1041 találat üres kereséssel
- Egy aranyérmet hoztak el a Rózsa Kupáról a Szent Mihály csapatai (FRISSÜLT)
A Szent Mihály FC U-7-es, U-11-es, U-13-as, U-14-es és U-19-es együttese csatázott szombaton a szőregi Rózsa Kupán. Frissülő cikkünkben folyamatosan beszámoltunk eredményeikről! A legnagyobb sikert az U-11-esek aratták, akik a dobogó legfelső fokára állhattak. A tavalyi esztendő után idén is megrendezi a Szőregi RSE a Rózsa Kupa utánpótlás-labdarúgótornát. Az Algyő SK, a Zsombó SE és a rendező Szőregi RSE mellett ezúttal is meghívást kapott a viadalra a Szent Mihály FC. A szőregi Pálya téren szombaton 8:00 és 13:00 között 4+1 fős csapatok vívnak körmérkőzést az U-7-es, az U-9-es, az U-11-es, az U-13-as, az U-14-es, az U-16-os és az U-19-es korosztályban. A tornán fiúk és lányok is pályára léphetnek az egyes alakulatokban. Az U-7-es és az U-9-es meccsek 15, az U-11-es és az U-13-as mérkőzések 20, az U-14-es, az U-16-os és az U-19-es találkozók 25 percesek, félidő nélkül. Klubunk öt korosztályban indít együttest, versenybe szállnak U-7-eseink, U-11-eseink, U-13-asaink, U-14-eseink és U-19-eseink is. U-9-ben és U-16-ban most nem tudunk indulni. A Rózsa Kupáról az idei évben is folyamatosan frissülő tudósításban számolunk be honlapunkon, a viadal végéig követjük csapataink szereplését, eredményeit, s beszámolunk az érdekességekről! FRISSÍTÉS, 7:30: Nagyon nagy megtiszteltetés a szentmihályi labdarúgásnak, hogy meghívást kaptunk a II. Rózsa Kupára. Sportszervezetünk úgy gondolja, ha meghívnak egy ilyen rangos eseményre, akkor örömmel fogadjuk el. Nagy dolognak tartjuk, hogy az uborkaszezon kellős közepén egy ilyen nívós labdarúgó-eseményre kerül sor Szegeden. Idén kicsit foghíjasan érkezünk, mert a női akadémiánk szervezeti átalakítása még kihatott erre a tornára, a lelkesedésünk ugyanakkor óriási. Köszönjük a szervezést Tóth Tibornak és a Szőregi Rákóczi SE-nek, s reméljük, mi is hozzá tudunk járulni a szőregi rózsaünnep pompájához! Az eredmények pedig 8 órától majd folyamatosan frissülnek! A Szent Mihály FC csapatainak eredményei a Rózsa Kupán: U-7: Műfű, 8:00: Algyő SK - Szent Mihály FC 9-1 Műfű, 9:05: Zsombó SE - Szent Mihály FC 0-5 Műfű, 9:30: Szőregi RSE - Szent Mihály FC 3-1 Vereséggel kezdtek a kicsik, U-7-es együttesünk nyolc góllal maradt alul az Algyővel szemben. Csodálatos eredményt mutattak fel a második meccsen U-7-eseink, akik bravúros teljesítménnyel múlták felül a Zsombót. Egyforma erőnk küzdelme után 3-1-re kapott ki végül csapatunk a Szőregtől. Abszolút ikszes meccs volt, mi jöttünk ki belőle rosszabbul. Hajzer Béla tanítványai fejezték be a leghamarabb szereplésüket a tornán, egy győzelem és két vereség a mai mérlegük. U-7-es csapatunk: Huszta Máté, Pásztor Gyula, Balogh Zsombor, Lévai Kristóf, Király Viktória, Király Bence, Kószó Soma. Edző: Hajzer Béla. U-11: I. pálya, 8:00: Algyő SK - Szent Mihály FC 3-3 II. pálya, 9:45: Zsombó SE - Szent Mihály FC 4-9 III. pálya, 10:30: Szőregi RSE - Szent Mihály FC 1-5 Kezdésként rendkívül fordulatos meccset vívtak az Algyővel U-11-eseink. Az ellenfél már 2-0-ra vezetett, ám ezt követően átvettük az irányítást, s 3-2-nél már nálunk volt az előny. Az ellenfél egyenlített, s az iksz annak ellenére igazságosnak mondható, hogy a végén nyerhettünk volna. A folytatásban viszont már nem maradt el a győzelem! Meggyőző játékkal, végig fölényben futballozva 9-4-re vertük a Zsombót, értékes és szép sikert aratva. A harmadik mérkőzésen 5-1-re diadalmaskodtak a mieink a Szőreg ellen, ezzel megvan az első aranykorosztályunk! Két győzelem, egy döntetlen, első helyezés! Gratulálunk a kupagyőzteseknek, hajrá, Szent Mihály! U-11-es csapatunk: Böhler Zétény, Bakonyi Botond, Juhász Marcell, Katsidis Steven Efstathios, Laczi Domonkos, Sipos Dóra, Pópity Natália. Edző: Baka Márk. U-13: II. pálya, 8:25: Algyő SK - Szent Mihály FC 6-0 I. pálya, 9:20: Szőregi RSE - Szent Mihály FC 6-0 II. pálya, 10:30: Zsombó SE - Szent Mihály FC 2-0 U-13-as együttesünk az első találkozóján sokáig remekül tartotta magát a jó erőkből álló Algyő ellen, a végére kijött a tudáskülönbség. A második mérkőzésen úgy maradtunk alul hat góllal a Szőreggel szemben, hogy nem túlzás, de a döntetlen sokkal igazságosabb lett volna. Csak amíg a hazaiak minden helyzetüket belőtték, addig mi rúgtunk négy kapufát, és kihagytunk nyolc ziccert. A harmadik találkozón sem jött össze a gólszerzés, 2-0-ra kaptunk ki a Zsombótól. U-13-as csapatunk: Kiss Hunor, Magyari Márk, Harajka Ádám, Nagyiván Attila, Kormos Nimród, Kardos Kornél. Edző: Baka Márk. U-14: III. pálya, 8:00: Algyő SK - Szent Mihály FC 9-0 III. pálya, 9:35: Szőregi RSE - Szent Mihály FC 5-1 II. pálya, 10:10: Zsombó SE - Szent Mihály FC 6-0 Ahogy az várható volt, U-14-es gárdánk ellen az Algyő 9-0-lal érvényesítette a papírformát a rajton. Ludvig Jázmin sarokkal szerzett varázslatos gólt a Szőreg ellen, ez volt a mérkőzés találata. U-14-eseink jól játszottak, de kikaptak a második fellépésükön. U-14-eseink ugyan a Zsombótól is kikaptak, de ennek ellenére nem érheti szó a ház elejét, nagyszerűen küzdöttek és helytálltak Olajos Csaba tanítványai. Köszönet a mai szereplésükért, büszkék vagyunk rájuk! U-14-es csapatunk: Gorzsás Zoé, Szakács Alexandra, Bakonyi Zoé, Kovács Boróka, Benecz Petra, Dudás Lívia, Ludvig Jázmin. Edző: Olajos Csaba. U-19: IV. pálya, 8:30: Algyő SK - Szent Mihály FC 2-4 IV. pálya, 9:05: Szőregi RSE - Szent Mihály FC 7-5 III. pálya, 10:55: Zsombó SE - Szent Mihály FC 4-4 Az első nagyon szép győzelmet U-19-eseink szállították, akik egy remek összecsapáson győzték le az algyőieket. Szép volt, srácok! A folytatásban nem sikerült a bravúr, pedig benne volt a Szőreg elleni derbiben, hogy két győzelemmel kezdünk. Végül nem jött össze, fordulatos, változatos, gólgazdag meccsen a hazai alakulat bizonyult jobbnak. Győzelem és vereség után egy döntetlen, hogy minden legyen ezen a napon. Rendkívül változatos meccsen U-19-es gárdánk 4-4-gyel zárt a Zsombó ellen. U-19-es csapatunk: Simkó Kristóf, Faragó Mátyás, Tajti Levente, Vásárhelyi Dorián, Németh Ádám. Edző: Szabó Dániel. Megint remek tornát szervezett a Szőregi Rákóczi RSE a faluünnep, a rózsafesztivál tiszteletére. Ez volt a 2025/26-os szezon utolsó élő közvetítése a szezonban, de nem kell sokat várni a következőre! A szerdán induló új, 2026/27-es idényben ugyanis a terveink szerint jövő pénteken élő online közvetítéssel jelentkezünk majd NB I-es női együttesünk idegenbeli, TSC Topolya elleni edzőmeccséről!
