top of page

1041 találat üres kereséssel

  • Montenegrói bravúrpont

    Wales ellen szerezték meg első pontjukat Nadja Djurdjevacék a B-ligában. Négy vereség után döntetlennel folytatta szereplését Montenegró női labdarúgó-válogatottja a 2027-es világbajnokság selejtezősorozatában. Mirko Maric együttese a B1-es csoport 5. fordulójában hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent Wales ellen. A vendégek a Leicester City futballistája, Hannan Cain tizenegyesből lőtt góljával szereztek vezetést a 41. percben. A házigazda azonban nem adta fel, s a 79. percben a horvát Agramban focizó Jasna Djokovic találatával sikerült egyenlítenie. A montenegrói csapatban ezúttal nem kapott játéklehetőséget a női NB I ötödik helyezettje, a KÉSZ-St. Mihály-Szeged középpályása, Nadja Djurdjevac. A csoport másik összecsapásán Csehország és Albánia is 1-1-re végzett. A 11 pontos csehek továbbra is jobb gólkülönbségük révén állnak az élen az ugyancsak 11 pontos walesiek előtt, az albánoknak 4, a montenegróiaknak 1 pontjuk van. A záró játéknapon, június 9-én (kedden) 19 órakor Wales Csehországot fogadja, míg Montenegró Albánia vendége lesz Shkoderben. Női világbajnoki selejtező B1 csoport 5. forduló: Montenegró - Wales 1-1 (0-1). Podgorica Gólszerzők: J. Djokovic, illetve H. Cain (11-esből)

  • Komlós Lilla: a pozitív dolgokból merítek erőt

    Tiszta fej, forró szív és egy nagy adag vidámság. Ezek hajtják előre a KÉSZ-St. Mihály-Szeged védelmének oszlopát, Komlós Lillát (22). A debreceni születésű, Miskolcról igazolt játékossal az ötödik helyről, a legemlékezetesebb találkozókról, mentális erőről, titkos meccsrutinról, Szeged szépségeiről, állati kabaláról és nyári tervekről is beszélgettünk. Major László, Milica Popovic és Ónodi Vanessza után Komlós Lillával tekintünk vissza a szezonra. Egy évvel ezelőtt érkeztél Diósgyőrből a Szent Mihályhoz, ahol azonnal a csapat egyik meghatározó játékosa lettél, 21 bajnokin szerepeltél kezdőként. Hogyan telt az első szegedi esztendő, mit kaptál a 2025/26-os szezontól? Nagyon sok örömöt kaptam ettől az évtől, jó egységgé kovácsolódott össze a csapat, s nemcsak elértük a kitűzött célt, de a klub történetének legszebb helyezését hoztuk el. Szeged is a szívemhez nőtt, otthon érzem itt magam, megszerettem a várost, a közeget és az együttest is. Természetesen lemondásokkal jár, hogy az ember távolabb kerül otthonról, de ilyen a futball, s a szüleim is boldogok, hogy jó helyre kerültem. Az előző három bajnokságban a DVTK színeiben is ötödik helyen végeztél. Mennyiben más ez a szegedi ötödik helyezés? Plusz motivációt adott, hogy klubtörténeti eredményt érjünk el, s megjavítsuk az előző két szezon hetedik helyét. Személyesen is hajtott ez, hogy minél jobban küzdjek a csapatért, és felemelő érzés volt együtt véghezvinni ezt a bravúrt. Számomra tehát igazán különleges a Szent Mihállyal elért ötödik helyezés, s büszke vagyok rá, hogy én is fontos szerepet játszhattam ebben a sikerben. Igazi motorja voltál a csapatnak, s a pálya széléről is feltűnő, hogy minden meccsen száztíz százalékot adtál ki magadból. Honnan meríted ehhez az erőt, az energiát? A párom, Zsombi nagyon sokat segít, biztat, motivál és tuningol, s rengeteg támogatást kapok a családtól, illetve a legjobb barátnőmtől is. Úgy állok a labdarúgáshoz, hogy felmegyek a pályára, s élvezni akarom a játékot, mert csak akkor lehet a legjobb teljesítményt nyújtani, s mindent beleadni a győzelemért. Akkor is lehet élvezni, amikor már minden fáj? Akadt egy-két meccs, amikor nagyon elfáradtam, mélyponton voltam, de akkor is az forgott a fejemben, hogy nem adhatom fel, mert akkor nemcsak én bukok el, hanem a csapat is. Tudtam, hogy tovább kell menni, tovább kell csinálni. Vallom, hogy ha az elme engedi, a test bármire képes. Ha már a mentális rész ennyire meghatározó, hogyan tudod elérni, hogy ezen a területen folyamatosan fejlődj, topon legyél? Az elején nehéz volt, de fokozatosan és folyamatosan dolgozom azon, hogy fejben minél erősebb és stabilabb legyek. Odafigyelek rá, hogy amikor nehéz, még jobban küzdjek, még többet beleadjak, s mindig a pozitívumot vegyem ki a dolgokból. Arra fókuszálok, ami jó, ez nekem sokat segít. Melyik mérkőzés volt a legemlékezetesebb számodra ebből az idényből? Ősszel a Győr elleni győzelmet említeném első helyen, az ETO ellen ugyanis korábban még soha nem sikerült nyernem. Rendkívül egyedi volt a DVTK elleni meccs és siker is, picit persze fájt a szívem, ugyanakkor nagyon jól éreztem magam a pályán. Tavasszal az MTK elleni diadal viszi el a pálmát, ott tényleg egy csapatként mentünk, harcoltunk, küzdöttünk, mindenkin látszott, hogy ezen a napon nem születhet más eredmény, mint Szent Mihály-győzelem. Igazibb volt az örömünk attól is, hogy ezzel vívtuk ki az ötödik helyet, s nem a végén kellett számolgatni, gólkülönbséget nézegetni. Milyenre értékeled a saját évedet? Szerintem nagyon jó szezont futottam. Fizikálisan és technikailag is sikerült előrelépnem. Sokkal felszabadultabbnak éreztem magam, mint korábban, tényleg minden mérkőzésre úgy mentem fel, hogy nem görcsöltem rá, élveztem a focit, és csináltam, amit kellett. Büszke vagyok rá, hogy sikerült gólt is szereznem a Szeged színeiben, ez különleges pillanat volt a Viktoria elleni találkozón. Lehetett volna még egy másik hasonló is, sajnálom, hogy a Pécs elleni összecsapáson a távoli lövésem után a kapufáról nem befelé, hanem kifelé pattant a labda, nüanszokon múlt. Hogyan hangolsz a mérkőzésre, miből áll a saját meccsrutinod? Tudom, kicsit viccesen hangzik, de valamiért minden mérkőzés előtti este hajat mosok. Nem tudom ennek az okát, lehet, hogy értelmetlennek is tűnik, de valamiért ez vált a bekattanásommá. A rutinomhoz tartozik az is, hogy bizonyos zenéket mindig meghallgatok a találkozók előtt, hogy feltuningoljanak, erőt adjanak. Ilyen például az AC/DC klasszikusa, a Thunderstruck. Emellett olvasni is szoktam, az is segít, hogy fejben ott legyek a mérkőzéseken. A készülődés közben pedig mindig egy banánt és egy müzlit eszek meg, ez is a szokásom lett. Nagyon fiatal labdarúgó vagy, akire azonban már most is sokan felnéznek az utánpótláskorú játékosaink közül. Ezt hogy éled meg, s mit próbálsz átadni azoknak, akik tőled szeretnének titkokat ellesni? Jólesik és motivál, ha a fiatalok úgy érzik, tanulhatnak tőlem valamit. Fontosnak tartom, hogy motiváljam a kisebbeket, akik felkerültek hozzánk vagy feljönnek egy-két edzésre. Ők jellemzően stresszelnek, izgulnak, én próbálok nekik segíteni, hogy ne legyenek feszültek, érezzék jól magukat, élvezzék a tréninget. Hiszek abban, hogy ha jól érezzük magunkat, akkor könnyebben felvesszük a ritmust. Számomra mindig az az első, hogy élvezzem a játékot, ez az alap ahhoz, hogy jó teljesítményt tudjak nyújtani, talán ez az, amit igyekszem átadni a fiatalabbaknak. Említetted, hogy mára már otthon érzed magad Szegeden. Van kedvenc helyed? Szívesen és rendszeresen sétálunk a Tisza-parton Zsombival és tacsinkkal, Bombikával. A vadasparkba kéthetente ki tudnék menni, és a Ligetet is imádom. Nagyon tetszik a város. Mikor kötelezted el magad az állatok mellett? Gyerekkorom óta imádom az állatokat. Régebben halaim voltak otthon, Bombi előtt pedig egy yorki kutyusunk, Yoda, akit Füles, a tacskó követett. Bombi kiskutyaként került hozzánk, s mióta összeköltöztük, közösen neveljük Zsombival. (Nevet.) Áruljuk el az olvasóknak, hogy Bombit az egész csapat imádja, ha kijön veled a tápéi pályára, óriási a vetélkedés azért, hogy ki szeretgesse, kényeztesse. Igen, lehetne akár a csapat kabalaállata is. Igazi szeretetbomba, aki néha kis vadorzó tud lenni, de senkit sem bántana. (Nevet.) Mik a terveid a (rövid) nyári szünetre, összeállt már a pihenés programja? Hazamegyünk egy-két hétre, együtt leszünk a családdal. Egy kis közös nyaralást is tervezünk a Körös-parton a párom szüleivel, s Szegeden is fogunk pihenni. Túl sok idő valóban nincs erre, hiszen június 22-én már kezdődik is a felkészülés. Nincs is ezzel gond, hiszen ez a foci, ilyennek szeretem! A labdarúgó-vb követése is része lesz a felkészülésnek? Biztos, mindenképp nézni fogom a mérkőzéseket. Nagy szurkolója vagyok a spanyoloknak, remélem, ők szerzik meg az aranyérmet! Fotók: Gémes Sándor

