1041 találat üres kereséssel
- A 22. Hét Programja
2026 május 30.(szombat) 9 h. Makó : Bozsik U-7.U-9 2026 május 30(szombat) 10 h Csólyospálos ,leány U10 (Szent Mihály KFT) - Kiskunhalas - Kecskemét - Csólyospálos 2026 május 30.(szombat) 10 h. Békéscsaba . leány U-10 (Szent Mihály FC) - Tiszakécske - Békéscsaba - Gyulai Amazonok 2026 május 30.(szombat 12 h. Miskolc, akadémia ,női U-19 : DVTK- Szent Mihály FC 2026 május 30.(szombat) 17,30 h. Mártély Megye II.: Mártély SK- Szent Mihály FC 2026 május 31.(vasárnap), 10 h., Zsombó leány U-12 : - Zsombó - M-foci Kft. - Sándorfalva 2026 május 31.(vasárnap)13 h. Győr akadémiai U-19 : Györi ETO- Szent Mihály FC 2026 május 31.(vasárnap) 14 h.Pécs akadémiai U-15 : PMSC- Szent Mihály FC
- Milica Popovic: minél több gólt lövök, annál éhesebb vagyok a sikerre
Az MTK, a Győr, a Pécs és a Diósgyőr elleni győzelmekre a legbüszkébb a 2025/26-os szezonból Milica Popovic. A női NB I góllövőlistájának második helyezettje jó döntésnek tartja, hogy tavaly nyáron a Vojvodinától a KÉSZ-St. Mihály-Szegedhez igazolt, hisz úgy érzi, játékosként nagyon sokat tudott fejlődni Szegeden. Interjú. 25 gól a bajnokságban, egy gól a kupában, történelmi ötödik hely a Szent Mihály FC színeiben. Hogyan értékeled az első magyarországi évedet? Utólag visszatekintve jó döntés volt, hogy belevágtál a külföldi karrierbe? Nagyon elégedett vagyok az idei szezonban mutatott teljesítményemmel. A célom az volt, hogy a lehető legtöbb gólt szerezzem a magyar női NB I-ben, de őszintén szólva nem számítottam rá, hogy ilyen messzire jutok. Szerettem volna megtenni a következő lépést a pályafutásomban, és Magyarországra jönni, mert a bajnokság professzionálisabb, és jobban követik a játékosokat, mint Szerbiában. Úgy gondolom, hogy a külföldre költözés helyes döntés volt, és nagy előrelépés a karrieremben. Melyik mérkőzések és melyik gólok számodra a legemlékezetesebbek, a legkedvesebbek ebből az évből? Minden mérkőzésnek megvan a maga jelentősége, de különösen kiemelném a Pécs, a Győr, az MTK és a Diósgyőr elleni meccseket, amelyeket annak ellenére nyertünk meg, hogy nem mi voltunk a favoritok. Ami a gólokat illeti, mindegyiknek megvan a maga értéke és jelentősége, mert minden gól boldoggá tesz, mintha az lenne az első, amit valaha lőttem az életemben. Ez a munkám, de egyben a legnagyobb motivációm is – minél több gólt lövök, annál erősebb a vágyam és az éhségem az új sikerek iránt. A gólkirálynői címért végig nagy csatát vívtál Nagy Vanesszával (Ferencváros), aki végül két góllal megelőzött, de így is a második helyezett lettél. Mennyire inspirált téged ez a küzdelem, és mit hozott ki belőled? Sokat jelentett nekem ez a verseny. Arra motivált, hogy a legjobbat hozzam ki magamból, és továbbra is arra koncentráljak, amit irányítani tudok, hogy megtegyek mindent, ami tőlem telik. Úgy gondolom, szükségem van az ilyen kihívásokra, mert arra ösztönöznek, hogy minden edzésen abszolút elkötelezett maradjak, és következetes, kitartó legyek egészen az utolsó mérkőzésig. A Szent Mihály FC számára így is te vagy a gólkirálynő, a záró rendezvényen kaptál is egy különleges trófeát. Meglepett? Mit jelent ez számodra? Őszintén szólva meglepődtem és nagyon örültem a díjnak. Amikor egy csapatban játszol, a legfontosabb, hogy a csapat együtt nyerjen, és hogy mindannyian együtt fejlődjünk, ezért nagyszerű érzés, amikor valaki elismeri a személyes erőfeszítéseidet is. Az egész szezonban nagyon jó formában játszottál, és a csapat is olyan sikert ért el, amit korábban még nem tudott. Szerinted ez minek volt leginkább köszönhető? Mitől volt idén ennyire sikeres Milica Popovic, és mitől volt ennyire sikeres a Szent Mihály FC? Azt hiszem, a sikerünk fő oka az egész szezonban végzett kemény munka, és a csapaton belüli jó, pozitív energia volt. Mindenki a maga módján hozzájárult a szép eredményekhez, és úgy vélem, hogy én mentálisan fejlődtem a legtöbbet ebben az évben, és magabiztosabbá váltam a pályán. Világos volt a célom, nagyon sokat dolgoztam, hogy elérjem, és azt hiszem, ez a teljesítményemen és a klub által elért eredményeken is megmutatkozott. Az edzéseken és a mérkőzéseken is feltűnt, hogy sokat lelkesíted, támogatod társaidat, a fiatalabb játékosokat. Számodra ez miért fontos? Hiszek abban, hogy minden csapatnak szüksége van pozitív energiára és jó kommunikációra. Szeretem támogatni a csapattársaimat az edzések és a mérkőzések során, mert sokat jelent, ha tudod, hogy van támogatás körülötted. Különösen a fiatalabb játékosok esetében igyekszem segíteni, hogy nyugodtabbak és magabiztosabbak legyenek a pályán. Mennyit jelentett számodra, hogy külön egyéni edzővel is dolgoztál a szezon során? Miben tudtál ez által fejlődni, mit segített neked ez a program? Sokat jelentett nekem az egyéni edzővel való egyéni munka a szezon során, mert jobban tudtam a személyes igényeimre koncentrálni. Fizikailag fejlődtem, felkészültebbnek és magabiztosabbnak éreztem magam a pályán, és ez sokat segített az önbizalmam növelésében is. A fegyelem, a következetesség és a csapatedzéseken kívüli pluszmunka ugyanolyan fontos, ha fejlődni akarsz. Egy külföldi szerződés mindig nagy kaland. Mit tanultál magadról az elmúlt egy évben személyesen és játékosként, a pályán és azon kívül? A külföldre költözés sok új tapasztalatot hozott, és segített önállóbbnak és magabiztosabbnak lenni. Játékosként sokat fejlődtem, más munkamódszereket láttam, és rájöttem, mennyire fontos folyamatosan fejleszteni magunkat, mind a pályán, mind azon kívül. Fotók: Gémes Sándor
- Nadja Djurdjevac a válogatottban
