1041 találat üres kereséssel
- Győzelemre vezették csapatukat a Szent Mihály lányai
Simon Anna és Hovanecz Lilien alakulata diadalmaskodott a leány U-14-es válogató országos zárótornáján. Anna és Lili is remekelt a döntőben! Három tehetséges labdarúgónk képviselte Mezőkövesden a Szent Mihály FC-t, nagyon büszkék vagyunk rájuk. Simon Anna (a fenti fotón középen) és Hovanecz Lilien (jobbra) csapata, a rózsaszínű jelzésű együttes nyerte a leány U-14-es válogató országos zárótornájának szombati döntőjét Mezőkövesden. A Szent Mihály FC két kitűnősége által erősített alakulat végig dominálva 2-1-re verte a zöldeket a fináléban. Mindkét tehetségünk a kezdőben kapott helyet. Lili az első félidőt védte végig, 40 percet követően, a szünetben a Fradi kapusa váltotta. Anna végigjátszotta a találkozót, 60 percet bal oldali szélső védőként, végül 20 percet bal oldali támadóként. Mindketten kitűnő teljesítményt nyújtottak: Lilinek egy hatalmas bravúrja és több komoly védése volt, Anna - védőként - két gólpasszt is adott! Ezúton is sok szeretettel gratulálunk nekik! Kisebb sérülése miatt Ligeti Dóra (a fenti képen balra) csak kívülről szoríthatott két klubtársának, de ő volt a legnagyobb szurkolójuk, ezáltal sokat segített nekik. A döntőt követő közös ebéd után az MLSZ utánpótlás-koordinátorai, Szanyi Mária, az U-15-ös, illetve Sándor Dávid, az U-16-os válogatott szövetségi kapitánya köszönték meg az egész éves munkát, valamint a kétnapos szereplést a játékosoknak. Hangsúlyozták, mindenkivel nagyon elégedettek, és mindenki pályafutását továbbra is árgus szemekkel figyelik majd, a jövőben is számítanak a most meghívott fiatalokra. Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a leány U-14-es válogató kétnapos országos zárótornájára akadémiai U-15-ös gárdánkból Hovanecz Lilien kapust, valamint Simon Annát és Ligeti Dórát hívta meg az MLSZ. A beválogatott futballistákat (60 mezőnyjátékost és 8 kapust) négy csapatra osztották a szövetség szakemberei, Dóri - aki sajnos egy kisebb sérülés miatt nem léphetett pályára - a lila, Anna és Lili a rózsaszínű csapatba került. A pénteki elődöntőben Anna és Lili alakulata 3-1-re verte a lilákat, ezzel vívta ki a lehetőséget, hogy a zöldek ellen döntőzzön szombaton. A lányok egyébként remekül érezték magukat az eseményen, s a teljesítményükre is jó visszajelzéseket kaptak. Mint megtudtuk tőlük, az utánpótlás-válogatottak szakmai stábjának tagjaival több nagyon hasznos beszélgetést is folytattak a pénteki és a szombati mérkőzésekről. Emellett egy izgalmas élménybeszámolót is hallhattak pénteken este a meglepetésvendégtől, a 2027-es magyarországi Európa-bajnokságra készülő U-19-es válogatott csapatkapitányától, a Puskás Akadémia NB I-es együttesében focizó Brekovszki Juliannától. A leány U-14-es regionális program a 2025/26-os szezonban is az UEFA és az MLSZ közös projektjének keretében zajlott. A kezdeményezés célja, hogy az új korosztályos válogatottak szervezése és versenyeztetése révén továbbfejlesszék a fiatal tehetségek képzését és nyomon követését. Első lépésként U-14-es regionális válogatókat tartottak, melyek során kiemelt szerepet kapott a játékosok felkutatása és képességeik felmérése. A kiválasztó edzésekre ezúttal a 2012/13-as születésű játékosokat hívták meg a négy régióban (Kelet, Nyugat, Dél, Közép), majd ezt követte a mezőkövesdi zárótorna. Az ország legtehetségesebb 12-13 éves lányaiból idén nyárra szeretnék kiválasztani azt a 20-26 főt, akik később az U-15-ös nemzeti válogatottunk gerincét alkothatják majd az UEFA Development Tornán, innen pedig továbbvezetnék a legígéretesebb focistákat az U-16-os és az U-17-es magyar válogatott felé. Lilire, Annára és Dórira is nagyon büszkék vagyunk, további sok sikert kívánunk nekik a Szent Mihályban, s bízunk benne, hogy hamarosan a korosztályos magyar válogatottak tagjaként is ünnepelhetjük majd őket!
- Jól mutatkoztak be lányaink Mezőkövesden
Simon Anna és Hovanecz Lilien csapata győzelemmel kezdte a leány U-14-es válogató országos zárótornáját. Pénteken megkezdődött Mezőkövesden a leány U-14-es válogató országos zárótornája. A kétnapos rendezvényen három tehetség képviseli a Szent Mihály FC-t. Akadémiai U-15-ös együttesünkből Hovanecz Lilien kapust, valamint Simon Annát és Ligeti Dórát hívták be az MLSZ utánpótlás-koordinátorai, Szanyi Mária, az U-15-ös, illetve Sándor Dávid, az U-16-os válogatott szövetségi kapitánya. A lányok szerencsésen megérkeztek a helyszínre, a Mezőkövesd Zsóry Edzőközpontba (ETALON Sporthotel), s már túl is vannak az első napi programon. Sajnos Dóri egy kisebb sérülés miatt nem léphetett pályára, Lili és Anna viszont be is mutatkozott. Mint megtudtuk tőlük, az országos zárótornára beválogatott futballistákat (60 mezőnyjátékost és 8 kapust) négy csapatra osztották. A mieink a rózsaszín alakulatba kerültek. Itt többek között a Ferencvárosból, az MTK-ból és a Gödöllőből vannak még játékosok. Pénteken késő délután 3-1-re nyerték meg saját mérkőzésüket a lilák ellen, ami azt jelenti, hogy szombaton a másik győztes brigád ellen döntőt játszhatnak. Lili és Anna is csereként szállt be, s 40 percet játszott a második felvonásban. Lili több bravúrt is bemutatott, s lábbal is remekül dolgozott, míg Anna bal oldali szélső védőként jelesre vizsgázott. A szakvezetők odafigyelnek arra, hogy egyenletesen osszák el a játékidőt, a Szent Mihály FC két tehetsége így a szombati finálé során majd a kezdőben kap helyet. Az előzetes ígéretek szerint Simon Anna ezúttal az eredeti posztján, támadóként bizonyíthat majd. A rózsaszínűek ellenfele egyébként a zöld jelzésű gárda lesz. A lányok remekül érzik magukat Mezőkövesden, s a kezdés is kitűnően sikerült. Várjuk a hasonló szombati folytatást!
- Aradi Jázmin: szeretek repülgetni, imádom a kapuskesztyűt!
