A harmadik kiválasztó edzést tartották a leány U-14-es korosztály legjobbjai számára. Hódi Zsuzsanna és Bruncvig Róbert szövetségi edzők 34 játékossal dolgoztak kedden a tápéi pályán.
Szegeden formálódott tovább a Déli Régió női U-14-es válogatottja, mely jövő nyáron Telkiben a másik három régióból érkező riválisokkal összemérheti majd erejét. Paks és Szekszárd után itt, a tápéi KÉSZ Sport Arénában rendezte kedden az MLSZ a harmadik őszi regionális válogatót, melyet házigazdaként klubunk, a Szent Mihály segített. Hódi Zsuzsanna és Brunvcig Róbert szövetségi edzők harmincegy mezőnyjátékosnak és három kapusnak vezényeltek pörgős, jó hangulatú foglalkozást. Egyesületünket ezúttal is hét lány képviselte (róluk külön cikkben írunk majd).
„Az idei fejlesztési programban a 2011/2012-es születésű lányokat monitorozzuk. A mai alkalomra nyolc olyan kislányt is meghívtunk, akikkel az előző évben már dolgoztunk együtt, így ismertük őket, ezért az első két kiválasztó edzésen nem voltak ott. Levontuk az első két válogató tanulságait is, hiszen azokon nagyjából ugyanazzal a kerettel foglalkoztunk. Azt láttuk, hogy sok hasonló képességű gyerek van jelenleg a régióban, s az előző esztendőkhöz képest talán kevesebb az extra tehetség. Örömünkre szolgál viszont, hogy egyre több klub küld játékosokat, hiszen a mostani kiválasztó edzésre is érkezett futballista a Pécsből, a Paksból, a Szekszárdból, a Kozármislenyből, a Kecskemétből, a Gyulából, a Békéscsabából, a Szent Mihályból és a Grosicsból is” – mondta el honlapunknak Hódi Zsuzsanna.
Bruncvig Róbert hozzátette: természetesen nem az a célja a programnak, hogy a szakmai részt megtanítsák a lányoknak, hanem arra kíváncsiak, milyen munka folyik az egyesületekben, s mennyit fejlődnek hétről hétre, hónapról hónapra. A tapasztalatok kedvezőek, hiszen a szakember szerint a tavalyi évben például egyértelműen látni lehetett, hogy szeptembertől júniusig milyen hatalmasat léptek előre a megfigyelt futballisták. Kollégájával együtt most is abban bíznak, hogy mire eljutnak a jövő nyári zárótornáig, még egységesebb és jobb képességekkel rendelkező keret áll majd rendelkezésükre. „A mai szegedi kiválasztó edzésen főleg a játék dominált. Labda nélküli bemelegítéssel kezdtünk, majd volt egy első érintéses feladat, aztán egy három-egy labdatartás, végül pedig egymás elleni meccsekkel zártunk. Már megpróbáltuk posztokra lebontva játszatni a lányokat, de éltünk a variációs lehetőségekkel is, azaz egy-egy játékost több pozícióban is teszteltünk. Nagyon pozitív visszajelzés volt, hogy mindenki megfelelően állt ehhez, s partner volt abban, hogy a megszokott posztjához képest más szerepkörben kell focizni” – árulta el.
Hódi Zsuzsannától megtudtuk, a következő foglalkozást november 12-én rendezik Pécsett, várhatóan már szűkített létszámmal, ahol nagypályán igyekeznek játszatni a lányokat, egyre inkább a posztokra koncentrálva. A tavaszi első kiválasztó edzésre aztán ismét bővebb keretet terveznek elhívni, megnéznék, hogyan fejlődtek azok a lányok, akik a harmadik, negyedik regionális válogatóról lemaradtak, sőt, akár új kiválóságok is előbukkanhatnak még addig a régió klubjaiból. „Elengedni senkit sem akarunk, hiszen maga a program arról szól, hogy találjuk meg a tehetségeket, és amennyire mód és lehetőség van rá, próbáljuk meg őket felfelé elmozdítani” – fogalmazott. A szövetségi edző kiemelte azt is, szerencsére a női labdarúgással foglalkozó klubok egyre inkább partnerek ebben a projektben, hiszen felismerték: nekik is érdekük, hogy szem előtt legyenek azok a tehetségeik, akik majdan U-15-ös magyar válogatottak is lehetnek.
A Déli Régió U-14-es válogatottjának kialakításához nagyban hozzájárulnak a kiválasztó edzéseknek otthont adó egyesületek is – hangsúlyozta még Bruncvig Róbert, aki szerint akár itt Szegeden, akár Pécsett, Pakson és Szekszárdon is mindent megtettek és megtesznek a házigazdák azért, hogy zavartalanul lebonyolíthassák a foglalkozásokat, amiért rendkívül hálásak.
A keddi válogatón részt vett Kiss László, az MLSZ leány U-14-es fejlesztési programjának vezetője is. Hogy ő hogy értékeli a Déli Régióban folyó utánpótlás-nevelő munkát, arról szerdai cikkünkben olvashatnak majd.
Pintér M. Lajos