Meghívó érkezett montenegrói középpályásunk számára. Az NB I ötödik helyezettje, a KÉSZ-St. Mihály-Szeged játékosai közül Nadja Djurdjevacra még fontos tétmérkőzések várnak a bajnokság zárását követően is. 23 éves középpályásunk meghívót kapott a montenegrói válogatott soron következő összetartására és két világbajnoki selejtező mérkőzésére. Mirko Maric nemzeti együttese június 1-jén kezdi majd az edzőtábort Podgoricában. Montenegró június 5-én (pénteken) 18 órai kezdettel Podgoricában, a Gradski Stadionban fogadja Wales alakulatát, majd június 9-én (kedden) 19 órakor Shkoderban lép pályára Albánia vendégeként. A B-liga 1-es csoportját két fordulóval a zárás előtt a 10 pontos Csehország vezeti jobb gólkülönbsége révén az ugyancsak 10 pontos Wales előtt, Albánia 3 pontot gyűjtött, az újonc montenegróiak még pont nélkül állnak. Reméljük, ez a júniusi találkozókat követően változik! Nadjának szeretettel gratulálunk, és sok sikert kívánunk címeres mezben is! Fotó: Gémes Sándor
- Akadémiai bajnokságok: az utolsó tánc következik
A női U-19-es együttesünkre még vár egy sorsdöntő ütközet, a másik két csapatunk helyezése már nem változhat. Túljutottunk az alsóházi rájátszás ötödik fordulóján is a női akadémiai bajnokságokban, vessünk egy pillantást rá, hogy állnak a zárás előtt a Szent Mihály FC alakulatai! A Szent Mihály FC U-15 sajnos hetek óta beragadt a táblázat alján, leszakadt három riválisától, akikkel az előkelőbb pozíciókért harcolhatott volna. Olajos Csaba tanítványai zsinórban négy vereséget szenvedtek el, ebből hármat hazai környezetben. A Pécs és az Illés Akadémia ellen bőven lett volna esély a győzelemre, ám a kapu előtti határozatlanság és a hátul elkövetett hibák megbosszulták magukat, kétszer is 2-1-re maradtak alul a mieink. Diósgyőrben aztán egy rettentően fájó 0-4-be szaladtak bele. 9 ponttal így a nyolcadik helyen tanyáznak Ligeti Dóráék, s innen már nem is tudnak elmozdulni. A záró játéknapon Pécsett lépnek pályára lányaink, május 31-én (vasárnap) 14 órakor, s ennek a mérkőzésnek a tétje a becsület és az önbecsülés. Fontos lenne szépen zárni ezt az esztendőt, ha már az eredmények és a teljesítmény messze elmaradtak attól, amit vártunk és reméltünk. A Szent Mihály FC U-17 két csodálatos hazai diadal (4-3 az ETO, 3-0 Diósgyőr ellen) után kétszer is kikapott, ám két nagyon különböző találkozón. Az ötödik MTK elleni hazai 1-2 miatt egyáltalán nem lehet elmarasztalni Rácz Veronikáékat, ám a győri 0-7 már annál érthetetlenebb és csúnyább volt. Fábián-Saleh Houssam gárdája így továbbra is 9 pontos, amivel a hetedik helyen áll a tabellán. Ez a helyezés már nem is változhat, hiszen az utolsó játéknapon a mieink a 3 ponttal sereghajtó DVTK vendégei lesznek május 30-án (szombaton) délben. Ezzel együtt is odafigyelünk erre a mérkőzésre, s szurkolunk azért, hogy a lányok idegenben is bizonyítsanak, s újra megverjék a miskolciakat. Ha megvalósítják ezt a tervüket, akkor ötvenszázalékos produkcióval zárhatnák a rájátszást. A Szent Mihály FC U-19 továbbra is nyeretlen a rájátszásban, viszont legalább a második pontját megszerezte a múlt héten. Hovenyecz Attila és Lovászi Zsuzsanna alakulata előbb egy borzasztóan megerősített Pécstől kapott ki idegenben 2-1-re egy olyan meccsen, ahol a hazai alakulat három stabil NB I-es kezdőjátékost is visszajátszott, akik most először léptek pályára az U-19-es versenysorozatban... Nem mellesleg egy erősen véleményes büntető is segítette a baranyaiakat. Ezt követően Gyémánt Karináék a Diósgyőr ellen igyekeztek javítani, s bár az áhított győzelem sajnos elmaradt, egy fordulatos és változatos mérkőzésen elért 3-3-at követően legalább egy pontnak örülhettünk. Ezzel viszont 17 pontos csapatunk maradt a nyolcadik pozícióban, s eldőlt, hogy utolsó, győri összecsapása a hetedik helyezésről fog dönteni. A május 31-én (vasárnap) 13 órakor kezdődő mérkőzésen nagyon sokat jelentene a lelkeknek a három pont megszerzése, ezért kell dolgozniuk és küzdeniük a lányoknak. A fotón az U-19-es csapat.
- Major László: mi voltunk a női NB I meglepetéscsapata!
Hatalmas fegyverténynek tartja az ötödik helyezést és az élcsapatok elleni bravúrokat a KÉSZ-St. Mihály-Szeged vezetőedzője. Major László büszke rá, hogy évről évre egy picit mindig sikerül előrelépni, és Szegeden egyre többen figyelnek a női együttes szereplésére. Évértékelő interjú. Számos rekordot döntött meg a KÉSZ-St. Mihály-Szeged női labdarúgócsapata az NB I 2025/26-os kiírásában. 33 ponttal a történelmi ötödik helyet szereztük meg, mindezt 41 rúgott góllal, pozitív gólkülönbséggel, s a 25 gólos Milica Popovic révén a góllövőlista második helyezettjét is mi adtuk. Egy héttel az utolsó forduló után milyen érzések kavarognak a vezetőedzőben, hogyan értékeli a szereplést? Összességében mindenki pozitívan értékeli az egyesületnél a felnőttcsapat szereplését, amire Szegeden is sokan felkapták a fejüket, és úgy gondolom, a szakmai közeg is elismerte a teljesítményünket, nem véletlenül nevezik a KÉSZ-St. Mihály-Szegedet az idei NB I meglepetéscsapatának. Mindezt úgy értük el, hogy az egyik legfiatalabb átlagéletkorú kerettel dolgoztunk. A húzóemberek persze a rutinosabb (20-24 éves) magyar és külföldi játékosok voltak. A sikerünk értékét ugyanakkor növeli, hogy roppant balszerencsések voltunk ebben a bajnokságban, hiszen ősszel nagyon korán három alapembert (Szabó Dóra, Suták Dorka, Szőke Flóra) is elveszítettünk súlyos sérülések miatt, így az eredetileg elképzelt kezdőcsapat több oszlopára lényegében alig-alig számíthattunk a pontvadászat során. Ehhez jött még, hogy a kapitány, Sajti Krisztina télen a pályafutása szüneteltetéséről döntött. Úgy gondolom, ha az említett négy futballista közül legalább kettő végig