1041 találat üres kereséssel
- Öt tehetségünk a végső válogatón
Bitó Nikoletta, Hovanecz Lilien, Ligeti Dóra, Gondi Hanna és Simon Anna utazhat az U-14-es keleti régiós válogatott utolsó összetartására Szolnokra. Gratulálunk, lányok, mindent bele! A Szent Mihály FC öt játékosa vehet részt az U-14-es leány regionális válogató végső szolnoki kiválasztó edzésén. Az akadémiai U-15-os csapatunkból Bitó Nikoletta és Hovanecz Lilien kapusok mellett Ligeti Dóra, Gondi Hanna és Simon Anna utazhat május 7-én Szolnokra a Magyar Labdarúgó-szövetség meghívására. Ezen az összetartáson alakítják ki a júniusi országos döntőn szereplő U-14-es keleti régiós válogatott keretét. Hajrá, Niki, Lili, Dóri, Hanna és Anna, büszkék vagyunk rátok, és szorítunk nektek!!! A leány U-14-es regionális program a 2025/26-os szezonban is az UEFA és az MLSZ közös projektjének keretében zajlik. A kezdeményezés célja, hogy az új korosztályos válogatottak szervezése és versenyeztetése révén továbbfejlesszék a fiatal tehetségek képzését és nyomon követését. Első lépésként az U-14-es regionális válogatottakat alakítják ki, melyben kiemelt szerepet kap a játékosok felkutatása és képességeik felmérése. A kiválasztó edzésekre ezúttal a 2012/13-as születésű játékosokat hívják meg mind a négy régióban (Kelet, Nyugat, Dél, Közép). Az ország legtehetségesebb 12-13 éves lányaiból idén nyárra szeretnék kiválasztani azt a 20-26 főt, akik később az U-15-ös nemzeti válogatottunk gerincét alkothatják majd az UEFA Development Tornán, innen pedig továbbvezetnék a legígéretesebb focistákat az U-16-os és az U-17-es magyar válogatott felé. A keleti régióban az idei negyedik összetartásnak is a Szolnoki MÁV Utánpótlás Központ ad otthont május 7-én (csütörtökön) 10:30 és 12:30 között. A kiválasztó edzést az MLSZ utánpótlás-koordinátorai, Szanyi Mária (aki az U-15-ös válogatott szövetségi kapitánya is egyben), valamint Sándor Dávid vezetik. Ezt követően június 12-én és 13-án rendezik majd meg az országos zárótornát a keleti, a nyugati, a déli és a középső régióból érkező válogatottak részvételével. Nikinek, Lilinek, Dórinak, Hannának és Annának szeretettel gratulálunk, és sok sikert kívánunk csütörtökön is! Hajrá, lányok, legyetek ott minél többen a Kelet válogatottjában! A fotó archív, illusztráció
- Az ötödik helyről hajrázunk
A pontok számát tekintve már megvan a klubtörténeti rekord, de evés közben jön meg az étvágy. Az ötödik helyért harcol a KÉSZ-St. Mihály-Szeged az NB I-ben, Milica Popovic pedig versenyben van a gólkirálynői címért. Három pontot ért a taktikus, szervezett, fegyelmezett és lelkes játék a Budaörs ellen. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged lányai nem léptek kétszer ugyanabba a folyóba, nem követték el ugyanazt a hibát, mint ősszel: nem rohantak fejjel a falnak az újonc elleni mérkőzésen, s alaposan felkészültek a női NB I egyik legjobb játékosa, Ivana Trbojevic őrzésére. A háromvédős szerkezet elérte célját, a szerb klasszisnak alig-alig hagytunk levegőt, nem nagyon tudott helyzetbe kerülni. Az egyébként is kevés lehetőséget hozó, küzdelmes bajnokit végül 2-0-ra nyerte meg a Szent Mihály szombaton. Szerb támadónk, Milica Popovic újra duplázni tudott, az első góljánál Nadja Djurdjevac, a másodiknál Ónodi Vanessza osztotta ki az asszisztot. Aradi Jázmin ezúttal is magabiztosan őrizte a kapunkat, a védelemben Komlós Lilla, Tijana Zarkovic és Sara Simonovic, előttük egy sorral Ónodi Vanessza és Antelj Masa egyaránt igazán kitett magáért, Milica Popovicot pedig megint a találatai dicsérik. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged ezzel a sikerrel 29 pontos - ami klubtörténeti rekordot jelent -, s az előkelő ötödik helyről várja az utolsó két fordulót. Milica Popovic pedig 23 góllal - az FTC-s Nagy Vanesszával holtversenyben - az élen áll a góllövőlistán! A Simple Női Liga 20. fordulójában egyébként lényegében eldőlt, hogy melyik két együttes vívhatja majd a finálét. A rangadón a friss kupagyőztes Ferencváros 5-1-re ütötte ki az MTK-t, míg üldözője, a Puskás Akadémia 5-0-ra gázolta el a Viktoriát. A Fradi 53, a Felcsút 51, az MTK pedig 45 pontos, és a fővárosi kék-fehéreknek a csodánál is többre van szükségük ahhoz, hogy ebből a hatpontos hátrányból és a tizenhárommal rosszabb gólkülönbségből megelőzzék a Puskást... Vágó Fannyék tehát minden bizonnyal a bronzcsatára készülhetnek, ahol az Újpest ellen 1-0-ra diadalmaskodó Győr vár majd rájuk. A negyedik ETO-t a mieink követik a tabellán. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged 29 ponttal vezeti a 27 pontos Újpest, a 25 pontos Honvéd, a 24 pontos Pécs és a 18 pontos Diósgyőr előtt. A Kispest és a PMFC 2-2-re végzett a fővárosban, a DVTK 3-0-ra égett meg Szekszárdon a hétvégén. Az alsóházban így a szekszárdiak hosszú idő után elmozdultak a kieső pozícióból: 12 ponttal a bennmaradást érő tizedik helyen állnak, a 10 pontos Viktoria borzasztóan nagy baja került, a 7 pontos Budaörs sorsa gyakorlatilag megpecsételődött. Lányaink számára az utolsó két héten az a tét és a cél, hogy feltegyék a koronát a történelmi szereplésre. 29 pontot korábban még soha sem szereztünk az élvonalban, ezt a soron következő három, nagyon nehéznek ígérkező találkozón tovább lehet fokozni. S amennyiben bravúrt, bravúrokat tudnánk felmutatni, akkor tovább gyarapíthatjuk pontjaink számát, s versenyben maradhatunk az ötödik-hatodik helyért, ami megint csak szenzációs lenne. Ezen a héten két összecsapás vár ránk. Előbb szerdán 16 órakor az ETO-hoz látogatunk, egy korábbról halasztott mérkőzést pótolva, majd szombaton 14 órától az éllovas Fradi vendégei leszünk. Egyik feladat nehezebbnek ígérkezik, mint a másik. A csapat azonban jó formában van, hiszen zsinórban három meccset nyert meg a bajnokságban, ráadásul ebben a kiírásban már többször is bizonyította, nem ismer lehetetlen. Szurkoljunk Ónodi Vanesszáéknak, hogy újra megtréfálják a favoritokat! Fotó: Gémes Sándor
- Hétvégi előzetes: nyerni akarunk a Budaörs ellen!
