top of page

1041 találat üres kereséssel

  • A rekordok évét zártuk

    Történelmi magasságokban a KÉSZ-St. Mihály-Szeged: NB I-es lányaink számos rekordot a múltnak átadva a csodálatos ötödik helyet szerezték meg a Simple Női Liga 2025/26-os kiírásában. Egy egészen elképesztő fordulatos mérkőzésen egy páratlan és zseniális győzelemmel fejeződött be a KÉSZ-St. Mihály-Szeged történelmi szezonja. A szombati MTK elleni 3-2-es hazai diadal azt jelentette, hogy Major László együttese megtartotta azt az ötödik helyet, melyről az őszi idény dereka óta álmodtunk, amiben hetek óta már egyre határozottabban bíztunk, s mely a klub fennállásának kiemelkedően a legjobb eredménye az NB I-ben. Az MTK elleni találkozón valamennyi játékosunk extrát nyújtott, s a szép számú közönség is hozzátette a magáét s szurkolásban, ez eredményezte a teljesen megérdemelt sikert. Szabó Dóra, Milica Popovic és Nagy Lilla találataira csak kétszer tudott felelni a nyolcszoros bajnok, jelenleg is a harmadik helyen álló fővárosi együttes. Aradi Jázmin ezúttal is biztos pont volt a kapuban, több bravúrt is bemutatott, a védelemben remekül állt a lábán Sara Simonovic, Tijana Zarkovic és Komlós Lilla és Horváth Anita is, előttük jól szűrt Antelj Masa és Ónodi Vanessza, Török Lilla hatalmasat harcolt a középpályán, és sok remek indítást adott, miként Nadja Djurdjevac is, Szabó Dóra és Milica Popovic pedig kilencven percen át az őrületbe kergette az ellenfél védőit. Csereként tartást adott, nagyszerűen szállt be Juhász Enikő és a roppant bátran futballozó Olasz Zsófia, Nagy Lillát győztes gólja minősíti, s Németh Peónia is kivette a részét a győzelemből az utolsó percek jeles küzdelmével. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged 33 ponttal zárta az ötödik helyen a Simple Női Ligát. Ebben a felejthetetlen bajnokságban, a „legek évében” számos rekordot döntöttünk meg. Az ötödik helyezés – mint említettük – a klubtörténet magasan legjobb szereplése az élvonalban. 33 pontot sem értünk még el soha, ahogy a 10 győzelem és a 41 rúgott gól is csúcsnak számít. Ugyanígy első alkalommal lett pozitív a Szent Mihály gólkülönbsége: 41-39. Két történelmi győzelem is fűződik ehhez az évhez, hiszen első alkalommal vertük meg a felnőtt NB I-ben az MTK-t, valamint a Diósgyőrt is (a miskolciakat rögtön kétszer, oda-vissza). Az ETO FC Győr ellen sem sokszor örülhettünk korábban, őket másodszor tudtuk felülmúlni, s emlékezetes marad a déli rivális Pécs és a korábbi mumus Viktoria elleni dupla diadal is. Akadtak bár az elmúlt években remek futballistáink, de olyan zseniális mesterlövészünk nem volt még ez előtt, mint Milica Popovic, aki 25 gólig jutott a magyar női élvonalban, amivel (a 27 gólos FTC-s Nagy Vanessza mögött) második helyezett lett a góllövőlistán. Popi a tizenegy ellenfelünk közül egyedül a Honvéd ellen nem tudott betalálni... Ami a 22. forduló további mérkőzéseit illeti, a rangadón a Ferencváros 2-0-ra nyert Felcsúton, ezzel bebiztosította a pályaelőnyt a Puskás Akadémia elleni döntőben. Az MTK lett a harmadik az alapszakasz tabelláján, a Pécset 7-0-ra kiütő Győrrel vívhatja a bronzcsatát. Az Újpest 3-1-re verte a Szekszárdot, amivel a hatodik helyre futott be a Budaörs ellen 4-0-ra diadalmaskodó Budapest Honvéd, a PMFC és a DVTK előtt. Apropó, Diósgyőr, a miskolciak odahaza kaptak ki 2-1-re a Viktoriától, ezzel a sikerrel a szombathelyiek az utolsó pillanatban visszaelőzték a tolnaiakat, s bennmaradtak az élvonalban. Búcsúzott a Szekszárd és a Budaörs, feljutott a Videoton FC Fehérvár és az Astra HFC. Csapatunk a 2025/26-os pontvadászat során rengeteg csodaszép pillanattal és örök élménnyel ajándékozta meg szurkolóit, a szegedi labdarúgás barátait. Sok szeretettel gratulálunk a páratlan sikerekhez, büszkék vagyunk rátok! Köszönjük ezt a szezont a lányoknak és a szakmai stáb tagjainak is!

  • Török Lilla: akaratban múltuk felül az MTK-t

    Ha már olyan közel került hozzánk az ötödik hely, lányaink semmiképpen sem akarták kiengedni a kezükből – árulta az utolsó fordulóban elért történelmi siker(ek) kapcsán a KÉSZ-St. Mihály-Szeged támadója. Elsősorban a lelki tényezőkben és akaraterőben múlta felül a KÉSZ-St. Mihály-Szeged az MTK Budapestet a Simple Női Liga 22. fordulójában – nyilatkozta honlapunknak Török Lilla. A 24 esztendős, saját nevelésű támadó talán a szezonbéli legjobb teljesítményével járult hozzá ahhoz, hogy a Szent Mihály története során első alkalommal (3-2-re) tudta legyőzni a fővárosi kék-fehéreket, s legkiválóbb eredményét produkálta azzal is, hogy 33 ponttal az ötödik helyen zárt az NB I-ben. Lilla sokat futott, rengeteg párharcot vívott és nyert meg a meccsen, s többször is remekül ugratta ki Milica Popovicot, egy gólpasszt is sikerült neki adnia. „Tudtuk, hogy hamarabb lemegy az Újpest Szekszárd elleni mérkőzése, ami még befolyásolta a sorsunkat, de mi elsősorban magunkra koncentráltunk, nem akartuk kiengedni a kezünkből az ötödik helyet, ha már ilyen közel került hozzánk. Nem akartuk, hogy a matematika döntsön a végén, be akartuk biztosítani az ötödik pozíciót akár egy döntetlennel az MTK ellen. Jobban fókuszáltunk, mint az ellenfél, hittünk magunkban, s tudtuk, hogy ez a brigád itt a végére most annyira jól össze lett rakva, hogy most tényleg meg tudjuk fogni a budapesti élcsapatot” – mondta. Ez a pályán is látszódott, hiszen a mieink kezdeményezően, támadólag léptek fel, az első félidőben végig domináltak, helyzetek sorát alakították ki. „Nyilván fontos volt a lelki háttér. Tisztában voltunk vele, hogy az MTK már kicsit a bronzmérkőzésekre is készül, talán kicsit tudat alatt tartalékol is, nekünk pedig ez volt az utolsó mérkőzésünk a bajnokságban így együtt. Tudtuk, hogy ha minden erőnket mozgósítjuk, akkor lehet ellenük keresnivalónk. Ezt a lelki fölényt próbáltuk a pályán kihasználni, s hála Istennek mindenki olyan mentalitással lépett pályára, hogy együtt abszolváltuk ezt a feladatot, s sikerült felülmúlnunk nagynevű ellenfelünket” – fogalmazott. Ami a szakmai részt illeti, Török Lilla szerint az első felvonásban rendkívül kompakt védekezést mutattak be, s nagyon figyeltek arra, hogy ne kapjanak buta gólt. „Abban biztosak voltunk, hogy elöl fogunk gólt, gólokat rúgni, hiszen nem titok, nagy fegyverünk, hogy egy-egy jó labdával be tudjuk indítani Milica Popovicot. Az ő gyorsaságát ezen a találkozón is több alkalommal ki tudtuk használni. Fegyelmezettek és harciasak voltunk, mindenki nagyon sokat futott, s belülről úgy éreztem, akaratban is felülkerekedtünk a vendégeken” – emelte ki. 2-1-es vezetéssel fordultunk, ám a második játékrészben akadt olyan szakasz, amikor az MTK harcolt ki fölényt, s beszorultunk a kapunk elé. A látogatók másodszor is egyenlítettek, ám az utolsó előtti percben a mieink harmadszor is megszerezték a vezetést – ezzel pedig a győzelmet is. „A második félidőben valóban éltünk át melegebb pillanatokat, de egyáltalán nem bizonytalanított el minket, hogy kétszer is egyenlített az MTK. Úgy álltunk ehhez, hogy egy ilyen nagy csapat ellen számunkra a döntetlen is szép és értékes eredmény, ráadásul motivált bennünket, hogy ha kétszer vezetést tudtunk szerezni, akkor harmadszor is sikerülhet. Volt egy olyan tíz-tizenöt perces szakasz a második felvonásban, amikor kijött rajtunk a fáradtság, ami valahol érthető, hiszen rendkívül nagy iramú és megterhelő volt az összecsapás, nem nagyon vagyunk ehhez hozzászokva az NB I-ben. Ekkor az volt a kérdés, ki akar jobban, ki tudja átlépni a fáradtságküszöbét, a határait, s szerencsére a csapat kollektíve nagyon jól reagált. Fontos volt, hogy egyszer sem kerültünk hátrányba, így lelkileg végig mi élveztünk előnyt, tekintettel arra, hogy mi már egy iksszel is nagyon boldogok lettünk volna. Az már csak hab volt a tortán, hogy a hajrában megszületett a győztes gól is. A játék képe alapján teljesen megérdemelten nyertünk, aki kint volt, szerintem egyetért ezzel. Megdolgoztunk ezért a diadalért” – részletezte. Török Lilla belülről is azt érezte, hogy ebben a bajnokságban neki is most ment a legjobban a játék. Kiemelte, a pályán sok motiváló körülmény segítette ebben, s extra erőt merített abból is, hogy rengetegen jöttek ki a mérkőzésre, a családja és sok barátja támogatta a lelátóról. „Volt már pár szezonom a Szegedben, de nagyon büszke vagyok erre a nagyszerű győzelemre és az ötödik helyre. Az MTK ellen még sosem sikerült nyernem, nagyon örülök, hogy a Szeged színeiben sikerült ezt megélnem. Gratulálok a csapatnak ehhez a történelmi szezonhoz, és külön le a kalappal az előtt, amit az utolsó mérkőzésen nyújtottunk” – összegzett. Fotók: Gémes Sándor

