Csodálatos évet zárt a preakadémia
- 1 nappal ezelőtt
- 5 perc olvasás

Rengeteget fejlődtek és nagyon szépen szerepeltek megmérettetéseiken a Szent Mihály FC U-10-es és U-12-es lányai. Frank Attila és Balogh Árpád vezetőedzők tanítványai egy remek hangulatú évzárón közösen búcsúztatták az idényt, s tekintettek vissza annak történéseire. Szép volt, lányok, csak így tovább, Szent Mihály Preakadémia!
Egy nagyszerű idény felejthetetlen pillanatait ünnepelték a Szent Mihály FC preakadémiai korosztályai június 18-án a tápéi KÉSZ Sport Arénában. Az eseményen a kötetlen beszélgetések mellett családi foci, finom vacsora és éremosztás is helyet kapott. Az U-12-es lány együttesünk a vármegyei bajnokság Rózsa csoportjában szerzett aranyérmét vehette át. A záróesemény kapcsán kértük a 2025/26-os szezon rövid értékelésére az U-10-es és az U-12-es lányok vezetőedzőjét, Frank Attilát, illetve Balogh Árpádot.


Frank Attila, az U-10-es korosztály (2016-17-es születésű lányok) vezetőedzője:
"A 2025/2026-os szezon során az U10 leány preakadémiai korosztály elsődleges célja a játékosok technikai és koordinációs képességeinek fejlesztése, a labdarúgás alapjainak stabil elsajátítása, valamint a sportág és a csapat iránti elkötelezettség erősítése volt.
Az év során a lányok rendszeresen és jó létszámban vettek részt az edzéseken. A foglalkozások középpontjában az egyéni technikai képzés, a labdavezetés, a cselezés, a passzjáték, a labdaátvétel, valamint az alapvető játékhelyzetek felismerése és megoldása állt. Kiemelt figyelmet fordítottunk a koordinációs képességek fejlesztésére, a mozgáskultúra gazdagítására és az életkornak megfelelő játékos képzésre.
A csapat több regionális tornán, télen pedig futsaltornán vett részt az évad során. Ezek az események kiváló lehetőséget biztosítottak arra, hogy a játékosok éles körülmények között is gyakorolják az edzéseken tanultakat. A mérkőzéseken megfigyelhető volt a játékosok folyamatos fejlődése mind technikai, mind taktikai szempontból. Egyre bátrabban vállalták fel az egyéni megoldásokat, javult a csapaton belüli együttműködés és a játékhelyzetek felismerése.
A téli futsaltornán első helyezést értünk el az U-11 korosztályban, ahol az U-10 és U-12 korosztály megfelelő születésű lányokból álló csapattal játszottunk. Mindenki nagyszerűen helytállt, és már ekkor lehetett látni a lányok fejlődését, ami igazán tavasszal csúcsosodott ki, amikor is a Kecskemét csapatát is sikerült regionális tornán parádés játékkal két vállra fektetni. Minden egyes játékosom elmondhatja magáról, hogy több gólt is szerzett ezeken a tornákon, amire büszkék lehetnek. Nem szeretnék kiemelni egy játékost sem, mert mindenki szuperül játszott, viszont tavasszal is igen magas gólszámot sikerült elérnie Krabót Zitának, aki 38 gólt lőtt az ellenfelek kapujára, és az egész évben nézve pedig 70 gólt lőtt, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül.
Mi sem mutatja jobban, hogy magas színvonalú képzés folyik a Dél-Kelet régióban, hogy a Női Labdarúgás Napján a Kecskemét, Csólyospálos és a Szent Mihály U10 csapatából álló Dél-Kelet régióválogatott 4 győzelem, 2 döntetlen mellett az utolsó mérkőzését nem tudta lejátszani Telkiben a rossz időjárás miatt, de minden bizonnyal tornagyőzelemért játszottunk volna, ahol a játékosok mellett engem ért az a megtiszteltetés, hogy ennek a válogatottnak lehettem a vezetőedzője, ezen a kiemelt országos tornán.