Újabb borzasztóan nehéznek ígérkező mérkőzés vár a KÉSZ-St. Mihály-Szeged NB I-es csapatára, de lányaink itthon tartanák a három pontot az utolsó szalmaszálba kapaszkodó sereghajtó ellen. Az utolsó három forduló következik a Simple Női Ligában, s a 26 pontos KÉSZ-St. Mihály-Szeged az előkelő hatodik helyről várja a hétvégét. A legutóbbi játéknaphoz hasonlóan ismét egy olyan ellenfél vár a mieinkre, mely az életéért küzd. A 7 ponttal utolsó Budaörs két egységgel van lemaradva a Szekszárdtól, hárommal a Viktoriától, vagyis lényegében az utolsó lehetőségét ragadná meg azzal, hogy nyerni érkezik Szegedre. Nadja Djurdjevacéknak azonban pontosan ugyanez a céljuk: klubunk történetének legfényesebb sikerét szeretnék elérni, ehhez pedig szükség van szombaton a Budaörs ellen mindhárom bajnoki pontra, bármennyire elkeseredetten és elszántan is fognak küzdeni a vendégek. Nincs mese, lányainknak fel kell venniük a kesztyűt! „Ugyanúgy, mint múlt héten a Szombathely ellen, itt is a győzelem az elsődleges célunk, ám tudjuk, hogy nem lesz könnyű kivívnunk. Nagyon oda kell figyelnünk a Budaörs ellen, hiszen a vendégek az előző fordulóban bravúros döntetlent játszottak a listavezető és kupagyőztes Ferencváros ellen, és van még esélyük a bennmaradásra. Biztos vagyok benne, hogy rendkívül motiváltan fognak ellenünk pályára lépni, e téren is fel kell velük venni a versenyt! Szeretnénk a bajnokság végén is az első hatban maradni, ehhez viszont szükségünk van erre a három pontra” – nyilatkozta honlapunknak Major László vezetőedző. Szombati látogatóink télen ugyan próbálták megerősíteni a keretüket, ám a tavaszi eredményeik eddig összességében elmaradtak a várakozásaiktól. 2026-ban még nyeretlen a Budaörs, mely utolsó és egyetlen győzelmét tavaly szeptember közepén aratta az élvonalban odahaza a Szekszárd ellen. Tavasszal négy vereség (az MTK, a Győr, az Újpest és a Szekszárd ellen) mellett három döntetlenre futotta az erejükből (a Ferencvárossal, a Péccsel és a Viktoriával szemben). Különösen fájó lehet számukra, hogy a közvetlen riválisok elleni kulcsmérkőzéseik balul sültek el. Szekszárdon 1-0-s vezetésről kaptak ki 2-1-re, s Szombathelyen is előnybe kerültek, de 1-1-gyel tértek haza. Így hiába a két komoly hazai bravúr (1-1 a Fradi, 2-2 a PMFC ellen), Horváth Ferenc együttesének bizony nagyon hiányoznak a Tolnában és Vasban elhullajtott pontok. Éppen az FTC és a Pécs elleni eredmények mutatják meg ugyanakkor, hogy egy harcos, lendületes, akaratos és harapós Budaörs bárkinek kellemetlen ellenfele tud lenni a női NB I-ben. Nem könnyű megtörni és megverni őket, most pedig különösen fel vannak paprikázva a Fradi-szenzációjuk után, erre kell készülnünk. Több kitűnő labdarúgót is foglalkoztatnak, köztük régi ismerőseinket is. Papp Szidónia és a szerb Ivana Trbojevic korábban éveket töltöttek el a Szent Mihálynál, s Sárosi Csilla is lehúzott egy esztendőt Szegeden. Van egy montenegrói válogatott légiósuk is Tanja Malesija személyében, illetve egy orosz focistájuk, Kseniia Bondareva. Télen a horvát kapus, Laura Fiket (ZHFK Ljuboten) mellett leigazolták a moldovai Carina