velünk lett volna, végig bevethető lett volna a bajnoki mérkőzéseken, akkor még az ötödik hely elérésénél is komolyabb eredményre, vaskosabb meglepetésre lettünk volna képesek. Télen, 12 forduló után 16 ponttal álltunk az ötödik helyen, s miután Sajti Krisztina is kidőlt a védelem tengelyéből, sokan legyintettek, s azt mondták: Szent Mihály majd kipukkad tavaszra, és vissza fog esni. Ehhez képest tíz meccs alatt 17 pontot termeltünk, s magabiztosan tartottuk meg az ötödik pozíciót. Nem mellesleg ha csak a tavaszi tabellát nézzük, ugyanúgy 17 pontosak vagyunk, mint az MTK, mely most a bronzmeccsre készül. Minek volt ez köszönhető? Hatalmas jelentőséggel bírt, hogy a kapusposzton egyértelmű helyzetet teremtettünk, s saját nevelésű ifjú tehetségünk, Aradi Jázmin élni tudott a lehetőséggel, bizonyította tehetségét és rátermettségét. Emellett kiemelten fontos volt, hogy egy komoly belső védő érkezzen, s a szerb bajnok Tijana Zarkovic rengeteget segített a csapatnak. Sokat nyertünk továbbá a középpályán a 2008-as születésű, szabadkai, magyar állampolgár Antelj Masa csatlakozásával is. Számos gyorselemzés kimutatta és több edzőkolléga is nyilatkozta, hogy a Szeged eredményességének egyik kulcsa az volt, hogy bravúrokat tudott bemutatni a „nagy négyes” tagjai, azaz az élcsapatok ellen is. Erre vagy a legbüszkébb, s te is úgy látod, hogy ebben tudtunk előrelépni? Hatalmas fegyverténynek tartom, hogy az utóbbi esztendőkben folyamatosan bajnoki ezüstérmes és magyarkupa-győztes Győr ellen négy pontot szereztünk, hogy s hogy történetünk során első alkalommal az MTK-t is meg tudtuk verni. Ugyanígy nagyon büszke vagyok rá, hogy a Pécsnél és a Diósgyőrnél oda-vissza jobbnak bizonyultunk. A miskolciakat ráadásul ugyanúgy első alkalommal vertük meg a felnőtt NB I-ben, mint az MTK-t. Utólag visszatekintve melyek voltak a legkevésbé sikerült találkozók, melyek után maradt benned hiányérzet? Őszről a budaörsi 5-5, abban a találkozóban jóval több volt, ha okosabban, taktikusabban és higgadtabban játszunk. Tavasszal pedig a szekszárdi 3-2-es vereség volt rendkívül bosszantó. Azon a mérkőzésen minden összejött, ami összejöhetett: lőttünk négy(!) kapufát, ezeken kívül kihagytunk három-négy százszázalékos ziccert, az ellenfél pedig úgy ért el három gólt, hogy gyakorlatilag kétszer lőtt a kapunkra... A foci persze ilyen, tudjuk, hogy ez is benne van. Akkor ez a vereség nagyon rosszul esett, de azt tapasztaltam, hogy később feltüzelte a csapatot, ráadásul szerencsére ez a három pont a mi szempontunkból sem osztott-szorzott a végelszámolásnál. Összességében óriási bravúrnak tartom, hogy egy szűkebb kerettel, sok nehézség közepette, de elképesztő hittel, akarattal és egységgel több olyan nagy egyesületet, együttest meg tudtunk előzni – elég, ha csak az Újpestre, a Budapest Honvédra, a Pécsre, a Diósgyőrre vagy akár a Szombathelyre utalok –, akiknek a miénkhez képest sokkal kedvezőbbek az anyagi, illetve az infrastrukturális lehetőségei. Ez az, ami szerintem a legbüszkébbek lehetünk most a Szent Mihálynál. Mennyire volt ebben kulcs, hogy sikerült a kerethez igazítani a játékstílust és a felfogást? Alapszabály, hogy mindig a kerethez kell alakítani a játékstílust, és nem fordítva, ezt tartottuk szem előtt. Hiába szeretnénk például labdabirtoklásos futballt játszani, mint a Fradi vagy az MTK, ha nincsenek meg ehhez az embereink. Mi lemondtunk erről, s nagyon eredményesen és hatékonyan azt játszottuk, amit tudtunk, próbáltunk a saját erősségeinkre építeni. Ezzel számos bravúrt tudtuk elérni, s abszolút rászolgáltunk arra, hogy a női NB I meglepetéscsapataként tartsanak minket számon. Alapvetően meghatározta az idényt, hogy Milica Popovic személyében egy igazi klasszis, villámgyors gólvágót sikerült tavaly nyáron Szegedre csábítani, aki mind szakmailag, mind emberileg kitűnően passzolt az együttesbe. Popi egy a pályán kívül végtelenül szerény, igazi csapatember, aki a pályán minden labdáért harcol, ráadásul rendkívül önzetlen. Még az utolsó meccsén is, amikor a gólkirálynői címért harcolt, osztogatta a passzokat a társaknak, ha úgy érezte, hogy jobb helyzetben vannak nála. A bajnokságban és a kupában összesen 26 gólt lőtt, számtalan gólpasszt kiosztott, emellett példásan támogatta a fiatalabb futballistáinkat is. Ilyen játékosunk még korábban soha nem volt, nagyon büszkék is vagyunk rá. Elképesztő csoda lenne számunkra, ha valamilyen módon meg tudnánk őt tartani a jövőben is. Ha már a fiatalokat említetted, velük mennyire voltál elégedett? Rájuk óriási kihívás várt, hiszen a legtöbben az U-17-ből érkeztek, s nagyon nehéz feladatot jelentett számukra, hogy beilleszkedjenek a felnőttcsapat játékába. Próbáltuk úgy megoldani a játékperceket, hogy mindenki számára jusson lehetőség, és azt is megnézzük, kire milyen mértékben tudunk számítani most és a későbbiek során. A „kicsik” amikor beszálltak, tudtak segíteni nekünk. Természetesen még nem húzóemberek, de nagyon sokat tanultak, fontos tapasztalatokat szereztek az idény során, s látható volt a fejlődésük is. Örömteli, hogy ebben a bajnokságban öt 2008-as és egy 2010-es születésű újoncot avattunk, a helyi utánpótlásra a továbbiakban is kiemelten építünk. Feltűnő volt, hogy a jó szereplés okán is egyre többen követték a női NB I-es csapat szereplését Szegeden. Ez mekkora löketet adott? Tisztában vagyunk azzal, hogy Magyarországon a női labdarúgás még nem azon a szinten van, mint Angliában vagy a skandináv országokban, és Szegeden is akadnak hagyományosabb, népszerűbb sportágak, de megmondom őszintén, borzasztóan jólesett látni, mennyien figyelik az eredményeinket, és szurkolnak a lányoknak. Az elmúlt