Megkezdték a munkát NB I-es lányaink
- 1 nappal ezelőtt
- 2 perc olvasás

A tikkasztó hőség mellett egy frissítő zápor is megtisztelte az első nyári tréninget. Remek hangulatban indította a nyári munkát átalakulóban lévő, fiatal együttesünk.
Egymás társaságára, a közösségi élményekre és a labdarúgásra egyaránt éhesen érkeztek meg a KÉSZ-St. Mihály-Szeged NB I-es lányai a 2026/27-es idény első nyári foglalkozására. Nem is csoda, hogy várták már a találkozást, hiszen másfél hónappal ezelőtt vívták az utolsó mérkőzésüket. Papp Róbert sportigazgató, Major László vezetőedző, Garamvölgyi Gergő kapusedző és Godó Viktória masszőr ezúttal a megszokottaknál jóval hamarabb, június 22-ére rendelte a tápéi KÉSZ Sport Arénába a labdarúgókat. Ennek oka, hogy az MLSZ rájátszással bővítette a bajnokságot, a csapatok hat mérkőzéssel többet teljesítenek majd, mint korábban, a pontvadászat pedig már augusztus 8-án indul. A szakmai stáb erre egy héthetes felkészüléssel szeretné minél jobb állapotba és formába hozni a játékosokat.
A sok-sok régi, kedvelt ismerős mellett új arcok is feltűntek az első tréningen, melyről azonban még – különféle okokból, érthetően és igazoltan – nagyon-nagyon sokan hiányoztak még. A keret átalakulóban van: jó része együtt maradt, többen persze távoztak, de új igazolások is bemutatkoztak már. Ketten, az MTK-tól érkezett kapus, Ivanics Réka, valamint a montenegrói szélső, a Buducnosttól megszerzett Angelina Dresaj hétfőn Papp Róbert sportigazgató tenyerébe is csaptak. A további magyar és külföldi érkezőkről és a keretet érintő változásokról a következő napokban és hetekben folyamatosan olvashatják majd a bejelentéseket!
Mint elhangzott, az előző idény történelmi ötödik helyezése után ezúttal is olyan gárda kialakítása a cél az NB I-ben, mely méltó a Szent Mihály hagyományaihoz. Fiatal, nagyon szerethető, dinamikus, lendületes, támadó szellemű, jelentős részben a szegedi, helyi kötődésű, saját nevelésű focistákra épülő csapatot szeretnénk idén is, mely sikeres, eredményes, ütőképes és versenyképes lesz az élvonalban. Ehhez kértük a Jóisten segítségét is. Az első tréning közös örömét és elszántságát látva is biztosak vagyunk benne, hogy ez a társaság rengeteg élményt szerez majd szurkolóinak, a Szent Mihály közösségének az előttünk álló egy évben!
Az edzés egyébként egy egymás elleni pörgős, hangulatos játékkal telt a felvezetés jegyében. Az izgalmas kis csörtét egy komoly nyári zápor tette még pikánsabbá a tápéi kánikulában. Folytatás keddtől egészen augusztus 8-áig, izzasztó, kőkemény melóval és persze több edzőmérkőzéssel is, melyek egy része még szintén szervezés alatt van. Annyi már biztos, hogy július 3-án (pénteken) a szerb második, BL-induló TSC Topolya vendégei leszünk, június 25-én a Budaörsöt látjuk vendégül, augusztus 1-jén pedig a román bronzérmes Politehnica Temesvár otthonában játsszuk a bajnoki főpróbát.