Doibant (ACS Ladies TG Mures), valamint Dakó Katalint (CS Athletic Olimpia Gherla). Távozott viszont Németh Virág (Astra HFC), Berencsi Boglárka, Gyürü-Gehrig Saskia, Diana Nicola Moldovan (CS Athletic Olimpia Gherla) és Barna Gabriella (Honvéd). A Major László által is kiemelt, Ferencváros elleni múlt szombati 1-1 során a Fiket – Malesija, Sárosi (Kelemen, 59.), Kovács L. (Ambach, 64.), Papp Sz., Trbojevic, Oláh B., Fodó, Doiban, Kajdy, Puskás (Dakó, 59.) összeállításban szerepeltek, góljukat Trbojevic szerezte, aki 11 találatával vezeti a házi góllövőlistájukat, s egyértelműen a Budaörs legkiemelkedőbb, legveszélyesebb játékosa. Ami a közös múltat illeti, a két csapat eddig három tétmérkőzést vívott egymással, egyszer a szegediek bizonyultak jobbnak, egyszer a budaörsiek, egy döntetlen született, a gólkülönbség 12-9 a mi szempontunkból. A 2023/24-es NB I-es idény során idegenben 3-2-ra alulmaradtunk, Szegeden 5-1-gyel vágtunk vissza az akkor búcsúzó Budaörsnek. Tavaly ősszel Budaörsön egy emlékezetes, tízgólos thrillert játszottunk az újonc vendégeként, az egyik oldalon Trbojevic négyszer, a másikon Djurdjevac háromszor köszönt be, a fordulatokkal tarkított, feszült összecsapás 5-5-tel ért véget. Bár imádjuk a gólokat, bevalljuk, ezúttal kevesebbel is beérnénk, a lényeg, hogy húzzuk be valahogy ezt a fontos meccset. Hajrá, Szent Mihály! Emlékeztetőül a 9. fordulóban: Budaörsi SC – KÉSZ-St. Mihály-Szeged 5-5 (3-2). Budaörsi Városi Stadion, 150 néző, vezette: Kalmár Petra (Dr. Juhász Dóra, Török Flóra). Budaörs: Csapó – Malesija, Sárosi (Berencsi, 67.), Kovács L. (Moldovan, 62.), Papp, Trbojevic, Oláh, Fodó (Balázs-Hegedűs, 67.), Németh V. (Szehofner, 81.), Kajdy, Buzás. Vezetőedző: Horváth Ferenc. Szent Mihály: Aradi – Juhász E. (Horváth A., 46., Baranyi B., 87.), Ónodi, Sajti, Szőke, Komlós, Simonovic, Török L. (Horváth L., 59.), Djurdjevac, Nagy L., Popovic. Vezetőedző: Major László. Gólszerzők: I. Trbojevic 4, Buzás E., illetve N. Djurdjevac 3, S. Simonovic, Ónodi V. Kiállítva: Komlós L. (89.), Horváth Ferenc (vezetőedző, 94.) A női NB I állása a 20. forduló előtt: A Simple Női Liga 20. fordulójának további műsora: ETO FC Győr – Újpest FC szombat 12:00 Puskás Akadémia FC – Viktoria FC szombat 13:00 Szekszárdi WFC – Diósgyőri VTK szombat 14:00 FTC-Telekom – MTK Budapest szombat 14:00 Budapest Honvéd FC – Pécsi MFC vasárnap 19:00 Simple Női Liga NB I 20. forduló, KÉSZ-St. Mihály-Szeged – Budaörsi SC, május 2. (szombat) 17:30, Szeged, Szent Gellért Fórum
- Hétvégi előzetes: Röszkén csipegetnénk tovább a pontokat
Tovább növelné a Csanytelekkel szembeni előnyét megye II-es férficsapatunk, melyre kemény kirándulás vár. Tömörkényi győzelmével visszaelőzte a rivális Csanyteleket a Szent Mihály FC férficsapata a vármegyei II. osztályban. Hat fordulóval a vége előtt a mieink 17 ponttal foglalják el a tizenkettedik helyet, míg a csanytelekiek jelenleg 14 ponttal rendelkeznek, az 5 pontos Tömörkény pedig már aligha mozdulhat el az utolsó pozícióból. Most már minden egyes játéknap arról szól, hogy megtartsuk vagy növeljük is a Csanytelekkel szembeni előnyt, s