Montenegrói gólvágóval erősített a Szent Mihály
- 2 nappal ezelőtt
- 2 perc olvasás

A 18 éves Angelina Dresaj az elmúlt négy szezonban 160 gólt lőtt a podgoricai Buducnost színeiben hazája bajnokságában. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged első új nyári szerzeménye a Balkán női labdarúgásának egyik legnagyobb reménysége, aki Montenegró után most külföldön is szerencsét próbál.
Szegeden, a KÉSZ-St. Mihály-Szeged csapatában folytatja pályafutását a montenegrói női labdarúgás egyik legnagyobb tehetsége, a Balkán női futballjának egyik óriási ígérete. A 18 esztendős támadó, Angelina Dresaj a Buducnost Podgorica gárdájából igazolt hozzánk, s hétfőn este NB I-es együttesünkkel kezdte meg a nyári felkészülést, miután aláírta szerződését.
Angelina Dresaj 2008. április 25-én született, a montenegrói mellett amerikai állampolgársággal is rendelkezik. A legutóbbi négy szezonban a Buducnost első csapatának tagja volt a montenegrói ligában. A fiatal szélső gólérzékenységét mutatja, hogy négy idén alatt összesen 160-szor talált az ellenfelek hálójába. 2022/23-ban 10, 2023/24-ben 42, 2024/25-ben 73, míg a 2025/26-os bajnokságban 35 gólt lőtt a Buducnost színeiben, s kulcsszerepet játszott abban, hogy 2025-ben és 2026-ban egyaránt aranyérmes lett az alakulata. Meghatározó tagja a montenegrói női U-19-es válogatottnak is.
„Nagyon boldog és hálás vagyok, hogy csatlakozhatok a Szent Mihály FC-hez, és elkezdhetem karrierem új fejezetét Szegeden. Ez az első külföldi szerződésem, így nagyon sokat jelent nekem számomra, és büszke vagyok arra, hogy a szegedi klub tagja lehetek. Azt várom, hogy játékosként fejlődjek, új tapasztalatokat szerezzek, és segítsek a csapatnak elérni a céljait ebben a szezonban. Nagyon motivált vagyok a kemény munkára, a mindennapi fejlődésre, és arra, hogy minden edzésen és mérkőzésen a legjobbamat nyújtsam. Alig várom, hogy a magyar ligában is szerepelhessek, alkalmazkodjak az új környezethez, és tanuljak a csapattársaimtól és az edzőimtől. Úgy gondolom, hogy ez egy nagy előrelépés számomra, és szeretném a legtöbbet kihozni ebből a lehetőségből. Remélem, hogy együtt sikeres szezont zárunk, és nagyszerű pillanatokat teremtünk a klubnak és a szurkolóknak” – nyilatkozta honlapunknak a tehetséges támadó.

Isten hozott Szegeden, Angelina, kívánjuk, hogy a magyar bajnokságban is ugyanolyan sok gól szerezz, mint odahaza, s váljanak együtt valóra az álmaink!
Nyitókép: FK Buducnost/Rusmin Radic