U-17-esként került mezőnyből a kapuba Aradi Jázmin (20), aki azóta nemcsak ott ragadt, de a KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I-es csapatának meghatározó tagjává nőtte ki magát. A 2025/26-os szezonban az egyik legjobb teljesítményt nyújtotta az együttesből, tíz győzelmünkből nyolcnál ő védte a ketrecet az ellenfelek rohamaitól. Kapussorsról, felelősségről, komolyságról és bolondságról is beszélgettünk. Nyári interjú! 2024-ben mutatkoztál be az NB I-ben, de a 2025/26-os szezon hozta meg számodra az igazi áttörést: első számú kapusa lettél a KÉSZ-St. Mihály-Szegednek. Hogy élted meg ezt az idényt? Az első tavaszi mérkőzést, a Honvéd elleni idegenbeli találkozót tekintem a fordulópontnak. Nem gondoltam volna, hogy én kapom meg a lehetőséget, s csak az járt a fejemben, ha már így alakult, mutassuk meg! Aztán amikor az első félidő vége felé kivédtem Vachter Fanni tizenegyesét, az borzasztóan jó érzés volt, egyből le is izzadtam, de azt mondtam: hú, én tényleg vagyok valaki, na, most már gyerünk, csináljuk ezt végig! Azért nem volt előzmények nélküli, hogy te álltál a kapuban a februári rajton, hiszen az ősszel is négy bajnokin védtél. Igen, de úgy gondolom, hogy akkor még csak értem a feladatra. Télen történt valami az életemben, a párkapcsolatomban, ami teljesen megváltoztatta a hozzáállásomat. Új impulzusokat és sokkal több támogatást kaptam a párom által, ami döntő jelentőséggel bírt a labdarúgó-pályafutásom tekintetében is, ezért rendkívül hálás vagyok neki. Tizennégy bajnoki mérkőzésen nyolc győzelem, három döntetlen és mindössze három vereség a mérleged a Simple Női Liga 2025/26-os kiírásában. Mutatós számok, büszke vagy a statisztikádra? Hű, őszintén szólva ezzel engem is megleptél, de nagyon örülök neki, hogy ilyen jól sikerült teljesítenem. Tisztában vagyok vele, hogy magasra tettem a lécet saját magamnak, most azon kell dolgoznom, hogy tartani tudjam ezt a szintet. Mit teszel ezért? Mentálisan elengedem, kitörlöm a befejeződött szezont. Teljesen új lapot nyitok, és úgy indítom a következőt. Emellett pedig fizikálisan szeretnék erősödni, ha már nem nőttem túlságosan nagyra. A pontrúgások elhárításánál jól jön, ha nagyobbítom a karokat, hogy hatékonyabban el tudjam öklözni a labdát. A felsőtestet is igyekszem edzeni, hogy jobban el tudjam tolni az ellenfeleket, akik igencsak pimaszul helyezkednek a rögzített szituációknál, csípnek, rúgnak, beléd könyökölnek, rálépnek a lábadra... Miben fejlődtél leginkább az elmúlt egy esztendő során? Határozottabb lettem és pozitívabb. Sokkal inkább a csapatot igyekszem támogatni, s csak ezt követően fókuszálok az eredményességre. Úgy érzem, leginkább a határozottságra volt szükségem, mert korábban gyorsan össze tudtam esni fejben. A lábbal való játékban, a labdák megjátszásában is előre tudtam lépni. Valóban, kintről is úgy tűnt, hogy higgadtabbá váltál, elmaradoztak a cselek, kevesebb lett az eladott labda, javult a hatékonyság. Minek köszönhető a változás? Egyrészt nagyon sokat tanulok a saját hibáimból és abból, hogy visszanézem a meccseimet. Korábban sokszor megkaptam, hogy kapkodok, amikor a hazaadásoknál megjátszom a labdát. Másrészt a kapusedzőmmel, Garamvölgyi Gergővel – aki egy „vadállat” (nevet) – rengeteget dolgoztunk ezen, sokat zaklattam ennek kapcsán, hiszen szeretek tisztában lenni a hibáimmal. Arra törekedtünk, hogy ne siessek, mikor nálam van a játékszer, ne akarjak tőle azonnal szabadulni, hanem hozzak jó döntéseket. Úgy érzem, mostanra sokkal jobban átlátom, hogy egy adott helyzetből mit lehet kihozni, s ha nem nézek fel, akkor is tisztában vagyok vele, merre vannak a társak. Most tavasszal állt ez össze, az egyik edzésen éreztem meg igazából a ritmust. Hangos kapus vagy, aki bátran irányítja a többieket. Mennyire fogadták el a társak a stílusodat, s milyen volt velük az együttműködés? A belső védőimmel nagyon szerettem együtt játszani, főként Komlós Lillával, Palotás Petrával. A légiósokkal egy picit nehezebben ment a kommunikáció, ezen is dolgoznom kell még, hogy éles szituációkban egyből az angol kifejezés, az angol utasítás jusson eszembe, ne a magyar szó. Összességében azt éreztem, hogy a csapat bízik bennem, hitet és tartást ad nekik, ha én vagyok a kapuban, s bátram rám bízzák a labdát is, mert tudják, hogy meg fogom oldani a helyzeteket. Ez nagyon sokat jelentett az én önbizalmam szempontjából is. Mennyit adott ehhez hozzá, hogy tavasszal valamennyi összecsapáson a te neveddel kezdődött a csapat, tehát a szakmai stáb részéről is határozottan megvolt a bizalom? Rengeteget! Major László vezetőedzővel sokszor összevesztünk már, mert én még a padon is dumálok. (Nevet.) Nagyon fontos volt, hogy éreztem a bizalmát. Ősszel három győzelem után a Budaörs elleni 5-5-ös, rosszul sikerült meccsen védtem, ami után kikerültem a kapuból, s nem tagadom, ez meg is viselt. Úgy fogtam fel, hogy ha újra megkaptam a bizalmat, akkor nem játszhatom el, meg kell ragadnom az esélyt. Melyik mérkőzések maradnak számodra a legemlékezetesebbek? Az ETO elleni idegenbeli 0-0-at említeném először, ott ugyanazt az eufóriát éreztem, mint a Honvéd elleni meccsen. Nem is emlékszem, izgultam-e vagy sem. A másik pedig az utolsó fordulóból az MTK elleni hazai 3-2-es siker. Na, ez gyönyörű volt, elképesztően kiordibáltam magam. Annyira jó impulzusok értek, a végén már olyan nagy embernek éreztem magam, hogy azt hittem, sose szállok le. (Nevet.) A hajrában, 2-2-nél akadt egy óriási bravúrod, ami végül három pontot