- Az MTK-tól érkezik a fiatal kapuvédő
A 19 esztendős Ivanics Réka Topolyán nevelkedett. Több éve szeretnénk már leigazolni, most elfogadta a KÉSZ-St. Mihály-Szeged ajánlatát. Átalakuló, fiatal, dinamikus keretünk második nyári szerzeménye az MTK Budapesttől érkezik. A 19 esztendős, rendkívül tehetséges kapus, Ivanics Réka a ZFK TSC Topolya nevelése, tavaly nyáron szerződött Magyarországra. Ezt megelőzően, 16 és 18 éves kora között többször is lehetőséget kapott a Topolya felnőttcsapatában. A 2007. január 10-én született hálóőr szerepelt a szerb U-19-es válogatottban, és a szerb mellett természetesen magyar állampolgár. Az MTK játékosaként a 2025/26-os szezonban összesen 21 NB I-es bajnoki és magyarkupa-mérkőzésen ült a kispadon, a fővárosiak „nagycsapatában” ugyanakkor nem tudott bemutatkozni, az U-19-es együttesben viszont 5 alkalommal védett. A Szent Mihály FC korábban is több alkalommal csábította már, ezúttal igent mondott klubunk hívására. „Nagyon örültem a Szent Mihály FC megkeresésének. Több éve kacérkodtam már a gondolattal, hogy ide igazolok, mindig is opció volt számomra Szeged. Most úgy döntöttem, itt az ideje belevágni, nagyon motivált vagyok, s kíváncsi vagyok, mit tudunk kihozni a közös munkából. Sokat segít, hogy a város és maga a közeg nem ismeretlen számomra, jól ismerem az egyesületet, a stábtagokat és a játékosokat is, így a beilleszkedés meg se kottyan számomra. Sőt, igyekszem segíteni a Balkánról érkező társaim beilleszkedését is. A legfőbb célom a 2026/27-es idényben, hogy be tudjak mutatkozni a magyar NB I-ben, szakmailag minél többet fejlődjek a Szent Mihályban, és a lehető legjobb helyezéshez segítsem a csapatot. Már alig város a közös munkát és a bajnokság rajtját” – nyilatkozta honlapunknak Ivanics Réka. Nagyon sok szeretettel köszöntünk a Szent Mihályban, Réka, Isten hozott Szegeden, kívánjuk, hogy sok-sok siker kísérje a közös munkánkat! Nyitókép: az MTK Budapest női csapatának weboldala
- Nyári információk (FRISSÜL)
Érkezők, távozók, felkészülési mérkőzések és minden más fontos nyári információ egy helyen a Szent Mihály FC csapatairól a kicsiktől a felnőttekig! Cikkünk folyamatosan frissül a 20226/27-es szezon kezdetéig! 1) Érkezők Ivanics Réka (MTK Budapest, női NB I) Angelina Dresaj (montenegrói, Buducnost Podgorica, női NB I) Emili Mitkovska (észak-macedón, WFC Szkopje, női NB I) 2) Távozók Ónodi Vanessza Szabó Dóra (University of South Florida, USA) Török Lilla Milica Popovic Nadja Djurdjevac Sara Simonovic Tijana Zarkovic Bokros Veronika Palotás Petra Bagi Luca Bozóki Csenge 3) Edzőmérkőzések Július 3. (péntek) 10:30, Bajsa/Magyarkanizsa: ZFK TSC Topolya (szerbiai) - KÉSZ-St. Mihály-Szeged (női felnőtt) Július 24. (péntek) 18.00, Újszeged: Ujszegedi TC - Szent Mihály FC (férfi felnőtt) Július 25. (szombat), HAZAI: KÉSZ-St. Mihály-Szeged - Budaörsi SC (női felnőtt) Augusztus 2. (péntek) 19:00, Szentmihály: Szent Mihály FC - Domaszék KSE (férfi felnőtt) Augusztus 1. (szombat), Temesvár: Politehnica Temesvár (romániai) - KÉSZ-St. Mihály-Szeged (női felnőtt) Augusztus 8. (szombat) 10:00, Balástya: KSE Balástya - Szent Mihály FC (férfi felnőtt) 4) Egyebek A női felnőttcsapat felkészülésének kezdete: 2026. június 22. A férfi felnőttcsapat felkészülésének kezdete: 2026. július 14. A női akadémiai felkészülés kezdete: 2026. július 20. A Simple Női Liga rajta: 2026. augusztus 8. Az akadémiai országos bajnokságok rajtja: 2026. augusztus 29. A fotó illusztráció: Pixabay.com
- Csodálatos évet zárt a preakadémia
Rengeteget fejlődtek és nagyon szépen szerepeltek megmérettetéseiken a Szent Mihály FC U-10-es és U-12-es lányai. Frank Attila és Balogh Árpád vezetőedzők tanítványai egy remek hangulatú évzárón közösen búcsúztatták az idényt, s tekintettek vissza annak történéseire. Szép volt, lányok, csak így tovább, Szent Mihály Preakadémia! Egy nagyszerű idény felejthetetlen pillanatait ünnepelték a Szent Mihály FC preakadémiai korosztályai június 18-án a tápéi KÉSZ Sport Arénában. Az eseményen a kötetlen beszélgetések mellett családi foci, finom vacsora és éremosztás is helyet kapott. Az U-12-es lány együttesünk a vármegyei bajnokság Rózsa csoportjában szerzett aranyérmét vehette át. A záróesemény kapcsán kértük a 2025/26-os szezon rövid értékelésére az U-10-es és az U-12-es lányok vezetőedzőjét, Frank Attilát, illetve Balogh Árpádot. Frank Attila, az U-10-es korosztály (2016-17-es születésű lányok) vezetőedzője: "A 2025/2026-os szezon során az U10 leány preakadémiai korosztály elsődleges célja a játékosok technikai és koordinációs képességeinek fejlesztése, a labdarúgás alapjainak stabil elsajátítása, valamint a sportág és a csapat iránti elkötelezettség erősítése volt. Az év során a lányok rendszeresen és jó létszámban vettek részt az edzéseken. A foglalkozások középpontjában az egyéni technikai képzés, a labdavezetés, a cselezés, a passzjáték, a labdaátvétel, valamint az alapvető játékhelyzetek felismerése és megoldása állt. Kiemelt figyelmet fordítottunk a koordinációs képességek fejlesztésére, a mozgáskultúra gazdagítására és az életkornak megfelelő játékos képzésre. A csapat több regionális tornán, télen pedig futsaltornán vett részt az évad során. Ezek az események kiváló lehetőséget biztosítottak arra, hogy a játékosok éles körülmények között is gyakorolják az edzéseken tanultakat. A mérkőzéseken megfigyelhető volt a játékosok folyamatos fejlődése mind technikai, mind taktikai szempontból. Egyre bátrabban vállalták fel az egyéni megoldásokat, javult a csapaton belüli együttműködés és a játékhelyzetek felismerése. A téli futsaltornán első helyezést értünk el az U-11 korosztályban, ahol az U-10 és U-12 korosztály megfelelő születésű lányokból álló csapattal játszottunk. Mindenki nagyszerűen helytállt, és már ekkor lehetett látni a lányok fejlődését, ami igazán tavasszal csúcsosodott ki, amikor is a Kecskemét csapatát is sikerült regionális tornán parádés játékkal két vállra fektetni. Minden egyes játékosom elmondhatja magáról, hogy több gólt is szerzett ezeken a tornákon, amire büszkék lehetnek. Nem szeretnék kiemelni egy játékost sem, mert mindenki szuperül játszott, viszont tavasszal is igen magas gólszámot sikerült elérnie Krabót Zitának, aki 38 gólt lőtt az ellenfelek kapujára, és az egész évben nézve pedig 70 gólt