Egy pont, hetedik hely
- márc. 30.
- 2 perc olvasás

Első alkalommal játszott döntetlent hazai pályán a KÉSZ-St. Mihály-Szeged. Az Újpest elleni küzdelmes iksz után sorsdöntő hét következik, két rendkívül fontos összecsapással.
Küzdelmes, kevés helyzetet hozó mérkőzésen 1-1-re végzett a KÉSZ-St. Mihály-Szeged a közvetlen rivális Újpest ellen a Simple Női Liga 16. fordulójában. Csapatunknak ez volt a második döntetlenje ebben a bajnokságban, idehaza pedig az első. Sara Simonovic szögletből szerzett találatával vezettünk, s kézben tartottuk a mérkőzést, de a második félidő elején egy védelmi megingásunkat megbüntették a fővárosiak. Nem játszottunk rosszul, stabilan, fegyelmezetten és szervezetten védekeztünk, de megéreztük gólfelelősünk, Milica Popovic hiányát, nélküle nem tudtunk elég hatékonyak lenni támadásban, így összességében igazságos a pontosztozkodás. Mindez azt jelenti, hogy a Szent Mihály 20 pontjával a hetedik helyről várja a folytatást.
A női NB I 16. fordulójának további mérkőzésein nem hibáztak az élcsapatok. A listavezető Ferencváros 5-1-gyel küldte haza a Szekszárdot, az MTK 4-1-re nyert Szombathelyen, míg a rangadón a Puskás Akadémia 1-0-ra múlta felül a vendég Győrt. A középmezőnyben a Honvéd 3-1-es sikert aratott a Diósgyőr ellen, a Pécs viszont pontokat hullajtott, mivel 2-2-re végzett Budaörsön. A Fradi 43, az MTK 41, a Puskás 39 pontos, közülük kerül majd ki a két döntős. A stabilan negyedik ETO-t követően az ötödik-kilencedik pozíció között hatalmas tülekedés várható a hajrában. Jelenleg a PMFC és az Újpest 23-23 pontos, a Szent Mihály és a Kispest 20-20 ponttal üldözi őket, s a 15 pontos DVTK-t sem szabad leírni. Az alsóházban a Viktoria és a Szekszárd között megmaradt a hárompontos távolság, a Budaörsnek pedig nem sikerült elmozdulnia az utolsó helyről.

Ha már a kisebb sérülés miatt hiányzó Milica Popovicot említettük, támadónk ezen a hétvégén elveszítette első helyét a góllövőlistán. Az FTC-s Nagy Vanessza mesterhármasával már 18 találatnál jár, s megelőzte a 16 gólos Popit.
Ezen a héten két fordulót is teljesítenek a lányok, majd hosszú, háromhetes válogatott szünet következik ismét. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged előbb szerdán 12 órakor Szekszárdon vendégeskedik, majd szombaton 16 órakor a Pécset fogadja. De szép lenne hat pontot gyűjteni!
Fotó: Gémes Sándor




