1041 találat üres kereséssel
- Videón a győri bravúriksz!
Hangoljunk a Fradi elleni szombati meccsre a szerdai szenzációs győri döntetlen összefoglalójával! Felkerült az MLSZ YouTube-csatornára a szerdai ETO FC Győr - KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I-es mérkőzés videós összefoglalója. Mint arról szöveges online közvetítésünkben beszámoltunk, csapatunk a 15. fordulóból elhalasztott összecsapáson zseniális eredményt ért el, egy pontot elhozott a favorit otthonából. A 0-0-ra végződő találkozón rendkívül fegyelmezetten, szervezetten és lelkesen futballoztunk, remekül védekeztünk, nem tudott bennünket megbontani a magyar és külföldi válogatott játékosokkal teletűzdelt Rába-parti alakulat. Helyzeteink is voltak, ám gólt szerezni nekünk sem sikerült. A Szent Mihály így 30 pontjával az előkelő ötödik helyről várja a 21. fordulót és a szombati Ferencváros elleni idegenbeli ütközetet. A Győr elleni 0-0 kapcsán vezetőedzőnk, Major László, valamint futballistáink közül az újonc Olasz Zsófia értékelt. Tekintsék meg az összecsapás legérdekesebb jeleneteit! IDE KATTINTVA pedig az ETO ellen első NB I-es meccsét játszó 15 éves Olasz Zsófiával készített interjúnk olvasható. Fotó: Facebook/ETO FC
- Hétvégi előzetes: harmadszor a Fradi ellen
Ennél nehezebb feladat nem is jöhetne: a szerdai győri bravúriksz után a bajnoki címvédő, éllovas, friss kupagyőztes zöld-fehérek vendége lesz az NB I-ben a KÉSZ-St. Mihály-Szeged együttese. Folytatódik az erőltetett menet, szombat-szerda-szombat ritmusban játssza a bajnoki mérkőzéseket a KÉSZ-St. Mihály-Szeged a Simple Női Ligában. Nincs idő a pihenésre, nincs idő a lazításra, hiszen sorozatban jönnek a keményebbnél keményebb ellenfelek. A Budaörs elleni magabiztos győzelem után a lányok Győrben nemcsak ismét karaktert mutattak, de arról is tanúbizonyságot tettek, hogy teljes joggal tanyáznak az előkelő ötödik helyen. Idegenben csíptek pontot az ETO-tól, amire csak olyan alakulatok voltak képesek az elmúlt években, mint a Ferencváros, az MTK vagy a Puskás Akadémia. Az utolsó két fordulót így klubtörténeti rekordot jelentő 30 ponttal várjuk, s szombaton délután bár nagyon fáradtan, de a friss élményekkel, sikerekkel feltöltődve, önbizalommal telve próbálhatunk szerencsét a Fradi otthonában. A legjobb magyar női csapattal ebben a szezonban már kétszer is megütköztünk, s Szegeden a kupában és a bajnokságban is szoros összecsapásra kényszerítettük a zöld-fehéreket. Szurkolóink biztosak lehetnek abban, hogy Ónodi Vanesszáék a Kocsis Sándor Sportközpontban is minden tőlük telhetőt megtesznek majd a pályán. „Négy mérkőzés óta őrizzük veretlenségünket az NB I-ben, amire nagyon büszkék vagyunk. Ez alapján merem mondani, hogy lehet esélyünk és keresnivalónk a Ferencváros ellen is. Azt is figyelembe kell azonban venni, hogy hét nap leforgása alatt már a harmadik mérkőzést játsszuk, ami nyilvánvalóan sokat kivesz a lányokból, így én is még töröm a fejem rajta, hogyan lehetne forgatni a keretet. Győrben elképesztően nagyot küzdöttünk, s értelemszerűen elfáradtunk, de bízom benne, hogy szombatra sikerült megfelelően regenerálódnunk. Mindent elkövetünk azért, hogy megtartsuk ezt a gyönyörű ötödik helyet, s ha ugyanazzal az elszántsággal és alázattal futballozunk, mint az elmúlt hetekben, akkor van is rá esélyünk” – tekintett a fővárosi derbi elé Major László vezetőedző. Érdemes azért kiemelni, hogy következő ellenfelünk, a Ferencváros hosszú évek óta az első számú magyar női együttesnek számít. Az NB I utolsó hat kiírásában ők szerezték meg az aranyérmet, s a 21. forduló előtt jelenleg is vezetik a tabellát 53 ponttal. Nemrég a magyar kupát is elhódították, miután a döntőben magabiztosan, 3-0-ra verték meg a Budapest Honvédot. A múlt hétvégén az MTK fölényes, 5-1-es legyőzésével a bajnoki döntőben is biztosították a helyüket. A pontvadászatban egyébként tizenhét győzelem mellett mindössze kétszer játszottak döntetlent, s egyetlen alkalommal kaptak ki, még novemberben odahaza 3-1-re a Puskás Akadémiától. A tavaszi szezonban hét bajnokijukon tudtak diadalmaskodni, ebből ötször gólt sem kaptak, ellenben rúgtak a Pécsnek kilencet, a Viktoriának hetet, a Diósgyőrnek hatot, az MTK-nak és a Szekszárdnak ötöt... Egyetlen meccsükön botlottak csak meg, nagy meglepetésre nem bírtak a sereghajtó Budaörssel, melynek vendégeként 1-1-gyel zártak. Így is egyértelműen kiemelkednek a honi mezőnyből. Ez persze egyáltalán nem véletlen, ha egy gyors névsorolvasást tartunk, s áttekintjük, milyen labdarúgók alkotják a fővárosiak keretét. Az amerikai Jadyn Edwards mellett egy-egy perui (Alesia Garcia), argentin (Milagros Diaz), észt (Vlada Kubassova) és két szerb (Milica Kostic kapus, Andela Frajtovic) válogatott légióst foglalkoztatnak, a hosszú sérülésből felépült Gődér Brigitta pedig a román nemzeti alakulatot erősíti. Tele vannak jelenlegi és volt felnőtt, illetve korosztályos magyar válogatott játékosokkal is, elég, ha csak a télen az osztrák St. Pöltentől igazolt Csányi Diánát, továbbá Köczeyné Fenyvesi Evelint, Nagy Vanesszát, Nagy Viktóriát, Ott Esztert, Zágonyi Barbarát, Kovács Esztert, Czellér Dorottyát vagy a feltörekvő fiatalok közül Túróczy Annát, Hanász Vandát és Gágyor Zillét említjük. Legutóbb az MTK ellen a Kostic – Ott, Gődér, Zágonyi, Túróczy (Frajtovic 66.) – Csányi (Diószegi, 79.), Fenyvesi (Hanász, 66.), Edwards – Nagy Vi. (Czellér, 59.), Nagy Va., Kubassova (Diaz, 79.) összeállításban szerepeltek, s Csányi Diána mesterhármasának, valamint Nagy Vanessza és Jadyn Edwards góljainak köszönhetően tartották otthon a három pontot. Apropó, Nagy Vanessza! Az FTC válogatott csatára a Szent Mihály klasszisával, Milica Popoviccsal fut versenyt a gólkirálynői címért. Az utolsó két forduló előtt mindketten 23-23 találatnál járnak. A Fradi legeredményesebb futballistái között még a 11 gólos Alesia Garciát, a 7 gólos Nagy Viktóriát és a 6 gólos Jadyn Edwardsot kell megemlíteni. A két klub közös történelme során egyébként tizenhatszor csaptak össze a felek, s mind a tizenhatszor a Ferencváros bizonyult jobbnak. Az összesített gólkülönbség 5-84 a mi szempontunkból. Ahogy a bevezetőben már utaltunk rá, a 2025/26-os idényben ez már a harmadik randevúnk lesz, s a korábbi két találkozón bizony nemcsak hogy méltó ellenfelei tudtunk lenni a zöld-fehéreknek, de alaposan meg is izzasztottuk őket. A Simple Női Kupa nyolcaddöntőjében 2-1-re, a Simple Női Ligában pedig 1-0-ra maradtunk alul a Szent Gellért Fórumban, s egyik mérkőzésen sem álltunk távol s meglepetéstől. Hasonló produkcióra lesz szükség szombaton Budapesten is, és akkor ismét egy remek meccset játszhatunk a Fradival! Hajrá, Szent Mihály! Emlékeztetőül a 10. fordulóban: KÉSZ-St. Mihály-Szeged – FTC-Telekom 0-1 (0-1). Szeged, Szent Gellért Fórum, 100 néző, vezette: Kovács Fanni (Nyeste Laura, Jávorka Eliza) Szent Mihály: Krstovic – Simonovic, Ónodi, Djurdjevac, Németh P. (Palotás, 75.), Szőke, Horváth L., Török L., Gyovai, Baranyi (Barna, 61.), Popovic. Vezetőedző: Major László. Ferencváros: Kostic – Hanász, Frajtovic, Zágonyi, Fenyvesi, Ott, Edwards (Németh A., 79.), Gégény (Kubassova, 65.), Bozsik, Nagy Va., Czellér. Vezetőedző: ifj. Albert Flórián. Gólszerző: J. Edwards A női NB I állása a 21. forduló előtt: A Simple Női Liga 21. fordulójának további műsora: Viktoria FC – Budapest Honvéd FC péntek 16:00 Pécsi MFC – Diósgyőri VTK szombat 13:00 Szekszárdi WFC – ETO FC Győr szombat 16:00 MTK Budapest – Újpest FC szombat 17:00 Budaörsi SC – Puskás Akadémia FC szombat 17:30 Simple Női Liga NB I 21. forduló, FTC-Telekom – KÉSZ-St. Mihály-Szeged, május 9. (szombat) 14:00, Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont
- Hétvégi előzetes: a Mindszent érkezik
Aranyesély alakulat ellen szeretne bravúrt elérni a bennmaradásért harcoló megye II-es férficsapatunk. Különleges hétvége: nemcsak az NB I-es lányaink, de a megye II-es fiúk is a listavezető ellen lépnek pályára! A Szent Mihály FC közel egy hónap után játszik ismét hazai mérkőzést, három idegenbeli fellépést követően most vasárnap a Mindszentet látja vendégül. A mindszentiek 21 fordulót követően 48 ponttal állnak a tabella első helyén, jobb gólkülönbségük révén megelőzve az ugyancsak 48 pontos UTC-t. A két gárda várhatóan az utolsó pillanatig hatalmas versenyfutásban lesz az aranyéremért. A mieinknek is megvan a saját kis párharcuk, aminek szintén komoly a tétje. A Szent Mihály 17 ponttal őrzi a tizenkettedik pozíciót, mely bennmaradást érhet, három pont előnyt építgettünk, s őrizgetünk a Csanytelekkel szemben. Ahhoz, hogy megtarthassuk ezt a helyezést, minden bizonnyal bravúrra, bravúrokra is szükség lesz a hátralévő öt játéknapon. Akár már a Mindszent ellen! „Most, hogy a félévente egyszer előforduló nagy létszámú hiányzást a Röszke ellen az előző héten letudtuk, a hátralévő öt meccsen remélhetőleg már jó létszámú kerettel tudunk dolgozni. Fontos is lesz ez most a hétvégén, hiszen az a Mindszent látogat hozzánk, mely az első helyen áll, és nagyon szeretné megnyerni a bajnokságot. Olyan együttesről van szó, mely szereti birtokolni a labdát, s feltehetően nekünk is fog jönni, mi viszont a gyors átmenetekre építhetünk, s bízom benne, hogy ehhez a kellő sebességünk is meglesz. Ha ezt elérjük, akkor hazai pályán bármelyik csapat ellen lehet esélyünk ebben a pontvadászatban. A Mindszent ellen is az a célunk, hogy pontot, pontokat gyűjtsünk. Úgy kalkulálunk, hogy 3-5 pontra még legalább szükségünk lesz a hajrában ahhoz, hogy a Csanyteleket magunk mögött tartsuk, de persze azon leszünk, hogy akár még ennél is többet szerezzünk” – mondta el Szabó Dániel vezetőedző. A mester ezúttal Császi Álmosra, Nagy Norbertre, Göblös Ádámra, Csobán Róbertre és Fábián-Saleh Houssamra nem számíthat, a többiek viszont elvileg harcra készek. Az éllovas Mindszent a 2025/26-os bajnokságban tizenöt győzelem mellett három-három döntetlent és vereséget számlál. Tavasszal öt diadal mellett egy iksz és két zakó a mérlege. Felül tudták múlni a Mártélyt, a Csengelét, a Csanyteleket, a Tömörkényt, legutóbb az Algyő II.-t verték odahaza 2-1-re, ugyanakkor kikaptak 1-0-ra Röszkén, illetve 3-0-ra Domaszéken, viszont a csúcsrangadón 1-1-gyel pontot szereztek Újszegeden. Különös, de tény: a 2026-os naptári évben idegenben még nem tudtak nyerni. (Bízzunk benne, hogy ez vasárnap sem fog változni.) A legeredményesebb játékosaik a 11 gólos Bartyik Roland, a 6 gólos Bartyik Norbert László és a 4 találatot jegyző Rakozov Krisztián. Ami a múltat illeti, érdekesség, hogy a két csapat még soha nem játszott egymással döntetlent. Tizennyolc összecsapásuk közül hatszor a Szent Mihály hagyta el győztesen a játékteret, tizenkétszer a Mindszent örülhetett, az összesített gólkülönbség a mi szempontunkból 35-44. Ősszel idegenben 3-0-ra kaptunk ki, Bartyik Roland az első félidő vége felé szerzett vezetést, amit a fordulást követően Bartyik Norbert László, majd Urbán Csaba növelt. Reméljük, most sikerül visszavágni ezért a vereségért! Csongrád-Csanád Vármegyei II. osztály 22. forduló, Szent Mihály FC – Mindszent SE, május 10. (vasárnap) 17:30, Szentmihály Sportpálya
- Az utolsó szolnoki próbát is kiállták lányaink
Bitó Nikoletta, Hovanecz Lilien, Ligeti Dóra, Gondi Hanna és Simon Anna képviselte a Szent Mihály FC-t az U-14-es keleti régiós válogatott május 7-i szolnoki összetartásán. Gratulálunk, lányok! Szurkolunk nektek, hogy ott legyetek a június 11-12-i mezőkövesdi országos zárótornán is! A Szent Mihály FC öt játékosa vett részt az U-14-es leány regionális válogató végső szolnoki kiválasztó edzésén. Az akadémiai U-15-os csapatunkból Bitó Nikoletta és Hovanecz Lilien kapusok mellett Ligeti Dóra, Gondi Hanna és Simon Anna utazott május 7-én Szolnokra a Magyar Labdarúgó-szövetség meghívására, a lányokat Olajos Csaba vezetőedző kísérte el az összetartásra. A csütörtöki foglalkozáson összesen 17 mezőnyjátékos és 2 kapus vett részt a keleti régióból. Az MLSZ utánpótlás-koordinátorai, Szanyi Mária (aki az U-15-ös válogatott szövetségi kapitánya is egyben), valamint Sándor Dávid irányírásával a bemelegítést követően ezúttal egy edzőmeccs várt a keret tagjaira. Az ellenfél az Eger SE U-16-os leány együttese volt. A kétszer 40 perces találkozón a mienk közül mindenki egy félidőt játszott. Hovanecz Lilien és Gondi Hanna a kezdőben kapott helyet, Bitó Nikoletta, Simon Anna és Ligeti Dóra a fordulást követően szállt be. Érdekesség, hogy mezőnyjátékosainkat nem kizárólag a saját, megszokott posztjukon tesztelték a szakemberek, a szélső támadó mellett szélső védő szerepkörben is kipróbálták tudásukat. Olajos Csaba elmondása szerint valamennyi tehetségünk kitett magárt, jó benyomást tett, remek teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet. Az összecsapást amúgy 5-2-es félidőt követően 7-4-re nyerték az U-14-esek az egy-két-három évvel idősebb játékosokat felvonultató, a rendkívül ígéretes 2010-es születésű gólvágó, Csengeri Lili vezette egriek ellen. Ami a folytatást illeti, a tervek szerint június 11-12-én Mezőkövesden rendezik meg az országos zárótornát, ahol a korábbiakkal ellentétben nem négy, hanem három alakulat vesz részt. A négy régió válogatottját körülbelül 60-66 fősre szűkítik, ebből alakítják ki a három gárdát, melyek bő egy hónap múlva egy körmérkőzéses viadalon vesznek részt a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei városban. Bízunk benne, hogy a szűkítést követően Niki, Lili, Dóri, Hanna és Anna is meghívást kap majd Mezőkövesdre, izgatottan várjuk a további híreket és fejleményeket! Nagyon szorítunk a lányoknak! A leány U-14-es regionális program a 2025/26-os szezonban is az UEFA és az MLSZ közös projektjének keretében zajlik. A kezdeményezés célja, hogy az új korosztályos válogatottak szervezése és versenyeztetése révén továbbfejlesszék a fiatal tehetségek képzését és nyomon követését. Első lépésként az U-14-es regionális válogatottakat alakítják ki, melyben kiemelt szerepet kap a játékosok felkutatása és képességeik felmérése. A kiválasztó edzésekre ezúttal a 2012/13-as születésű játékosokat hívják meg mind a négy régióban (Kelet, Nyugat, Dél, Közép). Az ország legtehetségesebb 12-13 éves lányaiból idén nyárra szeretnék kiválasztani azt a 20-26 főt, akik később az U-15-ös nemzeti válogatottunk gerincét alkothatják majd az UEFA Development Tornán, innen pedig továbbvezetnék a legígéretesebb focistákat az U-16-os és az U-17-es magyar válogatott felé.