lőtt, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül. Mi sem mutatja jobban, hogy magas színvonalú képzés folyik a Dél-Kelet régióban, hogy a Női Labdarúgás Napján a Kecskemét, Csólyospálos és a Szent Mihály U10 csapatából álló Dél-Kelet régióválogatott 4 győzelem, 2 döntetlen mellett az utolsó mérkőzését nem tudta lejátszani Telkiben a rossz időjárás miatt, de minden bizonnyal tornagyőzelemért játszottunk volna, ahol a játékosok mellett engem ért az a megtiszteltetés, hogy ennek a válogatottnak lehettem a vezetőedzője, ezen a kiemelt országos tornán. Külön öröm volt tapasztalni a csapat közösségének fejlődését. A játékosok egymást segítve, pozitív hozzáállással dolgoztak az edzéseken és a mérkőzéseken egyaránt. Az év során kialakult egy összetartó, támogató közösség, amely megfelelő alapot biztosít a további fejlődéshez. Lesznek olyanok, akik korosztályt lépnek, de ők megszerezték azt a tudást, amivel nyugodt szívvel tovább tudom adni, mert tudom, hogy meg fogják állni a helyüket. És akik maradnak a korosztályukban, velük pedig tovább folytatjuk a megkezdett utat. A szülők támogatása és együttműködése jelentős segítséget nyújtott a szezon során. Köszönettel tartozunk azért a bizalomért és elkötelezettségért, amelyet a csapat és az egyesület iránt tanúsítottak. Az U-10-es keret tagjaként pályára léptek a 2025-2026-os idényben: Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Krabót Zita, Kocsispéter Lotte, Török Tamara, Lévai Dorina, Mezei Emese, Pásztor Villő, Huszár Lenke, Sinkó Eszter, Virgoncz Loretta. Összességében eredményes szezont zárt az U-10-es leány preakadémiai csapat. A játékosok fejlődése, a megszerzett tapasztalatok és a kialakult közösség egyaránt azt mutatja, hogy a kitűzött célokat sikerült megvalósítani. A következő évadban tovább kívánjuk erősíteni az egyéni képzést, fejleszteni a játéktudatosságot, valamint biztosítani a játékosok számára a fejlődésükhöz szükséges szakmai környezetet. Június 18-án egy közös szülő–gyermek focival zártuk az évet, majd a játék után elfogyasztották a gyerkőcök a megérdemelt vacsorát. Most elmegyünk feltöltődni, felkészülni a következő évadra, és ezzel együtt kívánok minden játékosnak, szülőnek, edzőnek, vezetőnek jó pihenést a nyárra." Balogh Árpád, az U-12 (2014-2015-ös születésű lányok) vezetőedzője: "Az idei szezonnak úgy vágtunk neki, hogy két fronton is helyt kellett állnia csapatunknak; egyrészt az U-12-es regionális tornákon, melyből összesen 10 darab volt az évben, valamint az U-12-es vármegyei bajnokságban, ahol összesen 8 alkalommal játszottunk mind a három csapat ellen a csoportban. Összességében azt gondolom, hogy a mérkőzések remekül szolgálták a lányok fejlődését, és hozzásegítették őket ahhoz, hogy fokozatosan szokjanak hozzá a folyamatos meccshétvégékhez a jövőben, ez azért is fontos volt, mert 6 játékos biztosan az U-14-es korosztályban kezdi meg augusztusban a következő szezont, ott pedig már nem csak a pályaméret nagyobb, de az elvárások is magasabbak. A regionális tornáink során alapvetően legjobb és leginkább kiélezett meccseinket a Gyulai Amazonok ellen játszottuk, bár általában sikerült nyernünk, de volt döntetlen és vereség is, aminek azért 'örülök', mert legalább kicsit megtapasztalhatták a lányok, milyen az, amikor nem feltétlen csak mi győzünk, hiszen később a sportban és az életben is lesznek nehézségek, buktatók, nem sikeres időszakok vagy pillanatok, amelyeket kezelniük kell majd, és erősebben kijönni belőlük. A másik két ellenfelünk a Békéscsaba és a Tiszakécske voltak, tőlük nem láttam túl nagy harcosságot és akaratot a mérkőzéseken, így ezeket a találkozókat inkább gyakorlásra, önbizalomnövelésre tudtuk használni. A vármegyei bajnokságban összesen 24 mérkőzésünk volt, ezekből 23 győzelem, 1 döntetlen a mérleg, veretlenül nyertük meg tehát a pontvadászatot, a lányok nyakába megérdemelten került aranyérem a szezon végén. Nem igazán volt ellenfelünk itt (a 145-10-es gólarányunk ezt jól mutatja), a Sándorfalva és a Zsombó egyszer-egyszer meg tudott bennünket szorongatni, de megverni nem, a makói kislányok pedig remélem, hogy folytatják a futballt, van közöttük egy-két ígéretesnek tűnő játékos. Ne feledkezzünk meg az U13-as futsaltornáról sem, amelyet a téli időszakban játszottunk az eggyel idősebbek közötti mezőnyben U-12-es gárdaként, és nagyon szépen helytállt a csapat. A csoportból simán továbbjutottunk, megelőzve a Gyulai Amazonokat és a Kiskunhalast, második helyen az egy-két évvel idősebb Szent Mihály mögött (ellenük két vereség mellett kétszer döntetlent is el tudtunk érni). A döntőben már kemény ellenfelek voltak, de itt sem vallottunk szégyent: tetszetős, gyors, ügyes és harcos játékunk a közönségnek is elnyerte szimpátiáját, nagy csatában a Szentest 4-3-ra legyőztük, a Sándorfalvát 4-1-re vertük meg, így jöhetett az aranycsata a másik Szent Mihály ellen. Nem sokon múlott a bravúr, mindössze 1-0-ra kaptunk ki, és számos helyzetünkből ha csak egyet belövünk, akkor meglepetést okozva elsők lettünk volna. Így sem csüggedtek a lányok, az ezüst is szépen csillogott, nagyon sok tapasztalattal lettek gazdagabbak, úgyhogy nagyon hasznosnak tartottam a futsalbajnokságot is. Ha mindent áttekintek, akkor összesen 72 mérkőzést játszottunk az idényben (regionális, vármegyei, futsal és két edzőmérkőzés a Szabadkával). Az idényt a szokásos Telkiben rendezett Regionális Válogatottak Tornájával zártuk június 14-én (itt 6 lánnyal képviseltettük magunkat, míg a Gyulától négyen, a Békéscsabától hárman a Tiszakécskétől ketten érkeztek), melyet most kicsit más szervezéssel rendeztek meg: sokkal több meccset játszottunk volna, ha az időjárás nem szól közbe, és nem kell körülbelül a felénél lefújni a rendezvényt. Ezzel együtt szerintem hasznos nap volt az is, ahol közösen tudtunk játszani a másik három egyesület legjobbjaival egy csapatban. Végül június 18-án, az U-10-zel közös évzáróval és gyermek-szülő mérkőzéssel (melyet nagy csatában a gyerekek nyertek 3-2-re), vacsorával zártuk le az évet. Összességében 13 fős kerettel fejeztük be az idényt, melyből hatan biztosan felkerülnek, egy játékosunk pedig költözés miatt távozik, úgy gondolom, hogy amit tudtunk, azt megtettünk, szerintem felkészülten mehetnek a 2014-es születésű lányok az U-14-es korosztályba, akik pedig maradnak, illetve feljönnek az U-10-ből (összesen 4 kislány) velük remélhetőleg egy hasonlóan jó közösséget és csapatot tudunk építeni. Így papíron 10 fős U-12-es keretünk lesz augusztustól, ebben lehetnek még változások, de remélem, hogy bővül, mert az optimális fejlődéshez legalább 13-15 játékos jó lenne. Végezetül szeretném megköszönni a lányoknak, a szülőknek, a stábnak, valamint az egyesületnek az elmúlt szezont, azt gondolom, sok tapasztalattal lettünk gazdagabbak, és remélem, hogy a következő idényben is hasonlóan szépen tudnak fejlődni, melyhez mi, edzők igyekszünk a lehető legtöbb segítséget, támogatást és szakmai tudást adni és átadni. Az U-12-es keret tagjaként pályára léptek a 2025-2026-os idényben: Tóth Nikolett, Kiss Judit, Kis Lilla, Pópity Natália, Lajkó Boglárka, Frank Rebeka, Sebők Hanna, Virgoncz Loretta, Szekeres Erina, Sinkó Eszter, Mihály Amira, Sipos Dóra, Csatordai Gréta, Ludvig Jázmin, Engi Boglárka, Géró Zsófia, Csonka Zoé. Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek, és hajrá, Szent Mihály!"
- Montenegrói gólvágóval erősített a Szent Mihály
A 18 éves Angelina Dresaj az elmúlt négy szezonban 160 gólt lőtt a podgoricai Buducnost színeiben hazája bajnokságában. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged első új nyári szerzeménye a Balkán női labdarúgásának egyik legnagyobb reménysége, aki Montenegró után most külföldön is szerencsét próbál. Szegeden, a KÉSZ-St. Mihály-Szeged csapatában folytatja pályafutását a montenegrói női labdarúgás egyik legnagyobb tehetsége, a Balkán női futballjának egyik óriási ígérete. A 18 esztendős támadó, Angelina Dresaj a Buducnost Podgorica gárdájából igazolt hozzánk, s hétfőn este NB I-es együttesünkkel kezdte meg a nyári felkészülést, miután aláírta szerződését. Angelina Dresaj 2008. április 25-én született, a montenegrói mellett amerikai állampolgársággal is rendelkezik. A legutóbbi négy szezonban a Buducnost első csapatának tagja volt a montenegrói ligában. A fiatal szélső gólérzékenységét mutatja, hogy négy idén alatt összesen 160-szor talált az ellenfelek hálójába. 2022/23-ban 10, 2023/24-ben 42, 2024/25-ben 73, míg a 2025/26-os bajnokságban 35 gólt lőtt a Buducnost színeiben, s kulcsszerepet játszott abban, hogy 2025-ben és 2026-ban egyaránt aranyérmes lett az alakulata. Meghatározó tagja a montenegrói női U-19-es válogatottnak is. „Nagyon boldog és hálás vagyok, hogy csatlakozhatok a Szent Mihály FC-hez, és elkezdhetem karrierem új fejezetét Szegeden. Ez az első külföldi szerződésem, így nagyon sokat jelent nekem számomra, és büszke vagyok arra, hogy a szegedi klub tagja lehetek. Azt várom, hogy játékosként fejlődjek, új tapasztalatokat szerezzek, és segítsek a csapatnak elérni a céljait ebben a szezonban. Nagyon motivált vagyok a kemény munkára, a mindennapi fejlődésre, és arra, hogy minden edzésen és mérkőzésen a legjobbamat nyújtsam. Alig várom, hogy a magyar ligában is szerepelhessek, alkalmazkodjak az új környezethez, és tanuljak a csapattársaimtól és az edzőimtől. Úgy gondolom, hogy ez egy nagy előrelépés számomra, és szeretném a legtöbbet kihozni ebből a lehetőségből. Remélem, hogy együtt sikeres szezont zárunk, és nagyszerű pillanatokat teremtünk a klubnak és a szurkolóknak” – nyilatkozta honlapunknak a tehetséges támadó. Isten hozott Szegeden, Angelina, kívánjuk, hogy a magyar bajnokságban is ugyanolyan sok gól szerezz, mint odahaza, s váljanak együtt valóra az álmaink! Nyitókép: FK Buducnost/Rusmin Radic
- Megkezdték a munkát NB I-es lányaink
A tikkasztó hőség mellett egy frissítő zápor is megtisztelte az első nyári tréninget. Remek hangulatban indította a nyári munkát átalakulóban lévő, fiatal együttesünk. Egymás társaságára, a közösségi élményekre és a labdarúgásra egyaránt éhesen érkeztek meg a KÉSZ-St. Mihály-Szeged NB I-es lányai a 2026/27-es idény első nyári foglalkozására. Nem is csoda, hogy várták már a találkozást, hiszen másfél hónappal ezelőtt vívták az utolsó mérkőzésüket. Papp Róbert sportigazgató, Major László vezetőedző, Garamvölgyi Gergő kapusedző és Godó Viktória masszőr ezúttal a megszokottaknál jóval hamarabb, június 22-ére rendelte a tápéi KÉSZ Sport Arénába a labdarúgókat. Ennek oka, hogy az MLSZ rájátszással bővítette a bajnokságot, a csapatok hat mérkőzéssel többet teljesítenek majd, mint korábban, a pontvadászat pedig már augusztus 8-án indul. A szakmai stáb erre egy héthetes felkészüléssel szeretné minél jobb állapotba és formába hozni a játékosokat. A sok-sok régi, kedvelt ismerős mellett új arcok is feltűntek az első tréningen, melyről azonban még – különféle okokból, érthetően és igazoltan – nagyon-nagyon sokan hiányoztak még. A keret átalakulóban van: jó része együtt maradt, többen persze távoztak, de új igazolások is bemutatkoztak már. Ketten, az MTK-tól érkezett kapus, Ivanics Réka, valamint a montenegrói szélső, a Buducnosttól megszerzett Angelina Dresaj hétfőn Papp Róbert sportigazgató tenyerébe is csaptak. A további magyar és külföldi érkezőkről és a keretet érintő változásokról a következő napokban és hetekben folyamatosan olvashatják majd a bejelentéseket! Mint elhangzott, az előző idény történelmi ötödik helyezése után ezúttal is olyan gárda kialakítása a cél az NB I-ben, mely méltó a Szent Mihály hagyományaihoz. Fiatal, nagyon szerethető, dinamikus, lendületes, támadó szellemű, jelentős részben a szegedi, helyi kötődésű, saját nevelésű focistákra épülő csapatot szeretnénk idén is, mely sikeres, eredményes, ütőképes és versenyképes lesz az élvonalban. Ehhez kértük a Jóisten segítségét is. Az első tréning közös örömét és elszántságát látva is biztosak vagyunk benne, hogy ez a társaság rengeteg élményt szerez majd szurkolóinak, a Szent Mihály közösségének az előttünk álló egy évben! Az edzés egyébként egy egymás elleni pörgős, hangulatos játékkal telt a felvezetés jegyében. Az izgalmas kis csörtét egy komoly nyári zápor tette még pikánsabbá a tápéi kánikulában. Folytatás keddtől egészen augusztus 8-áig, izzasztó, kőkemény melóval és persze több edzőmérkőzéssel is, melyek egy része még szintén szervezés alatt van. Annyi már biztos, hogy július 3-án (pénteken) a szerb második, BL-induló TSC Topolya vendégei leszünk, június 25-én a Budaörsöt látjuk vendégül, augusztus 1-jén pedig a román bronzérmes Politehnica Temesvár otthonában játsszuk a bajnoki főpróbát.