hónapok során úton-útfélen szólítottak le az emberek, és gratuláltak a szereplésünkhöz, ami nagyon nagy erőt és lendületet adott. Sokat jelentett az is, hogy a végén az MTK ellen egy olyan, igazi közönségszórakoztató mérkőzést tudtunk játszani, amit szerintem Szegeden női labdarúgók még nem produkáltak. Már csak ezért az egy meccsért is azt mondhatom, hogy érdemes volt végigcsinálni az évet, s befektetni ezt a rengeteg munkát és energiát. Úgy tűnt, a bajnokság végére igazán összeállt a csapat. Mik voltak ennek az összetevői? Igen, nagyon sokat jelentett az U-19-es válogatott támadónk, Szabó Dóra felépülése az utolsó néhány fordulóra. A végén tényleg top csapattal tudtunk felállni, összeállt az együttes, s olyan komoly motivációs lehetőséget tudtunk nyújtani, aminek köszönhetően tényleg elképesztő akarattal és lelkesedéssel futballoztak a lányok egymásért és a közös sikerért. Büszke vagyok rá, hogy ebben a szezonban is sikerült egy picit előrelépnünk, s a KÉSZ-St. Mihály-Szeged a Dél-Alföld legjobb alakulata a női csapatsportokat tekintve. Jövőre változik a bajnokság lebonyolítása, hiszen a 22 fordulós alapszakaszt követően az 1-4., az 5-8. és a 9-12. helyért rájátszás lesz. Több mérkőzést rendeznek majd, s hamarabb, augusztus 8-án rajtol a pontvadászat. A felkészülésünk is a megszokottnál korábban, június 22-én startol el. Addig mi a program? A lányok most a jól megérdemelt pihenőjüket töltik, ám megkapták az erre az időszakra vonatkozó otthoni feladataikat is, nincs tehát teljes leállás. Júniustól a Papp Róberttől kapott egyéni tervek alapján kell mozogniuk, futniuk, végezni a fizikális szinten tartást. Amint az az évzárónkon is elhangzott a klubvezetés részéről, a lehetőségeinkhez mérten szeretnénk egyben tartani a keretet, a játékosokkal megkezdődtek a tárgyalások, és a következő egy-két hétben lefolytatjuk a szükséges egyeztetéseket. Azon is dolgozunk már, hogy minél több nemzetközi edzőmérkőzést kössünk le a bajnokság előtti időszakra. Célunk, hogy a klub hagyományaihoz és az idei szezonhoz méltó szerepléssel örvendeztessük meg a szegedieket a folytatásban is. Végezetül szeretném megköszönni valamennyi játékosom és stábtagom egész éves munkáját, együttműködését, a klub vezetésének támogatását, s hálás vagyok azért is, hogy a hazai mérkőzéseinket exkluzív környezetben, a csodálatos Szent Gellért Fórumban tudtuk és tudjuk megrendezni. Fotó: Gémes Sándor
- Hétvégi előzetes: elkapnánk az UTC-t
Az őrült csengelei győzelemből merítene lendületet megye II-es férficsapatunk. Nagyszerűen összekovácsolódott, remekül összeállt a tavaszi szezonra a Szent Mihály FC megye II-es férficsapata. Nem véletlen, hogy Szabó Dániel legénysége immár tizenhárom ponttal fejelte meg az őszi hetet. Négy gyönyörű győzelmet arattak fiaink egy döntetlen és hat vereség mellett, s mindez azt jelenti, hogy a múlt heti őrült, fordulatos csengelei meccsen aratott 5-4-es siker következtében immár ötpontos előnyt tudtak felépíteni a közvetlen riválisukkal szemben. A bennmaradást folyó párharcban a tizenkettedik Szent Mihály jelenleg 20, míg a tizenharmadik Csanytelek – a Tiszasziget II. ellen elért, szintén bravúrosnak mondható 1-1 után – 15 pontos a tabellán. Három forduló van még hátra, ez alatt kell megőrözni ezt a kis fórt, s magunk mögött tartani az üldözőt. Az előttünk álló hétvégén ismét ránk vár nehezebb feladat: a második helyen tanyázó, a megyei I. osztály felé menetelő UTC-t látjuk vendégül a 24. fordulóban, míg a Csanytelek a kilencedik Domaszék otthonában lép pályára. Bár a papírforma szerint az újszegediek a vasárnapi összecsapásunk esélyesei, ha Nándori Barnabásék ugyanazt a játékot mutatják, mint az elmúlt hetekben a Tömörkény, a Csengele vagy az éllovas Mindszent ellen, akkor nincs mitől tartanunk, és igenis lehet keresnivalónk ezúttal is! „Igazából abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy már két mérkőzés óta azt a játékot tudjuk gyakorolni, ami a szezon hátralévő részében – tekintve az ellenfeleket – feküdni fog számunkra. A Mindszent és a Csengele ellen is jól muzsikáltunk, s most az UTC ellen is ezt a játékot, ezt a teljesítményt vinnénk ki a pályára. Remélhetőleg a hétvégi forduló után olyan helyzetbe kerülünk, hogy ne kelljen tovább számolgatnunk. Természetesen az UTC az esélyesebb, hiszen ők az aranyéremért mennek, de ha a Mindszentet majdnem sikerült elkapnunk, most őket is megpróbáljuk. Arra törekszünk, hogy valahogy a kezeink közé kerüljön az UTC, s ne is csússzon ki onnan. A hangulatra nem lehet panasz a Csengele elleni siker után, s egy ideje jó flow-ban vagyunk, szóval bizakodással tekintünk az összecsapás elé” – nyilatkozta honlapunknak Szabó Dániel vezetőedző. A mester ezúttal is bő kerettel készülhet a meccsre, ám hiányzói azért lesznek, így például nem számíthat a 12 gólos Baján Zoltánra, valamint Fábián-Saleh Houssamra és Török Máté kapusra sem. Vasárnapi látogatónk, az Ujszegedi TC 52 ponttal foglalja el a második helyet, két pontra lemaradva a listavezető Mindszenttől. A legutóbbi fordulóban az Algyő II. elleni hazai 2-2 után kerültek ponthátrányba a mindszentiekkel szemben. A céljuk nyilvánvalóan az, hogy megpróbáljanak visszakapaszkodni, s megszerezni az aranyérmet a hajrában. Az újszegediek tavasszal is pompás menetelést mutatnak be, hiszen hatszor hagyták el győztesen a játékteret, s három döntetlen mellett csak egyszer (Csengelén) maradtak alul. A Mártély, a Balástya és a Domaszék mellett a Röszkét, a Csanyteleket és a Tömörkényt is felülmúlták, a Tiszasziget II.-vel, az Algyő II.