Női U-19: ETO - Szent Mihály 7-4
- 6 nappal ezelőtt
- 4 perc olvasás
Frissítve: 5 nappal ezelőtt

Folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adtunk az U-19-es akadémiai országos bajnokság alsóház utolsó fordulójának győri mérkőzéséről. Hajrá, Szent Mihály!
ETO FC Győr - Szent Mihály FC, Női kiemelt akadémiai országos U-19-es bajnokság alsóház 6. forduló, Győr, ETO Stadion
ETO FC Győr - Szent Mihály FC 7-4 (4-1). Győr, ETO Stadion, vezette: Takács Péter (Fekete Szabolcs)
Győr: Szolárová - Németh L. (Csóti, 80.), Kükedi (Radi, 80.), Oroszi, Szalai M., Krasznai (Gugg, 46.), Cseh, Peric (Szilvás, 46.), Ézsely, Mesterházy (Mestáneková, 80.), Szusztorová. Edző: Süle János.
Szent Mihály: Kozma (Török, 80.) - Arnold (Bujdosó, 46.), Oláh M., Simon A., Kovács N. (Olasz, 46.), Pribék (Bány, 71.), Gyémánt (Milinker, 71.), Antelj, Barna (Baranyi, 80.), Balázs, Horváth L. Edző: Hovanyecz Attila.
Gólszerző: Kükedi L. 4, Oroszi F. 3, illetve Horváth L. 2, Balázs E., Milinker N.
Hovanyecz Attila edző: "Borzasztó csalódott vagyok! Ez a csapat nem ilyen helyezést érdemelt. Nehéz, de ezt most le kell nyelni,és közösen elemezni, mi ment félre. Köszönöm a lányoknak az egész éves munkát! Tanulságos volt."
Élő közvetítés:
Szöveges, online közvetítésünk vasárnap 13 órakor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály!
12:45: Köszöntjük Önöket Győrből, ahol 15 perc múlva kezdődik U-19-es lányaink utolsó bajnoki mérkőzése a 2025/26-os szezonban!
Mindössze két játékvezető irányítja majd a mérkőzést, amit méltatlannak tartunk az U-19-es női akadémiai bajnoksághoz! A bíró mellett csak egy asszisztens küldött Győr-Moson-Sopron megye.
Műfüves pályán játsszuk a mérkőzést, enyhe szél fúj, s néhány gomolyfelhő enyhíti a meleget. A tét a hetedik hely. Ez az utolsó előtti nagypályás tétmeccs klubunk számára, jövő szombaton még a megye II-es fiúk probálják meg kivívni a bennmaradást.
A nap is nagyon kíváncsi a kezdésre, mert zavartalanul süt most már. Bár az utolsó hely elkerülése nagyon fontos cél, de nem erre a meccsre kell majd fogni, ha véletlenül nem sikerül, hanem a rájátszás valamennyi találkozóját érdemes vizsgálni - szögezzük le elöljáróban.
Sárga-pirosban a mieink, tiszta zöldben a győriek. A hazai együttes kezdte a meccset.
Győri mezőnyfölény és lehetőségek az első 6-7 percben. Veszélyesebbek és gyorsabbak a hazaiak. A mieink térfelén folyik a játék.
13 perc elteltével még mindig 0-0 az állás.
GÓL! Egy lesgyanús helyzetből indult egy győri támadás, ám utána többször is felszabadíthattunk volna - nem sikerült, védelmi hibák sorozata után a 15. percben 1-0 az ETO-nak Oroszi Fruzsina góljával.
GÓL! A térfelünk közepén bután labdát veszítettünk a 17. percben, s büntetett a Győr, 2-0 Kükedi Laura révén. Horváth Lara odaszól a lányoknak, hogy szedjék össze magukat, mert ez eddig semmi - igaza van Larának. Sokkal több kellene!
Kétgólos hátrányban érjük el az első félidő felét.