ért: Vágó Fanny 17 méteres, a léc alá tartó szabadrúgását toltad fölé. Igen, és a Honvéd ellen kifogott büntető mellett ez volt a másik kedvenc védésem a bajnokságból. Még Geri is azt mondta, hogy nagyon nehéz mozdulatot csináltam ott végig. Fontos hárítás is volt, mert ha gól lesz, könnyen megeshet, hogy kikapunk. Többször visszanéztem azóta ezt a védést is, undorítóan szép volt. (Nevet.) A magasságok után nézzük a másik végletet, mi volt a mélypont? A Budaörs elleni 5-5, ahol már a bemelegítésnél is éreztem, hogy valami nem működik. Sorban jöttek a ziccergólok, nem szokásom ilyeneket kapni, mert azért néha csak odaérek, de itt sehogysem tudtam segíteni a csapatnak, ami nagyon fájt. A másik a Szekszárdon elszenvedett 3-2-es vereség. Egész egyszerűen az ellenfél jobban akarta a győzelmet, mi odamentünk, és konkrétan megadtuk magunkat, semmilyen külső körülményre nem foghatjuk az eredményt. Szerencsére felpaprikázott bennünket ez a kudarc, s olyan menetelést vágtunk ki utána, amivel az ötödik helyig értünk fel. Mióta tart a labdarúgás iránti szerelem? Már kiskoromban nagyon szerettem focizni. A Gábor Dénes Technikum és Szakgimnáziumban sport szakra mentem, ez mellett csatlakoztam a Szent Mihályhoz 2022-ben, még Hadár Attila együttesében kezdtem. Először a mezőnyben játszottál. Hogy kerültél a ketrecbe? Még 2022 végén egy U-17-es bajnokin kiállították a hálóőrünket, Kozma Vivient, s én álltam be a helyére, aztán ott ragadtam. Lehet, hogy előtte az edzéseken már próbáltam a kapuskodást, és Geri kiszúrta, hogy jó lehetek ezen a területen, erre nem pontosan emlékszem. Annál élénkebben él az emlékezetemben az első igazi kapusedzés, ahol Geri konkrétan szétbombázott, ezt a mai napig felemlegetem neki. Nyilván tesztelte, hogy félek-e a labdától – és csak egy picit féltem. Azóta nagyon megszerettem ezt a posztot, annak ellenére, hogy a méreteim miatt azért akadtak, akik megpróbáltak lebeszélni róla. Nagyon örülök, hogy rácáfoltam azokra a beszólásokra, hogy túl kicsi vagyok ahhoz, hogy NB I-es kapus legyek, sőt, motivációt is merítettem ezekből! Mit szeretsz leginkább a kapuskodásban? Egyedi poszt, nagyon felelősségteljes. Szeretek ugrálni, repülgetni, esni, és nagyon élvezem, hogy egy-egy védés a közönségből is ujjongást vált ki. Imádom a kapuskesztyűt! Mit tartasz a legnehezebbnek a „mesterségedben”? Azt, hogy te vagy az utolsó. Ha egy mezőnyjátékos hibázik, abból még nem feltétlen kaptok gólt, de ha a kapus, akkor minden bizonnyal igen. Akkor azzal szembesülsz, hogy az edződ csalódott, a játékostársaid próbálnak ápolni, de nem megy... Ebben a szezonban az U-19-ben volt egy olyan eset, amikor elcseleztem magam, és büntetett az ellenfél. Legszívesebben azonnal lejöttem volna a pályáról, de ilyet nyilván nem tehetek. Mentálisan hogyan dolgozod fel az ilyen szituációkat? Nem könnyű a kapusok helyzete, én is sokszor sírok, sokszor nevetek. Azt a módszert követem, hogy ha gólt kapok, azonnal próbálom kitörölni, és egy meccsen belül is mindig újrakezdek. Nem adhatom fel, mert ha ezt látják rajtam, akkor a csapat is összeesik. Az edzőid közül kinek köszönhetsz a legtöbbet? Terjéki Tamásnak mentális téren, Győri Robitól is kaptam stabilitást, de Garamvölgyi Geri az, aki a legnagyobb hatást gyakorolta rám, az ő kezei alatt a legtöbbet tudtam fejlődni. Hogyan jellemeznéd őt mint kapusedzőt, miért sikeres a közös munkátok? Nem egy tipikus edző. Nem monoton, vele rá tudsz hangolódni az edzésekre, s lehet nevetni is. Nagyon jó technikákkal dolgozik, remekül dolgozza ki az edzésterveket. Pontosan tudom, mit vár el, mi a feladatom, ami nekem nagyon fontos. Megmondja, hogy te most ebben leszel jó, te irányítani fogod a védelmet, mert nekik az kell. Vele teljesen egyértelmű, mit és miért csinálunk. Kapusként ki a példaképed? Manuel Neuer és Marc André ter Stegen. Nagyon szeretem, ahogy vetődnek, annyira szépek a mozdulataik! Emellett a csapattal való együttműködésük, kommunikációjuk és a labdás játékuk is lenyűgöz. Mentálisan nyugodtságot, stabilitást adnak az együttesüknek. Rengeteg videót nézek arról, hogyan dolgoznak a pályát, igyekszem tőlük minél több dolgot ellesni. Sajátos világ a hálóőröké, nem véletlenül tartják különcnek, „bolondnak” őket. Mit gondolsz, rád is igaz ez a jelző? Nagyon durván! Az öltözőben éneklek, táncolok, mindenkit röhögtetek. Igen, mint a kapusok többsége, én is „bolond” vagyok, de vicces is tudok lenni. Még az edzéseken is hájpolom magam, ha valamit kivédek. Ehhez a szakmához szerintem szükség van egy jó értelemben vett hülyeségre. Hogy viszonyulnak mindehhez a csapattartásak? A legtöbb játékossal remek a viszonyom, szeretnek, odajönnek, nagyokat marhulunk. Van saját, különleges rituáléd a meccsek előtt? A kapufákat és a gólvonalat megérintem a mérkőzések előtt, ez a ráhangolódás, aztán mehet is! Ez mostanában alakult ki, úgy éreztem, kell valami, ami állandóságot ad. Említetted, hogy rendszeresen visszanézed a találkozóidat, hogy tanulj a hibáidból. Az ellenfeleket is szoktad videózni? Nem. Csak saját magamra, a játékomra koncentrálok. Még a bemelegítésnél se nézek át a másik oldalra, nem abból akarok kiindulni, hogyan lőnek akkor, mert ha emiatt indulok el rossz irányba, bazi nagy potya gól lehet a vége. Rábízom magam az adott percre! A mögöttünk hagyott szezonban az edzősködésbe is belekóstoltál, a lány U-14-es csapatunk mellett segítettél. Milyen tapasztalatokkal gazdagodtál? Ez ahhoz kapcsolódott, hogy most végzek a GD-ben, de nagyon beleszerettem! Először