Mérkőzések, eredmények (22. hét)
- 6 nappal ezelőtt
- 6 perc olvasás
Frissítve: 5 nappal ezelőtt

Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, szombaton és vasárnap is pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok!
Május 30. (szombat) 9:00, U-7-es és U-9-es Bozsik-fesztivál, Makó:
Szent Mihály FC U-7: Pásztor Gyula, Balogh Zsombor, Király Bence, Mraznica Levente.
Oklevélben részesült: Balogh Zsombor
Hajzer Béla edző: "Az idény utolsó Bozsik-tornája volt a mai, ami kimondottan jó időben, jó kedvvel és játékkal telt el. A csapat minden tagja lelkesen játszott, küzdött. Mindenkivel, az egész csapattal a mai és egészében a tavaszi teljesitményével elégedett vagyok. Bízom a további fejlődésben, aminek alapját jeleni az eddigiekben elvégzett edzés."


A Szent Mihály FC U-9 eredményei:
Makó FC I. - Szent Mihály FC 1-3
Szent Mihály FC - Tiszasziget 4-3
Makó FC II. - Szent Mihály FC 4-3
Szent Mihály FC - Kiszombor 3-1
Szent Mihály FC U-9: Buduczki Bálint, Kószó Soma, Benkó Zénó, Huszta Máté, Somogyi Zalán.
Oklevélben részesült: Buduczki Bálint
Hajzer Béla edző: "Iskolai rendezvény miatt sok hiányzó volt. A srácok az elvárának megfelelő teljesítményt nyújtottak. Teljesítményük, hozzáállásuk, küzdőképességük most is elismerésre méltó volt. A korosztályban szereplők fele a következő évben már az U-11-ben folytatja. Bízom benne, hogy az elvégzett edzések megfelelő alapot biztositottak a további fejlődésnek."


Május 30. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VII. csoport 10. forduló, Csólyospálos:
A Szent Mihály FC U-10 "B" eredményei:
Kiskunhalasi FC - Szent Mihály FC 0-8. Gólszerzőink: Krabót Zita 4, Bajtai-Borszéki Bianka 2, Frank Maja, Kocsispéter Lotte
Mercedes Kecskeméti LC - Szent Mihály FC 3-0
Csólyospálos - Szent Mihály FC 0-14. Gólszerzőink: Török Tamara 4, Krabót Zita 3, Bajtai-Borszéki Bianka 2, Pásztor Villő 2, Frank Maja 2, Kocsispéter Lotte
Szent Mihály FC U-10 "B": Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Kocsispéter Lotte, Krabót Zita, Mezei Emese, Pásztor Villő, Török Tamara.
Frank Attila edző: "Utolsó regionális tornánk volt tavasszal. Nagyon szépen helytálltak a lányok minden tornán. Büszkék lehetnek magukra, mert esőben, szélben, napsütésben nagyszerűen teljesítettek. Az első mérkőzésen szépen játszottak a lányok. Szebbnél szebb akciókat vezettünk, ami külön öröm volt, hogy amikor egyedül is be lehetett volna fejezni a támadást, az akciót kísérő társaknak még átpasszolták egészen sakk-mattig. A Kecskemét elleni mérkőzés most nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna eredményben, de játékban abszolút rendben voltunk, az ő kapusuk bravúrt bravúr hátán mutatott be. Amikor kellett, védekeztünk, amikor kellett, felértünk a támadásokkal. Ezekből a mérkőzésekből tudunk tanulni, és kell is tanulni, fejlődni. A harmadik meccsen a házigazdák ellen az sem látszódott meg, hogy rotáltam a csapatot. Több játékost meg tudtam nézni újabb pozícióban, játékhelyzetben. Itt is gratuláció jár mindenkinek, mert hozták az elvárt teljesítményt. Kicsit fáj a szívem, mert ebben az összeállításban most játszottunk utoljára, nyáron lesznek, akik fellépnek az U-12-es csapatba, de úgy tudom átadni őket, hogy rengeteget fejlődtek, és egy nagyszerű társaság kovácsolódott belőlük szoros kapocsokkal. A szezon hátralévő részében edzünk, játszunk, hogy még ügyesebbek legyenek, még több labdaérintés legyen a lábakban, és a következő szezonban folytatjuk azt az utat, amit elkezdtünk. Akik rendszeresen tudnak edzésen részt venni, nagyon látszódik a fejlődés azokon a játékosokon. Még ha ők nem is mindig így látják, én büszke vagyok rájuk, mert a beletett energia meghozza a gyümölcsét. Külön köszönet a szülőknek is, akik támogatják a lányok fejlődését, és terelik őket ezen az úton."