erre ezúttal is van esély, még ha nem könnyű az előttünk álló feladat. A Szent Mihály szombaton a hatodik Röszkéhez látogat, miközben a csanyteleki gárda a negyedik Balástyát fogadja. „Azt hiszem, mindent elmond a megye II. kiegyenlítettségéről, hogy a Röszke az egyetlen csapat, mely az utolsó két meccsét meg tudta nyerni. Ugyanakkor büszkék lehetünk rá, hogy mi is abban a négyben vagyunk, aki az utolsó két mérkőzésén nem szenvedett vereséget. Szombati ellenfelünk egy masszív és jó csapat. Az látszódik, hogy a góllövéssel kicsit szenvednek, hiszen csak kettővel több gólt szereztek, mint mi, ugyanakkor negyvennel kevesebbet kaptak nálunk, ami viszont mutatja, mennyire stabilak hátul. Arra törekszünk, hogy fegyelmezett, szervezett védekezéssel végig nyílttá és szorossá tegyük a találkozót. A helyzetünket nem könnyíti meg, hogy a hosszú hétvége és az érettségi gyakorlatilag lefelezte a keretünket, több mint tucatnyi játékosom fog hiányozni. Ugyanakkor szerencsére sokan vagyunk, tehát ha a pozitív oldalát szemlélem, akkor azt mondhatom, hogy 15 fő körüli létszámmal tudunk utazni, és olyan együttessel, melynek reálisan lehet esélye a pontszerzésre. Azért is dolgozunk ilyen bő kerettel, hogy mindig versenyképes legyen az aktuális brigád, már hozzászoktunk, hogy rendre sokan esnek ki. A hangsúly véleményem szerint a stabilitáson lesz. Megpróbáljuk minimalizálni a Röszke helyzeteit, s ha előttünk adódnak lehetőségek, azokkal hatékonyan szeretnénk élni, ahogy például Tiszaszigeten is tettük. Pontért, pontokért megyünk Röszkére, de alapvetően az a célunk, hogy a Csanyteleket magunk mögött tartsuk. Azért dolgozunk, hogy olyan eredményeket érjünk el, hogy az esetleges pontazonosság esetén a gólkülönbség a végén a mi oldalunkra billenjen. Jelenleg héttel jobb a Csanytelek gólkülönbsége, de ezt pár hét alatt meg lehet fordítani, erre is odafigyelünk” – tekintett előre Szabó Dániel vezetőedző. Szombati házigazdánk, a Röszke 31 ponttal tanyázik a hatodik helyen. A bajnokság kiegyensúlyozottságára jellemző, hogy mindössze négy ponttal vannak lemaradva a harmadik Mártélytól, tehát akár még az éremről is álmodozhatnak... Tavasszal eddig négy győzelem mellett három vereség a mérlegük. Több értékes diadalt is arattak, megverték otthon a Mindszentet és a Domaszéket, valamint múlt héten idegenben az Algyő II.-t 2-0-ra, ugyanakkor például az UTC hazai pályán fektette őket két vállra, s Mártélyon és Csengelén is kikaptak. A legeredményesebb játékosuk a 8 gólos Szalma Gergely, akit Szekeres Ádám 6, Mulati Dániel 5 találattal követ. A közös múlt kapcsán elmondható, hogy a két gárda eddigi nyolc találkozójából négyet a Szentmihály, négyet a Röszke nyert meg, a gólkülönbség a mi szempontunkból 14-15. A 2024/25-ös bajnokságban mindkét alkalommal hazai siker született. Ősszel a mieink diadalmaskodtak 3-1-re, tavasszal viszont Röszkén 2-1-re alulmaradtunk. Most októberben Szentmihályon csaptak össze a felek, s a Röszke a második félidő első 15 percében rúgott négy góllal lerendezte a meccset. A vendégek 4-0-ra bizonyultak jobbnak (gólszerzők: Szabó Attila, Szekeres Ádám, Szalma Gergely, Csobán Krisztián öngól). Lenne tehát miért visszavágni, úgyhogy szurkolunk a fiúknak! Csongrád-Csanád Vármegyei II. osztály 21. forduló, Röszke SK – Szent Mihály FC, május 2. (szombat) 14:00, Röszke Sportpálya