technikai dolgokban segítettem az U-14-nél, a TalentX-et csináltam, majd edzősködtem is, amit nagyon élveztem. Igazán különlegesek voltak azok a napok, amikor edzőként kísértem el a lányokat, majd két óra múlva játékosként már az NB I-ben szerepeltem. Óriási élményt adott. Szeretem, amikor csinálni kell valamit, amikor pörgős az élet. Már most nagyon hiányoznak a kicsik! Abszolút el tudom képzelni, hogy a későbbiekben is szerepet vállalok az edzősködés terén. Ha már ezt említetted, mik a céljaid a labdarúgás területén, mit szeretnél elérni? Elsősorban mindig rövid távon gondolkodom, így most a következő szezonra koncentrálok, ott szeretnék minél jobb és sikeresebb lenni. Hétről hétre, napról napra építem fel magamat. Nálam ez mindig úgy néz ki, hogy hétfőn megnézem, hogyan teljesítek. Ha jól megy, akkor szárnyalok. Ha a péntek rossz, akkor biztos, hogy jól sikerül a meccs. Ha túl jó a péntek, akkor fejben igyekszem magam összekapni, megnézem, miket rontottam el az előző meccsen, és az visszaránt a földre. A futballon kívül mi az, amivel szívesen foglalkozol a mindennapi életben? Imádok röplabdázni, néha úgy érzem, hogy pályát tévesztettem. Csodálatos sportjáték, mely a reflexekről szól, hasonlóan a kapuskodáshoz. Most az iskolában röpizek, de a későbbiekben is szeretném valahogy űzni, nagyon szeretem, kikapcsol. Emellett sokat videójátékozom, megszállottja vagyok a FIFA-nak. Aztán lehet, hogy a fitt-box lesz a következő a palettán, Papp Róbert edzéseihez szívesen csatlakoznék, mert erősítenek, és remek hangulatúak is. Szóval mintha nekem találták volna ki! Fotók: Gémes Sándor
- Futsal: Szent Mihály Kft. - Tolnai FC 9-4
Folyamatosan frissülő, szöveges közvetítést adtunk a futsal NB III osztályozójának visszavágójáról. Hajrá, Szent Mihály! Szent Mihály Kft. - Tolnai Futsal Club, Futsal NB III osztályozó az NB II-be jutásért visszavágó, Szeged, Szent Gellért Fórum Szent Mihály Kft. - Tolnai Futsal Club 9-4 (4-1). Szeged, Szent Gellért Fórum, vezette: Fehérvári Patrik (Bacsi Noel Levente, Bege Tamás). Szent Mihály Kft.: Bartók Balázs - Pető Bence, Albert Csaba, Csamangó Tibor, Dobronoky Viktor. Cserék: Nagy Bendegúz (k), Nagy Márton Andor, Haraszin Zsombor János, Csanády Péter, Ilyés Áron, Baucic Toni, Godó László. Edző: Terjéki Tamás. Tolnai FC: Merkl Dániel - Kneller Balázs, Mészáros Balázs, Szabó Gergő Márton, Lovasi Róbert. Cserék: Pozsár Dominik, Schmidt Ferenc, Ábrahám Gábor, Frankovszky Dániel Gábor. Gólszerző: Dobronoky V. 3, Godó L. 3, Albert Cs. 3, illetve Marosi R. 2, Frankovszky D. G., Kneller B. Terjéki Tamás edző: "Nem sikerült a csoda, pedig nagyon közel voltunk hozzá! Köszönöm mindenkinek az egész éves munkát, jöjjön a megérdemelt pihenés." Összesítésben 11-10-zel a Tolnai Futsal Club nyerte az osztályozót. Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk hétfőn 19:30-kor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály! Köszöntjük Önöket az osztályozó visszavágóján! A szoros vereségtől egy nagy bravúrig, a továbbjutásig minden benne lehet ebben a meccsben. A szezon utolsó mérkőzése következik a Szent Mihály-csoport számára! A vendégek kezdték a találkozót. Technikai problémák miatt az óra egyelőre nem működik. Dobronoky Viktor révén egy nagy kapufával nyitottuk a meccset. Villámgyors, szép támadás végén Dobronoky Viktor lőtt a jobb alsóba, 1-0! Nagyon jó a mérkőzés! Közel álltunk a második gólhoz, többször is a vendégek kapusa hárított, többször a védők blokkoltak, s Dobronoky Viktor lőtt egy zúgó felső lécet is. Közelítünk az első félidő feléhez, még mindig 1-0. A színvonal és az iram is méltó az NB II-es osztályozóhoz! Az első félidő feléhez értünk. Jól játszunk, sok helyzetet dolgozunk ki, de remekül véd a tolnaiak kapusa. Érdekesség még, hogy csupán egyetlen fault volt eddig, azt a vendégek követték el. A 11. percben Dobronoky Viktor egy végletekig kijátszott helyzetet értékesített, 2-0. Godó László révén megvan a harmadik is, a 11. perc végén 3-0. A hatgólos hátrány felét ledolgoztuk, időt is kérnek a vendégek. Óriásit tempót diktáltunk, s közel álltunk a negyedik gólhoz is, de nem sikerült megszereznünk, majd szépítettek a tolnaiak, Marosi Róbert révén 3-1. Visszaállítottuk a háromgólos különbséget! Egy centerbe juttatott szögletet Albert Csaba vágott a hálóba, 4-1. Félidő. Megfeleztük a hátrányt, hárommal megy összesítésben a Tolna. Itt a folytatás! Húsz percünk van, hogy ledolgozzunk még háromgólos különbséget. A 21. percben Dobronoky Viktor újabb szép találatával már 5-1-re vezetünk! Máris benn van a hatodik! Albert Csaba háttal a kapunak kapta meg a labdát, s megoldotta. A 22. percben 6-1! Egy tolnai felső léc a válasz. Összesítésben már csak egyetlen gól a hátrány. Albert Csaba a hatos vonalától bombázott a kapuba, 7-1. Teljesen elbizonytalanodott a Tolna, ledolgoztuk a teljes hátrányt! Játékvezetői kegyelmet kap a Tolna... Mindkét kapu előtt volt egy hetesszituáció, a miénket nagyvonalúan elengedték, az ellenfélét viszont befújták. A látogatók éltek is a lehetőséggel, szépítettek, Marosi Róbert második találatával 7-2. 