Május 30. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VIII. csoport 10. forduló, Békéscsaba:
A Szent Mihály FC U-10 "A" eredményei:
Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-0. Gólszerzőnk: Jójárt Regina
Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 0-3
Szent Mihály FC - Tiszakécske VSE 0-2
Szent Mihály FC U-12 "A": Jójárt Petra, Fischer Hanga, Keresztes Gréta, Jójárt Regina, Teodós Dalma, Enyingi Maja.
Vezetői értékelés: "Nagyon sokat fejlődtek a lányok az elmúlt forduló óta is. Ez volt a legsikeresebb túrájuk és tornájuk ebben a szezonban. Csak gratulálni lehet a játékukhoz, valamint az első góljukhoz és az első győzelmükhöz, le a kalappal mindenki előtt! A lányok üzenik, hogy Rita néni és Zoli bácsi készülhetnek, hogy betartsák az ígéretüket: hétfőn hányhatják a bukfenceket a sándorfalvi iskolában."
Május 30. (szombat) 12:00, Akadémiai női U-17 Alsóház 6. forduló, Miskolc:
Diósgyőri VTK - Szent Mihály FC 2-3 (1-2). Szent Mihály: Török Stefi - Olasz Zsófia, Szilágyi Lilla, Nagy Viktória, Rácz Veronika Erzsébet, Bujdosó Sarolta, Papdi Jázmin, Kovács Bettina Boglárka, Veres Dominika Letícia, Katona Dóra Noémi, Veres Doren. Cserék: Friebert Enikő (k), Purcsi Lilla, Orvos Maja, Vígh Panka, Csala Boglárka.
Gólszerzőink: Rácz Veronika Erzsébet 2, Veres Dominika Letícia
Fábián-Saleh Houssam edző: "A találkozó elejétől kezdve jól játszottunk, mi domináltunk, s helyzeteket alakítottunk ki, ám ezeket sajnos kihagytuk. Egy szerencsés találattal a Diósgyőr szerzett vezetést, ám erre is kitűnően reagáltunk: három gólt rúgtunk, s kézben tartottuk a meccset. Bár a végén a hazaiak még szépítettek, de teljesen megérdemelten kaparintottuk meg a három pontot. Annak ellenére sem forgott veszélyben a győzelmünk, hogy forgattam a csapatot, meghatározó embereket cseréltem le, fiatalokat próbáltam ki, illetve sokakat új pozícióban teszteltem a jövőre való tekintettel. Ügyesek voltak a lányok, felszabadult, kiváló játékkal zárták a szezont, gratulálok nekik!"
Május 30. (szombat) 17:30, Férfi vármegyei II. 25. forduló, Mártély:
Mártély SK - Szent Mihály FC 3-0 (2-0). Szent Mihály: Polgár Tamás - Csobán Róbert, Csobán Krisztián, Kovács Nimród, Arany Máté, Kajcic Gergő (Simkó Kristóf Benjámin), Baján Zoltán, Olajos Csaba, Hufnágel Péter, Fülöp Levente, Sáhó Soma Ernő.
Frank Attila edző: "Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, itt is, ott is adódtak lehetőségek, mi kapufáig jutottunk. Ezt követően egy véleményes lesszituációt elengedtek, amiből vezetést szereztek a hazaiak. Néhány perc múlva egy hasonló helyzetben tizenegyest ítélt ellenünk a játékvezető, amit értékesítettek a mártélyiak. Az első félidő végén igyekeztünk szépíteni, rövid passzos játékkal építkeztünk, de a talaj nem nagyon kedvezett ennek. A szünetben rendeztük a sorokat. A második felvonás kiegyenlített játékot hozott, a végjátékokban pontatlanok voltunk, így nem tudtunk közelebb kerülni az ellenfélhez. A végén aztán harmadszor is betalált a vendéglátó. Megérdemelten győzött a tabella harmadik helyén álló együttes. Kicsit rövid volt ma a kispadunk, de akik pályára léptek, azok előtt le a kalappal, becsülettel küzdöttek és hajtottak. Az utolsó fordulóban megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást!"
Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható.
Május 31. (vasárnap) 10:00, Vármegyei női U-12 Rózsa csoport 8. forduló, Zsombó:
A Szent Mihály FC U-12 eredményei:
Szent Mihály FC - Zsombó SE 4-1. Gólok: Kis Lilla 2, Szekeres Erina, Lajkó Boglárka
Szent Mihály FC - Makó FC 16-0. Gólok: Lajkó Boglárka 4, Mihály Amira 3, Szekeres Erina 2, Kis Lilla 2, Sinkó Eszter, Virgoncz Loretta, Kiss Judit, Sebők Hanna, Tóth Nikolett
Szent Mihály FC - Sándorfalva SKE 7-0. Gólok: Pópity Natália 3, Virgoncz Loretta, Frank Rebeka, Sipos Dóra, Szekeres Erina
Balogh Árpád edző: "Az utolsó U-12-es vármegyei fordulóra mindenkit elhoztam, aki hadra fogható volt, így a 13 fős keretből 12-en itt voltak. Ügyesek voltak a lányok, sokat passzoltak, szépen játszottak össze, ráadásul mindenki gólt tudott ma szerezni, ami külön öröm számomra. Igazi csapatként játszottak, úgyhogy a végén megérdemelten ünnepeltük az aranyérmet, a lányok sokat dolgoztak ezért. A gólkirálynőt is mi adtuk Szekeres Erina személyében, de kiemelni nem szeretnék senkit, a Csapat Minden Tagjára büszke vagyok! Gratulálok lányok, még van egy U12 regionális fordulónk Tiszakécskén hétvégén, ahol megpróbáljuk szépen zárni a szezont. Csak így tovább, hajrá, Szent Mihály!"