- A 26. Hét Programja
1. 1.2026 június 22.(hétfő) 19 h. Tápé Női NB I. Női NB I. Felkészülés kezdete 2.2026 június 27 (szombat)08 h.-tól Szőreg II. Rózsa Kupa: leány/fiú U-7 ,U-9, U-11,U-13, U14, U-16,U-19 3.2026 június 28.(vasárnap) 10 h. San-Citi fiú U-13 záróünnepség
- Mások vagyunk, mint mások
Bár nem sikerült kivívni a bennmaradást, jár a vastaps a Szent Mihály FC férficsapatának a 2025/26-os teljesítményért! Mások vagyunk, mint mások. Ezt ugyan talán minden futballcsapat elmondhatja, de mi most nagyon aktuálisnak érezzük. Írásunkban – mely alapvetően felnőtt férficsapatunknak, annak is szombati évzárójára készült – ki is fejtjük, miért. Ugorjunk vissza másfél évet az időben! 2024 végén, az őszi szezon zárórendezvényén néhány labdarúgótól – akik már nincsenek közöttünk – erősítési ultimátumot kapott a klub. Akkor paradigmaváltásról döntöttünk. Sok meghatározó futballista távozott 2025 nyarán. Vezetőedzőnk, Szabó Dániel nehéz feladatot kapott, hiszen úgy kellett egy új csapatot kialakítania a megye II-ben, hogy vissza akartunk térni a klubhagyományokhoz, a közösségi értékek növeléséhez, gondozásához, a saját nevelésű játékosok, fiatalok megbecsüléséhez. Mára biztosak lehetünk benne, hogy a helyes utat választottuk azzal együtt is, hogy sok szép mérkőzés és eredmény ellenére a 2025/26-os bajnokság végén kiestünk a megye II-ből. Ez szorosan összefügg azzal, hogy mára jelentősen felértékelődött a megye II. indulási joga. 2014 júniusában jutottunk fel, s 11 idényt töltöttünk el a megye második vonalában, ami nagyon szép sorozat, s büszkék lehetünk rá! Annak is nagyon örülünk, hogy az őszi útkeresések, zökkenők után tavaszra egy tényleg remek csapat verbuválódott, melyet méltán és jókedvűen ünnepelhetünk meg az évzárón. Mely olyan karaktert és olyan játékot mutatott, amit a jövőben is látni szeretnénk. Tanulnunk kell a hibáinkból – a kulcsmérkőzésekre, a hatpontos összecsapásokra igenis mindenkinek el kell menni, aki él és mozog, el kell mennie hisz bár amatőr fociról van szó, a közösség érdeke mindig fontosabb kell legyen, mint egy csábító fesztivál. Ezzel együtt egyenes gerinccel és emelt fővel tekinthetünk vissza a magunk mögött hagyott pontvadászatra, hiszen mi a pontjainkat a pályán mutatott munkánk gyümölcseként szereztük. Felvállaltuk a sportszerűséget, nem engedtünk a filozófiánkból, nem óvtunk, nem jelentgettünk fel senkit, nem foglalkoztunk másokkal, mások magatartásával. Még az UTC a saját 3-0-s vezetésénél elkövetett hisztijével sem, pedig utólag elmondható, hogy az annak kapcsán levont egy pont okozta a kiesésünket. Mi mások vagyunk, mint mások. Itt és most hálásan köszönjük ikonjainknak (Csobán Róbert, Baján Zoltán, Olajos Csaba, Csobán Krisztián, Hufnágel Péter, Garamvölgyi Gergő, Fábián-Saleh Houssam) hosszú évek szolgálatát és ezt az idényt, és nagyon örülünk annak a sok-sok tehetséges, a legtöbb esetben saját nevelésű fiatalnak is, akik most integrálódtak be a felnőttbe! A közös történet folytatódik. A megye III. új kihívásokat és izgalmakat tartogat számunkra. Nem éljük meg tragédiaként a búcsút, tisztában vagyunk vele, hogy az alacsonyabb osztály eleje is nagyon erős lesz, ahol a legjobbunkat kell nyújtatnunk ahhoz, hogy versenyben lehessünk. A Zsombó, a Tömörkény, a SZVSE II., a Kistelek és a Szent Mihály is hasonló célokkal vág majd neki az új szezonnak, izgalmas idény vár tehát ránk. Zárásként egy angol példát említenénk. A zárófordulóban egy telt házas hazai meccsen esett ki a csapat, de a szurkolók vastapssal köszönték meg az egész idényben nyújtott teljesítményt. A Szent Mihály 2025/26-os férficsapatának is jár a vastaps. Szép volt, fiúk!