13 perc van hátra, s az ötödik faultját is begyűjtötte a Tolna, amíg mi nullán vagyunk. Innentől ez a kérdés is izgalmas lehet... Godó László tört kapura a félpályától, nem merték bántani a sok fault után, a hatosról végül jobb alsóba lőtt, 8-2. Visszaállt megint a hat gól, azaz összesítésben jelenleg ismét egál van! Újra egygólos hátrányban vagyunk! Egy szabadrúgást 7-8 méterről varrt be Frankovszky Dániel Gábor, 8-3 az állás a félidő felén túl. Öt perccel a vége előtt ziccereket hagyunk ki. Nagy kár ezekért, mert most már mi is fáradunk. Egymás után puskázzuk el a nagyobbnál nagyobb helyzeteket! A sok kihagyott ziccer után egy kontragólt kaptunk, Kneller Balázs talált be a 36. percben, így 8-4. Most távolabb került az összesített siker. Három perccel a vége előtt időt kérünk, valószínűleg öt a négyet próbálunk majd meg. A hatodik fault utáni büntetőt kapufára rúgtuk. Óriási esély lett volna, de maradt a 8-4. 1:47 van hátra. Visszajött a remény, újabb gólt lőtt Godó László, 9-4 az állás! 30 másodperc van hátra, s öt-négyezünk. Az utolsó támadás a miénk, de nem tudjuk lövéssel zárni. Itt a vége! Hatalmas mérkőzés volt, szenzációs teljesítmény volt a srácoktól! Bár összesítésben egy góllal a Tolna bizonyult jobbnak, de le a kalappal a mieink előtt! A jövő héten hatalmas ünneplést csapunk az NB III-as aranyérem és az osztályozó tiszteletére. Ez a meccs és a sok néző is bebizonyította, hogy van igény Szegeden a minőségi futsalra! A találkozó elé: A szezon utolsó mérkőzése következik a Szent Mihály FC számára. NB III-as bajnok futsalcsapatunk az NB II-be jutásért vív osztályozót a Tolnai Futsal Club ellen. Az "odavágón" 7-1-es tolnai siker született, a mieink a párharc második mérkőzésén megpróbálnak minél szebb eredményt elérni. Hajrá, srácok! A fotó archív, illusztráció
- Szent Mihály-növendékek a Női Labdarúgás Napján
Az U-10-es és az U-12-es korosztályban is megmutathatják magukat tehetségeink Telkiben. Június 14-én Telkiben rendezik meg idén a Női Labdarúgás Napját. Az esemény keretein belül az MLSZ külön tornát szervez az utánpótlás-nevelés piramisának alapját jelentő U-10-es és U-12-es korosztályok számára. A regionális bajnokságok rendszeréhez, csoportbeosztásához igazodva mindkét korosztályban 16 csapatos viadalt bonyolítanak le vasárnap. Az együtteseket két, A, illetve B jelű nyolcasba sorolták be, ahol körmérkőzéses rendszerben játszanak majd egymással. Végül a két nyolcas azonos pozícióiban végző gárdák egymás ellen vívhatják meg a helyosztókat. A fiatalabbak meccsei 10, a nagyobbaké 15 percig tartanak. A Szent Mihály FC növendékei az U-10-esek, valamint az U-12-es között is a regionális bajnokság VII. és VIII. csoportjának válogatottjában szerepelhetnek. A VII-esben indulók ellenfelei az I-es, a III-as, az V-ös, a X-es, a XI-es, a XII-es és a XVI-os csoport válogatottja lesznek. A VIII-as válogatottját erősítők ellenfelei pedig a II-es, a IV-es, a VI-os, IX-es, a XII-es, a XIV-es és a XV-ös csoport alakulatai. A Szent Mihály FC játékosai és szakemberei a Női Labdarúgás Napján: Az U-10 VII. csoport válogatottja: Krabót Zita, Török Tamara, Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Kocsispéter Lotte. Edző: Frank Attila. Az U-10 VIII. csoport válogatottja: Jójárt Petra. Az U-12 VII. csoport válogatottja: Tálas Fanni, Tari Anna, Balázs Hella, Sólya Villő, Jójárt Regina. Az U-12 VIII. csoport válogatottja: Tóth Nikolett, Kis Lilla, Kiss Judit, Szekeres Erina, Lajkó Boglárka, Frank Rebeka. Edző: Balogh Árpád A fesztivált egyébként családi nap jelleggel rendezik meg. A szervezők a két torna mellett számos kísérőprogrammal készülnek, többek között ugrálóvárral, dartsfocival, arcfestéssel és egyéb aktivitásokkal, így szeretettel várják a testvéreket és szülőket is. A Szent Mihály FC kis futballistáit is sok-sok szülő, családtag, barát kíséri majd el Telkibe. A jelenlévők a magyar női A-válogatott futballistáival is találkozhatnak. A belépés díjtalan, s egész nap büfé is üzemelni fog. Játékosainknak és edzőinknek nagyon sok sikert kívánunk, szereplésükről természetesen beszámolunk majd honlapunkon!
- Montenegró vereséggel búcsúzott
Nem bírták el a közel hetvenperces emberhátrányt. Nadja Djurdjevacék jövőre a C-ligában folytathatják. Vereséggel zárta szereplését a 2027-es világbajnokság selejtezősorozatának B-ligájában Montenegró női válogatottja. A B1-es csoport 6. fordulójában a montenegróiak Albániában szenvedtek 5-2-es vereséget. Mirko Maric együttese nem kezdte rosszul a meccset, 1-0-ra, majd 2-1-re is vezetett a német Werder Bremen csatára, Medina Desic, illetve a horvát Agramot erősítő Jasna Djokovic találataival. A vendégeket azonban a 22. percben egyszerre sújtotta egy tizenegyes, valamint kapusuk kiállítása. Ezt és a közel hetvenperces emberhátrányt végül nem tudták elviselni a látogatók. A hazai gárda 2-2-es félidő után 5-2-re nyert. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged középpályása, Nadja Djurdjevac ezúttal is a cserepadon foglalt helyet a montenegrói válogatottban, játékpercet nem kapott. A csoport másik összecsapásán Wales 3-1-re múlta felül Csehországot. Wales így 14 ponttal megnyerte a kvartettet, s feljutott az A-ligába. Csehország 11 ponttal a második, Albánia 7 ponttal a harmadik helyen zárt. Az újonc montenegróiak 1 ponttal fejezték be szereplésüket, ami azt jelenti, hogy a 2027-es világbajnokságra való kijutásért nem meccselhetnek tovább, jövőre pedig ismét a C-divízióban játszhatnak a Nemzetek Ligájában. Női világbajnoki selejtező B1 csoport 6. forduló: Albánia - Montenegró 5-2 (2-2). Shkoder Gólszerzők: M. Doci 2 (egyet 11-esből), F. Berisha, G. Berisha, A. Bajraktari, illetve M. Desic, J. Djokovic
- Új sportigazgató a Szent Mihálynál