  • Hétvégi előzetes: a győzelem a feladatunk!

    Az utolsó forduló dönt a bennmaradásról a megye II.-ben, a Szent Mihály FC kétpontos hátrányt szeretne eltüntetni a Csanytelekkel szemben. Megint az utolsó pillanatig tart a Szent Mihály FC és a Csanytelek versenyfutása a vármegyei II. osztályban, óriási izgalmak várhatóak a szombati 26. fordulóban! A záró játéknapot megelőzően a csanytelekiek 21 ponttal tanyáznak az értékes tizenkettedik helyen, míg a mieink 19 ponttal követik őket. A közvetlen rivális a hatodik helyezett Algyő II. vendége lesz, míg hozzánk a nyolcadik Domaszék látogat. Mindkét összecsapás 17:30-kor kezdődik. A Szent Mihálynak mindenképpen nyernie kell ahhoz, hogy reménykedhessen az előzésben, emellett szurkolunk az Algyőnek, hogy legalább egy pontot otthon tartson a párhuzamos találkozón. „Az utolsó fordulóra leegyszerűsödtek a dolgok, tudjuk, mi vár ránk. Számunkra nincs más lehetőség, csak a győzelem. Bármit is szeretnénk elérni, azt azzal kell elkezdeni, hogy megszerezzük a három pontot a saját meccsünkön. Ezt követően minden más az algyőiektől is függ, ha mi nyerünk, akkor tőlük egy iksz is elég, ami alapesetben bőven benne van a pakliban, nem elképzelhetetlen, hogy a Csanytelek nem győz egymás után háromszor idegenben. Ha viszont csanyteleki sikerrel zárul az a mérkőzés, akkor meg el kell ismernünk, hogy a riválisunk olyat tett, amire mi egyszer sem voltunk képesek. Persze az elsődleges célunk, hogy felülmúljuk a Domaszéket, ami nem lesz egyszerű, csak ezt követően lehet bármiről is beszélni. A Domaszék masszív együttes, mely bár tulajdonképpen tét nélkül játszhat, mégis biztos, hogy szintén győzni akar. Kemény meccsre számítok, okosan kell futballoznunk, s ha begyűjtöttük a három pontot, akkor majd 'átnézhetünk' az algyői mérkőzésre is” – nyilatkozta honlapunknak Szabó Dániel vezetőedző. A mester hozzátette, jelen állás szerint örvendetesen bő kerettel számolhat szombaton, csak egy-két kérdőjel akad, egyébként szinte mindenki rendelkezésre áll majd. A vendég Domaszék 36 ponttal áll a nyolcadik helyen, s a 26. forduló eredményeinek függvényében még egy-egy pozíciót mozdulhat el felfelé vagy lefelé. A fiatal és fiatalos újonc alakulat nagyon szépen szerepel a bajnokságban, tavasszal is akadtak figyelemre méltó eredményeik, az éllovas, fő aranyesélyes Mindszentet például 3-0-ra verték meg hazai környezetben. Múlt héten az Algyő II.-t is egy laza hármassal küldték haza, az viszont már fájóbb volt – nekünk is –, hogy előtte a Csanytelek 2-1-re lepte meg őket vendégként. Legeredményesebb gólszerzőik a 13 találatnál járó Kisa Péter és a 10 gólos Börcsök Balló. Ami a két klub közös történelmét illeti, a felek a korábbiak során öt alkalommal találkoztak egymással, s kétszer-kétszer a szentmihályiak, illetve a domaszékiek tudtak diadalmaskodni, emellett egy döntetlen is született a múltban. Az összesített gólkülönbség 11-15 a mi szempontunkból. Az őszi mérkőzés nagyon sima hazai sikerrel végződött, 3-0-s félidő után 4-0-ra nyert a Domaszék, Bende Patrik Zsolt és Börcsök Balló két-két alkalommal mattolta Török Mátét. Nagyon jó lenne ezért most visszavágni, már csak azért is, hiszen ez adhat egyáltalán esélyt a bennmaradásra! Csongrád-Csanád Vármegyei II. osztály 26. forduló, Szent Mihály FC – Domaszék KSE, június 6. (szombat) 17:30, Szentmihály Sportpálya

  • Véget értek az akadémiai bajnokságok

    Befejezték szereplésüket a rájátszásban a Szent Mihály FC korosztályos női együttesei. Mutatjuk, ki hol végzett a tabellán! Az elmúlt hétvégén befejeződtek a küzdelmek a 2025/26-os női akadémiai bajnokságokban. A Szent Mihály FC korosztályos együttesei számára is véget ért a rájátszás. Az alsóház utolsó fordulójában három csapatunk négy ponttal lett gazdagabb. A legkisebbek, az U-15-ösök Pécsett játszottak 2-2-es döntetlent, az U-17-esek szép és értékes 3-2-es győzelmet arattak Diósgyőrben, míg a legidősebb korosztály, az U-19 sajnos 7-4-es vereséggel zárt Győrben. Összességében nem tehetjük ki az ablakba ezt az idényt, nem nagyon lehetünk büszkék alakulataink eredményeire, hiszen összességében jócskán elmaradtak a várakozásoktól. Mutatjuk, ki hol végzett a tabellán! A Szent Mihály FC U-15 mindössze két győzelem mellett négy döntetlent játszott, s tizennégyszer hagyta el vesztesen a játékteret. Ősszel még több biztató eredményük akadt, később, főként tavaszra azonban sajnos visszaestek. A 10 pont a nyolcadik helyezéshez volt elegendő, hat-hat ponttal maradtak el a hatodik, illetve a hetedik helyezettől Olajos Csaba lányai. A legeredményesebb játékosnak 5 góllal Elekes Jázmin bizonyult. A Szent Mihály FC U-17 gyengébb kezdés után tavaszra remekül összeszedte magát, s látványosan feljavult. Végül összesen négy győzelmet zsebelt be, s tizenhatszor kapott ki. 12 pontjával a Diósgyőrt megelőzve hetedikként zárt Fábián-Saleh Houssam gárdája. A házi góllövőlistán Rácz Veronika Erzsébet lett az első 7 találattal. A Szent Mihály FC U-19-et a felsőházba vártuk, végül nagy csalódásunkra az alsóházban is sereghajtóként végzett. Öt győzelem, két döntetlen és tizenhárom vereség lett az előbb Hadár Attila, majd Hovanyecz Attila és Lovászi Zsuzsanna által irányított alakulat mérlege. A 17 pont sajnos csak a nyolcadik helyhez volt elég, pedig egy kicsit jobb rájátszással még az ötödik is benne lehetett volna a pakliban - pláne, hogy ebből a pozícióból várták a folytatást az alapszakasz végén... Az ötödiktől végül hét, a hatodiktól és a hetediktől négy ponttal maradtak le lányaink. A legtöbb gólt Balázs Evelin jegyezte, szám szerint 8-at. A nyitóképen az U-15-ös csapatunk.