Külön öröm volt tapasztalni a csapat közösségének fejlődését. A játékosok egymást segítve, pozitív hozzáállással dolgoztak az edzéseken és a mérkőzéseken egyaránt. Az év során kialakult egy összetartó, támogató közösség, amely megfelelő alapot biztosít a további fejlődéshez.
Lesznek olyanok, akik korosztályt lépnek, de ők megszerezték azt a tudást, amivel nyugodt szívvel tovább tudom adni, mert tudom, hogy meg fogják állni a helyüket. És akik maradnak a korosztályukban, velük pedig tovább folytatjuk a megkezdett utat.
A szülők támogatása és együttműködése jelentős segítséget nyújtott a szezon során. Köszönettel tartozunk azért a bizalomért és elkötelezettségért, amelyet a csapat és az egyesület iránt tanúsítottak.
Az U-10-es keret tagjaként pályára léptek a 2025-2026-os idényben: Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Krabót Zita, Kocsispéter Lotte, Török Tamara, Lévai Dorina, Mezei Emese, Pásztor Villő, Huszár Lenke, Sinkó Eszter, Virgoncz Loretta.
Összességében eredményes szezont zárt az U-10-es leány preakadémiai csapat. A játékosok fejlődése, a megszerzett tapasztalatok és a kialakult közösség egyaránt azt mutatja, hogy a kitűzött célokat sikerült megvalósítani. A következő évadban tovább kívánjuk erősíteni az egyéni képzést, fejleszteni a játéktudatosságot, valamint biztosítani a játékosok számára a fejlődésükhöz szükséges szakmai környezetet.
Június 18-án egy közös szülő–gyermek focival zártuk az évet, majd a játék után elfogyasztották a gyerkőcök a megérdemelt vacsorát.
Most elmegyünk feltöltődni, felkészülni a következő évadra, és ezzel együtt kívánok minden játékosnak, szülőnek, edzőnek, vezetőnek jó pihenést a nyárra."

Balogh Árpád, az U-12 (2014-2015-ös születésű lányok) vezetőedzője:
"Az idei szezonnak úgy vágtunk neki, hogy két fronton is helyt kellett állnia csapatunknak; egyrészt az U-12-es regionális tornákon, melyből összesen 10 darab volt az évben, valamint az U-12-es vármegyei bajnokságban, ahol összesen 8 alkalommal játszottunk mind a három csapat ellen a csoportban. Összességében azt gondolom, hogy a mérkőzések remekül szolgálták a lányok fejlődését, és hozzásegítették őket ahhoz, hogy fokozatosan szokjanak hozzá a folyamatos meccshétvégékhez a jövőben, ez azért is fontos volt, mert 6 játékos biztosan az U-14-es korosztályban kezdi meg augusztusban a következő szezont, ott pedig már nem csak a pályaméret nagyobb, de az elvárások is magasabbak.
A regionális tornáink során alapvetően legjobb és leginkább kiélezett meccseinket a Gyulai Amazonok ellen játszottuk, bár általában sikerült nyernünk, de volt döntetlen és vereség is, aminek azért 'örülök', mert legalább kicsit megtapasztalhatták a lányok, milyen az, amikor nem feltétlen csak mi győzünk, hiszen később a sportban és az életben is lesznek nehézségek, buktatók, nem sikeres időszakok vagy pillanatok, amelyeket kezelniük kell majd, és erősebben kijönni belőlük. A másik két ellenfelünk a Békéscsaba és a Tiszakécske voltak, tőlük nem láttam túl nagy harcosságot és akaratot a mérkőzéseken, így ezeket a találkozókat inkább gyakorlásra, önbizalomnövelésre tudtuk használni.
A vármegyei bajnokságban összesen 24 mérkőzésünk volt, ezekből 23 győzelem, 1 döntetlen a mérleg, veretlenül nyertük meg tehát a pontvadászatot, a lányok nyakába megérdemelten került aranyérem a szezon végén. Nem igazán volt ellenfelünk itt (a 145-10-es gólarányunk ezt jól mutatja), a Sándorfalva és a Zsombó egyszer-egyszer meg tudott bennünket szorongatni, de megverni nem, a makói kislányok pedig remélem, hogy folytatják a futballt, van közöttük egy-két ígéretesnek tűnő játékos.