A hatékonyság növelése érdekében egy kézbe került a felnőtt és utánpótlás, az akadémia. Papp Róbert személyében egy már eddig is a klubunkat erősítő, országosan ismert és elismert szegedi szakember lett a Szent Mihály FC sportigazgatója. Elárulta: valamennyi csapatunk már a 2026/27-es szezonra fókuszál az U-10-től az NB I-ig. Szervezeti változással igyekszik növelni a hatékonyságot a Szent Mihály FC: 2026 júniusától egy kézbe került a női felnőtt- és az utánpótlás-labdarúgás, az akadémiai képzés. Sportigazgatóként Papp Róbert vezeti a megújult rendszert, akinek ezúton is szeretettel gratulálnunk a kinevezéséhez! Robi országosan ismert és elismert szegedi szakember, aki klubunknál is másfél éve dolgozik, eddig az női NB I-es csapat erőnléti edzője, asszisztensedzője volt. Korábban a Puskás Akadémiánál és a DVSC Labdarúgó Akadémiánál vezető erőnléti pozícióban tevékenykedett, a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát élettani csoportvezetőként segítette. Emellett – többek között – a magyar olimpiai ökölvívó-válogatott erőnléti edzőjeként a párizsi olimpiára készítette fel legjobb bokszolóinkat, például Hámori Lucát. Sportigazgatónkat az összevonás hátteréről, illetve az előttünk álló 2026/27-es szezon fő feladatairól kérdeztük. Egy kézben a szakmai vezetés „A közös struktúra létrehozása véleményem szerint morális és szakmai kérdés is. A labdarúgásban is akkor lehet igazán egy irányba húzni, s kiküszöbölni az esetleges érdekkülönbségeket, ha egy kézben van az irányítás, és a szakmai stábtól a játékosokig mindenki beáll egy zászló alá. Nincs más út, mint egy olyan vezetési rendszer, melyben az összes szereplő megérti és elfogadja, hogy az utánpótlás és a felnőtt nem alá- és fölérendeltségi, hanem mellérendeltségi viszony, és ezért tesznek a mindennapokban: az edzéseken, a játékosáramoltatásban, az egymás sikereinek való őszinte örülésben. Ami a szakmai részt illeti, abban hiszek, hogy nincs utánpótlás- és felnőttfoci, hanem egy futball van, melyben a technikai, taktikai és kondicionális követelmények a felnőttnek felelnek meg. Az akadémiai U-15-ös korosztálytól kedve, amikor a lányok már a fiúktól külön és nagypályán fociznak, egy cél lebeghet szem előtt a képzésben, mégpedig az, hogy a játékosok feleljenek meg azoknak technikai, taktikai és kondicionális követelményeknek, melyekkel felnőttként az NB I-ben tudnak érvényesülni. Az életkori sajátosságokat figyelembe véve tehát úgy kell nevelni a labdarúgókat az egymásra épülő technikai, fizikai és taktikai képzés során, hogy arra helyezzük a fókuszt, amit a felnőttfutball kíván” – ismertette. A felnőtt NB I a zászlóshajó Hozzátette: a magyar sport és a magyar labdarúgás is változások előtt áll, s klubunk célja, hogy megerősödve kerüljön ki ezekből, ezért is döntöttünk az akadémiát és a felnőttet szoros egységbe foglaló szervezeti átalakítás mellett. „Filozófiám szerint a stabilan NB I-ben szereplő felnőttcsapat elengedhetetlen ahhoz, hogy az utánpótlást, az akadémiai képzést vonzerőnek érezzék a fiatal lányok helyben és a régióban. Egyértelmű, hogy az NB I-es együttes a zászlóshajó, ezért is vagyunk roppant büszkék az idei szezonban elért ötödik helyünkre! Fontos, hogy a jövőben is folyamatosan versenyképes, minőségi NB I-es csapatunk legyen, ami mindig elérhető, mindig reális cél akár a szegedi, akár a régióból hozzánk érkező lányok számára. Szeretnénk, hogy a nálunk futballozó utánpótlás-játékosok, akadémisták azt éljék meg, hogy az NB I-es felnőttcsapat egy jó dolog, ahhoz szép élmények kötődnek, az komoly ellenfelekkel (Fradi, MTK, Győr stb.) mérkőzik egy gyönyörű szegedi stadionban. Ehhez szükséges a felnőttcsapat stabilitása és az, hogy a következő években is egyre több helyi játékost próbáljunk beépíteni. A fiataloknak pedig tudniuk kell: legalább két-három esztendőnyi komoly, egymásra épülő melót kell elvégezni, mire odakerülhetnek” – fogalmazott. Az U-10-től az NB I-ig minden együttes már a következő idényre hangol Papp Róbert elmondta: már javában folynak a Szent Mihálynál a 2026/27-es szezon előkészületei. A lányok és az edzők most nyári szabadságukat élvezhetik. A felnőtteknél június 22-én, az utánpótlásban július 20-án indul a felkészülés. Ezt megelőzően két hétre szóló otthoni, egyéni futó- és kondicionális programot kapnak a futballisták. A női ágon továbbra is az eddig megszokott csapatokat indítjuk majd: a felnőtt NB I-et, az akadémiai U-19-et, U-17-et, U-15-öt, a regionális U-14-et, valamint a preakadémiai U-12-es és U-10-es korosztályt. Az edzői struktúrában lesz némi változás annak jegyében, hogy még hatékonyabbá váljon a munka. „Az alapelvekből nem engedünk, de bizonyos dolgokon igyekszünk finomítani, és remélem, az idő is igazolja majd, hogy helyes szakmai útra léptünk” – zárta a sportigazgató.
- Mérkőzések, eredmények (24. hét)
Az NB II-es futsal osztályozó visszavágójával zárult az idény klubunk számára. Június 8. (hétfő) 19:30, Férfi futsal NB III-as osztályozó, az NB II-be jutásért, 2. meccs, Szeged, Szent Gellért Fórum: Szent Mihály Kft. - Tolnai Futsal Club 9-4 (4-1). Szent Mihály Kft.: Bartók Balázs - Pető Bence, Albert Csaba, Csamangó Tibor, Dobronoky Viktor. Cserék: Nagy Bendegúz (k), Nagy Márton Andor, Haraszin Zsombor János, Csanády Péter, Ilyés Áron, Baucic Toni, Godó László. Edző: Terjéki Tamás. Gólszerzőink: Dobronoky Viktor, Godó László, Albert Csaba 3-3 Összesítésben 11-10-zel a Tolnai Futsal Club nyerte az osztályozót. Terjéki Tamás edző: "Nem sikerült a csoda, pedig nagyon közel voltunk hozzá! Köszönöm mindenkinek az egész éves munkát, jöjjön a megérdemelt pihenés." A találkozóról élő, szöveges közvetítést adtunk, IDE KATTINTVA olvasható.
