres Erina 3, Lajkó Boglárka, Pópity Natália, Mihály Amira
Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 1-2. Gól: Szekeres Erina
Szent Mihály FC - Tiszakécske VSE 7-0. Gólok: Szekeres Erina 4, Kis Lilla, Lajkó Boglárka, Virgoncz Loretta.
Szent Mihály FC U-12 Piros: Tóth Nikolett, Kis Lilla, Kiss Judit, Szekeres Erina, Mihály Amira, Lajkó Boglárka, Ludvig Jázmin, Sebők Hanna, Sinkó Eszter, Virgoncz Loretta, Pópity Natália.
Balogh Árpád edző: "A mai nap sajnos nem úgy alakult ahogy elterveztük, de ezt is meg kell, hogy tapasztalják a lányok. Az elején kért dolgokból nem mindent tudtunk megvalósítani, a két kötelezőt hoztuk, de a Gyula ellen úgy mentünk fel a pályára, hogy már megvertük őket. A védelmüket azonban nem igazán tudtuk áttörni, ők viszont komoly problémákat okoztak középen és a széleken is, amivel nem is tudtunk mit kezdeni, védekezésünk nem volt rendezett. Ez is a mi csapatunk, ilyenből is tudnunk kell építkezni, a következő két hétben pedig azon fogunk dolgozni, hogy a szezont olyan szépen zárjuk, amilyen szép összességében volt."

Május 24. (vasárnap) 13:00, Preakadémiai regionális női U-12 VII. csoport 9. forduló, Kecskemét:
A Szent Mihály FC U-12 Sárga betegségek miatt nem tudott kiállni a tornára a Mercedes Kecskeméti LC, a Szentesi Kinizsi SZITE és a Kiskunhalasi FC ellen.
Május 24. (vasárnap) 17:30, Férfi vármegyei II. 24. forduló, Szentmihály:
Szent Mihály FC - Ujszegedi TC 0-3 (0-2). Szent Mihály: Garamvölgyi Gergő - Csobán Róbert (Borzók Máté László), Csobán Krisztián, Kovács Nimród, Tajti Levente (Ferge Attila), Nándori Barnabás, Arany Máté, Kajcic Gergő (Sáhó Soma Ernő), Olajos Csaba (Fülöp Levente), Hufnágel Péter (Vörös Tibor), Lukács Zoltán János (Császi Álmos Attila).
Szabó Dániel vezetőedző: "Azt kaptuk a mérkőzéstől, amire számítottunk: az UTC a pályán nyújtott teljesítményével igazolta, hogy a megye II. legjobb csapata. Hamar vezetést szereztek, ám 0-1-nél volt lehetőségünk az egyenlítésre: tizenegyest rúghattunk, amit kivédett a vendégek kapusa, és a kontrából megkaptuk a második gólt. 0-2-nél ezzel gyakorlatilag véget is ért a meccsünk, innentől kezdve reális esélyünk nem nagyon volt visszazárkózni. Ma érvényesült a papírforma, de dolgozunk tovább, és a hátralévő két találkozón próbáljuk megszerezni a megye II-es tagság megőrzéséhez szükséges pontokat."
Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható.