Ne feledkezzünk meg az U13-as futsaltornáról sem, amelyet a téli időszakban játszottunk az eggyel idősebbek közötti mezőnyben U-12-es gárdaként, és nagyon szépen helytállt a csapat. A csoportból simán továbbjutottunk, megelőzve a Gyulai Amazonokat és a Kiskunhalast, második helyen az egy-két évvel idősebb Szent Mihály mögött (ellenük két vereség mellett kétszer döntetlent is el tudtunk érni). A döntőben már kemény ellenfelek voltak, de itt sem vallottunk szégyent: tetszetős, gyors, ügyes és harcos játékunk a közönségnek is elnyerte szimpátiáját, nagy csatában a Szentest 4-3-ra legyőztük, a Sándorfalvát 4-1-re vertük meg, így jöhetett az aranycsata a másik Szent Mihály ellen. Nem sokon múlott a bravúr, mindössze 1-0-ra kaptunk ki, és számos helyzetünkből ha csak egyet belövünk, akkor meglepetést okozva elsők lettünk volna. Így sem csüggedtek a lányok, az ezüst is szépen csillogott, nagyon sok tapasztalattal lettek gazdagabbak, úgyhogy nagyon hasznosnak tartottam a futsalbajnokságot is. Ha mindent áttekintek, akkor összesen 72 mérkőzést játszottunk az idényben (regionális, vármegyei, futsal és két edzőmérkőzés a Szabadkával).
Az idényt a szokásos Telkiben rendezett Regionális Válogatottak Tornájával zártuk június 14-én (itt 6 lánnyal képviseltettük magunkat, míg a Gyulától négyen, a Békéscsabától hárman a Tiszakécskétől ketten érkeztek), melyet most kicsit más szervezéssel rendeztek meg: sokkal több meccset játszottunk volna, ha az időjárás nem szól közbe, és nem kell körülbelül a felénél lefújni a rendezvényt. Ezzel együtt szerintem hasznos nap volt az is, ahol közösen tudtunk játszani a másik három egyesület legjobbjaival egy csapatban. Végül június 18-án, az U-10-zel közös évzáróval és gyermek-szülő mérkőzéssel (melyet nagy csatában a gyerekek nyertek 3-2-re), vacsorával zártuk le az évet.
Összességében 13 fős kerettel fejeztük be az idényt, melyből hatan biztosan felkerülnek, egy játékosunk pedig költözés miatt távozik, úgy gondolom, hogy amit tudtunk, azt megtettünk, szerintem felkészülten mehetnek a 2014-es születésű lányok az U-14-es korosztályba, akik pedig maradnak, illetve feljönnek az U-10-ből (összesen 4 kislány) velük remélhetőleg egy hasonlóan jó közösséget és csapatot tudunk építeni. Így papíron 10 fős U-12-es keretünk lesz augusztustól, ebben lehetnek még változások, de remélem, hogy bővül, mert az optimális fejlődéshez legalább 13-15 játékos jó lenne.
Végezetül szeretném megköszönni a lányoknak, a szülőknek, a stábnak, valamint az egyesületnek az elmúlt szezont, azt gondolom, sok tapasztalattal lettünk gazdagabbak, és remélem, hogy a következő idényben is hasonlóan szépen tudnak fejlődni, melyhez mi, edzők igyekszünk a lehető legtöbb segítséget, támogatást és szakmai tudást adni és átadni.
Az U-12-es keret tagjaként pályára léptek a 2025-2026-os idényben: Tóth Nikolett, Kiss Judit, Kis Lilla, Pópity Natália, Lajkó Boglárka, Frank Rebeka, Sebők Hanna, Virgoncz Loretta, Szekeres Erina, Sinkó Eszter, Mihály Amira, Sipos Dóra, Csatordai Gréta, Ludvig Jázmin, Engi Boglárka, Géró Zsófia, Csonka Zoé.
Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek, és hajrá, Szent Mihály!"