  • A Szent Mihály érmeseit is díjazták

    Három együttesünk is átvehette megérdemelt trófeáját és érmeit a vármegyei igazgatóság központi díjkiosztóján. A Szent Gellért Fórumban rendezték meg hétfőn az MLSZ Csongrád-Csanád Vármegyei Igazgatóságának központi díjkiosztó ünnepségét a 2025/26-os szezon zárásaként. A rendezvényen a vármegyei bajnokságokban dobogós helyen végzett alakulatokat köszöntötték a legkisebbektől egészen a felnőtt korosztályig. A Szent Mihály FC három csapatának is átnyújtották a megérdemelt trófeákat és érmeket. A leány U-12-es bajnokság Rózsa csoportjában aranyérmes lett a Balogh Árpád vezette együttesünk, mely magabiztosan utasította maga mögé a Zsombó SE-t és a Sándorfalvi SKE-t. A hölgyek U-16-os versenysorozatában Pigniczki Zoltán gárdája a bronzérmet szerezte meg a KSE Balástya és a Szentesi Kinizsi mögött. Ugyanígy a harmadik helyezést harcolta ki az NB III-nak is nevezett regionális felnőtt pontvadászatban a Tornyi Zita játékos-edző irányította női csapatunk, őket csak a jánoshalmi Arany Bácska és a Gyulai Amazonok tudták megelőzni. Valamennyiüknek nagyon sok szeretettel gratulálunk! Fotók: Gémes Sándor

  • A 23. Hét Programja

    1.2026 junius01.(hétfö) 20 h. Tolna, férfi futsal NB II osztályozó : Tolna- Szent Mihály FC 2.2026 junius 06(szombat) 9 h. Mákó . Bozsik U-11 3.2026 junius 06.(szombat) 10 h. Kiskunhalos , leány U-12 : - Kiskunhalas - Mercédes Kecskemét - Szentesi Kinizsi 4.2026 junius 06.(szombat) 11 h.Tiszakécske, leány U-12 : - Békéscsaba - Gyulai Amazonok - Tiszakécske 2026 junius 06.(szombat) 17,30 h. Szentmihály Megye II. Szent Mihály FC- Domaszék SE

  • Osztályozót vívnak futsalosaink

    Szoros eredményt szeretne elérni hétfőn a Tolna vendégeként a Szent Mihály Kft., amely nyílttá tenné a június 8-i szegedi visszavágót. A 2. forduló kezdődik meg hétfőn a futsal NB III rájátszásában, a tét már az NB II-be jutás. A Dél-Keleti csoport bajnoka, a Szent Mihály Kft. az első körben erőnyerő volt, a második fordulóban a Tolnai Futsal Club ellen vívhat párharcot a magasabb osztályba kerülésért. Az első összecsapást ma 20 órakor rendezik a Tolna Városi Sportcsarnokban, míg a visszavágónak a Szent Gellért Fórum ad majd otthont egy hét múlva, június 8-án (hétfőn) 19:30-kor. Ellenfelünk, a Tolnai Futsal Club imponáló teljesítménnyel, 15 győzelemmel és 1 vereséggel, 45 pontot szerezve lett aranyérmes a Közép csoportban. A rájátszásban pedig kettős diadallal jutott túl a Kodolányi-Feketehegy SE-n, a hazai 5-2 után idegenben is 4-3-ra nyert. Masszív, erős ellenfélről van szó – több, a nagypályán NB III-ban futballozó játékossal –, melynek futsalszakmai háttere is kitűnő, elég, ha csak a Tolna-Mözs NB I-ben vitézkedő lányaira utalunk. Ami a mieinket illeti, a Szent Mihály Kft. 37 ponttal végzett a Dél-Keleti csoport élén, 12 győzelem mellett 1 döntetlen és 3 vereség volt a mérlege. A srácok az utolsó tétmérkőzésüket ebben a szakágban március 16-án vívták, amikor is 11-10-re múlták felül a Dirner-Silandot a Szent Gellért Fórumban. Most, két és fél hónappal később még egy nagy ütközetre állnak össze! „Nagy kihívásként tekintünk arra, hogy az NB II-ért játszhatunk, s magasabb szinten is megmutathatjuk magunkat. Megpróbáljuk a lehető legtöbbet kihozni az osztályozóból, ami nem lesz könnyű, hiszen rendkívül erős ellenféllel kerültünk össze. Az első találkozón az a célunk, hogy idegenben minél jobb eredményt érjünk el, minél szorosabb meccset játsszunk, hogy aztán a szegedi visszavágóra maradjon a döntés” – tekintett a találkozó elé Terjéki Tamás edző, akinek a helyzetét nem teszi egyszerűbbé, hogy elég szűk kerettel, két mezőnycserével utazhat Tolnába. Ennek ellenére azt ígérte, azok, akik pályára lépnek, mindent megtesznek majd az ambiciózus hazaiakkal szemben, hogy kihozzák a maximumot az első felvonásból. A fotó archív, illusztráció

  • Mérkőzések, eredmények (22. hét)

    Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, szombaton és vasárnap is pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok! Május 30. (szombat) 9:00, U-7-es és U-9-es Bozsik-fesztivál, Makó: Szent Mihály FC U-7: Pásztor Gyula, Balogh Zsombor, Király Bence, Mraznica Levente. Oklevélben részesült: Balogh Zsombor Hajzer Béla edző: "Az idény utolsó Bozsik-tornája volt a mai, ami kimondottan jó időben, jó kedvvel és játékkal telt el. A csapat minden tagja lelkesen játszott, küzdött. Mindenkivel, az egész csapattal a mai és egészében a tavaszi teljesitményével elégedett vagyok. Bízom a további fejlődésben, aminek alapját jeleni az eddigiekben elvégzett edzés." A Szent Mihály FC U-9 eredményei: Makó FC I. - Szent Mihály FC 1-3 Szent Mihály FC - Tiszasziget 4-3 Makó FC II. - Szent Mihály FC 4-3 Szent Mihály FC - Kiszombor 3-1 Szent Mihály FC U-9: Buduczki Bálint, Kószó Soma, Benkó Zénó, Huszta Máté, Somogyi Zalán. Oklevélben részesült: Buduczki Bálint Hajzer Béla edző: "Iskolai rendezvény miatt sok hiányzó volt. A srácok az elvárának megfelelő teljesítményt nyújtottak. Teljesítményük, hozzáállásuk, küzdőképességük most is elismerésre méltó volt. A korosztályban szereplők fele a következő évben már az U-11-ben folytatja. Bízom benne, hogy az elvégzett edzések megfelelő alapot biztositottak a további fejlődésnek." Május 30. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VII. csoport 10. forduló, Csólyospálos: A Szent Mihály FC U-10 "B" eredményei: Kiskunhalasi FC - Szent Mihály FC 0-8. Gólszerzőink: Krabót Zita 4, Bajtai-Borszéki Bianka 2, Frank Maja, Kocsispéter Lotte Mercedes Kecskeméti LC - Szent Mihály FC 3-0 Csólyospálos - Szent Mihály FC 0-14. Gólszerzőink: Török Tamara 4, Krabót Zita 3, Bajtai-Borszéki Bianka 2, Pásztor Villő 2, Frank Maja 2, Kocsispéter Lotte Szent Mihály FC U-10 "B": Bajtai-Borszéki Bianka, Frank Maja, Kocsispéter Lotte, Krabót Zita, Mezei Emese, Pásztor Villő, Török Tamara. Frank Attila edző: "Utolsó regionális tornánk volt tavasszal. Nagyon szépen helytálltak a lányok minden tornán. Büszkék lehetnek magukra, mert esőben, szélben, napsütésben nagyszerűen teljesítettek. Az első mérkőzésen szépen játszottak a lányok. Szebbnél szebb akciókat vezettünk, ami külön öröm volt, hogy amikor egyedül is be lehetett volna fejezni a támadást, az akciót kísérő társaknak még átpasszolták egészen sakk-mattig. A Kecskemét elleni mérkőzés most nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna eredményben, de játékban abszolút rendben voltunk, az ő kapusuk bravúrt bravúr hátán mutatott be. Amikor kellett, védekeztünk, amikor kellett, felértünk a támadásokkal. Ezekből a mérkőzésekből tudunk tanulni, és kell is tanulni, fejlődni. A harmadik meccsen a házigazdák ellen az sem látszódott meg, hogy rotáltam a csapatot. Több játékost meg tudtam nézni újabb pozícióban, játékhelyzetben. Itt is gratuláció jár mindenkinek, mert hozták az elvárt teljesítményt. Kicsit fáj a szívem, mert ebben az összeállításban most játszottunk utoljára, nyáron lesznek, akik fellépnek az U-12-es csapatba, de úgy tudom átadni őket, hogy rengeteget fejlődtek, és egy nagyszerű társaság kovácsolódott belőlük szoros kapocsokkal. A szezon hátralévő részében edzünk, játszunk, hogy még ügyesebbek legyenek, még több labdaérintés legyen a lábakban, és a következő szezonban folytatjuk azt az utat, amit elkezdtünk. Akik rendszeresen tudnak edzésen részt venni, nagyon látszódik a fejlődés azokon a játékosokon. Még ha ők nem is mindig így látják, én büszke vagyok rájuk, mert a beletett energia meghozza a gyümölcsét. Külön köszönet a szülőknek is, akik támogatják a lányok fejlődését, és terelik őket ezen az úton." Május 30. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-10 VIII. csoport 10. forduló, Békéscsaba: A Szent Mihály FC U-10 "A" eredményei: Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-0. Gólszerzőnk: Jójárt Regina Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 0-3 Szent Mihály FC - Tiszakécske VSE 0-2 Szent Mihály FC U-12 "A": Jójárt Petra, Fischer Hanga, Keresztes Gréta, Jójárt Regina, Teodós Dalma, Enyingi Maja. Vezetői értékelés: "Nagyon sokat fejlődtek a lányok az elmúlt forduló óta is. Ez volt a legsikeresebb túrájuk és tornájuk ebben a szezonban. Csak gratulálni lehet a játékukhoz, valamint az első góljukhoz és az első győzelmükhöz, le a kalappal mindenki előtt! A lányok üzenik, hogy Rita néni és Zoli bácsi készülhetnek, hogy betartsák az ígéretüket: hétfőn hányhatják a bukfenceket a sándorfalvi iskolában." Május 30. (szombat) 12:00, Akadémiai női U-17 Alsóház 6. forduló, Miskolc: Diósgyőri VTK - Szent Mihály FC 2-3 (1-2). Szent Mihály: Török Stefi - Olasz Zsófia, Szilágyi Lilla, Nagy Viktória, Rácz Veronika Erzsébet, Bujdosó Sarolta, Papdi Jázmin, Kovács Bettina Boglárka, Veres Dominika Letícia, Katona Dóra Noémi, Veres Doren. Cserék: Friebert Enikő (k), Purcsi Lilla, Orvos Maja, Vígh Panka, Csala Boglárka. Gólszerzőink: Rácz Veronika Erzsébet 2, Veres Dominika Letícia Fábián-Saleh Houssam edző: "A találkozó elejétől kezdve jól játszottunk, mi domináltunk, s helyzeteket alakítottunk ki, ám ezeket sajnos kihagytuk. Egy szerencsés találattal a Diósgyőr szerzett vezetést, ám erre is kitűnően reagáltunk: három gólt rúgtunk, s kézben tartottuk a meccset. Bár a végén a hazaiak még szépítettek, de teljesen megérdemelten kaparintottuk meg a három pontot. Annak ellenére sem forgott veszélyben a győzelmünk, hogy forgattam a csapatot, meghatározó embereket cseréltem le, fiatalokat próbáltam ki, illetve sokakat új pozícióban teszteltem a jövőre való tekintettel. Ügyesek voltak a lányok, felszabadult, kiváló játékkal zárták a szezont, gratulálok nekik!" Május 30. (szombat) 17:30, Férfi vármegyei II. 25. forduló, Mártély: Mártély SK - Szent Mihály FC 3-0 (2-0). Szent Mihály: Polgár Tamás - Csobán Róbert, Csobán Krisztián, Kovács Nimród, Arany Máté, Kajcic Gergő (Simkó Kristóf Benjámin), Baján Zoltán, Olajos Csaba, Hufnágel Péter, Fülöp Levente, Sáhó Soma Ernő. Frank Attila edző: "Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, itt is, ott is adódtak lehetőségek, mi kapufáig jutottunk. Ezt követően egy véleményes lesszituációt elengedtek, amiből vezetést szereztek a hazaiak. Néhány perc múlva egy hasonló helyzetben tizenegyest ítélt ellenünk a játékvezető, amit értékesítettek a mártélyiak. Az első félidő végén igyekeztünk szépíteni, rövid passzos játékkal építkeztünk, de a talaj nem nagyon kedvezett ennek. A szünetben rendeztük a sorokat. A második felvonás kiegyenlített játékot hozott, a végjátékokban pontatlanok voltunk, így nem tudtunk közelebb kerülni az ellenfélhez. A végén aztán harmadszor is betalált a vendéglátó. Megérdemelten győzött a tabella harmadik helyén álló együttes. Kicsit rövid volt ma a kispadunk, de akik pályára léptek, azok előtt le a kalappal, becsülettel küzdöttek és hajtottak. Az utolsó fordulóban megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást!" Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Május 31. (vasárnap) 10:00, Vármegyei női U-12 Rózsa csoport 8. forduló, Zsombó: A Szent Mihály FC U-12 eredményei: Szent Mihály FC - Zsombó SE 4-1. Gólok: Kis Lilla 2, Szekeres Erina, Lajkó Boglárka Szent Mihály FC - Makó FC 16-0. Gólok: Lajkó Boglárka 4, Mihály Amira 3, Szekeres Erina 2, Kis Lilla 2, Sinkó Eszter, Virgoncz Loretta, Kiss Judit, Sebők Hanna, Tóth Nikolett Szent Mihály FC - Sándorfalva SKE 7-0. Gólok: Pópity Natália 3, Virgoncz Loretta, Frank Rebeka, Sipos Dóra, Szekeres Erina Balogh Árpád edző: "Az utolsó U-12-es vármegyei fordulóra mindenkit elhoztam, aki hadra fogható volt, így a 13 fős keretből 12-en itt voltak. Ügyesek voltak a lányok, sokat passzoltak, szépen játszottak össze, ráadásul mindenki gólt tudott ma szerezni, ami külön öröm számomra. Igazi csapatként játszottak, úgyhogy a végén megérdemelten ünnepeltük az aranyérmet, a lányok sokat dolgoztak ezért. A gólkirálynőt is mi adtuk Szekeres Erina személyében, de kiemelni nem szeretnék senkit, a Csapat Minden Tagjára büszke vagyok! Gratulálok lányok, még van egy U12 regionális fordulónk Tiszakécskén hétvégén, ahol megpróbáljuk szépen zárni a szezont. Csak így tovább, hajrá, Szent Mihály!" Május 31. (vasárnap) 13:00, Akadémiai női U-19 Alsóház 6. forduló, Győr: ETO FC Győr - Szent Mihály FC 7-4 (4-1). Szent Mihály: Kozma Vivien Renáta - Arnold Sára, Oláh Maja Zoé, Simon Adrienn Evelin, Kovács Nóra Lili, Pribék Andrea, Gyémánt Karina, Antelj Masa, Barna Bíborka, Balázs Evelin, Horváth Lara. Cserék: Török Stefi (k), Bujdosó Sarolta, Olasz Zsófia, Bány Boglárka, Milinker Nóra, Baranyi Barbara. Gólszerzőink: Horváth Lara 2, Balázs Evelin, Milinker Nóra Hovanyecz Attila edző: "Borzasztó csalódott vagyok! Ez a csapat nem ilyen helyezést érdemelt. Nehéz, de ezt most le kell nyelni, és közösen elemezni, mi ment félre. Köszönöm a lányoknak az egész éves munkát! Tanulságos volt." A találkozóról frissülő, élő szöveges közvetítés olvasható IDE KATTINTVA. Május 31. (vasárnap) 14:00, Akadémiai női U-15 Alsóház 6. forduló, Pécs: Pécsi MFC - Szent Mihály FC 2-2 (0-1). Szent Mihály: Friebert Enikő - Csala Boglárka, Boruzs Fruzsina, Orvos Maja, Minorics Eszter, Elekes Jázmin, Ligeti Dóra, Radoi Fanni, Palotás Panni, Gondi Hanna Zsuzsanna, Simon Anna. Cserék: Bitó Nikoletta (k), Hovanecz Lilien (k), Mészáros Doroti Terézia, Szalkai Anna, Birling Noémi. Gólszerzőink: Elekes Jázmin, Gondi Hanna Zsuzsanna Olajos Csaba edző: "Szinte nyári időben nagy melegben, egy a miénknél jóval másabb, gyorsabb műfüves pályán zártuk a szezont, ennek megszokásával telt a mérkőzés első harmada. Sok hibával tarkított volt mindkét részről, ebből most mi jöttünk ki jobban vezetést szereztünk, és volt ziccerünk növelni is az előnyt. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, viszont fordítani tudtak a hazaiak, két korábban is említett elkerülhető szituáció után. Ez után nem estünk szét, gyorsan sikerült egyenlíteni, de a győztes gól megszerzésére már egyik csapatnak sem volt igazán komoly lehetősége. Jobb lett volna persze győzelemmel zárni a szezont, de a szezonunk két harmadát az ilyen szoros meccsek alkották, amikből sajnos több esetben nem jöttünk ki jól. Ezért félig telinek érzem a poharat ma, mert a befektetett energia legalább egy pontban és küzdeni tudásban megmutatkozott, de játékban inkább egyéni teljesítményekben lehetne kiemelni, mint csapatszinten. Köszönöm minden játékosomnak, kollégámnak az éves munkáját, a szülőknek pedig a támogatást!"