- U-14-es lányaink sikereit ünnepeltük
Várakozásainkon felül szerepelt a Szent Mihály FC U-14-es csapata a regionális bajnokságban, óriási fejlődtek a lányok, akikre rendkívül büszkék vagyunk. A Nádastónál mondtunk köszönetet a 2025/26-os szezon szenzációs teljesítményéért! Ünnepélyes zárórendezvényt tartott szerdán Sándorfalván a Nádastónál a Szent Mihály FC regionális U-14-es bajnokságban szereplő női együttese. A Busáné Balázs Rita és Pigniczki Zoltán vezette alakulat több bravúrt bemutava, a harmadik helyezett Budapest Honvéd FC-től hajszállal lemaradva a kitűnő negyedik pozícióban zárt a rendkívül erős, nívós mezőnyben. Játékosaink ráadásul az idősebbek között is szépen helytálltak, hiszen a nagyrészt ugyanerre a keretre épülő csapatunk a dobogó harmadik fokára állhatott az U-16-os vármegyei pontvadászatban – ezeket az érmeket is szerdán vehették át a lányok és edzőik. A 2025/26-os szezon óriási élményt jelentett a futballistáknak és a klubvezetésnek egyaránt. Ilyen jó szereplésre, jelentős fejlődésre és eredményességre nem számítottunk. A regionális bajnkságban elért negyedik helyet ünnepeljük, miközben nem tagadjuk, álmodoztunk a bronzéremről, amit egyébként meg is érdemelt volna ez a sokra hivatott gárda. Nem tartjuk szerencsésnek, ha az érem elmaradásának okát a Honvéd-Soroksár 2-1-es eredményben keressük, ezért megbeszéltük, hogy az Astra elleni hazai 1-1 és a Gyulán elszenvedett 2-0-s vereség volt az a két meccs, ahol mi többet tehettünk volna a harmadik hely kivívásáért. Ha ezt így éljük meg, és a saját teljesítményünket, fejlődésünket vizsgáljuk, akkor jóval nagyobb esélyünk lesz, hogy legközelebb mi kerüljünk ki győztesen egy olyan versenyfutásból, mint amit most a Honvéddal vívtunk. Meghitt pillanat volt, amikor egyesületünk megköszönte Busáné Balázs Rita és Pigniczki Zoltán kétéves munkáját, és emléklapot adott át nekik hálája kifejezéséül. Most, amikor kedvezőtlenebb idők járnak a magyar labdarúgásra, racionális döntéseket kell hozni, melyek ugyanakkor fájnak. Szent Mihály labdarúgása biztos abban, hogy az úton még sok szép találkozása lesz a két kiváló sándorfalvi edzővel. A jövőről is szó esett a remek hangulatú rendezvényen. A lányok jövőre vagy a regionális U-14-es vagy az akadémiai U-15-ös alakulatunkban folytatják, a Szent Mihály továbbra is biztosítja számukra az eddigi lehetőségeiket mind a versenyeztetésben, mind az edzésre jutásban. A klub a következő hetekben mindenkivel egyeztet a jövőről, egyúttal ezúton is köszöni a játékosok egész éves teljesítményét és a szülők áldozatos, nagyszerű segítségét! A sikercsapat tagjai: Bereczki Betti, Bárdos Laura, Dudás Lívia, Kocsispéter Luca, Benecz Petra, Szakács Alexandra, Nagy Lilla, Nagy Dóra, Stumpf Kiara Petra, Zámbó Krisztina, Gorzsás Zoé Kincső, Pálvölgyi Dorka, Bakonyi Zoé, Ludvig Jázmin, Kovács Boróka Holda, Kis Anna Réka, Keszeli Violet, Juhász Fernanda, valamint Busáné Balázs Rita és Pigniczki Zoltán edzők.
- Gyémántok
Legnagyobb kincsunk a játékosaink. Köszönjük a pályán töltött közös időt , Hálásak vagyunk ikonjainknak különleges hűségükért. Fiatalok lehet követni Őket. 1.Csobán Róbert 348 mérkőzés 2. Baján Zoltán 347 mérkőzés 3. Olajos Csaba 340 mérkőzés 4. Csobán Krisztián 335 mérkőzés 5 Hufnágel Péter 236 mérkőzés 6 Fábián-Saleh Houssam 220 mérkőzés 7. Klippel Ádám 163 mérkőzés 8. Belaidi Ajád 156 mérkőzés 9. Garamvölgyi Gergő 148 mérkőzés 10. Antal Balázs 137 mérkőzés 11. Sajti Krisztina 131 mérkőzés 12.-13. Kovács Bende,Sladana Micic 114-114 mérkőzés 14. Pilán Tímea 112 mérkőzés 15 Nagy Norbert 105 mérkőzés 16. Papp Szidonia 105 mérkőzés 17. Nagypál Zoltán 101 mérkőzés 18. Nagy Lilla 99 mérkőzés 19-20, Törők Lilla,Szántai Gergely 95-95 mérkőzés 21. Huszár Lajos 90 mérkőzés 22. Vér Dávid 88 mérkőzés 23--24.Hágelmann Tamás ,Andróczki Tamás 83-83 mérkőzés 25. Szalma István 82 mérkőzés 26 Tamara Skoric ,81 mérkőzés 27 Magyar Béla 80 mérkőzés 28. Farkas Nina 79 mérkőzés 29. Sanda Malesevic 76 mérkőzés 30. Kaszab Zsolt, 75 mérkőzés 31-32. Németh Peonia Zsófia,. Simon István 74 -74 mérkőzés 33.. Zimányi-Kovács Anikó, 73 mérkőzés 34-35 .Szél Bence, Harczel Boglárka 72-72 mérkőzés 36.-37 Rabi György, Sándor Csaba, 71-71 mérkőzés 38-39. Ónodi Vanessza ,Rovó Tamás 70-70 mérkőzés 40,-42. Sávai Vivien, Török Máté , Mangó Ferenc 69-69 mérkőzés 43,-44, ,Szil Tünde, Vass Noémi , 68-68 mérkőzés 45, Juhász Enikő 67 mérkőzés 46.Kovács Nimród 66 mérkőzés 47.-48. Csontos Zsanett, Jankulár Zita 65-65 mérkőzés 49. Kopasz Balázs 63 mérkőzés 50-52. .Szabó Dániel, Géczi Bettina, , Redeczki Andrea, 60-60 mérkőzés 53-54.. Farkas Ferenc ,Varga Zsuzsanna 59-59 mérkőzés 55. Temesváry Tekla,-58mérkőzés 56-57.Tóth Zoltán (11), Fehér Zsuzsanna , 57-57 mérkőzés 58.-60..Nagy Ákos, Kis Levente, Jelena Koprena 53-53 mérkőzés 61-62 ,Ács Sándor, Bartalis Barbara 51-51 mérkőzés 63.-64 Császi- Álmos. Attila Lipták Lilla 50 -50mérkőzés 65.