-vel, valamint a Mindszent elleni hazai csúcsrangadón ikszeltek. Jól összerakott, kitűnő, nagyon veszélyes gárdáról van szó, mely vérbeli támadófocit játszik – 61 találattal a legtöbb gólt szerezte a megye II. csapatai közül. A legveszélyesebb futballistáik a 25 gólos Kormos Barnabás (aki a 27 találatnál járó mártélyi Papp Ernő Erik mögött most második a mesterlövészek listáján a megye II-ben), a 8 gólos Orosz Lőrinc és a 7 gólos Jeszenszky Roland. A két klub közös múltja kapcsán érdemes megemlíteni, hogy az UTC II. csapatát korábban kétszer is legyőztük, a „nagy” UTC-vel – mely régebben a megye I-ben vitézkedett, s oda is akar visszakerülni – csak három éve kerültünk egy osztályba. A Szent Mihály és az UTC eleddig összesen hatszor csapott össze tétmeccsen, s a mérleg nyelve nem felénk billen: ötször az újszegediek bizonyultak jobbnak, csupán egyszer a mieink, az összesített gólkülönbség szentmihályi szempontból 9-17. Tavaly november 1-jén a Kertész utcában eléggé egyértelmű 5-1-es vereséget szenvedtünk (gólszerzők: Kormos Barnabás, Orosz Lőrinc 2-2, Istókovics Márk, illetve Tajti Levente), jó lenne most ezért is visszavágni! Csongrád-Csanád Vármegyei II. osztály 24. forduló, Szent Mihály FC – Ujszegedi TC, május 24. (vasárnap) 17:30, Szentmihály Sportpálya
- Videón az MTK elleni csoda
Éljük át újra együtt a történelmi győzelmet, mutatjuk Szabó Dóra, Milica Popovic és Nagy Lilla felejthetetlen góljait! Felkerült az MLSZ YouTube-csatornára a múlt hétvégi KÉSZ-St. Mihály-Szeged - MTK Budapest női NB I-es mérkőzés videós összefoglalója. Mint arról szöveges online közvetítésünkben beszámoltunk, csapatunk az utolsó fordulóban hatalmas iramú, fordulatokban gazdag meccsen szenzációs teljesítményt nyújtva csodálatos, 3-2-es győzelmet aratott a harmadik helyezett ellen. Történelmi sikert mutattunk fel, hiszen első alkalommal tudtuk felülmúlni a fővárosi kék-fehéreket. Szegedi részről Szabó Dóra, Milica Popovic és Nagy Lilla talált a hálóba. A Szent Mihály FC ezzel 33 pontot gyűjtve a zseniális ötödik helyet szerezte meg a Simple Női Ligában, Milica Popovic pedig 25 góllal második lett a góllövőlistán. Az MTK elleni 3-2 kapcsán vezetőedzőnk, Major László, valamint futballistáink Milica Popovic közül értékelt. Tekintsék meg az összecsapás legérdekesebb jeleneteit! IDE KATTINTVA pedig a Török Lillával a találkozóról készített interjúnk olvasható.
- A 21. Hét Programja
, 1.2026 május 18.(hétfő) 13 h. Pécs, női akadémia U-19 : PMSC- Szent Mihály FC 2.2026 május 23.(szombat) 13 h. Tápé,női akadémiai U-19: Szent Mihály FC- DVTK 3 2026 május 23.(szombat) 14 h. Bugac, női NB III : Bugac- Szent Mihály FC 4..2026 május 24.(vasárnap) 9 h. Tápé , leány U-12 , (Szent Mihály KFT.): - Békéscsaba - Gyula - Tiszakécske 5.2026 május 24.(vasárnap) 13 h. Kecskemét ,leány U-12(Szent Mihály FC) : - Szentesi Kinizsi - Kiskunhalas - Mercedes Kecskemét 6.2026 május 24,(vasárnap) 17,30 h. Szentmihály, Megye II.: Szent Mihály FC- UTC
- Évzárón köszöntöttük ötödik helyezett lányainkat
Nemcsak a klubunk, de az egész szegedi labdarúgás egyik legcsodálatosabb és legnagyszerűbb idényét produkálta a KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I-es csapata. A bensőséges hangulatú záróünnepségen mindenkinek bőséggel jutott az ajándékokból – teljesen megérdemelten. Egy borzongós, fázós, nyálkás és rettentően hideg februári délutánon Kretovics László plébános azt üzente az útbaindítón NB I-es lányainknak: mindig, minden körülmények között bízzanak, küzdjenek, higgyenek önmagukban és csapattársaikban. A Szent Rókus Plébánián az atya kiemelte: a labdarúgás csapatjáték, tehát nagyon fontos, hogy a csapattársak tiszteljék, becsüljék, értékeljék, segítsék és támogassák egymást: összetartsanak. Hiszen együtt tudnak igazán erősek lenni. Erre az útbaindítóra emlékeztetett a KÉSZ-St. Mihály-Szeged szerdai, immár hagyományosan a Gerardus Hotelban rendezett évzáróján a klubvezetés. Játékosaink ugyanis átérezték, megértették és megfogadták az útmutatást, a tanácsot: igazi CSAPATTÁ kovácsolódtak össze a tavaszi szezonban. Egymásért küzdöttek, egymást segítették a pályán, s ennek eredményeként még az őszi sikereiket is felülmúlták. A klubvezetés rámutatott: a Simple Női Liga 2025/26-os kiírásában 33 ponttal, 10 győzelemmel – köztük az MTK és a Győr elleni diadalokkal, a Pécs és a Diósgyőr elleni oda-vissza sikerrel – elért zseniális ötödik helyezés aranybetűkkel kerül be a szegedi labdarúgás történelemkönyvébe. Lányaink nemcsak a szegedi női futball valaha volt legjobb szezonját futották az élvonalban, de olyan történelmi eredményt értek el, olyan történelmi teljesítményt tettek le az asztalra, amihez hasonlót a szegedi fiúk is csak egy-két alkalommal tudtak nyújtani – legutóbb az 1970-es és az 1980-as években, Hímer István, illetve Kaszás Gábor irányításával. Ezért a csodálatos sikerért jár az elismerés – és ki is kell élvezni minden pillanatát, hiszen nem biztos, hogy gyakran adatik meg egy-egy sportoló életében. Hálát adtunk ezért a Jóistennek, és köszönetet mondtunk mindenkinek, aki hozzátette a magáét ehhez a felejthetetlen bravúrhoz: nagylelkű támogatóinknak, egymásnak, labdarúgóinknak, a szakmai stábnak és segítőinknek. A finom ebéd melletti jó hangulatú beszélgetés során felidéztük az idény kulcspillanatait, s megajándékoztuk egymást. Labdarúgóink – egyebek mellett – átvehették a 2025/26-os bajnokság idegenbeli mérkőzésein viselt, személyre szóló mezüket, ezeket ugyanis a klubvezetés döntése értelmében most visszavonultattunk, s olyan jutalmakat is kaptak, melyekért példásan megharcoltak a pályán. Külön díjaztuk a mi szerény, de a pályán életveszélyes gólkirálynőnket, Milica Popovicot, aki nem kevesebb mint 26(!) gólt szerzett a színeinkben idén 22 