Május 31. (vasárnap) 13:00, Akadémiai női U-19 Alsóház 6. forduló, Győr:
ETO FC Győr - Szent Mihály FC 7-4 (4-1). Szent Mihály: Kozma Vivien Renáta - Arnold Sára, Oláh Maja Zoé, Simon Adrienn Evelin, Kovács Nóra Lili, Pribék Andrea, Gyémánt Karina, Antelj Masa, Barna Bíborka, Balázs Evelin, Horváth Lara. Cserék: Török Stefi (k), Bujdosó Sarolta, Olasz Zsófia, Bány Boglárka, Milinker Nóra, Baranyi Barbara.
Gólszerzőink: Horváth Lara 2, Balázs Evelin, Milinker Nóra
Hovanyecz Attila edző: "Borzasztó csalódott vagyok! Ez a csapat nem ilyen helyezést érdemelt. Nehéz, de ezt most le kell nyelni, és közösen elemezni, mi ment félre. Köszönöm a lányoknak az egész éves munkát! Tanulságos volt."
A találkozóról frissülő, élő szöveges közvetítés olvasható IDE KATTINTVA.

Május 31. (vasárnap) 14:00, Akadémiai női U-15 Alsóház 6. forduló, Pécs:
Pécsi MFC - Szent Mihály FC 2-2 (0-1). Szent Mihály: Friebert Enikő - Csala Boglárka, Boruzs Fruzsina, Orvos Maja, Minorics Eszter, Elekes Jázmin, Ligeti Dóra, Radoi Fanni, Palotás Panni, Gondi Hanna Zsuzsanna, Simon Anna. Cserék: Bitó Nikoletta (k), Hovanecz Lilien (k), Mészáros Doroti Terézia, Szalkai Anna, Birling Noémi.
Gólszerzőink: Elekes Jázmin, Gondi Hanna Zsuzsanna
Olajos Csaba edző: "Szinte nyári időben nagy melegben, egy a miénknél jóval másabb, gyorsabb műfüves pályán zártuk a szezont, ennek megszokásával telt a mérkőzés első harmada. Sok hibával tarkított volt mindkét részről, ebből most mi jöttünk ki jobban vezetést szereztünk, és volt ziccerünk növelni is az előnyt. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, viszont fordítani tudtak a hazaiak, két korábban is említett elkerülhető szituáció után. Ez után nem estünk szét, gyorsan sikerült egyenlíteni, de a győztes gól megszerzésére már egyik csapatnak sem volt igazán komoly lehetősége. Jobb lett volna persze győzelemmel zárni a szezont, de a szezonunk két harmadát az ilyen szoros meccsek alkották, amikből sajnos több esetben nem jöttünk ki jól. Ezért félig telinek érzem a poharat ma, mert a befektetett energia legalább egy pontban és küzdeni tudásban megmutatkozott, de játékban inkább egyéni teljesítményekben lehetne kiemelni, mint csapatszinten. Köszönöm minden játékosomnak, kollégámnak az éves munkáját, a szülőknek pedig a támogatást!"