Nem találjuk a játékunkat, nem tudunk támadásokat vezetni. A Győr sokkal jobb teljesítményt nyújt, a 0-2 még talán hízelgő is számunkra. A 25. perc is véget ért közben.
GÓÓÓL! A futball tud ajándékokat adni! Egy bal oldali szöglethez jutottunk, amiből sikerült szépítenünk a 30. percben. Balázs Evelin középről, 6 méterről bólintott a hálóba, 2-1.
GÓL! Nem sokáig örülhettünk a szépítésnek. A 37. percben a harmadik találatot is megkaptuk. A harmadik százszázalékos ziccerét már értékesítette a Győr, s 3-1-re vezet. Oroszi Fruzsina talált be. Nagyjából úgy fogalmazhatunk, hogy védelem nélkül játsszuk eddig a meccset...
GÓL! A 42. percben ismét üres területre indítottak be a győriek, átjátszották a védelmünket, s kiugró támadójuk, Kükedi Laura a tizenhatoson belülről kilőtte a hosszú sarkot. Ezúttal már a ma eddig remeklő Kozma Vivien sem tudott menteni. 4-1 az állás.
Nagyon fájdalmas félidőn vagyunk túl. Háromgólos hátrányban a Szent Mihály. Nagy változásokért kiált az első felvonás.
Szünet.
Többet is cseréltünk. Arnold Sára és Kovács Nóra ment le. Olasz Zsófia és Bujdosó Sarolta a pályán. A Szent Mihály kezdte a második félidőt.
GÓL! A 47. percben gólt kaptunk ismét, Kükedi Laura harmadik találata, 5-1. Ez gyorsan jött.
GÓÓÓL! Horváth Lara szépített az 55. percben. A félpályától tört előre, egyszer elveszítette a labdát, de erőszakos visszaszerezte, majd egy szép találattal tette fel a koronát erőfeszítéseire, 5-2. Ez mindenképpen dicsérendő egyéni teljesítmény volt!
A cserék meghozták a játékunkat a második félidőben. Most mi birtokoljuk többet a labdát, és a Győr térfelén folyik a játék, de nem sikerült most közelebb kerülni hozzájuk. Nagyon tanulságos így ez az első, illetve második félidő... A 64. percben vagyunk, 5-2.
GÓÓÓL! Horváth Lara megint remekül birkózott, és újabb góljával 5-3 a 65. perc végén!
Újabb cserékkel frissítettünk. Bány Boglárka és Milinker Nóra érkezett. Közben lepergett a 72. perc is, őrzi kétgólos előnyét az ETO.
GÓL! Eldőlt! El tudtak menni a belső védelmünk mellett a győriek, s a hosszúba vágták a ziccert. Kükedi Laura immár négygólos. A 76. percben ismét három közte, 6-3.
GÓL! A belső védelmünket játszották át megint a győriek, hét perccel a vége előtt megkapjuk a hetedik gólt, 7-3. Oroszi Fruzsina is találatnál jár.
GÓÓÓL! Gólzáporos évzáró! Horváth Lara cselezte át magát a győri védelmen, visszagurított labdáját Milinker Nóra lőtte a hálóba. A 85. percben így most 7-4 az állás.
Vége! Egészen jó második félidőt produkltunk, amit akár meg is nyerhettünk volna. Ám sajnálatos módon akadt egy értékelhetetlen első előtte, így 7-4-es ETO-győzelemmel zárult a meccs. Ez azt jelenti, hogy a Szent Mihály FC U-19 17 pontjával a nyolcadik helyen fejezte be szereplését.
A találkozó elé:
Győrben zárja az alsóházi rájátszás küzdelemsorozatát a Szent Mihály FC U-19-es együttese. Hovanyecz Attila és Lovászi Zsuzsanna lányai számára a tét a hetedik hely megszerzése. A hazai ETO 18 ponttal várja a találkozót, a mieink eddig 17 pontot gyűjtöttek. Egy győzelem esetén tehát meg tudjuk előzni a riválist a tabellán. Mindent bele, csajok!