- Olasz Zsófia nem ijedt meg a Győr sztárjátékosaitól
Ernestina Abambilával, Süle Dórával és Savanya Csillával is bátran megküzdött a Szent Mihály FC tehetséges középpályása, aki 15 évesen mutatkozott be a Simple Női Ligában. Olasz Zsófiával az első NB I-es meccs élményeiről és az odáig vezető útról is beszélgettünk. Olasz Zsófiát a mély vízbe dobták, ám remekül megállta a helyét! A Szent Mihály Akadémia 15 éves növendéke szerdán Győrben a felnőtt NB I-ben debütált: Major László a 77. percben küldte pályára Nadja Djurdjevac helyett, 0-0-s állásnál. A ráadással együtt hátralévő 15 percben Zsófi is óriásit küzdött a magyar és külföldi válogatott sztárokkal teletűzdelt, a topcsapatok közé tartozó ETO elleni bravúros döntetlenért. „A 'kicsi' úgy ment, mint a motoregér” – hogy Major mestert idézzük a teljesítményéről. A meccs másnapján kérdeztük a KÉSZ-St. Mihály-Szeged legfiatalabb újoncát. Sülével, Savanyával és Abambilával is tartotta a tempót „Iszonyatosan boldog vagyok, hogy bemutatkozhattam az NB I-ben, és nagyon büszke is vagyok magamra, hogy sikerült ezt elérnem. Rendkívül hálás vagyok a környezetemnek is a sok segítségért és a gratulációkért, hiszen rengetegen küldtek kedves szavakat – a család, barátok, volt edző –, ami nagyon jólesik” – kezdte a 2010. október 9-én született középpályás. Elárulta, kedden tudta meg, hogy elutazhat a felnőttcsapattal Győrbe, s nagyon bízott benne, hogy szóhoz is juthat majd a találkozón. A félidőben küldték el őket melegíteni, s nem akarta magát elbízni, csakis arra összpontosított, hogy készen álljon a feladatra, ha be tud szállni a mérkőzésen. Ez a 77. percet megelőzően érkezett el, mikor Major László magához intette, majd a pályára is küldte. „Mivel 0-0 volt az állás, komoly teher nyomta a vállamat, de úgy gondolom, megbirkóztam vele, amit tudtam, kihoztam belőle. Nálam jóval nagyobb termetű, fizikálisan sokkal erősebb játékosok ellen kellett küzdenem, s akadt, hogy lemaradtam, de minden erőmmel azon voltam, hogy tudjam velük tartani a tempót” – idézte fel Olasz Zsófia. Fiatal játékosunk olyan kiválóságokkal vívott késhegyre menő párharcokat, mint az Afrikai Nemzetek Kupája-bronzérmes ghánai Ernestina Abambila vagy a magyar válogatott Savanya Csilla, illetve Süle Dóra. Nem illetődött meg, egyikük ellen sem vallott szégyent. „Óriási élmény volt ilyen futballisták ellen játszani. Úgy érzem, sikerült lekövetnem a mozgásukat, még ha Savanya Csilla azért néha túl is járt az eszemen. Összességében boldog vagyok, mert fel tudtam venni a harcot az ETO kitűnőségeivel” – fogalmazott. Elismerte, az út előtt eléggé stresszes volt, ami teljesen érthető, hiszen nem sokaknak adatik meg, hogy 15 évesen a felnőtt NB I-ben mutathassák meg magukat. Ám ahogy közeledtek Győr felé, mindez pozitív izgalomba, várakozásba fordult át, ami olyan energiát adott Zsófinak, hogy kellő magabiztossággal tudott a pályára lépni. „Kívülről is kiegyenlítettnek éreztem a mérkőzést, s belülről is abszolút ez látszott. Bár jobbára az ETO birtokolta a labdát, s többnyire a mi térfelünkön zajlott a játék, de annyira jól védekeztünk, hogy meg tudtuk őket állítani. Természetesen nagyon oda kellett figyelni, mert olyan képességű labdarúgókat sorakoztatott fel a hazai alakulat, akik egyetlen villanással el tudnak dönteni meccseket. Akadtak olyan forgásaik, amiket nehéz volt lekövetni, de meg tudtuk oldani. Ráadásul mi is nagy helyzeteket dolgoztunk ki, ám a befejezéseknél nem állt mellénk a szerencse, így a döntetlen végül is reális eredmény” – összegzett. Óriási lökést adott neki, hogy az NB I-esekkel edzhet A Szent Mihály U-17-es együttesének kapitányát a téli felkészülés során hívta meg Major László vezetőedző, hogy vegyen részt az NB I-es csapat edzésein. Olasz Zsófia számára ez az elmúlt néhány hónap egy igazán csodálatos utazást jelentett. „Hatalmas motivációt és pozitív löketet adott, hogy Laci azt mondta, szeretné, ha heti rendszerességgel legalább egyszer a felnőttekkel edzenék. Elképesztő, hogy mekkora fejlődésen mentem keresztül ebben a félévben, valóságos csodaként éltem meg, ami velem történt. Igyekeztem úgy hozzáállni a munkához, hogy ne okozzak csalódást, ami nem volt könnyű, hiszen a felnőttben összehasonlíthatatlanul más a ritmus, mint az utánpótlásban. Számítottam rá, hogy nehezek lesznek a tréningek, de még így is meglepett, mennyivel koncentrálósabb az egész, mennyivel jobban ott kell lenni fejben. Nem is elsősorban fizikailag, hanem mentálisan jóval komolyabb a megterhelés: sokkal jobban oda kell koncentrálni, sokkal gyorsabban kell döntést hozni. Őszintén szólva nem is érzem még úgy, hogy megvan a kellő gyorsaságom, mentálisan még mindig sokat kell fejlődnöm, de látom, hogy képes vagyok rá, mert rövid idő alatt is már rengeteget tudtam előrelépni ezen a téren” – vázolta. Bár nagyon nyitott személyiség, így nem tartott attól, hogy gondja lenne a beilleszkedéssel, mégis meglepetésként érte, mennyire befogadó közegre talált az NB I-es gárdánál. Mint elmondta, gyakorlatilag mindenkivel úgy tud beszélgetni az edzéseken, mintha hosszú idő óta a csapat tagja lenne, a rutinosabb magyar játékosoktól és a külföldiektől is megkapja a bizalmat, bátran passzolnak neki a tréningeken. Annak is nagyon örült, hogy a győri bajnoki után sokan gratuláltak neki a csapatból, s biztatták, hogy jól játszott. Akadémiai csapataink sikeréért is sokat dolgozik Zsófi számára igen különleges a 2025/26-os idény, hiszen miközben az U-17-es akadémiai együttesünket csapatkapitányként vezeti, az U-19-ben és a felnőttben is lehetőséget kapott. De hogyan értékeli eddig ezt az évét? „Az U-17-ben nehezebben indult a szezon, de ahogy rendeződtek a sorok, úgy kezdtünk egyre inkább sínre kerülni. Az eleinte az eredményekben még nem mutatkozott meg, nem tudtuk kivinni a pályára, amit az edzéseken jól csináltunk. Ezt annak tudom be, hogy össze kellett kovácsolódnia a csapatnak. Most már szerencsére az eredmények is jönnek, több győzelmet arattunk, s megszilárdítottuk a hetedik helyet. Próbáltam úgy összekovácsolni a gárdát, hogy mindenki egy irányba húzzon, hogy mindenki fontosnak tekintse, amit csinálunk, s úgy érzem, sikerült kellő motivációt adnom a társaimnak. Annak is nagyon örültem, hogy Hadár Attilától bizalmat kaptam az U-19-es bajnokságban, több mérkőzésre is elvittek, sok játékidőt kaptam, és még gólt is sikerült szereznem az MTK ellen. Ez az alakulat is szívvel-lélekkel teszi a dolgát, remélem, elérik a céljaikat, s bízom benne, hogy én is pályára tudok lépni a hátralévő meccseik közül néhányon” – fejtette ki. A következő nagy kihívás az U-17-es bajnokság alsóházi rájátszásában egy MTK elleni ütközet. A Szent Mihály a Győr elleni 4-3-as és a Diósgyőr elleni 3-0-s győzelemmel a háta mögött fogadja szombaton 11 órakor a kék-fehéreket. „Az alapszakaszban rettentően szoros mérkőzést vívtunk velük idehaza, ám a végén nem tudtunk kellően fókuszáltak maradni, és egy utolsó perces góllal kaptunk ki 2-1-re. Nemrég a rájátszásában Budapesten már nem úgy sikerült ellenük szerepelni, ahogy elterveztük, s ahogy szerettük volna, leginkább talán a számunkra szokatlan kis pálya miatt. Nagyon bizakodó vagyok, hogy most Tápén legalább egy döntetlent elérhetünk az MTK ellen, vagy akár még nyerhetünk is. Szerintem nem jobbak nálunk, s mi most egységesebbek vagyunk, jó szériában vagyunk, elkaptunk egy jó flow-t, szóval mindent megteszünk a sikerért” – ígérte. Ami a jövőt illeti, Zsófi elkötelezett a labdarúgás mellett, s kijelentette: arra készül, hogy a következő években egyre több játéklehetőséget kapjon a Szent Mihály NB I-es csapatában, s egyre szebb eredményeket érjen el azzal. Ehhez kívánunk neki nagyon sok sikert, egyúttal pedig ahhoz is, hogy a korábbi U-15-ös válogatott szereplése után ismét felhívja magára a figyelmet a korosztályos nemzeti együtteseknél is!