-66. , Schildkraut Fruzsina , Börcsök Ágota, 49-49 mérkőzés 67-.69. Sara Simonovic ,Horváth Melinda, Miklós-Nagy Ferenc 47-47 mérkőzés 70.-72. Marcea Larisa-Denisa. Baksa Katalin , Farkas Ákos 46-46 mérkőzés 73, Szántó Adrienn, 45 mérkőzés 74.-77. Koszo Sydney, Farkas Benedek, Gantner Gergő, Guth Renáta 43- 43 mérkőzés 78.-80,.Milana Knezevic, Koncz Bernadett,Mészáros Márk 42-42 mérkőzés 81.-83 Balázs Bettina, Zatykó Norman , Anastasija Krstovic40-40 mérkőzés 84-85. Dékány Dóra, Ábrahám Máté 39-39 mérkőzés 86.-89. Horváth Lara ,. Hódi Zsuzsanna, Jani Levente, Halász Krisztián 38-38 mérkőzés 90.-92. Pacsuta Dóra, Savanya Csilla, Hatala Ákos 37-37 mérkőzés 93-95.. Marlo Sweatman, Bajusz Endre, Bányik Ferenc , 36-36 mérkőzés 96.-101., Tornyi Zita, Bacsa Dániel, Lovász Zita, Nagy Attila, Kohlrusz Oszkár, Suták Dorka 34-34 mérkőzés 102-106 .Fülöp Levente, Ferge Attila ,Elek Ádám, Urban Nikolasz, Somogyi Tamás, 33-33 mérkőzés 107.-108 Sovány Dorina , Burzon Márk 32-32 mérkőzés 109-111. Sallai Mór Czibere Andrea, Zsiga Zoltán 31-31 mérkőzéssel 112.-115.Répás Sándor , Ivana Trbojevic, Kónya András, Cselenák Kinga 30-30 mérkőzés 116,-117. Papp Tibor, Tóth Zoltán (8), 29-29 mérkőzés 118.-119.Lipták Dóra, Kovács Tibor, Frankó Nikolett 28-28 mérkőzés 120-122. Szabó Dóra Bakai Péter, Kelemen Zsolt 27-27-mérkőzés 123-125. Lovászi Zsuzsanna, Kószó Máté, Sasvári Annabella, 25-25 mérkőzés 126-133. Vörös Tibor,Kajcic Gergő, Nándori Barnabás ,Lena Marjanovic,Farkas András, Illés Attila, Molnár Tamás, Laska Sándor 24-24 mérkőzés 134.-138 .Nadia Djurdevac ,Futaki Fruzsina, Mesitz Zoltán, Becsei Gellért, Balogh Imre 23-23 mérkőzés 139.-145 Milica Popovic Komlos Lilla ,,Boros Kinga, Ocskó Noel, Farkas Ádám, Erdei Sándor, Rumpf Tamás 22-22 mérkőzés 146.-147. Simkó Kristof ,Papp Dorina 21-21 mérkőzés 148.-152 . ,Aradi Jázmin Nagy Vivien ,Vigh Patrícia, Kozma György, Hevesi Szabolcs 20-20 mérkőzés 153.-154 Altorjai Boldizsár , Szalai Ágnes, 19 mérkőzés, 155-159 Mórocz Gergő ,Horváth Anita , Kiss-Lantos Hanna, Kerekes Eszter, Urbán László18-18 mérkőzés0.- 160. Kránicz Viktória, 17-17 mérkőzés 161-166. Göblös Ádám Adriana Jovanovic Görög Zsófia, Kardos Bettina, Tóth Gábor, Babarczi Márk ,16-16 mérkőzés 167-175. Barna Biborka Noska Dominik,Mészáros Bence , Horváth Orsolya, Szabó Edina, Gyarmati Róbert, Lukács Tamás, Szentmártoni Csaba, Mészáros Eszter 15-15 mérkőzés 176.Arany Máté 14 mérkőzés 177.- 179.Jelena Petrovic, Sárosi Csilla, Herczeg Andrea, 13-13 mérkőzés 180-185 Lukács Zoltán Balázs Evelin, Ezer Anna, Fátyol Martin,Tóth Zsuzsanna,a 12-12 mérkőzés 186-192 Gyovai Katinka Magyari Dániel, Szilágyi Zsolt, Gál Bianka, Schmidt Dániel, Csányi Endre, Lévai Nikolett 11-11 mérkőzés 193.-197 Ivana Boricic, Szalai János, Kacziba Attila, Domonkos Róbert, Kovács Gábor,.10-10 mérkőzés 198-205 Antelj Mása,Zahoric Tiana, Szőke Flóra ,Horváth Martin, Rupp Attila, Csontos Bence, Horváth Hanna, Miron Eugénia 9-9 mérkőzés 206-211 , ,Frank Attila Csízi Fanni, Puskás Dóra, Fodor Norbert, Kaiser Dezső, Fülöp Dávid 8-8 mérkőzés 2012 -221.. Palotás Petra,,Bagi Luca , Sahó Soma ,Tajti Levente ,, Sebők Ákos,Vincze Noémi, ,,Szántó Dániel, Szőri Zsolt, Nagy Ferenc, Buknitz Zoltán 7-7 mérkőzés 222.-232.,Barcsány Kende , Bozóki Csenge, , Rabi Ramóna, , Kéri Zoltán Suták Gergő, Ramor Korina, Marancsik Adrienn, Tóth Dániel, Balassa Attila, Patocskai Rita, Gaszner Márton 6-6 mérkőzés 233-237. Bozoki Máté ,Papp Tamara.Baranyi Barbara ,Kuntzl Norina, Bokros Veronika,, 5-5 mérkőzés 238-246 Faragó Mátyás,, Csapó Zsófia, Mocsári Nikolett, Virág Attila, Szabó Bernadett, Duranyik Zsolt, Kapa Márk, Fogas Péter, Veress Zita 4-4 mérkőzés 247-- 254 Juhász Marcell, Pallagi Vanda, Kiss Beatrix, Lippai György, Szabó Ádám, Berényi Zsolt, László Henriett, Szabó Bálint 3-3 mérkőzés 255-264. Nagy Gergő,Olasz Zsófia Óvári Gábor, Hoffmann Krisztina, Duranyik Roland, Lehotzky Tamás, Vigh Dániel, Szarka Dóra, Vasilica Nadejda, Könczöl Kristóf 2-2 mérkőzés 265-292 Pálnik Johanna, illés Márk ,Juhász Roland, Muskó Gergely, Kiss Ádám,Szuck Mózes, , Kugler Hanna, Fischer Márta, Szabó Rebeka, Szabó Dominika, Tóth Gábor II, Bacsa András, Szántó Imre, Hilák Dániel, Kaliczka Sándor, Szekeres István, Mémeth László, Rupper Zsolt, Rácz István, Szécsényi Anett, Gyöngyös Dániel, Szőke Lajos, Bite Roland, Németh Patrik, Herczeg Patrik, Kalocsay Anett, Telek Vanda, Nagypál Fatima 1-1 mérkőzés Friss bejegyzések Az összes megtekintése Gyémántok Szent Mihály-örömök a Női Labdarúgás Napján
- A 25. Hét Programja
1.2026 junius 17.(szerda) Regionális U.- 14 záro ünnep Sándorfalva Nádastó 2.2026 június 18 (csütörtök) 16,30 h., leány u-10-12 éremátadó, záró ünnepség Tápé 3.2026 június 18.(csütörtök) 19 h, Futsal NB III. Aranyünnep, Kiskundorozsma, Szélmalom vendégló 4.2026 június 20.(szombat) Felnőtt (Megye II,U-19) záró, időpont,helyszín később.