  • Női U-19: ETO - Szent Mihály 7-4

    Folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adtunk az U-19-es akadémiai országos bajnokság alsóház utolsó fordulójának győri mérkőzéséről. Hajrá, Szent Mihály! ETO FC Győr - Szent Mihály FC, Női kiemelt akadémiai országos U-19-es bajnokság alsóház 6. forduló, Győr, ETO Stadion ETO FC Győr - Szent Mihály FC 7-4 (4-1). Győr, ETO Stadion, vezette: Takács Péter (Fekete Szabolcs) Győr: Szolárová - Németh L. (Csóti, 80.), Kükedi (Radi, 80.), Oroszi, Szalai M., Krasznai (Gugg, 46.), Cseh, Peric (Szilvás, 46.), Ézsely, Mesterházy (Mestáneková, 80.), Szusztorová. Edző: Süle János. Szent Mihály: Kozma (Török, 80.) - Arnold (Bujdosó, 46.), Oláh M., Simon A., Kovács N. (Olasz, 46.), Pribék (Bány, 71.), Gyémánt (Milinker, 71.), Antelj, Barna (Baranyi, 80.), Balázs, Horváth L. Edző: Hovanyecz Attila. Gólszerző: Kükedi L. 4, Oroszi F. 3, illetve Horváth L. 2, Balázs E., Milinker N. Hovanyecz Attila edző: "Borzasztó csalódott vagyok! Ez a csapat nem ilyen helyezést érdemelt. Nehéz, de ezt most le kell nyelni,és közösen elemezni, mi ment félre. Köszönöm a lányoknak az egész éves munkát! Tanulságos volt." Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk vasárnap 13 órakor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály! 12:45: Köszöntjük Önöket Győrből, ahol 15 perc múlva kezdődik U-19-es lányaink utolsó bajnoki mérkőzése a 2025/26-os szezonban! Mindössze két játékvezető irányítja majd a mérkőzést, amit méltatlannak tartunk az U-19-es női akadémiai bajnoksághoz! A bíró mellett csak egy asszisztens küldött Győr-Moson-Sopron megye. Műfüves pályán játsszuk a mérkőzést, enyhe szél fúj, s néhány gomolyfelhő enyhíti a meleget. A tét a hetedik hely. Ez az utolsó előtti nagypályás tétmeccs klubunk számára, jövő szombaton még a megye II-es fiúk probálják meg kivívni a bennmaradást. A nap is nagyon kíváncsi a kezdésre, mert zavartalanul süt most már. Bár az utolsó hely elkerülése nagyon fontos cél, de nem erre a meccsre kell majd fogni, ha véletlenül nem sikerül, hanem a rájátszás valamennyi találkozóját érdemes vizsgálni - szögezzük le elöljáróban. Sárga-pirosban a mieink, tiszta zöldben a győriek. A hazai együttes kezdte a meccset. Győri mezőnyfölény és lehetőségek az első 6-7 percben. Veszélyesebbek és gyorsabbak a hazaiak. A mieink térfelén folyik a játék. 13 perc elteltével még mindig 0-0 az állás. GÓL! Egy lesgyanús helyzetből indult egy győri támadás, ám utána többször is felszabadíthattunk volna - nem sikerült, védelmi hibák sorozata után a 15. percben 1-0 az ETO-nak Oroszi Fruzsina góljával. GÓL! A térfelünk közepén bután labdát veszítettünk a 17. percben, s büntetett a Győr, 2-0 Kükedi Laura révén. Horváth Lara odaszól a lányoknak, hogy szedjék össze magukat, mert ez eddig semmi - igaza van Larának. Sokkal több kellene! Kétgólos hátrányban érjük el az első félidő felét. Nem találjuk a játékunkat, nem tudunk támadásokat vezetni. A Győr sokkal jobb teljesítményt nyújt, a 0-2 még talán hízelgő is számunkra. A 25. perc is véget ért közben. GÓÓÓL! A futball tud ajándékokat adni! Egy bal oldali szöglethez jutottunk, amiből sikerült szépítenünk a 30. percben. Balázs Evelin középről, 6 méterről bólintott a hálóba, 2-1. GÓL! Nem sokáig örülhettünk a szépítésnek. A 37. percben a harmadik találatot is megkaptuk. A harmadik százszázalékos ziccerét már értékesítette a Győr, s 3-1-re vezet. Oroszi Fruzsina talált be. Nagyjából úgy fogalmazhatunk, hogy védelem nélkül játsszuk eddig a meccset... GÓL! A 42. percben ismét üres területre indítottak be a győriek, átjátszották a védelmünket, s kiugró támadójuk, Kükedi Laura a tizenhatoson belülről kilőtte a hosszú sarkot. Ezúttal már a ma eddig remeklő Kozma Vivien sem tudott menteni. 4-1 az állás. Nagyon fájdalmas félidőn vagyunk túl. Háromgólos hátrányban a Szent Mihály. Nagy változásokért kiált az első felvonás. Szünet. Többet is cseréltünk. Arnold Sára és Kovács Nóra ment le. Olasz Zsófia és Bujdosó Sarolta a pályán. A Szent Mihály kezdte a második félidőt. GÓL! A 47. percben gólt kaptunk ismét, Kükedi Laura harmadik találata, 5-1. Ez gyorsan jött. GÓÓÓL! Horváth Lara szépített az 55. percben. A félpályától tört előre, egyszer elveszítette a labdát, de erőszakos visszaszerezte, majd egy szép találattal tette fel a koronát erőfeszítéseire, 5-2. Ez mindenképpen dicsérendő egyéni teljesítmény volt! A cserék meghozták a játékunkat a második félidőben. Most mi birtokoljuk többet a labdát, és a Győr térfelén folyik a játék, de nem sikerült most közelebb kerülni hozzájuk. Nagyon tanulságos így ez az első, illetve második félidő... A 64. percben vagyunk, 5-2. GÓÓÓL! Horváth Lara megint remekül birkózott, és újabb góljával 5-3 a 65. perc végén! Újabb cserékkel frissítettünk. Bány Boglárka és Milinker Nóra érkezett. Közben lepergett a 72. perc is, őrzi kétgólos előnyét az ETO. GÓL! Eldőlt! El tudtak menni a belső védelmünk mellett a győriek, s a hosszúba vágták a ziccert. Kükedi Laura immár négygólos. A 76. percben ismét három közte, 6-3. GÓL! A belső védelmünket játszották át megint a győriek, hét perccel a vége előtt megkapjuk a hetedik gólt, 7-3. Oroszi Fruzsina is találatnál jár. GÓÓÓL! Gólzáporos évzáró! Horváth Lara cselezte át magát a győri védelmen, visszagurított labdáját Milinker Nóra lőtte a hálóba. A 85. percben így most 7-4 az állás. Vége! Egészen jó második félidőt produkltunk, amit akár meg is nyerhettünk volna. Ám sajnálatos módon akadt egy értékelhetetlen első előtte, így 7-4-es ETO-győzelemmel zárult a meccs. Ez azt jelenti, hogy a Szent Mihály FC U-19 17 pontjával a nyolcadik helyen fejezte be szereplését. A találkozó elé: Győrben zárja az alsóházi rájátszás küzdelemsorozatát a Szent Mihály FC U-19-es együttese. Hovanyecz Attila és Lovászi Zsuzsanna lányai számára a tét a hetedik hely megszerzése. A hazai ETO 18 ponttal várja a találkozót, a mieink eddig 17 pontot gyűjtöttek. Egy győzelem esetén tehát meg tudjuk előzni a riválist a tabellán. Mindent bele, csajok!

