top of page
t6_Rajztábla 1.png

FRISS HÍREK

Keresés

U-14-es lányaink sikereit ünnepeltük

  • jún. 18.
  • 2 perc olvasás

Várakozásainkon felül szerepelt a Szent Mihály FC U-14-es csapata a regionális bajnokságban, óriási fejlődtek a lányok, akikre rendkívül büszkék vagyunk. A Nádastónál mondtunk köszönetet a 2025/26-os szezon szenzációs teljesítményéért!


Ünnepélyes zárórendezvényt tartott szerdán Sándorfalván a Nádastónál a Szent Mihály FC regionális U-14-es bajnokságban szereplő női együttese. A Busáné Balázs Rita és Pigniczki Zoltán vezette alakulat több bravúrt bemutava, a harmadik helyezett Budapest Honvéd FC-től hajszállal lemaradva a kitűnő negyedik pozícióban zárt a rendkívül erős, nívós mezőnyben. Játékosaink ráadásul az idősebbek között is szépen helytálltak, hiszen a nagyrészt ugyanerre a keretre épülő csapatunk a dobogó harmadik fokára állhatott az U-16-os vármegyei pontvadászatban – ezeket az érmeket is szerdán vehették át a lányok és edzőik.


A 2025/26-os szezon óriási élményt jelentett a futballistáknak és a klubvezetésnek egyaránt. Ilyen jó szereplésre, jelentős fejlődésre és eredményességre nem számítottunk. A regionális bajnkságban elért negyedik helyet ünnepeljük, miközben nem tagadjuk, álmodoztunk a bronzéremről, amit egyébként meg is érdemelt volna ez a sokra hivatott gárda. Nem tartjuk szerencsésnek, ha az érem elmaradásának okát a Honvéd-Soroksár 2-1-es eredményben keressük, ezért megbeszéltük, hogy az Astra elleni hazai 1-1 és a Gyulán elszenvedett 2-0-s vereség volt az a két meccs, ahol mi többet tehettünk volna a harmadik hely kivívásáért. Ha ezt így éljük meg, és a saját teljesítményünket, fejlődésünket vizsgáljuk, akkor jóval nagyobb esélyünk lesz, hogy legközelebb mi kerüljünk ki győztesen egy olyan versenyfutásból, mint amit most a Honvéddal vívtunk.



Meghitt pillanat volt, amikor egyesületünk megköszönte Busáné Balázs Rita és Pigniczki Zoltán kétéves munkáját, és emléklapot adott át nekik hálája kifejezéséül. Most, amikor kedvezőtlenebb idők járnak a magyar labdarúgásra, racionális döntéseket kell hozni, melyek ugyanakkor fájnak. Szent Mihály labdarúgása biztos abban, hogy az úton még sok szép találkozása lesz a két kiváló sándorfalvi edzővel.



A jövőről is szó esett a remek hangulatú rendezvényen. A lányok jövőre vagy a regionális U-14-es vagy az akadémiai U-15-ös alakulatunkban folytatják, a Szent Mihály továbbra is biztosítja számukra az eddigi lehetőségeiket mind a versenyeztetésben, mind az edzésre jutásban. A klub a következő hetekben mindenkivel egyeztet a jövőről, egyúttal ezúton is köszöni a játékosok egész éves teljesítményét és a szülők áldozatos, nagyszerű segítségét!


A sikercsapat tagjai: Bereczki Betti, Bárdos Laura, Dudás Lívia, Kocsispéter Luca, Benecz Petra, Szakács Alexandra, Nagy Lilla, Nagy Dóra, Stumpf Kiara Petra, Zámbó Krisztina, Gorzsás Zoé Kincső, Pálvölgyi Dorka, Bakonyi Zoé, Ludvig Jázmin, Kovács Boróka Holda, Kis Anna Réka, Keszeli Violet, Juhász Fernanda, valamint Busáné Balázs Rita és Pigniczki Zoltán edzők.









 
 

TÁMOGATÓINK

SzRT_TM_KLUB_VB_buszmegallo_STATIK_720x96_0819.jpg

KAPCSOLAT

E-mail: st.mihaly.fc@gmail.comszentmihaly.kft@gmail.com
Levelezési cím: 6723 Szeged, Zöldfa u. 16. 2/8

bottom of page