- Szent Mihály-örömök a Női Labdarúgás Napján
Kitettek magukért U-10-es és U-12-es játékosaink is az eső áztatta telki futballünnepen! Több mint ötszáz kislány részvételével rendezte meg vasárnap az MLSZ Telkiben a Női Labdarúgás Napját. A válogatottak edzőközpontjában színes családi programok, a női válogatott játékosai és korosztályos tornák is várták a résztvevőket a futballünnepen. A labdarúgók mellett a kísérőik, a családtagok is jól érezték magukat. A meccseken való szurkolás mellett színes kísérőprogramok várták őket a helyszínen: volt arcfestés, dartsfoci, ugrálóvár, freestyle bemutató és sok más szórakoztató aktivitás. A női A-válogatott játékosai közül Savanya Csilla is részt vett az eseményen. Beszélgetett a gyerekekkel, fotózkodott, autogramot adott. Az esemény keretein belül az MLSZ külön tornát szervezett az utánpótlás-nevelés piramisának alapját jelentő U-10-es és U-12-es korosztályok számára. A regionális bajnokságok rendszeréhez, csoportbeosztásához igazodva mindkét korosztályban 16 csapatos viadalt írtak ki. Az együtteseket két, A, illetve B jelű nyolcasba sorolták be, ahol körmérkőzéses rendszerben játszottak, majd a két nyolcas azonos pozícióiban végző gárdák egymás ellen vívták volna a helyosztókat, ám sajnos az időjárás közbeszólt, kora délután még a csoportmeccsek közben félbe kellett szakítani a megmérettetést. A Szent Mihály FC számos tehetségével képviseltette magát a telki tornán. Növendékeink a Dél-Keleti Régiót képviselték: az U-10-esek, valamint az U-12-es között is a regionális bajnokság VII. és VIII. csoportjának válogatottjában szerepeltek. Két válogatottat is a Szent Mihály FC edzői irányítottak. Lányaink nagyon szépen szerepeltek, kitettek magukért, gratulálunk nekik. Mutatjuk az eredményeiket! U-10 VII. csoport válogatottjának eredményei: VII. csoport - X. csoport 0-0 V. csoport - VII. csoport 0-6. Gólszerző: Répás Emma 4, Stix Laura, Török Tamara XVI. csoport - VII. csoport 1-3. Gólszerző: Répás Emma 2, Bajtai-Borszéki Bianka XI. csoport - VII. csoport 1-1. Gólszerző: Répás Emma I. csoport - VII. csoport 0-2. Gólszerző: Krabót Zita, Szivák Ilona VII. csoport - III. csoport 3-1. Gólszerző: Krabót Zita 2, Szalai Viktória VII. csoport - XIII. csoport: elmaradt A csapat tagjai: Répás Emma, Szalai Viktória (Csólyospálos), Oláh Natália, Stix Laura, Szivák Ilona (Mercedes Kecskeméti LC), valamint Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Kocsispéter Lotte, Krabót Zita és Török Tamara (Szent Mihály FC). Edző: Frank Attila (Szent Mihály FC). Frank Attila edző: "Több mint 500 kislány részvételével rendkívül színvonalas tornán mutathatták meg a régió válogatottban a tudásukat a lányok. Hétvégente egymás ellen játszottak a regionális tornákon, viszont most egy csapatban kellett együttműködniük. Nagyon hamar megtalálták a lányok a közös hangot, és egy csapattá kovácsolódtak. Együtt harcoltak, küzdöttek, támadtak és védekeztek. Öröm volt minden egyes percében ezt a válogatottat irányítani. 4 győzelem mellett 2 döntetlent értünk el, és sajnos az utolsó csoportmérkőzésre a rossz időjárás már nem adott lehetőséget. Pedig döntetlen vagy győzelem esetén a tornagyőzelemért játszhattunk volna. Nagyon megérdemelte volna ez a gárda, hogy jó eredményt érjen el, és fényes érmet akasszanak a nyakukba. Mindenkinek hatalmas gratuláció jár. Ilyen alázatosan, koncentrált és jó játékot mutatva sokra vihetik a lányok. Mindenkinek köszönöm a részvételt, büszkék lehetne magukra, valamint a szülők, az edzőik és az egyesületük is rájuk, akik ilyen teljesítménnyel rukkoltak elő." Az U-12 VIII. csoport válogatottjának eredményei: VIII. csoport - IX. csoport 1-3. Gólszerző: Gócza Regina VIII. csoport - VI. csoport 4-1. Gólszerzők: Ádám Liza 3, Lajkó Boglárka VIII. csoport - XV. csoport 5-1. Gólszerzők: Molnár Kitti 2, Tóth Fanni, Szekeres Erina, Lajkó Boglárka VIII. csoport - XII. csoport 0-1 VIII. csoport - II. csoport 0-4 A IV. és a XIV. csoport elleni összecsapások a kedvezőtlen időjárás miatt elmaradtak. A csapat tagjai: Borzák Boglárka, Orosz Dóra (Békéscsaba 1912 Előre SE), Ádám Liza Lili, Tóth Fanni (Tiszakécske VSE), Gócza Regina, Czirle Dorka, Szűcs Zselyke, Molnár Kitti (Gyulai Amazonok) valamint Tóth Nikolett, Kis Lilla, Kiss Judit, Szekeres Erina, Lajkó Boglárka, Frank Rebeka (Szent Mihály FC). Edző: Balogh Árpád (Szent Mihály FC). Balogh Árpád edző: "A mai napon az U12-es régiós Válogatottat harmadik alkalommal irányíthattam; az elmúlt évek tapasztalataiból kiindulva azt a célt fogalmaztam meg, hogy érezzük jól magunkat, küzdjünk, harcoljunk és mutassuk meg, hogy mi is tudunk valamit. Az elért eredmények így pozitív csalódásként értek, mert az 5 lejátszott mérkőzésből kettőt sikerült megnyernünk, 5-1-re és 3-1-re, két simább vereség mellett egy 0-1 is összejött, ahol azonban a döntetlenre legalább jók lettünk volna, ha a temérdek helyzetünkből legalább egy bemegy. A maradék két mérkőzés és a helyosztó az időjárás miatt sajmos elmaradt, de az erőviszonyokat figyelembe véve azt gondolom, hogy a 16 csapatból egy 8-10. helyre jók lettünk volna, ami mindenképpen pozitív előrelépés! Szeretnék gratulálni mind a 15 játékosnak, akik pályára léptek, továbbá megköszönni a Gyulai Amazonoknak, a Békéscsabának és a Tiszakécskének, hogy elhozták a lányokat, akinek további pályafutásához sok sikert kívánok! Az eredményhirdetés és a díjak kiosztásának elmaradása ellenére azt gondolom, hogy Mindenki jól érezte magát és fontos tapasztalatokkal gazdagodott a jövőre nézve! Köszönöm a szervezést is a Rendezőknek!" Az U-12 VII. csoport válogatottjának eredményei: VII. csoport - IX. csoport 0-3 V. csoport - VII. csoport 0-3. Gólszerző: Karikó-Tóth Jázmin 2, Dániel Petra XVI. csoport - VII. csoport 1-1. Gólszerző: Karikó-Tóth Jázmin XI. csoport -VII. csoport 0-0 I. csoport - VII. csoport 1-0 A másik két mérkőzésük elmaradt. A csapat tagjai: Dániel Petra, Simon Mirjam, Polyák Édua (Mercedes Kecskeméti LC), Sipos Noémi, Dusnoki Vivien, Bertók Milda, Sütő Réka, Karikó-Tóth Jázmin, Remzső Hanga (Szentesi Kinizsi SZITE), valamint Tálas Fanni, Tari Anna, Balázs Hella, Sólya Villő, Jójárt Regina (Szent Mihály FC). Edző: Banka Csilla. Ezeken kívül a Szent Mihály FC egy játékosa (Jójárt Petra) az U-10 VIII. csoport válogatottjában kapott lehetőséget.