  • Ónodi Vanessza: a nagy, közös cél összehozta a csapatot

    A pályán és a pályán kívül is igazi vezére volt a KÉSZ-St. Mihály-Szeged ötödik helyezett csapatának a magunk mögött hagyott bajnokságban Ónodi Vanessza. Valamennyi mérkőzésen kezdőként szerepelt, a legtöbb időt töltötte a gyepen a játékosok közül, s amellett, hogy kulcsszerepe volt a védekezésben, két gólt is fejelt, és gólpasszokat jegyzett. Mesterünk, Major László és gólvágónk, Milica Popovic után csapatkapitányunkat kértük értékelésre. Soha nem látott magasságokba jutott a 2025/26-os szezonban a KÉSZ-St. Mihály-Szeged, mely az előkelő ötödik helyezést szerezte meg a női NB I-ben. Ezzel a történelmi szerepléssel az együttes lényegében túl is teljesítette az előzetes elvárásokat. A csapatkapitány szerint mi volt a siker kulcsa? Nagyon büszke vagyok rá, hogy ősszel és tavasszal is ugyanolyan jó teljesítményt tudtunk nyújtani, s megőriztük a télen a legtöbbek által meglepetésnek tartott ötödik helyünket. Ősszel sokan még nem ismertek, talán kicsit le is néztek bennünket. Hatalmas fegyverünkké vált Milica Popovic gyorsasága, akkor még nem készültek rá annyira az ellenfelek, s mindenkit le tudott futni: bámulatosnak tartom, hogy egy tulajdonképpeni középcsapat színeiben 16 gólnál tartott a téli szünetben! A télen sajnos meghatározó labdarúgót veszítettünk el Sajti Krisztina személyében, aki mellettem játszott, amióta Szegeden vagyok. A helyére érkező Tijana Zarkoviccsal össze kellett szoknunk, ám szerencsére jól beilleszkedett, s kitűnően kommunikált a pályán. Ekkor már nehezítette a helyzetünket, hogy az ellenfelek külön készültek Milica Popovicból, tudták, hogy ő az elsődleges célszemély a támadásépítéseinkben, de ennek ellenére sem sikerült őt semlegesíteniük, a tavasszal rúgott kilenc gólja is önmagáért beszél. Fontos volt, hogy három igazi bravúrt is fel tudtunk mutatni ebben a bajnokságban: a bronzérmes Győrt idehaza 2-1-re győztük le, idegenben 0-0-ra végeztünk ellenük, az MTK-t pedig 3-2-re vertük a Szent Gellért Fórumban az utolsó fordulóban. Szegedi éveim alatt ez volt az együttes legjobb mérkőzése, legnagyszerűbb produkciója. Egy válogatottakkal teli MTK-t múltunk felül, ráadásul teljesen megérdemelten, hiszen a kék-fehérek kapusa, Erős Evelin bizonyult a mezőny legjobbjának, óriási védéseket mutatott be, több ziccerünket is kifogott. Te mikor hitted el, hogy valóban meglehet az ötödik hely, melyről hosszú időn keresztül csak álmodni mertünk? Őszintén bevallva csak az MTK elleni mérkőzést követően, amikor véget ért a pontvadászat. Természetesen benne volt ez a levegőben az azt megelőző hetekben és hónapokban is, az öltözőben beszéltünk róla, de elsősorban arra koncentráltunk, hogy végezzük a dolgunkat, s a pályán bizonyítsunk. Szerencsére kevés kisiklással tudtuk végigcsinálni ezt az idényt. A Honvéd elleni vereséggel kicsit döcögősen indult a tavasz, az Újpest ellen nem tudtuk itthon tartani a három pontot, majd peches, de kínos vereséget szenvedtünk a kiesőjelölt Szekszárdtól. Kívülről úgy tűnt, ez lehetett a fordulópont, hiszen az utolsó hat bajnokin 13 pontot söpört be a gárda... Igen, én is úgy éreztem, hogy ott fordult meg valami, ez a bosszantó vereség felpaprikázott bennünket a folytatásra. Borzasztó nagy csalódás volt mindenkinek, hogy 3-2-re alulmaradtunk Szekszárdon. Játékosok és edzők is feltették maguknak a kérdést, hogy mi történt, összedugtuk a fejünket, s őszintén kibeszéltük, illetve értékeltük, mik voltak a problémák. Innentől kezdve megpróbáltuk elfelejteni ezt a kilencven percet, s tiszta fejjel mentünk tovább. Elkötelezetten harcoltunk az ötödik helyért, ami a klub történetének legkiemelkedőbb eredménye. Összességében nézve a tavaszi fordulókat, a Honvéd ellen sajnos még nem tudtunk komplett csapattal felállni, a Diósgyőr ellen mellénk állt a szerencse, de rengeteget dolgoztunk is érte, az Újpesttel szemben pedig reális volt a hazai iksz. Ezt követően szerintem jól jött, hogy az ETO elhalasztotta a meccsünket, többet tudtunk gyakorolni, jobban fel tudtuk térképezni a következő ellenfeleket. Az utolsó hat fordulóban aratott négy győzelem (a Pécs, a Budaörs, a Viktoria és az MTK ellen), valamint a győri döntetlen azt mutatja, hogy jól dolgoztunk. Bejött az is, hogy átálltunk a háromvédős rendszerre, ami szerintem jobban feküdt nekünk, több ember tudott a támadásokba bekapcsolódni, ami Milica Popovicnak is nagy segítséget jelentett. A biztonság sem sérült hátul, miközben a szélsők megoldották azt a feladatot, hogy előre és hátra is sokat fussanak. Azt hiszem, a legtöbben jobban élveztük ezt a játékrendszert, mint a korábbi szerkezetet, hiszen többet tudtunk hozzátenni a csapatjátékhoz, főleg a támadásépítésekhez. A Simple Női Liga utolsó szakaszában először a közvetlen rivális Péccsel csaptunk össze idehaza, majd a bennmaradásért harcoló alakulatok (Viktoria, Budaörs), végül a legerősebb topcsapatok (Győr, Ferencváros, MTK) következtek. Melyek voltak ezek közül a legnehezebb találkozók a pályáról nézve? Talán furcsán hangozhat, de kiesés elől menekülő csapatok elleni mérkőzések voltak a legnehezebbek. A Pécs ellen például iszonyat kemény meccset vívtunk, de remekül válaszoltunk a bekapott gólra, s onnantól kezdve dominálni tudtunk. Nagyon jó csapat a baranyai, de úgy érzem, sikerült kihasználnunk a kevés hiányosságukat középpályán, illetve támadásban. Az az igazság, hogy futballistaként egy Pécs vagy egy Újpest ellen könnyebb játszani, mint egy Viktoria, egy Szekszárd vagy egy Budaörs ellen, akik az életükért küzdenek, ezért tényleg mindent bevetnek: ha kell, csúnyán játszanak, ha kell, akkor odarúgnak vagy elkésnek. Ugyanakkor az is igaz, hogy a Szombathely és a Budaörs elleni találkozókon végül a mi malmunkra hajtotta a vizet, hogy pontosan tudtuk, annyira kellenek nekik a pontok, annyira eredménykényszerben futballoznak, hogy le fognak támadni bennünket, s lesz terület mögöttük. Sokat számított az is, hogy Szombathelyen vissza tudott térni Szabó Dóra, aki elképesztő lendületet adott nekünk. Már ott a beszállása után futószalagon alakítottuk ki a helyzeteket, s góllal jött vissza, ami megsüvegelendő teljesítmény, személyesen is azonnal gratuláltam neki ehhez a páratlan tetthez. Télen választottak meg csapatkapitánnyá a Szent Mihálynál. Ebben a minőségben mennyire volt más ez a félév, mint a korábbiak? Alapvetően nem okozott akkora változást, hiszen korábban Sajti Krisztinek is a „segédje” voltam, sokat beszélgettünk, s akkor is számíthattak rám a lányok, ahogy most is. Természetesen nem volt könnyű feladat a csapatkapitány tisztség, de úgy érzem, segítettem a többieknek abban, amiben tudtam, s amiben kérték. Külön megtiszteltetést és örömöt jelentett, hogy nemcsak a szakmai stáb jelölt ki erre a pozícióra, hanem a csapat is megszavazott. Nem tagadom, valamekkora terhet azért éreztem emiatt, de szerintem jól tudtam kezelni a pályán és azon kívül is. Melyek voltak a fő feladataid csapatkapitányként, mivel kellett a legtöbbet foglalkoznod? Valljuk be, egy csapat életében nem mindig minden szép és jó és tökéletes, természetesen akadnak nehezebb pillanatok és megoldandó problémák is. A legnagyobb kihívást az jelentette, hogy sikerüljön megtalálni az összhangot, az egyensúlyt és az egységet az öltözőben, ahol értelemszerűen vannak tapasztaltabb és rutintalanabb, illetve magyar és külföldi játékosok egyaránt. Ezzel nagyon sokat foglalkoztam. Úgy érzem, rengeteget jelentettek a Papp Róbert által a mérkőzések előtt bevezetett sorversenyek, melyek összehozták a társaságot, s a meccseken azt mutattuk, hogy igazi csapatként tudunk együttműködni. Az a rutin is bevált, hogy a találkozók előtt a kijáróban a cserékkel együtt összeálltunk, s nemcsak én motiváltam az együttest, hanem mindig arra törekedtem, hogy bárki elmondhassa a gondolatait, ha szeretné. A nagy, közös cél is összehozta a gárdát, hiszen valamennyien tudtuk, miért küzdünk, mit akarunk elérni ebben a szezonban. Az elmúlt évek során alapemberré váltál Szegeden. 2024. szeptember vége óta valamennyi bajnokin a kezdőcsapatban szerepeltél, így volt ez az idei bajnokságban is. Te töltötted a legtöbb időt a pályán a gárdából, csak egyetlen meccsen cserélt le a szakmai stáb. Gólokat szereztél, gólpasszokat adtál, miközben akár belső védőként, akár hatosban a védekezés oszlopa voltál. Hogy értékeled, egyénileg milyen szezont hagytál magad mögött? Nem mondhatom, hogy tökéleteset, hiszen mindig van hová fejlődni, ezért úgy fogalmaznék, hogy elfogadható szezonom volt. A tavaszi fordulókban jobban élveztem, amikor hatos pozícióban játszhattam, s többet léphettem fel a támadásokkal is: gólt fejeltem, gólpasszokat adtam, és szerintem a játék is jobban ment. Nagyon büszke vagyok arra, hogy csapatkapitányként vezethettem a Szent Mihályt, s 2024. szeptember vége óta valamennyi bajnokin a kezdőcsapat tagja lehettem. Akad-e benned bármivel kapcsolatban hiányérzet így az idény végén? Nem szívesen mondanék ilyet, annyira szép ez az ötödik helyezés. Egy-egy mérkőzés kapcsán persze eszembe jut, hogy ha újrajátszhatnánk, akkor lehetne más az eredmény. Összességében nagyon büszke vagyok a csapatra, valamint a szakmai stábra, Major Lászlóra, Papp Róbertre, Garamvölgyi Gergőre, Mikuska Tamásra, Godó Viktóriára. Hadd emeljem ki, nagy köszönettel és hálával tartozunk a sérült játékosoknak is, akik végig velünk voltak, segítettek és támogattak bennünket! Ha már itt tartunk, komoly veszteségek érték a KÉSZ-St. Mihályt ebben a bajnokságban, hiszen több kulcsember – Szabó Dóra, Suták Dorka, Szőke Flóra – már a legelején kidőlt súlyos, hosszú sérülés miatt. Ez talán még értékesebbé teszi az elért eredményt. Abszolút így van! Valamennyien óriási veszteséget jelentettek, s külön növeli az ötödik hely értékét, hogy olyan játékosok nélkül értük el, akiknek végig a kezdőben lett volna a helyük és a szerepük. Szőke Flórára és Suták Dorkára a középpályán tudtunk volna építeni, Szabó Dóráról pedig mindent elmond, hogy hét hónappal a műtétjét követően gólokkal tért vissza. Mennyit jelentett az, hogy Milica Popovicra és az ő találataira gyakorlatilag mindig számíthattatok? A tavaly nyáron igazolt szerb támadónk egyetlen meccset hagyott csak ki, 21 bajnokin szerzett 25 góljával második lett a góllövőlistán az FTC-s Nagy Vanessza mögött. Ki számított erre a szezon kezdetén!? Nagyon szerettük volna, hogy gólkirály legyen, az MTK elleni meccsen is igyekeztünk ehhez hozzásegíteni. A szünetben tudtuk meg, hogy Nagy Vanessza két gólt lőtt a Puskás ellen, így Popinak is kellett volna a második félidőben még kettő, hogy utolérje. Gondolkodtam rajta, elmondjam-e neki, nem helyezek-e ezzel túl nagy nyomást rá, de úgy döntöttem, elmondom, s azt is hozzátettem, hogy a magam részéről minden segítséget meg fogok adni ahhoz, hogy újabb gólokat szerezzen. Ez végül nem jött össze, de Popi klasszisára jellemző, hogy még akkor sem elsősorban magáért küzdött, hanem a csapatért, gólpasszt és több remek átadást adott a jobb helyzetben lévő társainak. Ugyan nem lett meg a gólkirályi cím, de így is gyönyörű, hogy 25 gólt szerzett, s második lett Nagy Vanessza mögött. Nem megbántva a Fradi válogatott klasszisát, de nyilvánvalóan könnyebb a bajnokcsapatban ilyen sokszor betalálni, ahol folyamatosan kiszolgálják a társak, mint az ötödik helyezett együttesben, ami tovább növeli Popovic teljesítményének az értékét. Rengeteg köszönhetünk Milicának, de ő is sokat köszönhet nekünk, s így is van jól, hiszen ez ez csapatjáték! S ha már az előbb kérdezted, talán ez a pici kis hiányérzet maradt bennem: Popi megérdemelte volna a gólkirályi címet! Ezzel együtt boldog vagyok, hogy közösen olyan eredményt értünk el a 2025/26-os szezonban, amire Szegeden női együttes korábban még nem volt képes! Fotók: Gémes Sándor