- Szép siker Vasban: Viktoria - Szent Mihály 2-5
Folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adtunk a Simple Női Liga 19. fordulójának mérkőzéséről. Hajrá, Szent Mihály! Viktoria FC - KÉSZ-St. Mihály-Szeged, Simple Női Liga NB I 19. forduló, Szombathely, Haladás Sportkomplexum Viktoria FC - KÉSZ-St. Mihály-Szeged 2-5 (1-2). Szombathely, vezette: Kovács Fanni (Fontányi Liza, Trapp Enikő) Viktoria: Kocsi - Kováts A., Sági, Urbán, Varró (Vesztergom, 79.), Hécz (Csanádi, 15.), Nagy D., Czakó (Polovics, 61.), Pintér, Csejtei, Németh M. (Müller, 79.). Vezetőedző: Markó Edina. Szent Mihály: Aradi - Komlós, Zarkovic, Ónodi, Juhász E. (Németh P., 36.), Antelj (Palotás, 84.), Simonovic (Barna, 84.), Djurdjevac, Török, Horváth A. (Szabó D., 75.), Popovic (Horváth L., 84.). Vezetőedző: Major László. Gólszerző: Csejtei E., Polovics D., illetve Ónodi V., M. Popovic, Pintér T. (öngól), M. Popovic, Szabó D. Major László vezetőedző: "Játszottunk már jobban is, de 5-2-re nyerni a Viktoria otthonában nagyon szép dolog. Három-négy játékosom átlagon felüli teljesítménye kellett ma a nagyarányú győzelemhez. Gratulálok a csapatnak!" Élő közvetítés: Szöveges, online közvetítésünk szombaton 15 órakor kezdődik. Hajrá, Szent Mihály, előre az idegenbeli győzelemért! Köszöntjük Önöket! A melegítés véget ért, gyönyörű időjárásban hamarosan indul a meccs Szombathelyen! A találkozót a korábban kijelölt Molnár-Sáska Zsófia Eszter helyett Kovács Fanni vezeti majd. Molnár-Sáska Pécsre került át, ott dirigálja a PMFC - Puskás Akadémia összecsapást. Klasszikus idegenbeli szerelésében, a bordó-sárga csíkosban a Szent Mihály, meglepő módon kék-fehérben a Viktoria. Mi kezdtük a játékot. Nappal szemben véd Aradi Jázmin az első félidőben. A második percben hagytuk ki az első helyzetet, Horváth Anita közeli lövését mentették, majd a hazaiak előtt is adódott lehetőség, ami még nagyobb is volt, mint a miénk. Csejtei Emília az üresen tátongó kapura ívelt, Aradi Jázmin és a védőink közös erővel hárították el a veszélyt. Sok a technikai hiba mindkét oldalon, ezekből alakult ki aztán veszély. Hét és fél perc telt el, kiegyenlített erők küzdelme eddig a pályán. GÓÓÓL! Nadja Djurdjevac remek jobb oldali beadását a hosszú oldalon érkező Ónodi Vanessza fejelte be 9 méterről a hazai kapus segítségével, vezetünk! A 9. percben 0-1. A 16. percben járunk, s kiegyenlítetten csordogál a mérkőzés. A Viktoria máris cserére kényszerült, Csanádi Kata váltotta Hécz Zsuzsannát, bokasérülés miatt. Nem sokkal ezután Nadja Djurdjevac egy éles, lapos lövéssel tesztelte Kocsi Petra éberségét, ezúttal helyén volt a hazai kapus. Lepergett az első húsz perc. Összességében nem harcoltunk ki fölényt, de 1-0-ra vezetünk a szervezett hazai együttes ellen. Fegyelmezetten fociznak a mieink is, nem kell fejjel rohanni a falnak. A 23. percben ivószünet. Előtte egy ezerszázalékos helyzetet hagyott