- Újabb remek diadal: Szent Mihály - Budaörs 2-0
Zsinórban harmadik győzelmét aratta az NB I-ben a KÉSZ-St. Mihály-Szeged, mely klubtörténeti rekordot jelentő 29 ponttal az előkelő ötödik helyről várja az utolsó két fordulót. Milica Popovic 23 góllal holtversenyben vezeti a góllövőlistát. Folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adtunk a Simple Női Liga 20. fordulójának mérkőzéséről. Hajrá, Szent Mihály! KÉSZ-St. Mihály-Szeged - Budaörsi SC, Simple Női Liga NB I 20. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum KÉSZ-St. Mihály-Szeged - Budaörsi SC 2-0 (1-0). Szeged, Szent Gellért Fórum, 150 néző, vezette: Medve Dóra (Rigó Viktória, Szlávik Csenge Nóra). Szent Mihály: Aradi - Simonovic, Zarkovic, Komlós, Ónodi, Antelj, Horváth A. (Nagy L., 74.), Djurdjevac, Németh P. (Juhász E., 82.), Török (Szabó D., 63.), Popovic. Vezetőedző: Major László. Budaörs: Fiket - Malesija, Sárosi (Dakó, 68.), Kovács L. (Ambach, 62.), Papp, Trbojevic, Oláh, Fodó (Szehofner, 62.), Doiban (Kelemen, 68.), Kajdy, Puskás. Vezetőedző: Horváth Ferenc. Gólszerző: M. Popovic 2 Major László vezetőedző: "Zsinórban a harmadik győzelmünket arattuk a bajnokságban, amire nagyon büszkék vagyunk. Egy nagyon fegyelmezett együttest vertünk ma meg, mely múlt héten döntetlent játszott a Ferencváros ellen. Úgy gondolom, bejött, hogy átálltunk a háromvédős rendszerre, amivel jól tudtuk semlegesíteni az NB I egyik legjobb játékosát. A lányok véleményem szerint jó formában vannak, ha ezt a lendületet tovább tudjuk vinni, komoly esélyünk lehet rá, hogy megtartsuk a pozíciónkat." Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk szombaton 17:30-kor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály, mindent bele, előre az újabb győzelemért, lányok! 17:00: Köszöntjük Önöket a Szent Gellért Fórumból, ahol szép, kellemes, napsütéses időben melegít a két csapat. A Szent Mihály számára a tét ma az ötödik helyezés, győzelem esetén ugyanis megelőzhetjük a Győrben vereséget szenvedő Újpestet. A Budaörsnek is nyerni kell ugyanakkor, hogy életben maradjanak a bennmaradási esélyei, hiszen a Szekszárd megverte a Diósgyőrt, amivel ötpontos előnyre tett szert a sereghajtóval szemben. Izgalmas és jó meccsre van tehát kilátás. A Budaörs ugyanazzal a tizeneggyel kezd, amivel 1-1-et ért el legutóbb a Fradi ellen, nálunk egy változás van: Juhász Enikő helyett ma Németh Peónia a kezdő tizenegyben. A hagyományos hazai kék-feketében a szegedi együttes, zöld díszítéssel fehérben a vendégek. A Budaörs kezdte a mérkőzést. Az első támadás a vendégeké, a 2. percben Aradi Jázmin csípte el a szélsebesen meglóduló Kajdy Janka éles jobb oldali beadását. A 6. percben járunk, s jobbára a mieink birtokolják a labdát, igyekszünk támadásokat építeni, a Budaörs visszahúzódik, csak Ivana Trbojevic ólálkodik elöl. Az ő kikapcsolása a mai meccs kulcskérdése lehet. Németh Peónia bal oldali beadását vágták ki a 7. percben a látogatók. Türelmes játék a meccs elején mindkét féltől. A 10. percben Sara Simonovic révén harcoltuk ki az első szögletet. Nadja Djurdjevac adta be jobbról, hosszúra sikeredett. Antelj Masa jó 25 méterről szúrta rá a 11. percben, ez volt az első kapura lövés a meccsen, nem okozott gondot a budaörsi kapusnak. GÓÓÓL! A 11. percben Milica Popovic bal oldalról leadott lövésével vezetést szereztünk. Támadónk be tudott lépni embere, Tanja Malesija elé, jobbal vette át Nadja Djurdjevac mesteri indítását, majd éles szögből, ballal lőtt a hálóba 10-11 méterről, Laura Fiket hálóőr csak beleérni tudott a rövid saroknál. Támadásban maradtunk, a 17. percben járunk, s budaörsi kapu előterében a labda. Nadja Djurdjevac remek szögletét csípte el épp Laura Fiket kapus. Nadja Djurdjevac szerzett labdát, s tűzte rá 20 méterről laposan, ez nem okozott gondot Laura Fiketnek a 20. percben. Ivana Trbojevic a térfél közepérőé ívelt egy szabadrúgást a kapunk elé a 24. percben, csemege Aradi Jázminnak, aki határozottan lépett ki kapujából. Sara Simonovic bombája szállt jócskán fölé a 26. perc végén, mintegy 25 méterről vállalta el montenegrói játékosunk. Eltelt az első fél óra, szegedi fölény és vezetés. A 32. percben az első vendégkísérlet, megint Ivana Trbojevic ívelt középre egy szabadrúgást, Tanja Malejisa 14 méterről fejelt mellé. Trbojevic rendre a montenegrói védőt keresi a pontrúgásokkal, ez is látható. Milica Popovic bolondította meg a vendégvédelmet a bal oldalon, ügyesen is centerezett, az érkező Horváth Anita és Nadja Djurdjevac elől menteni tudtak végül a budaörsiek. A 34. perc is lepergett. A 36. percben Nadja Djurdjevac és Milica Popovic kombinált látványosan, középpályásunk lőtte rá az akció végén, de nem volt benne már erő, Laua Fiket ölében halt el. Kezd keménnyé válni a mérkőzés az első félidő végén. Nagyon szervezett a Budaörs, nem akar kinyílni. A 41. percbe értünk. Kevés a helyzet, annál komolyabb a küzdelem. Ónodi Vanessza kapott sárgát a 45. percben, miután felborította Ivana Trbojevicet a jobb oldalon. Muszáj volt megállítani a szerbet egy taktikai fault árán. Még egy szabadrúgás a ráadásban. Elhárítottuk, kivágtuk a labdát. Véget ért a kevés helyzetet hozó első felvonás, ahol többet birtokoltuk a labdát, s többen is támadtunk, mint a szervezetten futballozó, kontrákra leső Budaörs, így megérdemelten vezetünk 1-0-ra. Az biztos, hogy a nagy tétnek megfelelően óvatosan játszik mindkét együttes, s az is látszik, hogy tanultak az őszi őrült 5-5-ből, senki sem akar rohanni. Érdekes lesz a folytatás, a vendégeknek előbb-utóbb kockáztatniuk kell, mert nekik muszáj lenne nyerniük, hogy még reménykedhessenek a bennmaradásban az utolsó két forduló előtt. Szünet. Egyik csapat sem cserélt a szünetben. Mi kezdtük a második felvonást. Nadja Djurdjevac ugratta volna ki Török Lillát a 47. percben, csak egy picit volt hosszú az indítás. A jelek szerint a vendégek kicsit hátrébb vonták Ivana Trbojevicet, aki mélyebből indulna a második félidő elején. 50. perc, 1-0. Komlós Lilla keveredett előre az 55. percben, de kivágták előle a labdát a budaörsi védők. Jobb oldali budaörsi támadás végén a belül érkező Kajdy Janka perdített kapura 5 méterről, Aradi Jázmin szépen védett. Az 56. perc eseménye volt ez. Mintha kezdene feljebb jönni az ellenfél. Ivana Trbojevic most egyre többet vállal, a 60. percben több védőnkön is átvitte a labdát, ám végül lesen halt el a vendégek támadása. Szehofner Vivien és Ambach Dézi érkezik a vendégeknél, Szabó Dóra nálunk. A partvonal mellett várakoznak már mindhárman. Ivana Trbojevic lódult volna meg a 62. percben, Tijana Zarkovic gyönyörűen szerelte. Látványos jelenet volt! A látogatók szerb támadója hisztirohamot kapott, amit Medve Dóra sárgával honorált. A 63. percben a cserék. Kovács Laura és Fodó Karolina jött le a Budaörsnél, nálunk Török Lilla. GÓÓÓL! A 63. percben Ónodi Vanessza hosszú indításával Milica Popovic lépett ki a bal oldalon, s ballal mintegy 18 méterről ívelt a hálóba Laura Fiket fölött, 2-0! Popi immár 23 gólos, utolérte az FTC-s Nagy Vanesszát a góllövőlista élén. 2-0-ra vezetünk. Ígéretes helyről jöhetünk szabadrúgással a 66. percben. 19 méterről, jobbról végezhetjük el, nem messze a tizenhatos sarkától. Nadja Djurdjevac áll a labda mögé, ballal teker, fölé. A 67. percben újabb budaörsi cserék: Carina Doiban és Sárosi Csilla le, Kelemen Lara és Dakó Katalin be. Horváth Ferenc igyekszik frissíteni, változtatni, bajban a Budaörs. A meccs utolsó negyedébe értünk, kétgólos előnyben a Szent Mihály. A 73. percben némi védelmi bizonytalankodásunk után Ivana Trbojevic lőhetett 19 méterről, szerencsére nem talált kaput. Ezek meleg pillanatok voltak. A 74. percben Nagy Lilla váltotta Horváth Anitát hazai oldalon. Ivana Trbojevic szögletét biztos kézzel húzza le Aradi Jázmin a 76. percben. Az első igazi Ivana Trbojevic-villanás a 79. percben: Sara Simonovicot forgatta meg a tizenhatoson belül, majd jobbal, 15 méterről alig-alig lőtt a bal felső sarok mellé. Nem adta még föl a Budaörs! Ivana Trbojevic is nagyon szeretne bizonyítani volt klubja ellen... Tíz perc van még hátra. A 82. percben cserélünk, Juhász Enikő érkezik Németh Peó helyére. Szórványos budaörsi akciók az utolsó öt perc felé közeledve. Most mi játszunk már kivárásra és kontrákra. A csereként beálló Szabó Dóra lódult meg a 84. percben, jobbról tört befelé, de beérte egy védő, s túl közel került a kapushoz, blokkoltak végül a fehér mezesek. Nadja Djurdjevac sárgult be a 85. percben egy Ivana Trbojevic elleni fault után. Milica Popovic nyargalt előre a 87. percben Ónodi Vanessza szöktetésével, ám ahogy a tizenhatoson belülre ért, szerelték. Belül Szabó Dóra várta volna a labdát. Két perc még a rendes játékidőből, nagyszerűen védekezünk, nem tud helyzetet kidolgozni a Budaörs. Ambach Dézit kell ápolni a 90. percben. Áll a játék. Ez már a ráadás, ami két perc lesz. Szabó Dóra lépett még ki a végén, éles szögből fölé lőtt. Vége! Újabb gyönyörű győzelem, zsinórban a harmadik, s klubtörténeti rekordot jelentő 29 ponttal az ötödik helyről várjuk a Simple Női Liga utolsó két fordulóját. Milica Popovic pedig 23 góljával a góllövőlista élén áll holtversenyben a ferencvárosi Nagy Vanesszával. Szép volt, lányok, gratulálunk! Folytatás Győrben, szerdán 16 órakor, amikor is elmaradt bajnokinkat pótoljuk. A meccs elé: Beharangozó írásunk Major László vezetőedző nyilatkozatával IDE KATTINTVA olvasható el. További eredmények a 20. fordulóból: ETO FC Győr – Újpest FC 1-0 Puskás Akadémia FC – Viktoria FC 5-0 Szekszárdi WFC – Diósgyőri VTK 3-0 FTC-Telekom – MTK Budapest 5-1 Budapest Honvéd FC – Pécsi MFC 2-2
- Videón a szombathelyi siker!