  • Történelmet írtunk: Szent Mihály - MTK 3-2

    Megvan az ötödik hely! Folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adtunk a Simple Női Liga 22. fordulójából mérkőzéséről. Hajrá, Szent Mihály! KÉSZ-St. Mihály-Szeged - MTK Budapest, Simple Női Liga NB I 22. forduló, Szeged, Szent Gellért Fórum KÉSZ-St. Mihály-Szeged - MTK Budapest 3-2 (2-1). Szeged, Szent Gellért Fórum, 300 néző, vezette: Kovács Fanni (Jakab Bianka, Dévai Vanessza). Szent Mihály: Aradi - Simonovic, Zarkovic, Komlós, Ónodi, Antelj (Juhász E., 63.), Szabó D., Djurdjevac (Nagy L., 72.), Horváth A. (Olasz, 72.), Török (Németh P., 87.), Popovic. Vezetőedző: Major László. MTK: Erős - Vajda, Csigi, Pataki (Tenyei-Tóth, 46.), Mészáros, Zágor (Molnár A., 13.), Kern, Barkóczi (Farkas P., 60.), Vágó, Borzák (Gravencz, 77.), Murár (Szabó M., 46.). Vezetőedző: Lázár Benjámin. Gólszerző: Szabó D., M. Popovic, Nagy L., illetve Molnár A., Mészáros C. Major László vezetőedző: "Borzasztóan büszke vagyok rá, hogy első alkalommal sikerült legyőznünk az MTK-t, ráadásul teljesen megérdemelt diadalt arattunk, mert a helyzetek alapján a vendégek számára lehet hízelgő a végeredmény, több góllal is nyerhettünk volna. Ritkán látható színvonalas, fordulatos, izgalmas és küzdelmes mérkőzésen múltuk felül a harmadik helyezett csapatot. Gratulálok a lányoknak a mai sikerhez és a történelmi ötödik helyezéshez is, amit szintén óriási bravúrnak tartok!" Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk szombaton 17:30-kor kezdődik. A 2025/26-os bajnokság utolsó meccse következik. Hajrá, Szent Mihály, mindent bele, lányok, előre a csodálatos ötödik helyért! 15:30: Köszöntjük Önöket a Szent Gellért Fórumból, ahol ebben a szezonban az utolsó bajnoki mérkőzésére készül a KÉSZ-St. Mihály-Szeged! Az ellenfél az MTK lesz. Lányaink megérkeztek az öltözőbe. Az időjárás borús, 16-17 fok van, az eső nem esik. Kezdés két óra múlva! Két meccs már véget ért a 22. fordulóban. Az Újpest 3-1-re verte a Szekszárdot, míg a Viktoria 2-1-re diadalmaskodott Diósgyőrben, így a szombathelyiek megelőzték a tolnaiakat, s bennmaradtak az élvonalban. A fővárosi lila-fehérek pontszámban beérték a Szent Mihályt a tabellán, a két együttesnek ugyanannyi győzelme van, de a mieink gólkülönbsége egyelőre öttel jobb az ötödik helyért folyó csatában. Így (is) kell majd szemlélnünk az MTK elleni találkozót. 16:45: A lányok már mindkét oldalon javában melegítenek. Az időjárás továbbra is borús, szomorkás, de az eső nem esik. Kezdés 45 perc múlva. A vártnál sokkal kedvezőbbek az időjárási körülmények a mérkőzésre. Egyáltalán nincs hideg, s a meteorológiai előrejelzésekkel szemben úgy tűnik, egyelőre jelenleg nem fenyeget eső sem. A pálya talaja tökéletes, szóval minden adott egy kiváló összecsapáshoz. Kék-feketében a Szent Mihály, fehérben az MTK. Kezdés! Milca Popovic próbált kiugrani az egyik oldalon, de szerelték, mi pedig Vágó Fanny szabadrúgását fejeltük ki. A 6. percben 0-0. A 6. percben Milica Popovic veszélyeztetett 20 méterről, a jobb alsónál hárított Erős Evelin. A 8. percben aztán Nadja Djurdjevac szabadrúgását követően Ónodi Vanessza közeli lövését is védte az MTK kapusa. A 10. percben vagyunk, gól nélkül, élénk mezőnyjáték mellett. Sérülés miatt csere a 13. percben a vendégeknél, Zágor Bernadettet Molnár Adelina váltja. Közben Nadja Djurdjevac pörköl távolról, kísérlete messze elkerüli a kaput, majd a 14. percben Vágó Fanny durrant fölé 25 méterről. Nagy iramot diktálunk. Egy szép Török Lilla, Szabó Dóra kombináció után a kipattanó labdát Nadja Djurdjevac lőtte mellé a 17. percben kapásból, 18 méterről, majd egy perccel később Horváth Anita bal oldali beadása szállt el mindenki fölött. A 20. percre fordulva 0-0. Újabb Erős Evelin-bravúr: egy Török Lilla, Milica Popovic, Szabó Dóra összejáték után Szabó Dóra 17 méteres lövését kaparta ki a jobb alsóból az MTK kapusa a 22. percben. Érezhető mezőnyfölényben a Szent Mihály, veszélyesebbnél veszélyesebb akciókat vezetünk, a mi akaratunk érvényesül. GÓÓÓL! A 25. percben már Erős Evelin sem tud védeni. Antelj Masa passzával Szabó Dóra indult el jobbról, s egy befelé csel után ballal 19 méterről lőtt nagy gólt. 1-0, teljesen megérdemelten vezetünk! A 28. percben egy jobb oldali MTK-beadás után Vágó Fanny perdített veszélyesen kapura 10 méterről, gyönyörű védést mutatott be Aradi Jázmin. Török Lilla újabb remek labdájával Milica Popovic lépett ki a 30. percben balról, egy védő beérte, támadónk 16 méterről alig lőtt mellé-fölé. Óriási helyzet volt! GÓL! Kissé váratlanul egyenlítettek a vendégek. A jobb oldalon Borzák Lilien ment el, beadása a hosszún Molnár Adelinát találta meg, akiről lemaradtunk, így 4 méterről fejelhetett a hálóba. A 33. percben 1-1. Milica Popovic-ziccer a 38. percben. Támadónk labdát szerzett, végigvezette az MTK térfelén, csak a kapussal állt szemben, ám 11 méteres, bal lábas kísérlete elakadt Erős Evelinben, aki sokadik bravúrját mutatta be. Úgy tűnt, a kapus pontosan tudta, mire készül Milica, leolvasta a lövését, de így sem hiányzott hozzá sok, hogy átjusson rajta a labda. Nagyon kár ezért! GÓÓÓL! A 46. percben a ma nagyot harcoló és rendkívül hasznosan játszó Török Lilla indította a tarthatatlan Milica Popovicot, aki megint lefutotta védőit, s 12 méterről ballal ezúttal remekül lőtte ki a hosszú sarkot! 2-1! Megérdemelt vezetés!!! Popi immár 25 gólos a bajnokságban, ezzel második a mesterlövészek listáján a 27 találatnál járó Nagy Vanessza mögött. Vége az első félidőnek. Zseniális játékrészt mutattak be a Szent Mihály lányai, akik teljesen megérdemelten vezetnek az MTK ellen. Szünet. Mi kezdtük a második félidőt. Tenyei-Tóth Rebeka és Szabó Melissza lépett pályára a vendégeknél, Murár Viktória és Pataki Georgina jött le. Élénk játék az első hét percben, mindkét együttes igyekszik támadni, de jól zárnak a védelmek. Az 57. percben vagyunk, nincs most helyzet, óvatosabbak a csapatok. Meleg pillanatok a 60. percben, az MTK letanyázott a kapunk előtt, többször is veszélyeztetett, végül Borzák Lilien 16 méteres lövését bravúrral védte Aradi Jázmin, sikerült kitolnia a labdát. Beszorultunk most, a vendégek játékán nagyot lendített Szabó Melissza beszállása, rendre a jobb oldalon vezetik ígéretes támadásaikat, amikkel nem nagyon tudtunk most mit kezdeni, Az MTK-nál Farkas Panna be, Barkóczi Bernadett le. Nálunk a 62. percben Juhász Enikő be, Antelj Masa le. Masa is jól játszott az első félidőben, majd elfáradt, kellett ez a frissítés. Milica Popovic indult meg a 63. percben, szépen szerelték a tizenhatoson belül. A 65. percben még mindig 2-1, de továbbra is az MTK játszik most fölényben. Aradi Jázmin magabiztosan húz le egy szögletet a 67. percben, aztán megrúgja egy vendégjátékos, rövid ápolás. A 75. percben vagyunk, nagy az adok-kapok a pályán. Olasz Zsófia és Nagy Lilla jött be Nadja Djurdjevac és Horváth Anita helyére nemrég, Major László tehát kettős cserével próbál frissíteni. Nagy Lilla Horváth Anita helyét veszi át a védelmünk bal oldalán, komoly feladat vár rá, hiszen továbbra is főleg a jobb szárnyon rohamoznak a kék-fehérek. Kemény és feszült csata, a 78. percben még mindig 2-1. Óriási szegedi helyzet maradt ki, egy villámgyors bal oldali kontra végén Milica Popovic adott be, Szabó Dóra megelőzte védőjét, de közvetlen közelről mellé passzolt. 79. perc, 2-1, és vihar is készül közben. Könnyen lehet, hogy megcsúszott a labda a már nedves talajon, vagy megzavarta Dórit az MTK védője, mindenesetre egy-két lépésről nem sikerült megszerezni a harmadik gólunkat. GÓL! Ráfizettünk a kihagyott ziccerre... Megint a jobb oldalon tudott megkavarni minket az MTK. A 79. percben a csereként beálló Gravencz Gréta szolgálta ki a középen érkező Mészáros Cecíliát, aki 14-15 méterről kiegyenlített. 2-2. Aradi Jázmin ezt sem védhette. Vágó Fanny 17 méteres szabadrúgását védte óriási bravúrral Aradi Jázmin, a levegőben úszva a felső léc alól tolta ki a labdát a 82. percben, majd odaát a remekül beszálló Olasz Zsófia zseniális indításával kilépő Milica Popovic közeli ziccerét fogta ki Erős Evelin, az MTK portása, a mezőny legjobbja! A 87. percben Török le Lilla, Németh Peónia be, a balhátvéd posztján igyekszünk váltani megint. 2-2 a hajrá perceiben. Zuhog az eső. GÓÓÓL! Ki hitte volna?!? Amikor már mindenki elkönyvelte a 2-2-t, itt az újabb fordulat, harmadszor is nálunk az előny! A 89. percben Milica Popovic jobbról érkező beadását Nagy Lilla perdítette a kapu felé 9 méterről, Szabó Dóra ügyesen zavarta a kapust, mindenesetre Erős Evelin csak befelé tudta tolni a labdát. Vezetünk!!! Két perc a ráadás. Taktikusan, fegyelmezetten, de borzasztóan elszántan és lelkesen védekezünk, a harmadik helyezett fővárosiak próbálkoznak ugyan, de már kevesebb hittel. Vége! Történelmi első diadal az MTK Budapest ellen, 33 ponttal, közte tíz győzelemmel történelmi ötödik hely az NB I-ben! Milica Popovic 25 góllal második a góllövőlistán! Bravó, lányok, gratulálunk és nagyon köszönjük ezt a felejthetetlen szezont! A Szent Gellért Fórumban ömlik az eső, de a KÉSZ-St. Mihály-Szeged játékosai önfeledten ünnepelnek, fotózkodnak, illetve pacsiznak a pálya két oldalán fiatalabb és idősebb szurkolóikkal. A hangulat a tetőfokára hág, ennek az estének az emlékét örökké megőrzi, aki a részese lehetett! A meccs elé: Beharangozó írásunk Major László vezetőedző nyilatkozatával IDE KATTINTVA olvasható el. További eredmények a 22. fordulóból: ETO FC Győr – Pécsi MFC 7-0 Újpest FC – Szekszárdi WFC 3-1 Diósgyőri VTK – Viktoria FC 1-2 Puskás Akadémia FC – FTC-Telekom 0-2 Budapest Honvéd FC – Budaörsi SC 4-0 A bajnokság végeredménye:

