top of page
t6_Rajztábla 1.png

FRISS HÍREK

Keresés

Hétvégi előzetes: meglepetésre gyúrunk Tiszaszigeten

  • ápr. 17.
  • 2 perc olvasás

A Balástya elleni második félidei megingást pontos teljesítménnyel feledtetné megye II-es férficsapatunk.


Az őszi forgatókönyvet másolnánk, az ősszel történtekből merítene erőt a Szent Mihály FC vármegyei II. osztályú férfiegyüttese. Szeptemberben egy nagyon súlyos, 7-0-s vereséget követően úgy állt talpra Szabó Dániel legénysége, hogy a következő fordulóban 1-1-es döntetlent ért el a Tiszasziget II. ellen. Most a múlt vasárnapi hazai 2-8-as kisiklást javítanák a srácok a Tiszasziget II. vendégeként. A 25 pontos hazai alakulat a kilencedik, a 13 pontos Szent Mihály a tizenkettedik helyről várja a vasárnapi találkozót. A papírforma az ellenfél sikerét ígéri, de mint tudjuk, a futball azért gyönyörű, mert kiszámíthatatlan, s főleg az idei megye II-ben egy-egy meccsen azért bárki meglepheti a másikat. Nándori Barnabásék nagyon elszántan készülnek, hogy bizonyítsanak és javítsanak.


„Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz összecsapás vár ránk Tiszaszigeten. Házigazdánk ugyan nem kezdte annyira jól a tavaszi szezont, ám ez kicsit becsapós, mert az összes mérkőzésük szoros volt, és egy nagyon masszív, erős együtteshez utazunk. Fizikális, de jó meccsre számítok. Most már minden játéknapon úgy futunk ki a pályára, hogy pontot, pontokat kellene gyűjtenünk ahhoz, hogy ne legyenek problémáink a végén. Kérdés, kik játszanak le a szigetieknél a megye I-ből, bár a megye II-es keretük önmagában is elég acélos. Nekünk most az a célunk, hogy a túllépjünk a Balástya ellen elrontott második félidőn, s a lehető legjobb eredményt érjük el. Ahogy ősszel megtréfáltuk a Tiszaszigetet, abban bízunk, hogy most is összejöhet egy bravúr. Ehhez persze a legjobbunkat kell nyújtanunk. Annak ellenére is bő, legalább 15-16 fős kerettel készülünk, hogy ezúttal a felnőtt- és az ificsapat egy időpontban játszik, örömteli, hogy sokan vagyunk” – nyilatkozta honlapunknak Szabó Dániel vezetőedző.


A Tiszasziget II. még nyeretlen tavasszal, s abban reménykedünk, ez vasárnap estére sem fog megváltozni. Három 1-1-es döntetlent hoztak össze (odahaza az éllovas UTC, valamint a Domaszék ellen, illetve a negyedik Algyő II. vendégeként), míg a harmadik Mártély otthonában 1-0-ra maradtak alul. A Csengele elleni derbijüket pedig májusra halasztották. Aktuális ellenfelünk – a legtöbb megye II-es gárdához hasonlóan – hazai pályán az igazán hatékony és veszélyes, 25 pontjából 20-at ott csipegetett össze, s mindössze kétszer kapott ki, a Mártélytól és az Algyőtől még szeptemberben. Legeredményesebb játékosuk a 4 találatnál járó Skribek Áron, akit 3-3 góllal Bálint Dániel, Jeszenszky Roland és Szabó Mihály Dávid követ. A tiszaszigeti alakulat – az időként a megye I-ből lejátszók nélkül is – tele van rutinos, magasabb osztályt is megjárt futballistákkal, mint például Fődi Bence, Bálint Dániel, Bálint Tamás, Drágity Dusán vagy Annus Ádám. A keretükből hárman éppen a Szent Mihálytól érkeztek tavaly nyáron, Farkas András, Farkas Ákos és Andróczki Tamás, de Sallai Mór is megfordult korábban nálunk, számukra különösen pikáns lehet az újabb csörte.


A két csapat egyébként a 2024/25-ös kiírás során találkozott először a megye II-es bajnokságban. Akkor ősszel idegenben 5-2-re kaptunk ki, majd tavasszal idehaza 2-1-re. Ezt követte most szeptemberben a már említett szentmihályi 1-1 (gólszerzők: Nagy Norbert, illetve Fődi Bence). Két tiszaszigeti siker mellett tehát eddig egy döntetlen színesíti a közös mérleget, a mi szempontunkból 4-8-as gólkülönbséggel. Óriási dolog lenne a hétvégén kivívni ellenük az első diadalt!


Csongrád-Csanád Vármegyei II. osztály 19. forduló, Tiszasziget SE II. – Szent Mihály FC, április 19. (vasárnap) 17:00, Tiszasziget Községi Szabadidő Park

 
 

TÁMOGATÓINK

SzRT_TM_KLUB_VB_buszmegallo_STATIK_720x96_0819.jpg

KAPCSOLAT

E-mail: st.mihaly.fc@gmail.comszentmihaly.kft@gmail.com
Levelezési cím: 6723 Szeged, Zöldfa u. 16. 2/8

bottom of page