Tekintsék meg Milica Popovic, Szabó Dóra és Ónodi Vanessza gyönyörű góljait, Nadja Djurdjevac és Sara Simonovic mesés gólpasszait! Mutatjuk a Viktoria elleni meccs összefoglalóját. Felkerült az MLSZ YouTube-csatornára a Viktoria FC - KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I-es mérkőzés videós összefoglalója. Mint arról szöveges online közvetítésünkben beszámoltunk, csapatunk a 19. fordulóban szép gólokat szerezve aratott magabiztos, 5-2-es győzelmet Szombathelyen az életéért küzdő hazai együttessel szemben. Milica Popovic kétszer talált be, Ónodi Vanessza is eredményes volt, s a keresztszalagműtétje után hét hónappal visszatérő Szabó Dóra is bevette a vasiak kapuját egy öngól mellett. Nadja Djurdjevac és Sara Simonovic pedig nagyszerűbbnél nagyszerűbb asszisztokat osztogatott, szóval érdemes megtekinteni az összefoglalót. A Szent Mihály FC 26 ponttal a hatodik helyről várja a szombati Budaörs elleni hazai összecsapást. A Viktoria elleni 5-2 kapcsán vezetőedzőnk, Major László, valamint futballistáink közül Szabó Dóra és Ónodi Vanessza értékelt. A visszatérő Szabó Dórával külön interjút is készítettünk, IDE KATTINTVA olvasható. Tekintsék meg a szombathelyi összecsapás legérdekesebb jeleneteit!
- Videón a Budaörs elleni győzelem!
Tekintsék meg Milica Popovic újabb dupláját, hallgassák meg Németh Peónia, Komlós Lilla és Major László értékelését! Felkerült az MLSZ YouTube-csatornára a múlt hétvégi KÉSZ-St. Mihály-Szeged - Budaörsi SC női NB I-es mérkőzés videós összefoglalója. Mint arról szöveges online közvetítésünkben beszámoltunk, csapatunk a 20. fordulóban küzdelmes mérkőzésen, nagyon szervezett és fegyelmezett játékkal, helyzeteit hatékonyan kihasználva tartotta itthon a három pontot. Milica Popovic duplájával nyertünk 2-0-ra, a gólpasszokat ezúttal Nadja Djurdjevac és Ónodi Vanessza osztotta ki az immár 23 találatnál járó Popinak. A Szent Mihály FC ezzel a sikerrel feljött a Simple Női Liga előkelő ötödik helyére, klubtörténeti rekordot jelentő 29 ponttal - amit azóta a szerdai győri bravúros döntetlennel már 30-ra sikerült hizlalnunk... A Budaörs elleni 2-0 kapcsán vezetőedzőnk, Major László, valamint futballistáink közül Németh Peónia és Komlós Lilla értékelt. Tekintsék meg az összecsapás legérdekesebb jeleneteit!
- Bámulatos bravúrpont: ETO - Szent Mihály 0-0
Folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adtunk a Simple Női Liga 15. fordulójából halasztott mérkőzésről. Hajrá, Szent Mihály! ETO FC Győr - KÉSZ-St. Mihály-Szeged, Simple Női Liga NB I 15. forduló, Győr, ETO Stadion ETO FC Győr - KÉSZ-St. Mihály-Szeged 0-0. Győr, ETO Stadion, vezette: Molnár-Sáska Zsófia Eszter (Kovács Levente Richárd, Döbrösi Levente). Győr: Bíró - Thalita Silva (Abambila, 58.), Jákri, Savanya, Süle, Josy Matos (Cromack, 58.), Topalov, Kocsán, Öreg, Sali (Achiaa, 86.), Kükedi (Oroszi, 46.). Vezetőedző: Preszeller Tamás. Szent Mihály: Aradi - Juhász E. (Nagy L., 46.), Simonovic, Zarkovic, Komlós, Horváth A. (Papp T., 84.), Antelj (Gyovai, 68.), Ónodi, Djurdjevac (Olasz, 77.), Török, Popovic. Vezetőedző: Major László. Major László vezetőedző: "Önmagáért beszél, hogy ebben a bajnokságban négy pontot is elvettünk a Győrtől, a hazai győzelem után vendégként egy rendkívül értékes döntetlent játszottunk velük. Hatalmasat küzdöttek a lányok, és helyenként jól is játszottak. A kontráink ültek, a meccs legnagyobb helyzetét mi hagytuk ki, ám a pontosztozkodás összességében teljesen reális. Gratulálok a lányoknak, nagyon szép eredményt értek el!" Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk szerdán 16 órakor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály, mindent bele, előre az újabb bravúrért, lányok! 14:00: Köszöntjük Önöket! Csapatunk rendben és időben megérkezett Győrbe, ahol két óra múlva, 16 órakor kezdődik az ETO elleni bajnoki, amit még a 15. fordulóból halasztottak el korábban, ellenfelünk kérésére. Kegyetlen szél fúj Győrben. Zöld-fehér-fehérben a hazaiak, míg a szokásos idegenbeli, piros-sárga csíkos szerelésében a Szent Mihály. Az ETO kezdte a mérkőzést. A szél nagyban meg fogja határozni a játékot. Győri fölény az első hat percben. Mi behúzódtunk a kapunk elé. Kisebb lehetőségei voltak csak a hazaiaknak, eddig jól védekezünk. A középpályán viszont nem tudjuk megtartani a labdákat, így egyelőre támadást sem sikerült vezetnünk. 13 perc elteltével továbbra is 0-0 az állás. Egy szöglet után az előbb, a 11. percben nagyon komoly helyzetet alakított ki a Győr, többször is a kapunkba juttathatták volna a labdát, de szerencsére a lövéseik nem voltak igazán erősek, így a védőink kétszer is fel tudtak szabadítani a gólvonalról. Lepergett az első negyedóra. ETO-fölény, hősiesen védekező szegedi együttes. Nagyon jó a mérkőzés, s helyzeteket is láttunk mindkét oldalon immár! Előbb a villámgyors Milica Popovic ugrott ki a bal szélen, lefutotta emberét, majd pár centivel a jobb kapufa mellé gurított. Óriási lehetőség maradt ki, Popi nagyon közel járt a vezető találat megszerzéséhez! Ezt követően a Győr a tizenhatoson belüli, rövid passzos kombináció végén felső kapufát lőtt. 18 percen vagyunk túl, 0-0. Túljutottunk az első félidő felén, már a 24. percben vagyunk, s még nem láttunk gólt. Megvolt a második szép támadásunk is. A jól játszó Ónodi Vanessza indította Milica Popovicot, akire ezúttal többen is vigyáztak a bal szélen, de így is lövéssel végződött az akciónk: Popi megjátszotta a labdát, majd Nadja Djurdjevac vette célba a kaput, ám a kísérlete a kapus ölében halt el. A 26. percben 0-0. A 32. percbe fordultunk. Kiegyenlített mezőnyjáték folyik a pályán, amit egy érdekes párharc tarkított. Török Lilla szabálytalankodott Savanya Csillával szemben, akik együtt nőttek fel a Szent Mihályban. No, ez most nem látszott Lilla belépőjén... A rendkívül sokat vállaló Nadja Djurdjevac remek távoli lövése alig kerülte el a kaput! Jó volt látni, hogy percekig mi voltunk az aktívabbak, mi próbálkoztunk. Ezt követően viszont a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, és védelmi hibáink után lehetőségeket is alakítottak ki, de igazi veszélyt nem teremtettek. A 39. perc is véget ért közben, és továbbra is 0-0 Győrben. Letelt a rendes játékidő. A félidő vége az ETO-é volt, de nagyszerűen védekeztek lányaink. 0-0 az állás, akár egy egygólos meccs is lehet ebből... Szünet. Megkezdődött a második félidő. Nagy Lilla váltotta a szünetben Juhász Enikőt. Egy nagy helyzettel nyitott a Győr, szögletre sikerült mentenünk a 46. percben. 52 perc telt el. Széllel szemben játszunk most, ehhez nehezen alkalmazkodunk egyelőre, rövidre sikerülnek a kapuskirúgásaink, indításaink. A hazaiaké a második félidő eleje, helyzet nélkül ugyanakkor. 58 perc után kitűnően tartjuk magunkat, még mindig 0-0. Kettős cserével frissít az ETO a 60. percben. Mezőnyben kiegyenlítetebbé tettük a meccset, de helyzetig nem jutottunk. Nagy iramú a mérkőzés, hatalmas a küzdelem a pályán minden labdáért. 