  • Hétvégi előzetes: az MTK ellen az ötödik helyért

    Szép hazai búcsúval koronáznák meg történelmi idényüket a KÉSZ-St. Mihály-Szeged NB I-es lányai, akik a Vágó Fanny vezette MTK-t fogadják az utolsó fordulóban. Bármi is történik az utolsó játéknapon, már biztos, hogy történelmi magasságokban a KÉSZ-St. Mihály-Szeged a női NB I-ben! Major László csapata 30 ponttal az ötödik helyről kezdi a 22. fordulót, amivel a klub történetének legjobb szereplését produkálta. Legrosszabb esetben is hatodikok leszünk, hiszen már csak a 27 pontos Újpest foghat be bennünket. A közvetlen rivális lila-fehérek három ponttal gyűjtöttek eddig kevesebbet nálunk, s a gólkülönbségük is héttel rosszabb, mint nekünk, ezzel az előnnyel gazdálkodhatunk szombaton. A fővárosiak egyébként a bennmaradásért küzdő (a Viktoriával szemben egyetlen pontos előnyt őrizgető) Szekszárdot látják vendégül, tehát nekik sem lesz könnyű dolguk. Ónodi Vanesszáékra viszont még komolyabb feladat vár, hiszen a harmadik helyen tanyázó, már a Győr elleni bronzcsatára hangoló MTK Budapest látogat a Szent Gellért Fórumba. Lányaink célja, hogy a lehető legszebben búcsúzzanak el a hazai közönségtől. „Még egy nagyszerű eredménnyel szeretnénk megkoronázni ezt a kitűnő szezont. Szerencsére nincs sérültünk és betegünk, a lányok kipihenték magukat, gőzerővel készülünk az MTK elleni zárómeccsre. Megpróbáljuk a történelmünk során első alkalommal legyőzni a fővárosi kék-fehéreket, a célunk, hogy itthon tartsuk a három pontot a harmadik helyezett ellen” – mondta honlapunknak Major László vezetőedző. Szombati vendégünk, az MTK hosszú idő óta meghatározó alakulata a magyar női labdarúgásnak, amit nyolc bajnoki címe és négy kupagyőzelme jelez. A nyár óta a fiatal Lázár Benjámin által vezetett brigád jelenleg 48 ponttal áll a harmadik helyen, néhány hete az ETO elleni hazai 2-2-es döntetlennel ment el a sansza a fináléba jutásra. Ez meg is roppantotta őket, a következő játéknapon halovány teljesítményt nyújtva kaptak ki 5-1-re az éllovas Fradi vendégeként, ám azt követően azért az Újpest ellen odahaza sikerült javítaniuk. A kék-fehérek egyébként összességében csalódottak a tavaszi szereplésük miatt, hiszen a téli szünetben még az első helyen álltak, jobb gólkülönbségük révén, ugyanúgy 31 ponttal, mint a Puskás Akadémia és az FTC. Február óta viszont kilenc bajnokin öt győzelem mellett két iksz (a Győr elleni említett 2-2, valamint Felcsúton egy 0-0), valamint két vereség is becsúszott. A Ferencvárossal szembeni 1-5 mellett különösen fájó volt, hogy a Diósgyőr meglepetésre Budapesten verte meg 2-0-ra Csigi Eszteréket, akik így a pontvadászat végére leszakadtak a Fraditól és a Puskástól. A kék-fehér gárdában a rutinosabb, volt vagy jelenlegi válogatott klasszisok (Vágó Fanny, Zágor Bernadett, Siklér Kinga vagy a korábbi szerb válogatott Vajda Orsolya) mellett egyre meghatározóbb szerepet játszanak a feltörekvő, kiváló fiatal labdarúgók. Ifjúság ide vagy oda, a legnagyobb csillaguk még mindig az immár 34 esztendős szegedi Vágó Fanny, aki a magyar női labdarúgás legeredményesebb válogatott játékosának számít 146 szerepléssel és 74 találattal. Ellenfelünk erejét jelzi, hogy az utóbbi időszakban a magyar felnőttválogatott keretébe Erős Evelin kapus, Csigi Eszter, Legendás Lora, Mészáros Cecília, Pataki Georgina, Siklér Kinga és Zágor Bernadett kapott meghívót, az U-17-es, illetve az U-19-es nemzeti együttesben pedig Szabó Melisszát, Borzák Lilient, Walton Júliát, Gávris Gabriellát, Farkas Pannát és Balogh Tímeát is rendszeresen számításba veszik Lázár Benjámin játékosai közül. A télen ráadásul még mélyítette is keretét az MTK, két fiatal tehetséget szerződtetett Gravencz Gréta (Viktoria) és az ukrán Anastasiia Myhal (DVTK) személyében. Legutóbb az Újpest ellen az Ascher – Legendás, Csigi, Pataki, Mészáros – Zágor (Gravencz, 84.), Kern – Szabó M., Vágó (Borzák, 84.), Molnár A. (Myhal, 58.) – Siklér (Murár, 72.) összeállításban diadalmaskodtak 2-0-ra Vágó Fanny duplájával. Idén is Vágó az egyik leghatékonyabb futballistájuk, Siklér Kingával együtt már 12 gólnál jár, míg Molnár Adelina hat találattal követi a kitűnő kettőst. Érdemes ugyanakkor megjegyezni, Szegeden Siklér és Legendás Lora sem szerepelhet majd, hiszen az Újpest ellen megkapták az ötödik sárga lapjukat. A párharc története során amúgy a Szent Mihály még soha nem tudta két vállra fektetni a kék-fehéreket. Tizenöt találkozóból tizennégyszer győzött az MTK, s egy alkalommal harcoltunk ki döntetlent. 2020 novemberében még Makón játszottunk hatalmas meglepetésre 1-1-et a budapestiekkel, akkor Kocsán Petra vezető találatára Bartalis Barbara adott „pontos” választ a hajrában a részünkről. Az összesített gólkülönbség 4-46, ami tökéletesen tükrözi az MTK fölényét. A 2025/26-os idényben ősszel Budapesten 2-0-s hazai siker született. A második félidő elejéig nem tudott bennünket feltörni a fővárosi alakulat, akkor azonban Medve Dóra játékvezető „megevett” egy műesést, befújt egy kamu tizenegyest a vendéglátóknak, akik éltek is a lehetőséggel, ezzel lényegében el is döntötték az összecsapást. Egy szó mint száz, tényleg hab lenne a tortán az idei bajnokság végén, ha sikerülne pontot, pontokat szereznünk Vágó Fannyék ellen. Mindent bele, lányok! Emlékeztetőül a 11. fordulóban: MTK Budapest – KÉSZ-St. Mihály-Szeged 2-0 (0-0). Budapest, MTK Sándor Károly Labdarúgó Akadémia, vezette: Medve Dóra (Juhász-Révész Csilla, Szabó Laura Emerencia). MTK: Erős – Vajda, Kern, Szabó M. (Zágor, 56.), László (Farkas P., 22.), Barkóczi, Legendás, Mészáros C., Pataki, Siklér, Molnár A. (Borzák, 90.). Vezetőedző: Lázár Benjámin. Szent Mihály: Krstovic – Komlós, Sajti, Ónodi, Németh P. (Nagy L., 88.), Szőke (Gyovai, 73.), Simonovic (Barna, 88.), Török, Djurdjevac, Baranyi (Horváth L., 46.), Popovic. Vezetőedző: Major László. Gólszerzők: Siklér K. (11-esből), Barkóczi B. A női NB I állása a 22. forduló előtt: A Simple Női Liga 22. fordulójának további műsora: ETO FC Győr – Pécsi MFC péntek 15:00 Újpest FC – Szekszárdi WFC szombat 14:00 Diósgyőri VTK – Viktoria FC szombat 14:00 Puskás Akadémia FC – FTC-Telekom szombat 16:00 Budapest Honvéd FC – Budaörsi SC szombat 19:00 Simple Női Liga NB I 22. forduló, KÉSZ-St. Mihály-Szeged – MTK Budapest, május 16. (szombat) 17:30, Szeged, Szent Gellért Fórum