tétmérkőzésen! A szakmai stáb belső, szubjektív osztályzatai alapján pedig – hangsúlyozottan nem sorrendben – Aradi Jázmin kapus, Ónodi Vanessza csapatkapitány és Milica Popovic érdemelte ki és vette át a szezon három legjobbjának járó kis ajándékot. Nem köszöntünk el egymástól hosszú időre, hiszen elhangzott: a jól megérdemelt pihenőt követően június elejétől már egyéni edzéstervek alapján odahaza kell majd mozogniuk a lányoknak, majd június 22-én kezdetét veszi a csapat felkészülése is. Szóval hamarosan veletek, ugyanitt. A cél ugyanis az lesz, hogy lehetőségeinkhez mértek egybetartsuk, sőt akár tovább is erősítsük ezt a keretet. Olyan együttessel szeretnénk csatába szállni a következő bajnokságban is, mely méltó a 2025/26. évi alakulat eredményeihez, szerepléséhez. Lányok, még egyszer mindent köszönünk Nektek, szeretettel gratulálunk, és jó pihenést, feltöltődést kívánunk a következő hetekre. Azt követően pedig visszavárunk benneteket, és újult erővel nekifutunk, így, közösen – csapatként, egymásért, a Szent Mihályért, Szegedért!!! Fotók: Gémes Sándor
- Vani, a vezér
Csapatkapitányunk, Ónodi Vanessza töltötte a legtöbb időt a pályán a KÉSZ-St. Mihály-Szeged játékosai közül az NB I 2025/26-os szezonjában. Rajta kívül még két olyan futballistánk akadt, aki egyetlen mérkőzésről sem hiányzott. Maga a történelem: tíz győzelem, harminchárom pont, ötödik helyezés a Simple Női Ligában. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged lányai zseniális, felejthetetlen idényt zártak. Érdekes és érdemes áttekinteni, hogyan oszlott meg a játékidő a futballistáink között – névsorolvasás és rangsorok következnek! Nos, a 2025/26-os NB I-ben összesen huszonnyolc labdarúgó fordult meg a keretünkben, közülük huszonöt fő szerepelt a meccseken. Három játékosunk lépett pályára mind a huszonkét bajnoki összecsapáson: a kapitány, Ónodi Vanessza, illetve két montenegrói légiósunk, Nadja Djurdjevac és Sara Simonovic. Közülük Vani és Nadja kivétel nélkül minden egyes alkalommal a kezdőben kapott helyet, Sara kétszer szállt be a padról, még a pontvadászat elején. Szintén a „vasemberek” közé tartozik Komlós Lilla, Milica Popovic és Török Lilla, akik egy-egy mérkőzésről hiányoztak: a két Lilla eltiltás, Popi pedig egészségügyi problémák miatt. Egyébként Komlós és Popovic mindannyiszor a kezdőcsapatban szerepelt, Török pedig csak egyszer volt csere. A játékperceket tekintve is Ónodi Vanessza végzett az élen, akit csak egyetlen találkozón cserélt le Major László vezetőedző, huszonegy bajnokit végigjátszott. Őt Nadja Djurdjevac, Komlós Lilla, Milica Popovic és Sara Simonovic követi. KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I 2025/26, mérkőzésszámok: 22 mérkőzésen szerepelt: Ónodi Vanessza, Nadja Djurdjevac, Sara Simonovic 21: Komlós Lilla, Milica Popovic, Török Lilla 18: Juhász Enikő 17: Horváth Anita, Nagy Lilla, Németh Peónia 14: Aradi Jázmin, Barna Bíborka, Horváth Lara 11: Sajti Krisztina 10: Gyovai Katinka 9: Tijana Zarkovic, Antelj Masa 8: Anastasija Krstovic, Szőke Flóra 6: Szabó Dóra 5: Papp Tamara, Suták Dorka 4: Baranyi Barbara, Palotás Petra 2: Olasz Zsófia A keretnek tagja volt még Bagi Luca, Bokros Veronika és Bozóki Csenge is. KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I 2025/26, játékpercek: Ónodi Vanessza 1948 perc Nadja Djurdjevac 1917 perc Komlós Lilla 1888 perc Milica Popovic 1882 perc Sara Simonovic 1775 perc Török Lilla 1630 perc Aradi Jázmin 1260 perc Juhász Enikő 1132 perc Sajti Krisztina 990 perc Horváth Anita 900 perc Nagy Lilla 836 perc Tijana Zarkovic 810 perc Anastasija Krstovic 720 perc Barna Bíborka 671 perc Németh Peónia 647 perc Szőke Flóra 528 perc Antelj Masa 509 perc Horváth Lara 431 perc Gyovai Katinka 381 perc Szabó Dóra 360 perc Suták Dorka 198 perc Palotás Petra 124 perc Baranyi Barbara 110 perc Papp Tamara 100 perc Olasz Zsófia 33 perc Fotó: Gémes Sándor
- Mély vízben a fiataljaink
Több mint 1800 játékpercet teljesítettek az idei szezon során a KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I-es csapatában a 2008-as születésű vagy még fiatalabb tehetségek. Mély vízbe kerültek a KÉSZ-St. Mihály-Szeged ifjú tehetségei a Simple Női Liga 2025/26-os idényében, de valamennyien megállták a helyüket, kitettek magukért, s fontos szerepet játszottak az együttes csodálatos menetelésében, mely a történelmi ötödik helyezéssel zárult. Szakmai stábunk bátran nyúlt fiatal növendékeinkhez, akik meg is hálálták a bizalmat. Klubunk nemcsak megfelelt az MLSZ ebben a szezonban bevezetett „fiatalszabályának”, de jócskán túl is teljesítette a kötelezően elvárt kvótát. A 2008-as születésű vagy annál fiatalabb labdarúgóink összesen 1804 játékpercet abszolváltak ennek a pontvadászatnak a huszonkét fordulójában (ez egyébként meccsenkénti 82 perces átlagnak felel meg). Összesen hat 15-17 éves növendékünk mutatkozott be a felnőtt NB I-ben, sorrendben Barna Bíborka (2008), Gyovai Katinka (2008), Papp Tamara (2008), Baranyi Barbara (2008), Antelj Masa (2008) és Olasz Zsófia (2010). Közöttük az alábbiak szerint oszlottak meg a mérkőzések és a percek. Barna Bíborka: 671 perc (nyolcszor volt kezdő, hatszor csereként állt be), Antelj Masa: 509 perc (hatszor szerepelt a kezdőben, háromszor volt csere), Gyovai Katinka: 381 perc (háromszor kezdőként lépett pályára, hétszer cserélték be), Baranyi Barbara: 110 perc (kétszer került be a kezdőbe, kétszer csereként szállt be), Papp Tamara: 100 perc (öt alkalommal csereként lépett pályára), Olasz Zsófia: 33 perc (kétszer kapott lehetőséget csereként). A Szent Mihály FC komoly szerepet szán a saját nevelésű ifjú, helyi kötődésű futballistáknak, amit az is