67 perc pergett már le, és még mindig 0-0 az állás Győrben. Nagyon beszorított minket az ETO a második felvonás közepén, s három-négy veszélyes szögletet is elvégeztek. Nem tudjuk megtartani a labdákat most a középpályán, gyakorlatilag a mi térfelünkön folyik a játék. A 69. percben szélvészgyorsasággal szerzett labdát a középpályán Komlós Lilla, két védő vigyázta Milica Popovicot, így kiugratásról szó sem lehetett. A szemfüles Komlós Lilla az ETO térfeléről kapura ívelt, s csak pár centivel ment mellé a labda. Nagyon okos és szép kísérlet volt! Gólt érdemelt volna! A 69. percben Gyovai Katinka állt be Antelj Masa helyére, ez a második szegedi csere. A 75. percben járunk, még mindig 0-0. A 77. percben újoncot avatunk: a 15 éves Olasz Zsófia érkezett Nadja Djurdjevac helyére. Gratulálunk, Zsófi, és nagyon sok sikert kívánunk az NB I-ben! Tíz perc van hátra a rendes játékidőből, s hatalmas szívvel küzdenek lányaink az esélyes Győr otthonában. Kiválóan tartja magát a Szent Mihály. A 82. percben vagyunk, 0-0. Utolsó cserénket is kihasználtunk, Papp Tamara jött be Horváth Anita helyett a 85. percben. A 88. perc kezdődött meg, nyom a Győr, mi pedig hősiesen védekezünk. Letelt a rendes játékidő. Nagyon közel állunk a meglepetéshez. Két perc a ráadás. Aradi Jázmin az oldalvonalon túlra rúgta a labdát a 92. percben. Savanya Csilla íveli még föl, de elhárítjuk ezt is. Vége!!! Óriási bravúrral gól nélküli döntetlent játszottunk a favorit ETO vendégeként. Gratulálunk mindenkinek, a lányoknak és a stábnak is, hősies küzdelem volt, a szív és a lelkesedés hozta meg ezt a rendkívül értékes pontot a Rába partján. Négy mérkőzés óta tart a veretlenségi sorozatunk az NB I-ben. Történelmi csúcson a Szent Mihály FC, 30 ponttal állunk az ötödik helyen. Innentől a matematikusoké a főszerep, mi lehet még az utolsó két fordulóban. Szombaton 14 órakor mindenesetre az éllovas Fradi vendégei leszünk. Az NB I állása a 21. forduló előtt: A meccs elé: Beharangozó írásunk Major László vezetőedző nyilatkozatával IDE KATTINTVA olvasható el.
- Szerdai előzetes: meglepetést okoznánk Győrben
Halasztott mérkőzést pótolunk: válogatottakkal teletűzdelt élcsapathoz látogatnak NB I-es lányaink. Ónodi Vanesszáék ponttal, pontokkal szeretnének hazatérni Győrből. A negyedik az ötödiket fogadja – büszkén mondhatjuk: rangadót vív az ETO FC Győr otthonában a KÉSZ-St. Mihály-Szeged. Lányaink a Simple Női Liga 15. fordulóból elhalasztott találkozót pótolják szerdán. Jó formában futballozik a Szent Mihály, sorozatban három bajnokit is meg tudtak nyerni Major László tanítványai, akik igen előkelő pozícióból várják az utolsó két fordulót (esetünkben az utolsó három meccset). A Pécs, a Viktoria és a Budaörs elleni győzelmek után a Rába partján sem kell feltartott kézzel a pályára lépniük a mieinknek, ha ugyanolyan taktikusan, szervezetten, fegyelmezetten, s ugyanazzal az akarattal és hittel játszanak, mint az előző három mérkőzésükön, akkor lehet keresnivalójuk a papíron jóval esélyesebb hazai együttes ellen. „Az elmúlt hetek csodálatos menetelésével remek pozíciót harcoltunk ki magunknak, s egy újabb nagyszerű eredménnyel, egy győri győzelemmel hatalmas lépést tehetnénk az ötödik hely megszerzése felé, ami páratlan siker lenne a Szent Mihály életében. Az ősszel idehaza sikerült meglepnünk az ETO-t, mely tele van kiváló képességű, válogatott magyar és külföldi játékosokkal, s megpróbálunk idegenben is egy újabb bravúrt elérni. Nyilvánvalóan nem lesz könnyű dolgunk, hiszen a Győr roppant erős együttes, mely hozzánk hasonlóan nyerni akar, de bízom a lányok elszántságában és jó formájában” – nyilatkozta honlapunknak Major László vezetőedző. A 29 pontos Szegedet megelőzve az ETO 38 ponttal negyedik jelenleg a tabellán, s gyakorlatilag biztosra vehető, hogy bronzcsatát vívhat majd az MTK ellen. A kisalföldiek tavasszal egy kivételével rendkívül szoros meccseket játszottak, felemás eredményekkel. A sereghajtó Budaörsöt 7-0-ra ütötték ki odahaza, a Honvédot és az Újpestet egy góllal verték meg Győrben (3-2, 1-0), s Diósgyőrben is kiszenvedték a 3-2-es sikert. Eközben a rangadókon nem termett számukra sok babér, a Fraditól és a Puskástól egyaránt 1-0-ra kaptak ki idegenben, az MTK otthonában viszont a hajrában 2-2-re mentették a csörtét. A január óta Preszeller Tamás által irányított alakulat ETO FC a télen egy játékossal erősített, leigazolták a 19 éves, ír korosztályos válogatott középpályást, Charlotte Cromackot. Bár mint ismert, tavaly nyáron némiképp átalakult, meggyengült a keretük, azért a 2025/26-os szezonnak is komoly célokkal vágtak neki, s továbbra is a top4-be tartoznak. Nem véletlen, hogy éremért küzdenek a bajnokságban, s a magyar kupában is csak az elődöntőben állította meg őket – Budapesten – a végső győztes FTC. A zöld-fehéreknél számos, az A-válogatottban is rendszeresen szereplő vagy számításba vett futballista (Savanya Csilla, Süle Dóra, Öreg Cintia, Kovács Laura, Sali Rebeka, Vida Boglárka, Kocsán Petra, Bíró Barbara kapus) mellett sok-sok minőségi légiós (az említett ír Chromack mellett két ghánai válogatott, Ernestina Abambila és Anasthesia Achiaa, két brazil, Josy Matos és Thalita Silva, egy szerb utánpótlás-válogatott, Zoja Topalov) szerepel, s ne feledkezzünk meg a magyar U-19-es nemzeti együttes oszlopáról, Jákri Dóráról sem. A hétvégén az Újpest ellen a Bíró – Sali, Kovács L. (Achiaa, 17.), Jákri, Topalov, Thalita Silva, Savanya, Süle, Kükedi (Oroszi, 71.), Matos (Chromack, 71.), Kocsán összeállításban, Savanya Csilla óriási góljával nyertek 1-0-ra. Savanya egyébként 10 találattal vezeti a házi góllövőlistájukat a 8 gólos Kocsán, valamint a 7-7 gólos Süle és Josy Matos előtt. Ami az egymás elleni mérleget illeti, tizenhat mérkőzésen tizenkétszer a Rába-partiak örülhettek, két döntetlen született, s kétszer sikerült diadalmaskodniuk a mieinknek. 2018 decemberében idegeben nyertünk 3-2-re Szil Tünde felejthetetlen mesterhármasával, és mi bizonyultunk jobbnak a legutóbbi, tavaly szeptember, emlékezetes szegedi derbin is, amikor is Milica Popovic zseniális duplájával (Savanya tizenegyesgólja ellenében) nagy meglepetésre, de teljesen megérdemelten 2-1-re vertük az ETO-t a Szent Gellért Fórumban. Az összesített gólkülönbség így most 12-52 a mi szempontunkból. Ősszel tehát már sikerült borsot törnünk a győriek orra alá, s bár most is ők az esélyesek, miért ne sikerülhetne újra megtréfálnunk őket? Hajrá, Szent Mihály, mindent bele, lányok! Emlékeztetőül a 4. fordulóban: KÉSZ-St. Mihály-Szeged – ETO FC Győr 2-1 (0-0). Szeged, Szent Gellért Fórum, 100 néző, vezette: Molnár-Sáska Zsófia Eszter (Jávorka Eliza, Dr. Juhász Dóra). Szent Mihály: Krstovic – Juhász E., Ónodi, Sajti, Komlós, Djurdjevac, Simonovic (Németh P., 82.), Barna (Papp T., 62.), Török L., Horváth A. (Suták, 46.), Popovic (Horváth L., 90.). Vezetőedző: Major László. ETO: Borok – Öreg, Jákri, Thalita Silva, Achiaa (Kovács L., 46.), Abambila, Vida (Josy Matos, 66.), Süle, Savanya, Kocsán, Csuhai (Topalov, 86.). Vezetőedző: Székely Tibor. Gólszerzők: M. Popovic 2, illetve Savanya Cs. (11-esből) A női NB I állása a 20. forduló után: Simple Női Liga NB I 15. forduló, halasztott mérkőzés, ETO FC Győr – KÉSZ-St. Mihály-Szeged, május 6. (szerda) 16:00, Győr, ETO Stadion
- Féltávnál a rájátszás az akadémiai bajnokságokban