ki a Viktoria. Szép kontrát vittek végig a vasiak, s gyakorlatilag az üres kapura lőhettek a végén, mellé ment a kísérlet, pontosabban Juhász Enikő a hosszú saroknál becsúszva nagyot mentett azzal, hogy megzavarta az ellenfél játékosát. Vannak támadásaink nekünk is, de pepecselünk, hiányzik a határozottság, ez így nem lesz jó, ebből könnyen baj lehet. GÓL! Németh Mirtill még közelről fölé lőtt, majd a következő támadásából, a harmadik zicceréből kiegyenlített a Viktoria a 26. percben Csejtei Emília révén. A vasiak támadója lefutotta a bal oldalunkon Juhász Enikőt, s a kapujából kilépő Aradi Jázmin mellett 14 méterről magabiztosan helyezett a jobb alsóba. Sajnos ide vezetett az utolsó öt-hat perc végtelenül gyenge játéka. 1-1. Komlós Lilla szép jobb oldali beadását Milica Popovic közelről fejelte mellé a 27. percben. A 31. percbe fordultunk, s ki kell jelentenünk, az eddig látottaknál több kell a lányoktól, ha sikeresek akarunk lenni a mai napon az életéért küzdő vasi csapat ellen. A 33. perc is eltelt közben. Rosszul lett az egyik partjelző, Trapp Enikő, valószínűleg a hirtelen meleg miatt, napszúrást kaphatott talán, őt kellett ellátni. Most amúgy a Viktoria kapujának előterében zajlik a játék, de mi nem jelentünk veszélyt, az ő gyors kontráik sokkal kecsegtetőbbek. Tijana Zarkovic ért éppen vissza, s mentett a szombathelyi támadók elől. Nem akar működni a gépezet sem támadásban, sem védekezésben. Nem vagyunk az igazaiak az első félidőben, ki kell mondani. A 41. percben vagyunk. Elveszítettük a védekező oldalunkon lévő partjelzőt, aki nem tudta folytatni, így egészen nehézzé vált a játékvezető számára a meccs. Mi is cseréltünk közben, Juhász Enikő helyére Németh Peónia érkezett, megpróbáljuk stabilabbá tenni a védelmet. Nadja Djurdjevac és Milica Popovic kavarták meg a Viktoria védelmét, montenegrói középpályásunk lapos kísérletét hárította végül Kocsi Petra. Borzasztóan sok lesz a hosszabbítás a viszontagságokkal tarkított első felvonás végén. GÓÓÓL! A ráadás ötödik percében újra vezetést szereztünk. Kicsit kijjebb jött a "Hali", Milica Popovicnak maradt területe, szerb gólvágónk a félpályától tudott egyedül megindulni Sara Simonovic mesteri indításával, balról tört befelé, lefutott két védőt, a kapus mellett is elvitte a labdát, s az üres kapuba bal felső sarkába lőtt jobbal. 1-2 a 45+5. percben. Véget ért a lidércnyomásos első félidő, melynek egyetlen pozitívuma, hogy előnyben fordulunk. Lesz dolga a szünetben Major László vezetőedzőnek. Szünet. Jó hír: a második félidőre visszatért a partjelző hölgy, reméljük, nem lesznek további egészségügyi problémái. A szünetben egyik csapatban sem cserélt, a Viktoria hozta játékba a labdát a második félidő kezdetén. Hazai akciók és lehetőségek az első percekben, egy nagy helyzetben üggyel-bajjal tudtunk szerelni. GÓÓÓL! Az 52. percben megvan a harmadik találat. Horváth Anita nagyszerű beadását - a lelátóról úgy láttuk - Milica Popovic az ötösről, a védő mellől lőtte a hálóba. Vagy mégsem ő volt eredményes? A hangosbemondó öngólként jegyzi a találatot, majd meglátjuk, mi lesz a jegyzőkönyvben, kiről