  • A 20. Hét Programja!

    2026 május 11.(hétfő) 16 h. Tápé, Női U-16 Szent Mihály FC- Ásotthalom TE 2026 május 13.(szerda) Férfi 19 h., Szentmihály U-19 Tisza-Maros Szent Mihály FC- Szentesi Kinizsi 2026 május 15.(szombat) 9 h. Makó . Bozsik U-11 program 2026 május 15.(szombat) 10 h., Szentmihály, fiú U-13 oroszlán: HALASZTVA vasárnap 15 h-ra: Szent Mihály FC- Móravárosi Kinizsi 2026 május 15.(szombat) 10 h. Csólyospálos, Leány U-10 : - Csólyospálos - Mercédes Kecskemét - Kiskunhalas 2026 május 15.(szombat) 11. h. Tápé,Női regionális bajnokság: HALASZTVA!!! Szent Mihály FC-Szolnoki MÁV 2026 május 15. (szombat)17,30 Szeged ,Szent Gellért Forum ,Női NB I.: KÉSZ- Szent Mihály- Szeged- MTK 2026 május 16.(vasárnap) 10 h.Gyula ,Leány U-10 : - Gyulai Amazonok - Békéscsabai Előre - Tiszakécske 2026 május 16.(vasárnap) 10 h. Mindszent , Férfi U-19 Tisza-Maros : Mocorgó- Szent Mihály FC 2026 május 16.(vasárnap) 11 h. Miskolc ,akadémiai Női U-15 : DVTK- Szent Mihály FC 2026 május16.(vasárnap) 15 h,Győr Női U-17 : Győri ETO- Szent Mihály FC 2026 május16.(vasárnap) 17,30 h.Csengele Megye II : Csengele KSE- Szent Mihály FC

  • Hétvégi előzetes: pontosan távoznánk Csengeléről

    Az éllovas Mindszent elleni játékot akarja megismételni megye II-es csapatunk vasárnap a Csengele vendégeként. Rendkívül fontos mérkőzés vár a hétvégén a Szent Mihály FC férficsapatára. Négy fordulóval a vármegyei II. osztályú bajnokság zárása előtt a mieink 17 ponttal továbbra is a bennmaradást érő tizenkettedik helyen tanyáznak, s három ponttal előzik meg a Csanyteleket, melynek azonban hattal jobb a gólkülönbsége. Szabó Dániel legénysége előtt tehát az a feladat, hogy a hajrában is csipegesse valahogy a pontokat. Most vasárnap azzal a Csengelével mérjük össze tudásunkat, mely egyetlen pozícióval van előttünk a tabellán, s melyet bő két hónappal ezelőtt Szentmihályon sikerült legyőznünk. Vezetőedzőnk szerint ha azt a teljesítményt sikerül megismételni, amit múlt vasárnap a listavezető Mindszent elleni, drámai körülmények között 4-3-ra elveszített összecsapáson kivittek a pályára a srácok, akkor abszolút van esélyünk arra, hogy szép eredményt érjünk el a 23. fordulóban. „Csengele híresen nehéz környezet, erre számítunk és erre készülünk. Természetesen szeretnénk ismét megverni a csengeleieket, amire március elején hazai környezetben képesek voltunk, ám okosan kell futballoznunk, hiszen tudjuk, hogy odahaza remek eredményekre képesek. Közeli még a közös élményünk, abból is kiindulva úgy gondolom, mindkét együttes alaposan ismeri a másikat, tisztában van annak erősségeivel és gyengéivel is. Nyilván azt próbáljuk előtérbe helyezni, amiben mi lehetünk a jobban, arra törekszünk, hogy úgy folyjon a játék, hogy abban a mi erősségeink domináljanak. Teljesen nyíltnak és háromesélyesnek tartom a vasárnapi találkozót. Az fog dönteni, hogy kinek az akarata érvényesül majd a kilencven perc során. Jó hangulattal megyünk bele a hétvégébe, a Mindszent ellen 3-4 nem annyira fogta meg a csapatot, mint engem, és igazuk is van a fiúknak, hiszen a játék teljesen rendben volt akkor is, ha nem járt érte pont. Hasonlóval szeretnénk előrukkolni Csengelén is, és ez remélhetőleg több pontot fog eredményezni, mint a múlt héten” – nyilatkozta honlapunknak Szabó Dániel. A mester ezúttal Vörös Tiborra, Olajos Csabára, Göblös Ádámra és Fábián-Saleh Houssamra nem számíthat, a többiek várhatóan rendelkezésre állnak majd vasárnap este. Soros ellenfelünk, a Csengele eddig 26 pontot gyűjtött, így áll a tizenegyedik helyen. A téli erősítéseiket követően a második félévben előre tudtak lépni, a 11 pontjukra termeltek további 15-öt, öt diadal mellett ötször hagyták el vesztesen a játékteret. Ha a tavaszi teljesítményüket szemléljük, akkor is feltűnő, hogy hazai pályán valóban sokkal jobban szerepelnek, mint idegenben. Otthon négy mérkőzést nyertek meg (a második helyezett UTC-t például 5-1-re gázolták el, a Röszkét 3-2-re, a Tiszasziget II.-t 3-0-ra verték), s csak a Domaszéktől kaptak ki (igaz nagyon, 7-1-re), míg vendégként épp fordítva: a sereghajtó Tömörkény elleni sikerükön kívül négyszer is alulmaradtak. Kun-Szabó Tibor gárdájának a legeredményesebb játékosai a 6-6 gólos Márton Márk és Ticudean Ábel Simeon, az 5 gólos Magyar György, valamint a 3-3 találatnál járó Kovács Ernő és Pigniczki Tibor. Rutinos, masszív, hajtós csapat a Csengele, mely a saját pályáján biztosan nyerni akar ellenünk is, száz százalékot vagy annál is többet kell tehát nyújtanunk ahhoz, hogy pontot, pontokat szerezzünk. Ami a két klub közös történelmét illeti, a két fél eddig már huszonkét összecsapást vívott, melyek közül tizenkettőt nyert a Csengele, hetet a Szent Mihály, s háromszor ikszeltek. Az összesített gólkülönbség a mi szempontunkból 37-41. A legfontosabb sikerünket 2017. június 10-én arattuk ellenük, amikor bennmaradást ért, hogy 4-1-re jobbnak bizonyultunk nálunk a megye II. utolsó fordulójában. Az idei kiírásban is mi nyertük az „odavágót”, a tavaszra halasztott szentmihályi mérkőzésen március elején ugyancsak 4-1-re diadalmaskodtunk. Az eredmény nem feltétlenül tükrözi, mennyire kemény és kiegyenlített csörtét láthatott a közönség: Márton Márk révén a csengeleiek vezettek, még a szünet előtt egyenlítettünk, s a második félidőben tudtuk döntésre vinni a dolgot (gólszerzőink: Olajos Csaba, Nándori Barnabás 2 és Arany Máté voltak). Jó lenne most idegenben is egy szép bravúrt bemutatni ellenük! Csongrád-Csanád Vármegyei II. osztály 23. forduló, Csengele KSE – Szent Mihály FC, május 17. (vasárnap) 17:30, Csengelei Sportpálya