U-17-es együttesünk remek formába lendült, az U-15-ös és az U-19-es gárdának viszont kapaszkodnia kell a folytatásban. Féltávhoz érkezett az alsóházi rájátszás a női akadémiai bajnokságokban, mindhárom korosztály letudta a 3. fordulót. Mutatjuk, hogy állnak a Szent Mihály FC csapatai három játéknappal a vége előtt! A Szent Mihály FC U-15 a pompás szombathelyi 4-2-es győzelem után egymás után két, rendkívül fájó vereséget szenvedett. A Diósgyőr elleni 0-4-et követően most vasárnap a Pécs is elvitte a három pontot Tápéról, miután 0-1-ről fordítva 2-1-re nyert a mieink ellen. Olajos Csaba tanítványainak nagyon kellett volna ez a siker, hogy versenyben maradjanak a hatodik helyért, de megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet. A játék sajnos nem akar összeállni, a csapat nem akar magára találni, emiatt visszacsúszott a nyolcadik pozícióba. Az alsóházi rájátszás feléhez érkezve a DVTK 20 ponttal jelentősen lehagyta a többieket, az Illés Akadémia 13, a PMFC 12, míg a Szent Mihály 9 pontos. Simon Annáéknak nem lesz könnyű dolguk innen feljebb kapaszkodni, ám mindent meg kell próbálni, mindent meg kell tenni ezért. Első lépésben meg kell verni az Illés Akadémiát a május 10-én (vasárnap) 13 órakor kezdődő hazai mérkőzésen! A Szent Mihály FC U-17 fordított utat járt be az alsóházi rájátszásban. Az MTK elleni csúnya, 5-1-es fővárosi vereség után két csodálatos hazai diadalt arattak a lányok. A Fábián-Saleh Houssam vezette egység a Diósgyőr sima, 3-0-s legyőzésével fejelte meg az ETO elleni 4-3-as bravúrt, amivel tovább szilárdította a hetedik helyét. A 29 pontos MTK-t most 21 ponttal követi a Győr, a 9 pontos Szent Mihály pedig már hatpontos előnyre tett szert a sereghajtó miskolciakkal szemben. Örömteli, hogy Kovács Boglárkáék végre azt a formát futják, amit vártunk tőlük, s azt a teljesítményt mutatják, amire valóban képesek és hivatottak! Bízunk benne, hogy ez a lendület kitart a végéig! Május 9-én (szombaton) 11 órakor Tápén az MTK ellen lehet legközelebb bizonyítani, s akár visszavágni a budapesti 1-5-ért is. A Szent Mihály FC U-19 nem lépett pályára a hétvégén, a ballagások és az érettségik miatt ebben a pontvadászatban nem rendeztek fordulót. A Hovanyecz Attila és Lovászi Zsuzsanna által irányított alakulat egyelőre nyeretlen a rájátszásban, egy döntetlen és két vereség a mérlege. A PMFC jelenleg 18 ponttal vezeti az alsóház mezőnyét, a DVTK 17, a hetedik Szent Mihály 16, míg a Győr 15 pontos, a hátralévő három játéknapon tehát még bármi történhet, bármi előfordulhat. A mieinknél most az a feladat, hogy rendezzék a sorokat és a fejeket. Erre bőséggel van is idő és lehetőség, hiszen a Diósgyőr elleni meccset május 23-ára halasztották, Pribék Andreáék így legközelebb az 5. fordulóban május 18-án (hétfőn) Pécsett vívnak bajnokit. Nagyon-nagyon kellene egy baranyai bravúr! A fotón az U-17-es csapat.
- Mérkőzések, eredmények (18. hét)
Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, szerdától vasárnapig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok! Április 29. (szerda), Fiú U-11-es villámtorna, Algyő: A Szent Mihály FC U-11 eredményei: DAFC Szeged - Szent Mihály FC 0-1 Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Szent Mihály FC 0-0 Szeol SC II. - Szent Mihály FC 1-3 Szeol SC I. - Szent Mihály FC 4-0 Szeol SC II. - Szent Mihály FC 1-2 Móravárosi Kinizsi - Szent Mihály FC 3-1 Gólszerzőink: Kormos Nimród 3, Katsidis Steven Efstathios, Juhász Mór 2-2, Daróczi Ádám Szent Mihály FC U-11: Bakonyi Botond, Daróczi Ádám, Daróczi Ákos, Harajka Ádám, Juhász Mór, Katsidis Steven Efstathios, Kormos Nimród, Sehyun Son, Hajós Botond. Baka Márk edző: "Algyőn járunk villámtornán az U-11-es srácokkal. Nem a mi napunk volt a mai, picit álmosak és körülményesek voltunk! Sok szép és pozitív dolgot láttunk viszont. Amin fejlesztenünk kell, az a visszatámadás, valamint a nagy nyomás elleni játék és helyzetek megoldása." Május 1. (péntek) 10:00, Női NB III 14. forduló, Csanytelek: Csanytelek SC - Szent Mihály FC 1-3 (0-1). Szent Mihály: Kiss Szandra - Kovács Rebeka, Pálnik Johanna, Tornyi Zita, Pilán Tímea, Nagy Anita, Szabó-Csúri Alexandra, Rabi Ramóna, Csapó Zsófia. Cserék: Nagy Nikolett, Sávai Vivien. Gólszerzőink: Rabi Ramóna 2, Pilán Tímea Tornyi Zita játékos-edző: "Sok helyzetet alakítottunk ki, melyek értékesítésére a meccs végéig kellett várni, de a bekapott gólra azonnal kettővel reagáltunk, így eldöntöttük a meccset." Május 2. (szombat) 10:00, Vármegyei férfi U-13 Oroszlán csoport 16. forduló, Szőreg: Szőregi RSE - Szent Mihály FC 9-1 (4-0). Szent Mihály: Jakab Zalán - Harajka Ádám, Murányi Gergő, Seyhun Son, Kormos Nimród, Keserű Kristóf, Kardos Kornél, Daróczi Ádám, Juhász Mór. Cserék: Nagyiván Attila Áron, Magyari Ferenc Márk, Laczi Domonkos Gábor, Kiss Hunor Vajk. Gólszerzőnk: Kormos Nimród Baka Márk edző: "Szombaton a Szőreg U13-as csapatához érkeztünk. A mérkőzés első félidejében azzal szembesültünk, hogy az összes második labda az ellenfél birtokába került. Saját hibáinak köszönhetjük az ellenfél góljait az első félidőben. A második félidő elején nagyon jól indultunk, a helyzetek és azok minősége alapján fordítani tudtunk volna, az ellenfélnek szava se lehet. A helyzeteink kimaradtak, és az ellenfél büntetett, ezt követően mentálisan elfáradtunk. Az eredmény nem reális a csapat tudásához mérten! Dolgozunk és javítunk!" Május 2. (szombat) 10:00, Vármegyei női U-16 16. forduló, Balástya: Balástya KSE - Szent Mihály FC 3-0 (2-0). Szent Mihály: Kovács Boróka Holda - Bakonyi Zoé, Bárdos Laura, Szurmai Enikő, Gácser Zoé, Ocskó Odett Anna, Benecz Petra. Cserék: Kis Anna Réka, Török Nikoletta, Vajas Boglárka, Izabella. Pigniczki Zoltán edző: "A lányok rendkívül szervezetten, odaadóan, nagyon szépen játszottak. A nagyobb játékerőt képviselő bajnokaspiráns megérdemelten győzött." Május 2. (szombat) 11:00, Regionális női U-14 Dél-Keleti csoport 16. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 27-0 (15-0). Szent Mihály: Kocsispéter Luca - Ludvig Jázmin, Nagy Dóra, Bereczki Betti, Nagy Lilla, Stumpf Kiara Petra, Zámbó Krisztina, Pálvölgyi Dorka, Szakács Alexandra. Cserék: Keszeli Violet, Juhász Fernanda, Dudás Lívia. Gólszerzőink: Ludvig Jázmin 9, Dudás Lívia 5, Nagy Lilla, Keszeli Violet 3-3, Nagy Dóra, Stumpf Kiara Petra 2-2, Bereczki Betti, Pálvölgyi Dorka, Juhász Fernanda Terjéki Tamás edző: "Szép munka volt a csajoktól, de ami ennél is többet ér, az a figyelem, amit a meccs előtti megbeszélésen mutattak. Végig érezhető volt a tudatosság a pályán, látszott, hogy tényleg meg akarják valósítani azt, amit kértem tőlük. Jó volt látni, hogy a befejezéseknél végre kijött a lépés, hiszen ezen a téren volt némi hiányérzetünk a múltban. Ez a mérkőzés remek lehetőség volt a gyakorlásra és a finomhangolásra a jövőre nézve. Gratulálok, így tovább!" Május 2. (szombat) 13:00, Akadémiai női U-17 Alsóház 3. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Diósgyőri VTK 3-0 (2-0). Szent Mihály: Herka Naira - Olasz Zsófia, Szilágyi Lilla, Nagy Viktória, Rácz Veronika Erzsébet, Papdi Jázmin, Kovács Bettina Boglárka, Veres Dominika Letícia, Katona Dóra Noémi, Veres Doren, Herke Norina. Cserék: Török Stefi (k), Purcsi Lilla, Bujdosó Sarolta, Nagypál Viktória, Vígh Panka. Gólszerzőink: Rácz Veronika Erzsébet 2, Kovács Bettina Boglárka Fábián-Saleh Houssam edző: "Már a mérkőzés elején kezünkbe vettük az irányítást, nyomás alá helyeztük az ellenfelet, és egy szép akció végén korán megszereztük a vezetést. Bár a játékunk időnként még hullámzó volt, a félidő előtt sikerült növelnünk az előnyt, ami megnyugtatta a csapatot. A második félidőben végig jó mentalitással futballoztunk, és magabiztosan kontrolláltuk a mérkőzést. Védekezésünk stabil volt, a kapunk szinte egyáltalán nem forgott veszélyben.Megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a lányoknak! Cél, hogy ezt a teljesítményt jövő héten is megismételjük." Május 2. (szombat) 14:00, Férfi vármegyei II. 21. forduló, Röszke: Röszke SK - Szent Mihály FC 5-0 (2-0). Szent Mihály: Török Máté - Csobán Róbert, Csobán Krisztián, Göblös Ádám (Faragó Mátyás), Arany Máté, Baján Zoltán, Olajos Csaba, Hufnágel Péter, Ferge Attila (Sáhó Soma Ernő), Nagy Gergő (Barczány Kende Hunor), Fülöp Levente. Szabó Dániel vezetőedző: "Sajnos ennyi meghatározó hiányzót ma nem tudtunk megfelelően pótolni. A sok egyéni és csapathibánkat 5 góllal büntette a Röszke. Remélem, többen is értékes tapasztalatokkal gazdagodtak, és hogy a következő héten javítunk a Mindszent ellen." Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Május 2. (szombat) 17:30, Simple Női Liga NB I 20. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum: KÉSZ-St. Mihály-Szeged - Budaörsi SC 2-0 (1-0). Szent Mihály: Aradi Jázmin - Sara Simonovic, Tijana Zarkovic, Komlós Lilla, Ónodi Vanessza, Antelj Masa, Horváth Anita (Nagy Lilla), Nadja Djurdjevac, Németh Peónia (Juhász Enikő), Török Lilla (Szabó Dóra), Milica Popovic. Gólszerzőnk: Milica Popovic 2 Major László vezetőedző: "Zsinórban a harmadik győzelmünket arattuk a bajnokságban, amire nagyon büszkék vagyunk. Egy nagyon fegyelmezett együttest vertünk ma meg, mely múlt héten döntetlent játszott a Ferencváros ellen. Úgy gondolom, bejött, hogy átálltunk a háromvédős rendszerre, amivel jól tudtuk semlegesíteni az NB I egyik legjobb játékosát. A lányok véleményem szerint jó formában vannak, ha ezt a lendületet tovább tudjuk vinni, komoly esélyünk lehet rá, hogy megtartsuk a pozíciónkat." Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Szöveges, élő közvetítésünk IDE KATTINTVA olvasható. Május 3. (vasárnap) 10:00, Vármegyei női U-12 Rózsa csoport 7. forduló, Makó: A Szent Mihály FC U-12 eredményei: Makó FC - Szent Mihály FC 0-9. Gólszerzőink: Kis Lilla 4, Szekeres Erina Mira 3, Kiss Judit, Sinkó Eszter Szent Mihály FC - Sándorfalva SK 3-1. Gólszerzőink: Szekeres Erina Mira 2, Kiss Judit Szent Mihály FC - Zsombó SE 7-0. Gólszerzőink: Szekeres Erina Mira 4, Kis Lilla 2, Sinkó Eszter Szent Mihály FC U-12: Kiss Judit, Kis Lilla, Frank Rebeka Fanni, Szekeres Erina Mira, Virgoncz Loretta, Sinkó Eszter. Balogh Árpád edző: "A mai tornára egy cserével tudtunk elutazni, s az első meccs után még egy fővel csökkentünk, így a torna nagy részét cserejátékos nélkül játszottuk végig, de a lányok nagyszerűen helytálltak. Annak ellenére, hogy már korábban megnyertük a bajnokságot, komolyan vették a kihívást, és a nap nagy részében szép összjátékkal nagy gólokat szerezve, magabiztosan nyerték meg mindhárom meccset. Gratulálok, szép volt lányok!" Május 3. (vasárnap) 11:00, Akadémiai női U-15 Alsóház 3. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Pécsi MFC 1-2 (1-1). Szent Mihály: Hovanecz Lilien - Csala Boglárka, Minorics Eszter, Elekes Jázmin, Katona Dóra Noémi, Ligeti Dóra, Nagypál Viktória, Radoi Fanni, Palotás Panni, Gondi Hanna Zsuzsanna, Simon Anna. Cserék: Friebert Enikő (k), Mészáros Doroti Terézia, Boruzs Fruzsina, Szalkai Anna, Orvos Maja, Csanki Boglárka. Gólszerzőnk: Ligeti Dóra Olajos Csaba edző: "Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, az első 20 percben a gólon kívül sok lehetőséget dolgoztunk ki, amiknek értékesítése fontos lett volna a folytatás szempontjából. Többet volt nálunk a labda, de az egyenlítő gól után kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés. Szünet után már inkább a mezőnyharc dominált, de előrejátékban még mindig mi voltunk a veszélyesebbek. Ahogy az első, ugyanígy a második gól is bőven elkerülhető lett volna, saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, rossz helyen és feleslegesen szabálytalankodtunk, a szabadrúgást pedig gólra váltotta a Pécs. A hozzáállással, akarattal ma sem volt gond, sőt több játékelemben sokkal jobban néztünk ki, de a támadó szekciónak sokkal gólra éhesebben kell játszania, mert a lehetőségeink megvannak, és egy rúgott ritkán elég az üdvösséghez. Ma az átmeneteink, főleg a labdavesztés utáni reakcióink, visszatámadásaink voltak a leggyengébbek, ezekből tudtunk kvázi lehetőséget teremteni az ellenfélnek. Legalább egy döntetlenre, de a helyzetek alapján a győzelemre is abszolút pályázhattunk volna, de a futball törvényei nem változtak, a kihagyott helyzetek és a könnyű hibák megbosszulják magukat." Május 3. (vasárnap) 13:00, Preakadémiai regionális női U-10 VIII. csoport 8. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: A Szent Mihály FC U-10 "A" eredményei: Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 0-2 Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 0-4 Szent Mihály FC U-10 "A": Enyingi Maja, Keresztes Gréta, Kazi Léna, Fischer Hanga, Teodós Dalma, Benkő Julianna, Bertók Hanna, Jójárt Petra. Pigniczki Zoltán edző: "Jó hangulatú tornán szerepeltünk, nagyon ügyesek voltak a lányok. Dolgozunk tovább!" Május 3. (vasárnap) 15:00, Preakadémiai regionális női U-10 VII. csoport 8. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: A Szent Mihály FC U-10 "B" eredményei: Szent Mihály FC - Kiskunhalasi FC 1-1. Gólszerzőnk: Kocsispéter Lotte Szent Mihály FC - Mercedes Kecskeméti LC 0-0. Szent Mihály FC - Csólyospálos 7-0. Gólszerzőink: Krabót Zita 5, Frank Maja 2 Szent Mihály FC U-10 "B": Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Kocsispéter Lotte, Krabót Zita, Lévai Dorina, Mezei Emese, Pásztor Villő. Frank Attila edző: "Nagyon vártuk a hazai tornánkat, hogy saját közönségünk előtt is pályára léphessünk, és megmutassuk, mennyit fejlődtünk és hol is tartanak a lányok tudásban. Picit izgatottan és egy kis drukkal vágtak a meccseknek a lányok. Az első meccsen úgy kezdtünk, ahogy egy házigazdától elvárható. Beszorítottuk a Kiskunhalas csapatát, és sorra dolgoztuk ki a helyzeteket. Ebből meg is lett az előnyünk, erre rá kellett volna rúgni a másodikat, hogy megnyugodjunk, de sajnos e helyett kiegyenlített a mérkőzés vége felé az ellenfél. Így sokadjára megint igazságos döntetlen született. A második, egyben legjobban várt összecsapás következett, a Kecskeméttel. Szerencsére meg is tört a jég, sikerült pontot szerezni ellenük. Igaz 0-0 lett az eredmény, de ez az izgalmasabb féléből való. Parázs összecsapás kerekedett ki a mérkőzésből, többször is sérülésgyanú miatt meg kellett állítani a játékot, de szerencsére nem történt komoly sérülés egyik csapatban sem. Szép jelenetek voltak mindkét kapu előtt, de ezek a helyzetek kimaradtak. Így is büszkén pacsizhattunk az ellenféllel a lefújás után. A harmadik meccsen megint sikerült hozni a magabiztos játékot. Szép játékkal, forgatásokkal, sok passzal tartottuk a labdát, mely támadások végén nagyszerű gólokat szereztünk. Büszke vagyok a lányokra, a teljesítményükre és a hozzáállásukra. A védekezés egyes elemeiben kell még fejlődni, ezeket fogjuk is az elkövetkezendő edzéseken gyakorolni. A támadásainkat pedig finomhangoljuk, csiszoljuk, hogy még eredményesebbek legyünk a mérkőzéseken."