  • Hétvégi előzetes: meglepetésre hajtunk Mártélyon

    Pontra, de még inkább pontokra lenne szüksége a bennmaradáshoz megye II-es férficsapatunknak. Egy hete még olyan biztatóan alakultak a dolgaink – ám a 24. forduló sok mindent átírt... A vármegyei II. osztályú bajnokságban a Csanytelek egy a 89. percben szerzett gól révén váratlan, 2-1-es győzelmet aratott Domaszéken, miközben a Szent Mihály FC nem tudta borítani a papírformát, s 3-0-ra kapott ki odahaza a bajnoki címért küzdő UTC-től. A szegény embert még az ág is húzza, egy technikai hiba – hatodik csere – miatt a versenybizottság egy büntetőpontot is levont a mieinktől, így az utolsó két játéknap előtt egyetlen pontocskára csökkent a nemrég még ötpontos fórunk az üldöző csanytelekiekkel szemben a bennmaradásért folyó párharcban. A 25. fordulóban ráadásul a riválisnak – emberi számítás szerint – könnyebb mérkőzése lesz, hiszen a sereghajtó Tömörkény otthonában lép pályára, míg a szentmihályiak a harmadik Mártélyhoz utaznak. A 19 ponttal tizenkettedik Szent Mihály FC és a 18 ponttal tizenharmadik Csanytelek csatája minden bizonnyal az utolsó fordulóban dől csak el, de meghatározó lesz, hogy most szombaton ki mire megy az ellenfelével, s milyen helyzetből indulhat majd neki a záró felvonásnak. „Sajnos nem lett egyszerűbb a helyzetünk a múlt hétvége után, különösen a 'csodálatos hatcserés mutatvány' tükrében. A realitást nézve azonban ezzel együtt minden bizonnyal egy meccset kellene megnyernünk a hátralévő kettőből, hogy elérjük azt a helyezést, amit nagyon szeretnénk. Vagy Mártélyon kellene tehát diadalmaskodni, vagy a végén idehaza a Domaszék ellen. Legjobb lenne persze, ha mindkétszer be tudnánk gyűjteni a három pontot. A csapat mindenesetre azon lesz, hogy mindkétszer nyerjünk, úgy állunk tehát bele a mártélyi összecsapásba is, hogy lesz esélyünk, és próbáljuk azt megragadni” – nyilatkozta honlapunknak Szabó Dániel vezetőedző. A mester hozzátette, szerencsére sokan vannak, így a kerettel ezúttal sem lesz gond, annak ellenére, hogy több hiányzóval kell számolnia, hiszen többek között Török Máté, Nándori Barnabás, Lukács Zoltán, Császi Álmos, Tajti Levente, Ferge Attila és Vörös Tibor sem állhat rendelkezésre. Szombati házigazdánk, a Mártély 41 ponttal áll a harmadik helyen, s nagyon szoros versenyben van a bronzéremért a 40 pontos Algyő II.-vel, illetve a 39 pontos Balástyával. A megye II. egyik legerősebb, legegységesebb csapatáról van szó, mely hazai környezetben különösen masszív és veszélyes. Tavasszal például rendezőként mind a hét összecsapását megnyerte, akár Hódmezővásárhelyen, akár Mártélyon játszotta azokat. Az Ásotthalom, a Tiszasziget II., a Tömörkény, a Röszke, a Csengele, a Csanytelek és a Domaszék is kapitulált ellenük március óta. Legutóbb viszont az Algyő II. vendégeként fájó, 2-0-s vereséget szenvedtek egy rangadón, így most különösen nagy szükségük van a három pontra. Semmiképpen sem lesz tehát könnyű dolgunk Mártélyon, ha meglepetést akarunk okozni. Ellenfelünk legeredményesebb futballistája egyébként a góllövőlista éllovasa, a 27 gólos Papp Ernő Erik, akit Papp Zoltán (13) és Nagy György (5) követ. Érdemes azt is kiemelni, hogy a mártélyiak tele vannak rutinos focistákkal, köztük két régi ismerősünk is akad, Antal Balázs és Klippel Ádám másfél éve a Szent Mihálytól igazoltak hozzájuk. Ami a két klub közös történelmét illeti, a múlt rendkívül kiegyenlített. Az eddigi tizenhárom összecsapásából hatszor a mieink kerekedtek felül, két döntetlen született, s ötször örülhetett a Mártély, az összesített gólkülönbség 26-27 a mi szempontunkból. A legutóbbi találkozókon viszont nem a mi akaratunk érvényesült. A 2024/25-ös szezonban idegenben 7-2-re, Szentmihályon 4-1-re gázolt el minket a Mártély. Most novemberben is a vendégek örülhettek a mi pályánkon, 1-1-es félidő után 1-3 lett a vége, Baján Zoltán góljára Papp Ernő Erik kétszer, illetve Papp Zoltán válaszolt. Nagyon fontos lenne, hogy most megtörjük ezt a negatív szériát! Csongrád-Csanád Vármegyei II. osztály 25. forduló, Mártély SK – Szent Mihály FC, május 30. (szombat) 17:30, Mártély Sporttelep