  • Videón a Fradi elleni meccsünk

    Szombaton az MTK ellen a Szent Gellért Fórumban a szenzációs ötödik helyért hajtunk, hangoljunk a zárómérkőzésre a Ferencváros elleni összecsapás összefoglalójával! Felkerült az MLSZ YouTube-csatornára a múlt hétvégi FTC-Telekom - KÉSZ-St. Mihály-Szeged női NB I-es mérkőzés videós összefoglalója. Mint arról szöveges online közvetítésünkben beszámoltunk, csapatunk az utolsó előtti, 21. forduló mérkőzésén a győri 0-0-s szuperbravúr után két és fél nappal érthető módon fáradtan futballozott a fővárosban a csúcsformában és lendületben lévő címvédő, éllovas, friss kupagyőztes vendégeként. A legjobb magyar női együttes magabiztos, 5-1-es győzelmet aratott, a gólunkat Antelj Masa zsenális átadása után egy csodálatos lövéssel Milica Popovic szerezte. A Szent Mihály így 30 pontjával az előkelő ötödik helyről - az Újpesttel szemben hárompontos és hétgólos előnyből - várja a záró, 22. fordulót és a szombaton 17:30-kor a Szent Gellért Fórumban rendezendő MTK elleni derbit, Milica Popovic pedig 24 góllal a 25 gólos FTC-s Nagy Vanessza mögött a második helyről várja a mesterlövészek csatájának végkifejletét. Gyönyörű szombatunk lehet, mindenki a stadionba, szurkoljunk a Szent Mihálynak és Popinak!!! A Fradi elleni 1-5 kapcsán vezetőedzőnk, Major László, valamint futballistáink közül Antelj Masa értékelt. Tekintsék meg az összecsapás legérdekesebb jeleneteit! IDE KATTINTVA pedig a Simple Női Liga 22. fordulója előtti helyzetértékelőnk olvasható. Fotó: Facebook/FTC Női Labdarúgás

  • Mérkőzések, eredmények (19. hét)

    Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, szerdától vasárnapig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok! Május 6. (szerda) 16:00, Simple Női Liga NB I 15. forduló, Győr: ETO FC Győr - KÉSZ-St. Mihály-Szeged 0-0. Szent Mihály: Aradi Jázmin - Juhász Enikő (Nagy Lilla), Sara Simonovic, Tijana Zarkovic, Komlós Lilla, Horváth Anita (Papp Tamara), Antelj Masa (Gyovai Katinka), Ónodi Vanessza, Nadja Djurdjevac (Olasz Zsófia), Török Lilla, Milica Popovic. Vezetőedző: Major László. Major László vezetőedző: "Önmagáért beszél, hogy ebben a bajnokságban négy pontot is elvettünk a Győrtől, a hazai győzelem után vendégként egy rendkívül értékes döntetlent játszottunk velük. Hatalmasat küzdöttek a lányok, és helyenként jól is játszottak. A kontráink ültek, a meccs legnagyobb helyzetét mi hagytuk ki, ám a pontosztozkodás összességében teljesen reális. Gratulálok a lányoknak, nagyon szép eredményt értek el!" Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Élő, szöveges közvetítésünk IDE KATTINTVA olvasható. Május 7. (csütörtök) 17:00, Vármegyei női U-16 18. forduló, Mórahalom: Mórahalom VSE - Szent Mihály FC 2-4 (1-3). Szent Mihály: Kocsispéter Luca - Ocskó Odett Anna, Gácser Zoé, Bakonyi Zoé, Török Nikoletta, Kovács Boróka Holda, Benecz Petra. Cserék: Nagy Lilla, Kis Anna Réka, Pálvölgyi Dorka, Nagy Dóra, Dudás Lívia. Gólszerzőink: Gácser Zoé, Nagy Lilla 2-2 Pigniczki Zoltán edző: "Bravúros kapusteljesítmény, jó védekezés és gyönyörű gólok hozták meg számunkra a győzelmet. Az idény legjobban sikerült meccsét nyerték meg a lányok. Most, hogy karnyújtásnyira került a dobogó, megpróbálunk elcsípni egy érmet." Május 7. (csütörtök) 18:00, Vármegyei férfi U-19 Tisza-Maros csoport 17. forduló, Kiskundorozsma: Szent Mihály FC - ESK Kiskundorozsma 1-8 (1-5). Szent Mihály: Fődi Máté István - Juhász Roland, Tajti Levente, Simkó Kristóf Benjámin, Borzók Máté László, Nagy Gergő, Barczány Kende Hunor, Mórocz Gergő, Ferge Attila, Juhász Marcell, Varga Bence. Cserék: Kajcic Gergő, Gondi Milán Mihály. Gólszerzőnk: Tajti Levente Heipl Ábel edző: "Már mindenki fél lábbal az érettségi fáradalmait piheni ki, és a Balaton-parton érzi magát, ez látszik is a hozzáálláson és játékunkon. Még két meccs, és jön a jól megérdemelt szünet! Gratulálok a Dorozsmának!" Május 8. (péntek) 17:00, Vármegyei férfi U-13 Oroszlán csoport 17. forduló, Tiszasziget: Tiszasziget SE - Szent Mihály FC 4-0 (0-0). Szent Mihály: Bakonyi Botond - Harajka Ádám, Balogh-Hódi Zénó, Murányi Gergő, Kormos Nimród, Keserű Kristóf, Kardos Kornél, Daróczi Ádám, Juhász Mór. Cserék: Jakab Zalán, Magyari Ferenc Márk, Berényi Zsolt Attila, Seyhun Son, Kiss Hunor Vajk. Baka Márk edző: "Tiszaszigeten léptünk pályára U-13-as bajnoki mérkőzésen. Az első félidő 0-0-lal zárult, ami reálisnak tekinthető. Megvoltak a helyzetei mindkét együttesnek. Mi is sok lehetőséget alakítottunk ki, egy üres kapus helyzetünket a visszafutó védelem blokkolta. A második játékrész elején egy pici rövidzárlat következett be, a védőink és a kapusunk nem értették meg egymást, ebből kaptuk az első találatot. A másodiknál pedig nem voltunk elég határozottak, nem szabadítottunk fel. Összességében ezzel sem lett volna gond, ám sajnos a meccs végén még kaptunk két újabb gólt. Szépítenünk nem sikerült, pedig ebben a félidőben is volt rá esélyünk, kapufáig, kipattanókig jutottunk, illetve egy üres kapus helyzetet sem tudtunk értékesíteni. Mindezt elsősorban a rutintalanság számlájára írom, még dolgoznunk kell azon, hogyan kell befejeznünk a lehetőségeket. Megyünk tovább, a jövő héten folytatjuk!" Május 9. (szombat) 9:00, U-7-es és U-9-es Bozsik-fesztivál, Makó: Szent Mihály FC U-7: Pásztor Gyula, Balogh Zsombor, Király Bence. Oklevélben részesült: Pásztor Gyula Hajzer Béla edző: "A kis csapat nagyon jól helytállt. Korosztályukban minden meccset megnyertek, bár itt nem az eredmény, hanem a játék megszeretése a legfontosabb cél. Az akarattal, a küzdéssel és a gólok számával minden rendben volt. Az egyéni teljesitményekkel elégedett voltam. Bár ebben a korosztályban csapatjátékról még nehéz beszélni, de a fiúk helyenkén ezt a kritériumot is teljesítették. Összességében elégedett vagyok velük." A Szent Mihály FC U-9 eredményei: Makó - Szent Mihály FC 1-2 Szent Mihály FC - Tiszasziget 8-2 Földeák - Szent Mihály FC 2-5 Szent Mihály FC - Kiszombor 6-1 Szent Mihály FC U-9: Buduczki Bálint, Frank Márk, Kószó Soma, Zám András, Répás-Fülöp Zalán, Daróczi Ákos, Huszta Máté, Somogyi Zalán. Oklevélben részesült: Somogyi Zalán Hajzer Béla edző: "Ezen korosztály játékosai is kitettek magukért. Teljesítményük, hozzáállásuk, küzdőképességük elismerésre méltó volt. Egyéni játékuk az elvártaknak megfelelt. A csapatjáték elemeiben kimondott előrelépést láttam. Passzokat, inditásokat, keresztlabdákat, beadásokat szép számmal láttunk, mint ahogy gólokban is gazdagok voltak a mérkőzések. Folytatjuk a megkezdett csapatjáték további fejlesztését. Összességében velük is teljesen elégedett voltam." Május 9. (szombat) 10:00, Preakadémiai regionális női U-12 VII. csoport 8. forduló, Csólyospálos: A Szent Mihály FC U-12 Sárga eredményei: Szentes Kinizsi SZITE - Szent Mihály FC 0-0 Mercedes Kecskeméti LC - Szent Mihály FC 1-3 Kiskunhalasi FC - Szent Mihály FC 1-10 Gólszerzőink: Balázs Hella 1, Répás Emma 6, Sólya Villő 3, Tálas Fanni 3 Szent Mihály FC U-12 Sárga: Balázs Hella, Daka Mira, Kovács Boglárka, Orcsik Flóra, Pásztor Csilla, Rácz Sarolta, Répás Emma, Sólya Villő, Tari Anna, Tálas Fanni. Czékus Renáta edző: "A lányok egyre ügyesebben játszanak mérkőzésről mérkőzésre. Megvan a játékosok közötti összhang, bravúros teljesítményt mutatott a kapusunk is, aki egy büntetőt is kivédett." Május 9. (szombat) 11:00, Akadémiai női U-17 Alsóház 4. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - MTK Budapest 1-2 (0-0). Szent Mihály: Török Stefi - Olasz Zsófia, Szilágyi Lilla, Nagy Viktória, Rácz Veronika Erzsébet, Bujdosó Sarolta, Papdi Jázmin, Kovács Bettina Boglárka, Katona Dóra Noémi, Veres Doren, Herke Norina. Cserék: Veres Dominika Letícia, Purcsi Lilla, Elekes Jázmin. Gólszerzőnk: Bujdosó Sarolta Fábián-Saleh Houssam edző: "Az egyik szemem sír, a másik nevet a mai mérkőzés után. Szoros találkozón szenvedtünk vereséget, ráadásul a vendégcsapat két olyan lehetőségből szerzett gólt, amelyeket gyakorlatilag mi kínáltunk fel nekik. Ugyanakkor elégedett vagyok, mert a csapat sorozatban harmadszor is jó teljesítményt nyújtott. Több olyan játékelem is visszaköszönt, amelyeken hosszabb ideje dolgozunk, és ez egyértelműen azt mutatja, hogy kezd kialakulni a csapat arculata és játéka. A pályán komoly taktikai küzdelem zajlott, és összességében talán a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Köszönöm a lányok mai munkáját és hozzáállását! Erre az útra kell tovább építenünk." Május 9. (szombat) 13:00, Regionális női U-14 Dél-Keleti csoport 17. forduló, Budapest: Budapest Honvéd FC - Szent Mihály FC 1-1 (0-0). Szent Mihály: Kocsispéter Luca - Ludvig Jázmin, Nagy Dóra, Bereczki Betti, Nagy Lilla, Stumpf Kiara Petra, Zámbó Krisztina, Pálvölgyi Dorka, Szakács Alexandra. Cserék: Bakonyi Zoé, Keszeli Violet, Juhász Fernanda, Benecz Petra, Dudás Lívia, Kovács Boróka Holda. Gólszerzőnk: Ludvig Jázmin Pigniczki Zoltán edző: "A mérkőzés elején egy gyors, demoralizáló, fatális gólt kaptunk szögletből a rövid sarokba. Ezt követően hatalmas szívvel játszottak a lányok, végig uralták, dominálták a találkozót. A futball istenei mostanában nem állnak mellettünk, ezért az utolsó pillanatig kellett várni, hogy kapituláljon az ellenfél. Ha 5-0-ra nyerünk, vagy ha 1-0-ra kikapunk, akkor is ugyanazt mondtam volna: az év legjobb meccsét játszottuk! Szenzációsan játszottak a lányok, büszke vagyok rájuk, gratulálok nekik!" Május 9. (szombat) 14:00, Simple Női Liga NB I 21. forduló, Budapest: FTC-Telekom - KÉSZ-St. Mihály-Szeged 5-1 (4-0). Szent Mihály: Aradi Jázmin - Komlós Lilla, Sara Simonovic, Tijana Zarkovic, Nadja Djurdjevac (Németh Peónia), Horváth Anita (Papp Tamara), Szabó Dóra, Ónodi Vanessza (Juhász Enikő), Török Lilla (Antelj Masa), Nagy Lilla (Gyovai Katinka), Milica Popovic. Gólszerzőnk: Milica Popovic Major László vezetőedző: "A topformában lévő, nálunk sokkal frissebb Ferencváros ellen a fáradt csapatom nehezen tudta tartani a tempót, igazából csak a második félidőben tudtuk felvenni a versenyt az éllovassal. Teljesen megérdemelt hazai siker született. Számunkra azonban fontos és nagyon örömteli, hogy továbbra is őrizzük az előkelő ötödik helyünket, amit az utolsó fordulóban is megpróbálunk megtartani." Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Élő, szöveges közvetítésünk IDE KATTINTVA olvasható. Május 10. (vasárnap) 10:00, Vármegyei férfi U-19 Tisza-Maros csoport 18. forduló, Mindszent: Mocorgó UFC Mindszent - Szent Mihály FC: május 17-ére halasztva Május 10. (vasárnap) 10:00, Preakadémiai regionális női U-12 VIII. csoport 8. forduló, Gyula: A Szent Mihály FC U-12 Piros eredményei: Szent Mihály FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 5-0. Gólok: Szekeres Erina 2, Pópity Natália, Lajkó Boglárka, Mihály Amira Szent Mihály FC - Tiszakécske VSE 7-0. Gólok: Kis Lilla 3, Lajkó Boglárka 2, Mihály Amira 2 Gyulai Amazonok - Szent Mihály FC 1-1. Gól: Kis Lilla Szent Mihály FC U-12 Piros: Tóth Nikolett, Kiss Judit, Kis Lilla, Szekeres Erina, Lajkó Boglárka, Sinkó Eszter, Mihály Amira, Virgoncz Loretta, Sipos Dóra, Pópity Natália. Balogh Árpád edző: "A mai napon volt két, örömre okot adó esemény: Pópity Natália hosszú sérülésből tért vissza, még hozzá góllal, Mihály Amira pedig első meccseit játszotta életében, rögtön 3 találatot is szerezve. A csapat többi tagja is koncentrált volt, a megszokottnál jobban, ami kellett is, mert a stabil, masszív hazaiak ellen nagyon jó meccset játszottunk, csak a végén sikerült egyenlítenünk egy Kis Lilla szólót követően. Így kicsit megtapasztalhattuk azt is, hogy milyen, amikor nem mindegyik meccset nyerjük meg, ebből is tudunk tanulni és bízom benne, hogy a lányok a mai nap tanulságait is tovább tudják majd vinni." Május 10. (vasárnap) 13:00, Akadémiai női U-15 Alsóház 4. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Illés Akadémia 1-2 (0-2). Szent Mihály: Friebert Enikő - Csala Boglárka, Szalkai Anna, Minorics Eszter, Elekes Jázmin, Ligeti Dóra, Nagypál Viktória, Radoi Fanni, Palotás Panni, Gondi Hanna Zsuzsanna, Simon Anna. Cserék: Mészáros Doroti Terézia, Birling Noémi, Csanki Boglárka. Gólszerzőnk: Gondi Hanna Zsuzsanna Olajos Csaba edző: "A múlt héthez hasonlóan - ha nem is olyan mértékben, de - a mérkőzés döntő többségét domináltuk. Visszaállt az Illés, nehéz volt feltörni őket. Kaptunk két ugyanolyan gólt szögletből, ami kifejezetten bosszantó, főleg úgy, hogy ezen kívül nem igazán volt lehetősége a vendégeknek. Hiába lőttünk kétszer annyit kapura, rúgtunk háromszor annyi szögletet, ha ezeknél a szituációknál nem vagyunk kellően élesek, bátrak, akkor nem jár érte jutalom gól formájában. Visszajöttünk a meccsbe, nyomtunk, ez dicséretes, amellett, hogy mindenki igyekezett a maximumát adni. Meg kell találjuk a kapuba vezető utat a hátralévő két mérkőzésünkön." Május 10. (vasárnap) 16:00, Női NB III 17. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Szentesi Kinizsi SZITE 7-0 (2-0). Szent Mihály: Kiss Szandra - Kovács Rebeka, Pálnik Johanna, Tornyi Zita, Pilán Tímea, Fehér Zsuzsanna, Nagy Anita, Madarasné Buknicz Inez, Rabi Ramóna. Cserék: Varga Viktória Mária (k), Nagy Nikolett, Sávai Vivien, Csapó Zsófia. Gólszerzőink: Rabi Ramóna 3, Madarasné Buknicz Inez 2, Tornyi Zita, Csapó Zsófia Tornyi Zita játékos-edző: "Kimondottan szép játékkal, sok kényszerítővel sok veszélyes támadást tudtunk kialakítani a Szentes ellen. Elégedett vagyok a csapattal, az eredmény ellenére még a befejezésen van finomítani valónk." Május 10. (vasárnap) 17:30, Férfi vármegyei II. 22. forduló, Szentmihály: Szent Mihály FC - Mindszent SE 3-4 (1-2). Szent Mihály: Török Máté - Csobán Krisztián (Mórocz Gergő), Kovács Nimród (Ferge Attila), Tajti Levente (Vörös Tibor), Nándori Barnabás, Arany Máté (Sáhó Soma Ernő), Kajcic Gergő, Baján Zoltán, Olajos Csaba, Hufnágel Péter, Lukács Zoltán János (Fülöp Levente). Gólszerzőink: Baján Zoltán 2, Nándori Barnabás Szabó Dániel vezetőedző: "Amit előzetesen elterveztünk, az teljesen ült, az elején több ziccerünk is volt, ám a Mindszent hatékonyabban futballozott az első félidőben, s kevesebb helyzetből több gólt lőve 2-1-re vezetett a szünetben. A vendégek harmadik találata véleményem szerint leshelyzetből született. 1-3 után hatalmasat küzdve visszajöttünk és kiegyenlítettünk. A 80. percben aztán egy olyan tizenegyest fújtak be ellenünk, ami ha a szabály szerint büntető, akkor az véleményem szerint nem a foci természetéhez igazodik. Felugrás közben, hónalj magasságban találták el a játékosunk felemelt könyökét, 60 centiről fejelték rá a labdát. Ha ez büntető, akkor a bíró jól döntött, de akkor ez a szabály tényleg nem a labdarúgás szellemét tükrözi. Ezzel a büntetővel nyert a listavezető. Ezzel együtt az egész csapat jól teljesített, gratulálok a mai játékunkhoz, a Mindszentnek pedig a feljutáshoz! Csalódottak vagyunk, de lehet ezt úgy is nézni, hogy nem egy súlyosabb vereség miatt kell ma szomorkodnunk, hanem azért, mert egy feljutó együttes ellen reálisan esélyünk volt pontot szerezni, s - mondjuk úgy - a döntő momentumokban nem nekünk kedvezett a szerencse... A pontgyűjtést próbáljuk a jövő héten Csengelén folytatni." Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható.