mutat, hogy a „kicsiken” kívül is kulcsszerepet kaptak a 2025/26-os bajnokságban a 20 éves vagy még fiatalabb játékosaink. A 2007-es születésűek közül Szabó Dóra és Suták Dorka emelkedett ki, akik még meghatározóbb szezont is futhattak volna, ha nincs a súlyos sérülésük. A 2006-osaink közül Aradi Jázmin első számú kapussá nőtte ki magát, de Palotás Petra és Horváth Lara is megoldották a rájuk bízott feladatot, amikor lehetőséget kaptak. A bő keretben rajtuk kívül Bagi Luca (2007) és a hosszú sérüléséből felépült Bozóki Csenge (2006) is ott volt. Valamennyiükre nagyon büszkék vagyunk, sok szeretettel gratulálunk és további sok sikert kívánunk nekik a Szent Mihály FC színeiben! A nyitóképen Olasz Zsófia, a belső fotón a DVTK elleni gólöröm fiataljainkkal (Gyovai Katinka, Antelj Masa, Barna Bíborka, Baranyi Barbara, Papp Tamara), fotó: Gémes Sándor
- Mérkőzések, eredmények (20. hét)
Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, hétfőtől vasárnapig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok! Május 11. (hétfő) 16:00, Vármegyei női U-16 17. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Ásotthalom TE 5-1 (3-0). Szent Mihály: Bárdos Laura - Ocskó Odett Anna, Gácser Zoé, Kis Anna Réka, Benecz Petra, Török Nikoletta, Szurmai Enikő. Cserék: Zámbó Krisztina, Nagy Lilla, Pálvölgyi Dorka, Vajas Boglárka Izabella. Gólszerzőink: Zámbó Krisztina 2, Gácser Zoé, Nagy Lilla, Pálvölgyi Dorka Pigniczki Zoltán edző: "A harmadik helyezés szempontjából fontos mérkőzésen a racionalitást tartottuk szem előtt. Gratulálok a lányoknak a bronzéremhez!" Május 13. (szerda) 19:00, Vármegyei férfi U-19 Tisza-Maros csoport 13. forduló, Szentmihály: Szent Mihály FC - Szentesi Kinizsi SZITE 3-4 (2-2). Szent Mihály: Fődi Máté István - Tajti Levente, Zsótér Gergő Botond, Juhász Roland, Borzók Máté László, Nagy Gergő, Ferge Attila, Kajcic Gergő, Mórocz Gergő, Nándori Barnabás, Lukács Zoltán János. Cserék: Illés Márk, Pálfi Gergő, Juhász Marcell. Gólszerzőink: Nándori Barnabás 2, Lukács Zoltán János Heipl Ábel edző: "Megyei szinthez képest jó iramú és színvonalú mérkőzésen sajnos mi húztuk a rövidebbet. Gratulálok a Szentesnek! Készülünk a vasárnapi szezonzárásra." Május 16. (szombat) 9:00, U-11-es Bozsik-fesztivál, Makó: A Szent Mihály FC U-11 mind a négy mérkőzését megnyerte a tornán. Szent Mihály FC U-11: Bakonyi Botond, Seyhun Son, Böhler Zétény, Juhász Mór, Murányi Gergő, Katsidis Steven Efstathios, Harajka Ádám. Baka Márk edző: "Az időjárásnak megfelelő létszámmal utaztunk szombaton a makói Bozsik-fesztiválra, az esős időben hét játékossal mentünk el, de szerencsére így épp megvoltunk. Mind a négy meccsünket megnyertük, húsz fölötti gólt termeltünk, és csak egyet kaptunk. Büszke vagyok a srácokra, le a kalappal mindenki előtt! Visszatekintve, több mint másfél éve dolgozunk együtt, s azóta rettentő nagy fejlődésen mentek keresztül a srácok, a saját korosztályukban kiemelkedő eredményeket produkáltak a Bozsikokon. Úgy gondolom, a játékosaink alkalmasak a korosztályváltásra, ami meg is fog látszódni a jövőben." Május 16. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VII. csoport 9. forduló, Csólyospálos: A Szent Mihály FC U-10 "B" eredményei: Szent Mihály FC - Kiskunhalasi FC 2-2. Gólszerzőink: Krabót Zita, Frank Maja Szent Mihály FC - Mercedes Kecskeméti LC 4-3. Gólszerzőink: Krabót Zita 3, Bajtai-Borszéki Bianka Csólyospálos - Szent Mihály FC 1-6. Gólszerzőink: Krabót Zita 3, Lévai Dorina 2, Frank Maja Szent Mihály FC U-10 "B": Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Kocsispéter Lotte, Krabót Zita, Lévai Dorina, Mezei Emese, Pásztor Villő, Török Tamara. Frank Attila edző: "Az esős időjárás ellenére, csúszós pályán, hatalmas gratuláció a lányoknak. A Regionális tornák eddigi legjobb teljesítményét nyújtották. Erre igazán büszkék lehetnek és így tudunk fejlődni, ezzel a hozzáállással és mentalitással. Már-már szokásos döntetlen játszottuk a Kiskunhalas csapatával. Korai vezetést szereztünk, majd kiegyenlítettek. Szögletből érintés nélkül újra vezettünk, úgy nézett ki, hogy sikerül is legyőzni őket, de a végén egy védelmi hibát kihasználtak és kiegyenlítettek. Jó iramú mérkőzés volt. Következett a Kecskemét csapata, ahol koncentráltan kezdtük, és ismét vezetéshez jutottunk. Majd gyorsan megfordították az eredményt. A lányok nem adták fel, küzdöttek, csúsztak, másztak és hátrányból felállva megfordítottuk a meccset és behúztuk a várva várt győzelmet. Ez egy komoly teljesítmény volt sok futással, akarással és szép gólokkal. A harmadik mérkőzésen a Csólyospálos csapatával találkoztunk, hol tetszetős játékkal rukkoltunk elő, sok passz, labdatartás, visszapasszok és forgatások is láthatóak voltak. Az eredmény ezen a meccsen másodlagos volt, hiszen olyan taktikai és technikai dolgokat sikerült gyakorolni, amit ritkán tudunk, de a szép akcióknak nagyon örültem." Május 16. (szombat) 11:00, Regionális női U-14 Dél-Keleti csoport 18. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Szolnoki MÁV FC: május 22-ére halasztva Május 16. (szombat) 17:30, Simple Női Liga NB I 22. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum: KÉSZ-St. Mihály-Szeged - MTK Budapest 3-2 (2-1). Szent Mihály: Aradi - Simonovic, Zarkovic, Komlós, Ónodi, Antelj (Juhász E.), Szabó D., Djurdjevac (Nagy L.), Horváth A. (Olasz), Török (Németh P.), Popovic. Gólszerzőink: Szabó D., M. Popovic, Nagy L. Major László vezetőedző: "Borzasztóan büszke vagyok rá, hogy első alkalommal sikerült legyőznünk az MTK-t, ráadásul teljesen megérdemelt diadalt arattunk, mert a helyzetek alapján a vendégek számára lehet hízelgő a végeredmény, több góllal is nyerhettünk volna. Ritkán látható színvonalas, fordulatos, izgalmas és küzdelmes mérkőzésen múltuk felül a harmadik helyezett csapatot. Gratulálok a lányoknak a mai sikerhez és a történelmi ötödik helyezéshez is, amit szintén óriási bravúrnak tartok!" Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Szöveges, élő közvetítésünk IDE KATTINTVA olvasható. Május 17. (vasárnap) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VIII. csoport 9. forduló, Gyula: A Szent Mihály FC U-10 "A" eredményei: Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 0-3 Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 0-5 Szent Mihály FC - Tiszakécske VSE 0-2 Szent Mihály FC U-10 "A": Nagy-Jójárt Petra, Teodós Dalma, Kazi Léna, Fischer Hanga, Keresztes Gréta. Busáné Balázs Rita edző: "Csere nélkül utaztuk el a gyulai tornára. A lányok nagyon elfáradtak, de remekül küzdöttek, s mindent megtettek." Május 17. (vasárnap) 10:00, Vármegyei férfi U-19 Tisza-Maros csoport 18. forduló, Mindszent: Mocorgó UFC Mindszent - Szent Mihály FC 17-1 (11-0). Szent Mihály: Fődi Máté István - Juhász Roland, Zsótér Gergő Botond, Simkó Kristóf Benjámin, Borzók Máté László, Nagy Gergő, Tajti Levente, Mórocz Gergő, Varga Bence, Illés Márk, Faragó Mátyás. Csere: Gondi Milán Mihály. Gólszerzőnk: Illés Márk Heipl Ábel edző: "Nem méltóan zártuk a szezont a pályán. Remélhetőleg a pályán kívül majd sikerül méltóan!" Május 17. (vasárnap) 11:00, Akadémiai női U-15 Alsóház 5. forduló, Miskolc: Diósgyőri VTK - Szent Mihály FC 4-0 (1-0). Szent Mihály: Hovanecz Lilien - Csala Boglárka, Szalkai Anna, Minorics Eszter, Elekes Jázmin, Ligeti Dóra, Nagypál Viktória, Radoi Fanni, Palotás Panni, Gondi Hanna Zsuzsanna, Simon Anna. Cserék: Friebert Enikő (k), Bitó Nikoletta, Mészáros Doroti Terézia, Boruzs Fruzsina, Orvos Maja, Birling Noémi. Kiállítva: Nagypál Viktória Olajos Csaba edző: "Nehéz napon és mérkőzésen vagyunk túl. Tompák, és bizonytalanok voltunk játékban, főleg az elején, a hazaiak akarata érvényesült. Ezután volt egy kis fellàngolásunk, lehetőségek az egyenlítésre is akár, de a gól ismételten elmaradt. A félidő zárása egy véleményes ítéletet követő kiállítás és emberhátrány miatt át kellett szerveznünk a játékunkat. A második fele a mérkőzésnek azért bosszantó, mert játékban több esetben el tudtuk tüntetni az emberhátrányt, de olyan buta hibákat vétettünk, amivel több esetben tálcán kínáltuk a gólszerzést, amit köszönt szépen a DVTK és ki is használt. A mérkőzés vége lehetett volna szorosabb de a legnagyobb lehetőségeket sem tudtuk gólra váltani. Kivételesen jól jön az egy pihenő hétvége, hogy megfelelően felkészülhessünk a szezonzárásra." Május 17. (vasárnap) 15:00, Akadémiai női U-17 Alsóház 5. forduló, Győr: ETO FC Győr - Szent Mihály FC 7-0 (4-0). Szent Mihály: Herke Naira - Szilágyi Lilla, Nagy Viktória, Bujdosó Sarolta, Kőrffy Olívia Kitti, Kovács Bettina Boglárka, Olasz Zsófia, Katona Dóra Noémi, Rácz Veronika Erzsébet, Vígh Panka, Herke Norina. Cserék: Török Stefi (k), Purcsi Lilla, Veres Doren. Fábián-Saleh Houssam edző: "A mai mérkőzésen az ETO csapata minden szempontból fölénk nőtt. Játékunkból hiányzott az a bátorság és mentalitás, amely az elmúlt hetekben jellemezte a csapatot, így ezúttal nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amire már láttuk, hogy képesek vagyunk!" Május 17. (vasárnap) 15:00, Vármegyei férfi U-13 Oroszlán csoport 18. forduló, Szentmihály: Szent Mihály FC - Móravárosi Kinizsi 0-8 (0-3). Szent Mihály: Bakonyi Botond - Harajka Ádám, Balogh-Hódi Zénó, Murányi Gergő, Kormos Nimród, Kardos Kornél, Seyhun Son, Daróczi Ádám, Juhász Mór. Cserék: Nagyiván Attila Áron, Magyari Ferenc Márk, Böhler Zétény Zalán, Katsidis Steven Efstathios, Laczi Domonkos Gábor, Kiss Hunor Vajk. Baka Márk edző: "Az utolsó fordulót játszottak az U-13-as bajnokságban. Gratulálok a Móravárosnak a győzelemhez és a második helyezéshez! Ami bennünket illet, pozitívumnak tartom, hogy az U-11-es korosztályú játékosaink nagyon sokat fejlődtek, a korosztálylépésére alkalmasak. Az U-13-as pontvadászatban mi voltunk a legfiatalabb csapat, rengeteg 2015-ös születésű focista van a keretünkben. A két év korkülönbség itt még nagyon sokat számít, hiszen bár technikailag és mentálisan fel tudtuk venni a versenyt, a fizikális különbségek meglátszódtak, ezeket nem tudtuk eltüntetni. Örülök, hogy a kötelező győzelmet mellett a SZVSE-t is sikerült megvernünk, erre nagyon büszkék lehetünk. Az is örömteli, hogy majdnem mindenkivel szoros meccseket tudtunk játszani, csak az első három helyezettel nem tudtuk tartani a lépést. A következő szezonra tekintve szerintem sokat fogunk tudni előrelépni, nem lesz ilyen nyitott az olló az élcsapatokhoz képest, egy erős középcsapatot fogunk tudni alkotni. A 2015-öseink még jövőre és azt követően is ebben a bajnokságban szerepelhetnek, s arra számítunk, hogy szépen tovább fognak fejlődni. Dolgozunk tovább, büszkék vagyunk a játékosainkra, és elégedettek vagyunk velük!" Május 17. (vasárnap) 17:30, Férfi vármegyei II. 23. forduló, Csengele: Csengele KSE - Szent Mihály FC 4-5 (3-3). Szent Mihály: Török Máté - Csobán Róbert (Sáhó Soma Ernő), Csobán Krisztián, Kovács Nimród, Nándori Barnabás, Arany Máté, Kajcic Gergő, Baján Zoltán, Császi Álmos Attila (Ferge Attila), Hufnágel Péter, Lukács Zoltán János. Gólszerzőink: Nándori Barnabás, Baján Zoltán 2-2, Arany Máté Szabó Dániel vezetőedző: "Őrült mérkőzés volt, aminek a végén mi ünnepelhettünk most. Mindenki küzdött az utolsó percekig, igazi csapatmunka volt. Gratulálok a csapatnak, nagyon megérdemeltük!" Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható.