- Mérkőzések, eredmények (23. hét)
Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, hétfőtől szombatig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok! Június 1. (hétfő) 20:00, Férfi futsal NB III-as osztályozó, az NB II-be jutásért, 1. meccs, Tolna: Tolnai Futsal Club - Szent Mihály Kft. 7-1 (3-0). Szent Mihály: Nagy Bendegúz - Nagy Márton Andor, Haraszin Zsombor János, Godó László, Pető Bence. Cserék: Bartók Balázs, Franciskovic Denis, Baucic Toni. Gólszerzőnk: Godó László Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Június 6. (szombat) 9:00, U-11-es Bozsik-fesztivál, Makó: A Szent Mihály FC U-11 eredményei: Kiszombor - Szent Mihály FC 1-0 Apátfalva - Szent Mihály FC 1-2 Szent Mihály FC - Makó 3-0 Szent Mihály FC - Csanádpalota 2-0 Tiszasziget - Szent Mihály FC 1-4 Földeák - Szent Mihály FC 0-3 Szent Mihály FC U-11: Bakonyi Botond, Balogh-Hódi Zénó, Harajka Ádám, Böhler Zétény, Kormos Nimród, Murányi Gergő, Benkó Kristóf, Juhász Mór, Katsidis Steven Efstathios. Kopasz Balázs edző: "A szombati Bozsikon 6 mérkőzést játszottunk. Ez volt az idényben a srácok utolsó Bozsikja, nagyon izgatottan várták! 6 mérkőzésből 5 mérkőzést sikerült nyerni, úgy gondoljuk, elképesztően sokat fejlődtek a srácok. Erre igazán büszkék lehetünk, de még van hová fejlődni! Hajrá, Szent Mihály!" Június 6. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-12 VII. csoport 10. forduló, Kiskunhalas: A Szent Mihály FC U-12 Sárga eredményei: Kiskunhalasi FC - Szent Mihály FC 1-3 Mercedes Kecskeméti LC - Szent Mihály FC 3-0 Szentes Kinizsi SZITE - Szent Mihály FC 1-2 Gólszerzőink: Kovács Boglárka 1, Répás Emma 3, Pásztor Csilla 1 Szent Mihály FC U-12 Sárga: Balázs Hella, Daka Mira, Kovács Boglárka, Orcsik Flóra, Pásztor Csilla, Répás Emma, Sólya Villő, Tari Anna, Tálas Fanni. Czékus Renáta edző: „A lányok így az utolsó tornán minden tudásukat összeszedve, az eddig tanultakat alkalmazva játszottak, és méltón zárták a tavaszi szezont.” Június 6. (szombat) 11:00, Preakadémiai regionális női U-12 VIII. csoport 10. forduló, Tiszakécske: A Szent Mihály FC U-12 Piros eredményei: Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-0. Gól: Ludvig Jázmin Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 2-1. Gól: Szekeres Erina, Krabót Zita Tiszakécske VSE - St. Mihály FC 1-6. Gólok: Mihály Amira 2, Krabót Zita 2, Sinkó Eszter, Kis Lilla Szent Mihály FC U-12 Piros: Tóth Nikolett, Kis Lilla, Kiss Judit, Frank Rebeka, Pópity Natália, Szekeres Erina, Sinkó Eszter, Krabót Zita, Mihály Amira, Ludvig Jázmin. Balogh Árpád edző: "Az utolsó idei regionális fordulóra motiváltan érkeztek a lányok, a Békéscsaba viszont feladta a leckét, ritkán látható masszív, jó játékot hoztak, így csak egy klasszis távoli góllal nyertünk. Jöhetett a Gyula elleni rangadó, ami parázs összecsapás volt, sok szabálytalansággal mindkét oldalon. A vezetést mi szereztük meg, majd kihagytuk a helyzeteinket, így a gyulaiak egyenlítettek is. Azonban az utolsó utáni percben mégis mi győztünk, megharcoltunk a találatért. A hazaiak ellen már olajozottan működött a gépezet, így szépen, 3 sikerrel búcsúztunk az idénytől. Gratulálok a lányoknak, szerintem sokat fejlődtek, akiket feladok magasabb korosztályba, úgy gondolom, meg fogják állni a helyüket, nagyon sok sikert kívánok a további pályafutásukhoz! Telkiben még találkozunk egy hét múlva a Régiós Válogatottak Tornáján, ahol a fenti egyesületekkel fogunk alkotni egy csapatot." Június 6. (szombat) 17:30, Férfi vármegyei II. 26. forduló, Szentmihály: Szent Mihály FC - Domaszék KSE 1-2 (0-1). Szent Mihály: Garamvölgyi Gergő - Csobán Krisztián, Kovács Nimród (Borzók Máté László), Tajti Levente, Nándori Barnabás, Arany Máté, Kajcic Gergő (Göblös Ádám), Baján Zoltán, Olajos Csaba (Simkó Kristóf Benjámin; Ferge Attila), Hufnágel Péter, Lukács Zoltán János (Csobán Róbert). Gólszerzőnk: Arany Máté Szabó Dániel vezetőedző: "Az első félidőben a Domaszék nagyon jól játszott, Garamvölgyi Gergő kapusunk tartott minket meccsben. A második félidőben fordult a játék képe, és sorra jöttek a helyzeteink, melyekből szinte mindet elhibáztuk. Későn egyenlítettünk, és a végén teljesen kitámadtunk, ami miatt a 94. percben megkaptuk a második gólt. Sajnos ennyi helyzetből csak egy gólt rúgva a mérkőzés csak a küzdésről szólt, ebből jelesre vizsgázott a csapat, viszont a pontokat nem erre adják, és a szezonban így nem is gyűjtöttünk eleget." Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. A találkozóról élő közvetítést adunk, IDE KATTINTVA olvasható.
- A 24. Hét Programja
1, 2026 június 08. (hétfő) 19,30 h. Szeged Szent Gellért Fórum, futsal osztályozó : Szent Mihály FC- Tolna 2.2026 június 13.(szombat) 10 h. Szeged-Sziksóstó : Akadémiai záró
- Megye II.: Szent Mihály - Domaszék 1-2
Folyamatosan frissülő, szöveges közvetítést adtunk a vármegyei II. osztály 26. fordulójának mérkőzéséről. Hajrá, Szent Mihály! Szent Mihály FC - Domaszék KSE, Vármegyei II. osztály 26. forduló, Szentmihály Sportpálya Szent Mihály FC - Domaszék KSE 1-2 (0-1). Szentmihály Sportpálya, vezette: Paczér Balázs (Joób Noel Benjámin, Bernát András). Szent Mihály: Garamvölgyi - Csobán K., Kovács N. (Borzók, 80.), Tajti, Nándori, Arany, Kajcic (Göblös, 84.), Baján, Olajos (Simkó 70.; Ferge, 84.), Hufnágel, Lukács (Csobán R., 46.). Edző: Szabó Dániel. Domaszék: Farkas A. - Trója (Dobó, 84.), Lippai, Pintér, Kisa (Biliczki, 35.), Bóka (Jakab, 60.), Kurucz, Török, Horváth Cs., Fodor, Börcsök (Gazdag, 94.). Gólszerző: Arany M., illetve Pintér G., Börcsök B. Szabó Dániel vezetőedző: "Az első félidőben a Domaszék nagyon jól játszott, Garamvölgyi Gergő kapusunk tartott minket meccsben. A második félidőben fordult a játék képe, és sorra jöttek a helyzeteink, melyekből szinte mindet elhibáztuk. Későn egyenlítettünk, és a végén teljesen kitámadtunk, ami miatt a 94. percben megkaptuk a második gólt. Sajnos ennyi helyzetből csak egy gólt rúgva a mérkőzés csak a küzdésről szólt, ebből jelesre vizsgázott a csapat, viszont a pontokat nem erre adják, és a szezonban így nem is gyűjtöttünk eleget." Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk 17:30-kor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály! 17:20: Köszöntjük Önöket! Hamarosan indul megye II-es együttesünk utolsó mérkőzése, melyen mindenképpen nyerni kell a Domaszék ellen ahhoz, hogy legyen esélyünk a bennmaradásra. A két ponttal jobban álló Csanytelek a mi mérkőzésünkkel párhuzamosan az Algyő II.