  • Előre az ötödik helyért!

    A Fradi elleni vereség ellenére is történelmi magasságokban a KÉSZ-St. Mihály-Szeged a női NB I-ben! A hatodik hely már biztos, az utolsó fordulóban az ötödik pozíció megtartásáért küzdünk, Milica Popovic pedig a gólkirálynői címért száll versenybe. Az utolsó hét következik, és igazán csodálatos lehet! Az ETO FC Győr elleni szerdai bravúros 0-0 döntetlent követően - érthető módon - kiürült a tank a KÉSZ-St. Mihály-Szegednél. Lányaink a szombat kora délutáni bajnokin vendégként nem tudták feltartóztatni a csúcsformába lendült Ferencvárost, a bajnoki címvédő, éllovas, friss magyarkupa-győztes zöld-fehérek 5-1-re győzték le fáradtan futballozó csapatunkat. Nem érheti azonban szó a ház elejét, Tijana Zarkovicék mindent megtettek, amire erejükből futotta, s örömteli, hogy Antelj Masa tanári átadása után Milica Popovic révén egy szépítő gólt azért sikerült szereznünk. Nincs miért szégyenkezni, elég, ha csak arra utalunk, hogy egy héttel korábban az MTK-t is pontosan 5-1-re verte meg hazai pályán a Fradi. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged így is történelmi magasságokban jár. 30 pontot még soha nem szereztünk az NB I-ben, ráadásul most már az is biztos, hogy a végső helyezést tekintve is a klub történetének legjobb eredményét érjük el. Az utolsó forduló előtt biztossá vált ugyanis, hogy hatodiknál rosszabbak már nem lehetünk, s még az ötödik helyre is jó esélyünk van, ehhez csupán az Újpestet kell valahogy magunk mögött tartanunk. Szerb kiválóságunk, Milica Popovic pedig harcban maradt a gólkirálynői címért, 24 találatnál jár, s csak eggyel előzi meg őt az FTC válogatott klasszisa, Nagy Vanessza (25). A Simple Női Liga 21. fordulójának további találkozóin érdekes és izgalmas eredmények születtek. Eldőlt, hogy a Ferencváros ellenfele - első alkalommal - a Puskás Akadémia lesz a bajnoki döntőben. A Felcsút idegenben ütötte ki 11-0-ra a Budaörsöt, mely a jelek szerint összeomlott, ahogy elveszítette bennmaradási esélyét. A 22. forduló Puskás - FTC csörtéjének tétje, hogy kié lesz a pályaelőny a fináléban. A bronzéremért majd az Újpestet 2-0-ra verő MTK és a Szekszárdon 5-1-re diadalmaskodó Győr csaphat össze. A Pécs a Diósgyőrrel, a Viktoria a Honvéddal végzett 1-1-re hazai pályán. Különösen a szombathelyiek számára lehet keserédes a döntetlen, hiszen nekik nyerniük kellett volna, hogy javítsák pozíciójukat. A középmezőnyt 30 ponttal vezeti a KÉSZ-St. Mihály-Szeged vezeti a 27 pontos Újpest, a 26 pontos Kispest, a 25 pontos PMFC és a 19 ponttal kilencedik DVTK előtt. A mieink eggyel több mérkőzést nyertek, mint a lila-fehérek, a gólkülönbségünk pedig héttel jobb. Ezzel kell gazdálkodni az utolsó fordulóban, hogy megtartsuk a zseniális ötödik helyezést! Persze nem lesz könnyű, hiszen május 16-án az MTK-f fogadjuk, míg az újpestiek a Szekszárdot. Ha legalább egy pontot szerzünk a kék-fehérekkel szemben, akkor biztosan megvan az ötödik hely, vereség esetén pedig figyelni kell arra, mit játszik a közvetlen rivális a tolnaiakkal. Apropó, Szekszárd! Az alsóházban teljesen nyílt maradt a bennmaradásért folyó párharc, csak az utolsó pillanatban derül ki, ki búcsúzik a Budaörs mellett. A 12 pontos szekszárdiakat 11 ponttal követi a Szombathely, mely a záró játéknapon Miskolcra látogat. A Viktoriának valahogy győznie kell Borsodban, ám ha összejön ez a meglepetés, akkor a Szekszárd is győzelmi kényszerben futballozik Újpesten. Minden szempontból izgalmas utolsó forduló jön, de mi persze elsősorban a Szent Mihály csodájáért szurkolunk!

  • A 19. Hét Programja

    1.2026 május 06.(szerda) 16 h. Győr, Női NB I .: Győri ETO- Szent Mihály FC 2.2026 május 07.(csütörtök ) 17 h.,Mórahalom. Női U-16 : Mórahalom Városi SE- Szent Mihály FC 3.2026 május 07.(csütörtök) 18 h. Kiskundorozsma ,Férfi U-19 : Szent Mihály FC- ESK Kiskundorozsma 4.2026 május 08.(péntek) 17 h. Tiszasziget,Fiú U-13" oroszlán" Tiszasziget SE- Szent Mihály FC 5 2026 május 09.(szombat) 9 h. Makó Bozsik U-7 ,U-9 6.2026 május 09.(szombat) 10 h. Csólyospálos,Leány U-12 : - Szentesi Kinizsi - Mercédes Kecskemét - Kiskunhalas 7.2026 május 09.(szombat) 11 h. Tápé ,Női U-17 akadémia : Szent Mihály FC- MTK 8.2026 május 09.(szombat) 13 h. Budapest, női U-14 reg : Bp. Honvéd- Szent Mihály FC 9.2026. május 09. (szombat) 14 h. Budapest, női NB I: Ferencvárosi TC - Szent Mihály FC 10.2026 május 10.(vasárnap) 10 h. Mindszent, Fiú U-19: HALASZTVA! Mocorgo FC- Szent Mihály FC 11.2026 május 10.(vasárnap) 10 h. Gyula , Leány U-12 - Békéscsabai Előre - Tiszakécske - Gyulai Amazonok 12.2026 május 10. (vasárnap) 13 h. Tápé női akadémai U-15: Szent Mihály FC - Illés 13.2026 május10.(vasárnap) 16 h. Tápé ,Reg. Női NB III: Szent Mihály FC- Szentesi Kinizsi 14. 2026 május 10.(vasárnap) 17,30 h. Szentmihály : Szent Mihály FC- Mindszent SE