  • Mérkőzések, eredmények (21. hét)

    Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, hétfőtől vasárnapig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok! Május 18. (hétfő) 13:00, Akadémiai női U-19 Alsóház 5. forduló, Pécs: Pécsi MFC - Szent Mihály FC 2-1 (2-0). Szent Mihály: Aradi Jázmin Dorka - Papp Tamara, Bagi Luca Csenge, Baranyi Barbara, Gyovai Katinka, Balázs Evelin, Bány Boglárka, Pribék Andrea, Simon Adrienn Evelin, Gyémánt Karina, Palotás Petra. Cserék: Budai Rebeka Réka, Kovács Nóra Lili, Milinker Nóra, Barna Bíborka, Veres Doren, Veres Dominika Letícia. Gólszerzőnk: Barna Bíborka Hovanyecz Attila edző: "Fájó a mai vereség, mert a játék képe alapján többet érdemeltünk volna. A mérkőzést fegyelmezetten kezdtük, de a hazaiak egy vitatható büntető révén korán előnybe kerültek. Ez is a játék része, de az biztos, hogy borította az előzetes mérkőzéstervünket. Próbáltunk a félidőben változtatni, a cserék nagyon jól szálltak be, és a második félidőben szép akciókat alakítottunk ki, de sajnos a szerzett gól már későn jött. Addig, amíg nem tudjuk nagyobb arányban gólra váltani a helyzeteinket, ezek az eredmények mutatják a realitást. Nagyot küzdöttünk, büszke vagyok a csapatra a hozzáállása miatt, és bízom benne, hogy az utolsó két fordulóban visszatalálunk a győztes útra. Gratulálunk a Pécs csapatának!" Május 23. (szombat) 13:00, Akadémiai női U-19 Alsóház 4. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Diósgyőri VTK 3-3 (2-3). Szent Mihály: Kozma Vivien Renáta - Budai Rebeka Réka, Papp Tamara, Horváth Lara, Olasz Zsófia, Altelj Masa, Pribék Andrea, Gyémánt Karina, Simon Adrienn Evelin, Barna Bíborka, Veres Dominika Letícia. Cserék: Kovács Bettina Boglárka, Baranyi Barbara, Milinker Nóra, Bujdosó Sarolta, Bozóki Csenge. Gólszerzőink: Gyémánt Karina, Horváth Lara, Milinker Nóra Hovanyecz Attila edző: "Az előző, DVTK elleni mérkőzésünkből próbáltuk a pozitív dolgokat továbbvinni a mai találkozóra. Tudtuk, hogy kemény küzdelem vár ránk, hiszen idegenben is egy fordulatos, gólzáporos mérkőzést játszottunk. A mai napon küzdeni akarásból jelesre vizsgázott a csapat. Azonban nem lehetünk maximálisan elégedettek az eredménnyel, mert ha jobban gazdálkodunk a helyzeteinkkel, akár még a győzelem is benne lehetett volna a mérkőzésben. Összességében örülünk, hogy sikerült megszereznünk az első pontot a mi irányításunk alatt. Az utolsó fordulóban csak a három pont megszerzése lehet a cél, és a héten ennek érdekében fogunk dolgozni." Május 23. (szombat) 14:00, Női NB III 18. forduló, Bugac: Bugac KSE - Szent Mihály FC 1-1 (1-0). Szent Mihály: Varga Viktória Mária - Kovács Rebeka, Pálnik Johanna, Tornyi Zita, Kugler Hanna, Pilán Tímea, Fehér Zsuzsanna, Nagy Anita, Rabi Ramóna. Cserék: Nagy Nikolett, Csapó Zsófia. Gólszerzőnk: Kovács Rebeka Tornyi Zita játékos-edző: "Sajnos nem sikerült győzelemmel zárni a szezont, így lecsúsztunk az ezüstéremről. Sohasem szoktam a játékvezetéssel foglalkozni, de azt nem tudom szónélkül hagyni, hogy fejsérülésnél nem lett megállítva a játék azonnal. Illetve nem értem, hogyhogy mi voltunk a szabálytalanok, ha a játékosom arcán ott van a stopli nyoma! És ez csak egy eset! Örülök, hogy mentőhívás nélkül sikerült túlélni ezt a meccset." Május 24. (vasárnap) 9:00, Preakadémiai regionális női U-12 VIII. csoport 9. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: A Szent Mihály FC U-12 Piros eredményei: Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 6-0. Gólok: Szekeres Erina 3, Lajkó Boglárka, Pópity Natália, Mihály Amira Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 1-2. Gól: Szekeres Erina Szent Mihály FC - Tiszakécske VSE 7-0. Gólok: Szekeres Erina 4, Kis Lilla, Lajkó Boglárka, Virgoncz Loretta. Szent Mihály FC U-12 Piros: Tóth Nikolett, Kis Lilla, Kiss Judit, Szekeres Erina, Mihály Amira, Lajkó Boglárka, Ludvig Jázmin, Sebők Hanna, Sinkó Eszter, Virgoncz Loretta, Pópity Natália. Balogh Árpád edző: "A mai nap sajnos nem úgy alakult ahogy elterveztük, de ezt is meg kell, hogy tapasztalják a lányok. Az elején kért dolgokból nem mindent tudtunk megvalósítani, a két kötelezőt hoztuk, de a Gyula ellen úgy mentünk fel a pályára, hogy már megvertük őket. A védelmüket azonban nem igazán tudtuk áttörni, ők viszont komoly problémákat okoztak középen és a széleken is, amivel nem is tudtunk mit kezdeni, védekezésünk nem volt rendezett. Ez is a mi csapatunk, ilyenből is tudnunk kell építkezni, a következő két hétben pedig azon fogunk dolgozni, hogy a szezont olyan szépen zárjuk, amilyen szép összességében volt." Május 24. (vasárnap) 13:00, Preakadémiai regionális női U-12 VII. csoport 9. forduló, Kecskemét: A Szent Mihály FC U-12 Sárga betegségek miatt nem tudott kiállni a tornára a Mercedes Kecskeméti LC, a Szentesi Kinizsi SZITE és a Kiskunhalasi FC ellen. Május 24. (vasárnap) 17:30, Férfi vármegyei II. 24. forduló, Szentmihály: Szent Mihály FC - Ujszegedi TC 0-3 (0-2). Szent Mihály: Garamvölgyi Gergő - Csobán Róbert (Borzók Máté László), Csobán Krisztián, Kovács Nimród, Tajti Levente (Ferge Attila), Nándori Barnabás, Arany Máté, Kajcic Gergő (Sáhó Soma Ernő), Olajos Csaba (Fülöp Levente), Hufnágel Péter (Vörös Tibor), Lukács Zoltán János (Császi Álmos Attila). Szabó Dániel vezetőedző: "Azt kaptuk a mérkőzéstől, amire számítottunk: az UTC a pályán nyújtott teljesítményével igazolta, hogy a megye II. legjobb csapata. Hamar vezetést szereztek, ám 0-1-nél volt lehetőségünk az egyenlítésre: tizenegyest rúghattunk, amit kivédett a vendégek kapusa, és a kontrából megkaptuk a második gólt. 0-2-nél ezzel gyakorlatilag véget is ért a meccsünk, innentől kezdve reális esélyünk nem nagyon volt visszazárkózni. Ma érvényesült a papírforma, de dolgozunk tovább, és a hátralévő két találkozón próbáljuk megszerezni a megye II-es tagság megőrzéséhez szükséges pontokat." Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható.

TÁMOGATÓINK

SzRT_TM_KLUB_VB_buszmegallo_STATIK_720x96_0819.jpg

KAPCSOLAT

E-mail: st.mihaly.fc@gmail.comszentmihaly.kft@gmail.com
Levelezési cím: 6723 Szeged, Zöldfa u. 16. 2/8

bottom of page