-nél vendégeskedik. A nap süt, kellemes az idő, s szépen gyülekeznek a nézők is Szentmihályon. Megérkezett a főszurkolónk, Németh József, alias Hitler, aki a legrövidebb időt töltötte Szentmihály-mezben a pályán. Állítólag. 42 másodperc után állították ki egy kemény belépő miatt. Sárga-pirosban a mieink, piros-feketében a Domaszék. Sokat dolgoztunk, nagyon jó csapat indult ki a tavaszi szezonra, s harcos mérkőzés vár erre a szerethető csapatra. Mi a saját erőnkből akarunk bennmaradni, nem óvtunk, nem kezdeményeztünk hivatali eljárást, nem keresgettünk meg más együtteseket, most sem küldtünk megfigyelőt az algyői meccsre. Lukács Zoltán révén mi kezdtük a találkozót. A 8. percben járunk, a vendégek előtt adódott eddig több lehetőség. Több alkalommal is a szerencse, illetve Garamvölgyi Gergő védései segítettek. Mi egyszer veszélyeztettünk, Nándori Barnabás egy remek labdával ugrott ki, a kapust is kicselezte, amikor is emelkedett az asszisztens zászlaja, les címszóval. Erősen vitatható volt ez az ítélet. Eddig nem jöttünk ki jól a játékvezetői döntésekből... Negyedóra elteltével 0-0 az állás. Mi egy szögletig jutottunk, az ellenfél egy kihagyott ziccerig. Fölényben a Domaszék, de eddig nagyon fegyelmezetten futballozunk. Túl az első félidő felén. A 24. percben járunk, épp ivószünet van. A Domaszék megint kihagyott egy hatalmas lehetőséget. Nagyon nehéz lesz, de a fiúk óriásit küzdenek. Abban bízhatunk, hogy a futball törvényei szerint most már előttünk adódik majd a következő lehetőség, s nem is intik be lesnek... GÓL! A 31. percben vezetést szerzett egy Domaszék, 0-1. Történt, hogy a vendégek kapuja előtt egy nagyszerű indításról egy lépéssel maradt le Baján Zoltán, s az ellentámadásból gólt kaptunk. Pintér Gergely révén kerültek előnybe a vendégek. Szinte ugyanazt láttuk, mint az UTC ellen a kihagyott tizenegyesnél. Nagyon kár ezért. Innen hatványozottan nehezebb lesz. A 38. percben vagyunk. Voltak az utolsó passzig eljutó támadásaink, de nem jutottunk igazi helyzetig. Nándori Barnabást igyekeztünk kiugratni az imént, nem sikerült. A 39. percben végre ki tudtuk ugratni Nándori Barnabást, aki nagy helyzetben mellé lőtt. Ennek ellenére jár neki a taps, szép megmozdulás volt! Véget ért az első félidő. Nagyon küzdöttek a fiúk, minden dicséretet megérdemelnek, ezzel együtt a mezőnyfölényben futballozó Domaszéknél az előny. Szünet. Megkezdődött a második félidő. Lukács Zoltánt Csobán Róbert váltotta a hazaiaknál. Az első nyolc perc a miénk volt! A domaszéki kapus földöntúli bravúrral mentett szögletre egy közeli fejesnél. A nézőtéren sokan már bent látták a labdát, de a vendégek portása sajnos túljárt az eszünkön. A 61. percben járunk. Egy jobb oldali támadásunk végén már mindenki gólt kiáltott: két emberen verekedte át magát Hufnágel Péter, aki el is gurította a labdát a kapus mellett, centikkel kerülte el a hosszú sarkot a kísérlet. Ma valahogy nagyon nincs szerencsénk... A 65. percben továbbra is 0-1. Mennünk kell előre, az akaratra nem lehet panasz. Ivószünet a 69. percben. Rengeteg helyzetünk volt a második félidőben, most a mi akaratunk érvényesül, szemben az első felvonással, ám sajnos mindent kihagyunk. Az tisztán látszik és érvényesül, hogy az erőnlétünk jobb, mint az ellenfélé. A tizenhatos vonalától egy szabadrúgást is eltoltunk, fölé szállt a lövés. Nagyon küzdünk, fölényben focizunk, helyzeteket dolgozunk ki, csak egy dolog hiányzik: a gól. Tizennégy perc van még hátra. A 84. percbe fordultunk, s még mindig 0-1. Hármat is cserélünk a végére. Az előbb beadás helyett bután ellőttük a labdát, pedig hárman várták középen. Ez is nagy lehetőség volt. GÓÓÓL! Arany Máté a jobb szélről lőtt a hosszú sarokba a 88. percben, nagyon megérdemelten kiegyenlítettünk! Néhány perc van még hátra, próbáljuk meg kicsikarni azt a győztes találatot is! Letelt a rendes játékidő. 1-1, és az egy pont ma nekünk kevés... GÓL! Kitámadtunk, mentük előre az egyenlítés után, és kontrából sajnos kaptunk egy gólt a végén, a 94. percben, Börcsök Balló volt eredményes. Óriási küzdtöttek a srácok, győzelmet érdemeltek volna, de ezen a meccsen nem állt mellettünk a szerencse. 2-1-es domaszéki siker született, így 19 ponttal a tizenharmadik helyen fejeztük be a megye II-es bajnokságot. Vége. A találkozó elé: Beharangozó írásunk Szabó Dániel vezetőedző nyilatkozatával IDE KATTINTVA olvasható. A fotó archív, illusztráció
- Három tehetségünk a zárótornán
Egy kapus és két mezőnyjátékos képviseli a Szent Mihály FC-t a leány U-14-es válogatott országos zárótornáján Mezőkövesden. A Szent Mihály FC három tehetsége, Hovanecz Lilien kapus, Ligeti Dóra és Simon Anna (a fenti fotón a jobb szélen, illetve jobbról a második, valamint balról a második) kapott meghívást a Magyar Labdarúgó-szövetségtől a leány U-14-es válogatott országos zárótornájára. A kétnapos rendezvénynek idén Mezőkövesd, a Mezőkövesd Zsóry Edzőközpont (ETALON Sporthotel) ad otthont június 12-én és 13-án (péntek-szombat). Itt több mérkőzés is vár majd Annára, Lilire és Dórira, akiket korosztályukban az ország legjobb 60-66 futballistája közé válogattak be a szakemberek. A leány U-14-es regionális program a 2025/26-os szezonban is az UEFA és az MLSZ közös projektjének keretében zajlik. A kezdeményezés célja, hogy az új korosztályos válogatottak szervezése és versenyeztetése révén továbbfejlesszék a fiatal tehetségek képzését és nyomon követését. Első lépésként az U-14-es regionális válogatottakat alakítják ki, melyben kiemelt szerepet kap a játékosok felkutatása és képességeik felmérése. A kiválasztó edzésekre ezúttal a 2012/13-as születésű játékosokat hívják meg a négy régióban (Kelet, Nyugat, Dél, Közép). Az ország legtehetségesebb 12-13 éves lányaiból idén nyárra szeretnék kiválasztani azt a 20-26 főt, akik később az U-15-ös nemzeti válogatottunk gerincét alkothatják majd az UEFA Development Tornán, innen pedig továbbvezetnék a legígéretesebb focistákat az U-16-os és az U-17-es magyar válogatott felé. Hovanecz Lilien, Simon Anna és Ligeti Dóra, a Szent Mihály FC U-15-ös csapatának három kitűnősége számos szolnoki, regionális válogató után vívta és érdemelte ki a lehetőséget, hogy eljusson Mezőkövesdre. Gratulálunk nekik, és szurkolunk a lányoknak, hogy az országos zárótornán is bizonyítsanak az MLSZ utánpótlás-koordinátorainak, Szanyi Máriának, az U-15-ös, valamint Sándor Dávidnak, az U-16-os válogatott szövetségi kapitányának, s újabb lépéseket tegyenek a nemzeti együttesek felé vezető úton! A fotó archív, illusztráció