  • Fáradtan küzdöttünk: Ferencváros - Szent Mihály 5-1

    Az egy hét alatt a harmadik bajnokiját játszó együttesünk a szerdai győri bravúr után nem volt képes újabb meglepetésre, fáradtan játszva szenvedett vereséget a címvédő, éllovas, friss kupagyőztes Fradi vendégeként. 30 pontunkkal őrizzük az ötödik helyet, s az utolsó játéknapon az lesz a célunk, hogy meg is szerezzük ezt a történelmi sikert! Folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adtunk a Simple Női Liga 21. fordulójából mérkőzéséről. Hajrá, Szent Mihály! FTC-Telekom - KÉSZ-St. Mihály-Szeged, Simple Női Liga NB I 21. forduló, Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont FTC-Telekom - KÉSZ-St. Mihály-Szeged 5-1 (4-0). Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont, vezette: Sovány Liza (Juhász-Révész Csilla, Török Flóra). FTC: Kostic - Hanász, Gődér, Zágonyi, Diaz, Gágyor (Diószegi, 63.), Garcia (Túróczy, 63.), Nagy Vi. (Kubassova, 63.), Edwards (Könczeyné Fenyvesi, 73.), Nagy Va., Czellér. Vezetőedző: ifj. Albert Flórián. Szent Mihály: Aradi - Komlós, Simonovic, Zarkovic, Djurdjevac (Németh P., 81.), Horváth A. (Papp T., 59.), Szabó D., Ónodi (Juhász E., 59.), Török (Antelj, 46.), Nagy L. (Gyovai, 59.), Popovic. Vezetőedző: Major László. Gólszerző: Nagy Vi., Nagy Va. 2-2, M. Diaz, illetve M. Popovic Major László vezetőedző: "A topformában lévő, nálunk sokkal frissebb Ferencváros ellen a fáradt csapatom nehezen tudta tartani a tempót, igazából csak a második félidőben tudtuk felvenni a versenyt az éllovassal. Teljesen megérdemelt hazai siker született. Számunkra azonban fontos és nagyon örömteli, hogy továbbra is őrizzük az előkelő ötödik helyünket, amit az utolsó fordulóban is megpróbálunk megtartani." Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk szombaton 14 órakor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály, mindent bele, lányok! 13:35: Köszöntjük Önöket! 14 órakor indul a meccs a Fradi otthonában! Legalább három meccset vívunk most egyszerre, persze átvitt értelemben. A gólkirálynői címért meccsel kitűnőségünk, Milica Popovic és a hazaiak válogatott támadója, Nagy Vanessza, 23-23 góllal állnak jelenleg. A mai NB I-es párharc mellett pedig történelmünkkel is vívunk, hiszen még soha nem szereztünk pontot a Fradi ellen. Milyen szép is lenne, ha ma változtatnánk ezen! Tökéletes az időjárás és a pálya talaja is, a körülményekre tehát semmit sem foghatunk. Ugyanakkor a szerdai győri csodálatos döntetlen után egy nagyon-nagyon fáradt Szent Mihály ütközik ma meg a legjobb magyar együttessel, ezt mindenképp figyelelembe kell venniük olvasóinknak. Mi kezdtük a mérkőzést. 7 perc telt el, és csak a Fradinak voltak támadásai. A bal oldalunkon többször is mögénk kerültek, a remek formában lévő Aradi Jázminnak bravúrokat kellett bemutatnia. Major László mester azonnal reagált az első percek fejleményeire, megcserélte a két szélső védőnket, Komlós Lilla ment át a bal, Horváth Anita pedig a jobb oldalra. A 15. percbe érve is tartjuk a 0-0-t. Továbbra is mezőnyfölényben a ferencvárosiak, de nem voltak most akkora lehetőségeik, mint az első percekben. Kétszer már mi is eljutottunk a hazai kapu elé, egyszer Szabó Dóra, egyszer pedig Milica Popovic révén, a széleken vezetett akciókkal. Szabó Dóra visszahúzós cselébe bele tudtak lépni a védők, Milica Popovic beadása pedig ugyan eljutott középre, de Milica Kostic kapus magabiztosan húzta le az érkező Szabó Dóra elől. Közeledünk a félidő feléhez, a 22. percben járunk. Több helyzetet alakított ki a Fradi, majd a 20. percben Milica Popovic egy remek labdát kapott, lefutotta két védőjét, ám a lövés előtt blokkolták. Túl már a félidő felén, a 24. perc is megkezdődött. Ahogy az várható volt, fölényben a Fradi, többet birtokolják a labdát, több helyzetük is volt, de szervezetten védekezünk, s a kontráinkban is van elképzelés és esély! Fáradtan is nagyszerűen küzdünk. GÓL! A 25. percben sajnos vezetést szerzett az FTC. A tizenhatos vonalán fordult rá a lövésre a hazai játékos, Nagy Viktória és a jobb felsőben kötött ki a labda. 1-0. A sors iróniája, hogy pillanatokkal előtte mi támadtunk, s Szabó Dóra szép beadásáról épp lemaradt Milica Popovic... GÓL! A 30. percben Nagy Vanessza is betalált. A térfelünk középen könnyű síppal fújt be egy faultot Sovány Liza, középre ívelték a szabadrúgást a hazaiak, ahol teljesen egyedül hagytuk a Fradi gólfelelősét, akinek így már nem volt nehéz feladata, a hálóba fejelt, 2-0. GÓL! A 35. percben 3-0. A jobb oldalról beívelt labdát fejelte a hálóba a hazaiak argentinja, Milagros Diaz. Sajnos kezd kiütközni a fáradtság a mieinken. Hét nap alatt ez a harmadik meccsünk... Rendkívül nehéz és megterhelő sorozatban vagyunk, melynek épp a végén találkozunk a bomba formában futballozó listavezetővel, friss kupagyőztessel... A Budaörs elleni hazai 2-0 és az ETO vendégeként elért 0-0 után a jelek szerint ma nem tudjuk feltartóztatni a legjobb magyar női együttest annak otthonában. A 40. percben vagyunk, magabiztos 3-0-s ferencvárosi előny. Végtelen fáradtság látszik a mieinken. GÓL! A 41. percben itt a negyedik találat, a Fradi jobb oldalával nem bírunk. Állandóan a mieink mögé ívelik a labdát, megint el tudtak menni, s egy visszacsel után a hosszú felsőbe bombázott a tarthatatan Nagy Viktória. 4-0 az állás. Véget ért az első félidő. A 25. percig remekül tartottuk magunkat, aztán ahogy az várható volt, elfogyott a szufla. Ez persze teljesen érthető annak tükrében, amilyen menetelésben vannak a lányok. A friss kupagyőztes, az MTK-nak egy hete bajnokin öt gólt lövő FTC így magabiztos, 4-0-s előnnyel várhatja a folytatást. Szünet. Az FTC kezdte a második félidőt. Egyet cseréltünk, Antelj Masa lépett a pályára Török Lilla helyett. GÓL! Nagy Vanessza fejese talált utat a hálónkba a 48. percben. A jobb oldali védekezésünk pontatlan volt, s a beadásnál megint egyedül hagytuk középen a Fradi gólfelelősét. Sajnos már 5-0, fáradtan nem tudjuk felvenni a versenyt a friss, dinamikus Ferencvárossal. Az 56. percbe értünk, s 5-0-ra vezet az FTC. A játékvezető fáradtságáról is kell szólnunk, a második félidőre látványosan visszaesett Sovány Liza teljesítménye, többször tévedett a kárunkra. Az előbb tévesen állították meg lesen az egyedül kiugró Milica Popovicot. Komoly szépítési lehetőség volt pedig, de elvették tőlünk a sporik. Tovább tart a zöld-fehérek óriási mezőnyfölénye, az 58. percet tapossuk közben. A 60. perchez érve Major László hármas cserével igyekszik frissíteni holtfáradt csapatát. Ónodi Vanessza, Nagy Lilla és Horváth Anita le, Papp Tamara, Juhász Enikő és Gyovai Katinka be szegedi oldalon. GÓÓÓL! A 64. percben Antelj Masa remekül játszott egy második labdát Milica Popovichoz, aki a bal alsóba lőtt. Nagy Vanessza két góljára tehát most már ő is felelt, ami pedig a találkozót illeti, 5-1-re szépítettünk. Ezt a találatot azért összességében tényleg megérdemelték lányaink. A második félidő feléhez érve 5-1 az állás Budapesten. Ez már a 72. perc a fővárosban, ahol őrzi négygólos előnyét a címvédő. Dolgozunk jó iparos módjára, hatalmasat küzdenek a cserejátékosaink, igyekeznek egy kis lendületet adni a gárdának. A mezőnyjáték kiegyenlítetté vált ebben a szakaszban, most nem dominál az FTC, persze a veszély azért benne van a hazaiakban. A 78. perc is véget ért. Az állás nem változott, a Ferencváros ugyanakkor növelte a nyomást a kapunkra. Az elmúlt perceket megúsztunk, jó lenne, ha a hajrában nem kapnánk már újabb gólt, sőt, akár Milica Popovic tudna elöl egy újabbat szerezni... Kilenc perc van még hátra a rendes játékidőből. Németh Peónia állt be az utolsó percekre nálunk, miközben épp megúsztunk egy Fradi-szögletet a 85. perc végén, mellé fejelték a zöld-fehérek. Letelt a rendes játékidő. A ráadás perceit éljük, Fradi-akciókkal. Vége. Megérdemelt, magabiztos FTC-siker a fáradtan is jól küzdő Szeged ellen. Egy nagyon szép hét jöhet majd, előtte még ma drukkolunk az MTK-nak az Újpest ellen. Mivel a Pécs döntetlent játszott a Diósgyőrrel szemben, hatodiknál már nem lehet rosszabb a KÉSZ-St. Mihály-Szeged az idei NB I-es kiírásban, sem a PMFC, sem a Budapest Honvéd már nem foghat be minket. 30 pontunkkal egyelőre tartjuk a gyönyörű, történelmi ötödik pozíciót, s már csak a 27 pontos Újpest maradt velünk ezért versenyben. A jövő héten a cél az ötödik hely megszerzése lesz. Május 16-án a záró játéknapon az MTK-t fogadjuk majd. A 24 gólos Milica Popovic pedig a 25 találattal álló Nagy Vanessza mögött a második helyen áll a mesterlövészek versenyében, s megcélozhatja a gólkirálynői címet is. A meccs elé: Beharangozó írásunk Major László vezetőedző nyilatkozatával IDE KATTINTVA olvasható el. További eredmények a 21. fordulóból: Viktoria FC – Budapest Honvéd FC 1-1 Pécsi MFC – Diósgyőri VTK 1-1 Szekszárdi WFC – ETO FC Győr szombat 16:00 MTK Budapest – Újpest FC szombat 17:00 Budaörsi SC – Puskás Akadémia FC szombat 17:30 A fotó archív, illusztráció

TÁMOGATÓINK

SzRT_TM_KLUB_VB_buszmegallo_STATIK_720x96_0819.jpg

KAPCSOLAT

E-mail: st.mihaly.fc@gmail.comszentmihaly.kft@gmail.com
Levelezési cím: 6723 Szeged, Zöldfa u. 16. 2/8

bottom of page