pattant végül be a játékszer. A lényeg: 1-3, kétgólos előnyben a Szent Mihály. Pintér Tekláé az öngól végül, aki az ötösről jobbal bombázott saját kapujába. Az 57. percben járunk, s nem dőlhetünk hátra, de örömteli azért, amit az eredményjelző mutat: 1-3. Milica Popovic lépett ki, de kisodródott, visszagurítását Nadja Djurdjevac lőtte kapura, a gólvonalról fejelték ki a védők. Lassan a 60. perc következik. Nem nyugodtunk meg, továbbra is sok a kapkodás és a hiba a játékunkban. A Viktoria szeretne szépíteni, érthető módon jön előre, támad, ez persze adhat területet nekünk is. Milica Popovic indulhatott volna meg e pillanatban, de túlkombinálta végül. Sok a sérülés a nagy melegben, most megint egy hazai futballista kért segítséget a "napos" oldalon. A 67. percben vagyunk, és még mindig kettővel megyünk. A 71. percbe fordultunk, s őrizzük előnyünket. Egy kis színes, érdekesség: kétszer mi gyógyítgattuk a rosszul lévő partjelzőt, aki "cserébe" háromszor tévesen állította meg lesen a támadásainkat... Kiegyenlített amúgy a meccs, mezőnyben többet van a labda a Viktoriánál, de nincs igazi helyzetük. Rendkívül sok a sérülés, megint sok lesz a ráadás, az biztos. Ez már a 78. percben Szombathelyen. Nagy hír: újra a pályán Szabó Dóra, aki visszatért hosszú, nyolc hónapos kihagyása, keresztszalagműtétje után, a remekül játszó Horváth Anitát váltotta. Közben a hazaiak előtt adódott egy lehetőség, ám a kiugró támadó hosszan vette át a labdát. Tíz perc van még hátra. Plusz a ráadás... GÓÓÓL! A 81. percben Milica Popovic ugrott ki Nadja Djurdjevac gyönyörű passzával picit lesgyanús helyzetben, s megrúgta a negyedik gólunkat, 11 méterről ballal a rövid, azaz a bal alsóba. 1-4. Eldőlt. Azért jegyezzük meg, a lesek megítélésével bőven akad gondja az asszisztensnek itt a második felvonásban. Öt perc van még hátra a rendes játékidőből, s elfogyott azért a hazaiak hite. Befordultunk a 88. percben, 4-1-re vezet a Szeged. Szabó Dóra virgonckodik a bal szélen, háromszor is el tudott menni, egy helyzetet is kidolgozott Ónodi Vanessza remek hosszú indítása után, de közelről a kapusba lőtte. GÓL! A 88. percben kissé váratlanul szépített a Viktoria. Az elmélázó védőink és a kapusunk között a csereként beálló Polovics Dorina talált a hálóba, balról, 15 méterről zúdított a hosszú felsőbe, 2-4-re zárkózik a hazai csapat, kár ezért. Reméljük, azért belefér... Letelt a rendes játékidő. Dicséret illeti a hazaiakat, akik 2-4 után megnyomják a ráadást, meleg pillanatokat éltünk át a kapunk előtt. GÓÓÓL! Nadja Djurdjevac valóra váltotta mestertervét, csodálatosan ugratta ki a sérülésből visszatérő Szabó Dórát, aki ügyesen meg is oldotta, 11 méterről a hálóba lőtt a 93. percben. 2-5. Bravó, Dóri, így kell visszajönni!!! Vége. Szép idegenbeli győzelmet arattunk! Aradi Jázmin jól védett, a meccs elején és a végén kitett magáért Nadja Djurdjevac, Horváth Anita is kiválóan mozgott ma, Milica Popovicot pedig a góljai dicsérik. Gratulálunk, lányok! A meccs elé: Beharangozó írásunk Major László vezetőedző nyilatkozatával IDE KATTINTVA olvasható el. További eredmények a 19. fordulóból: Szekszárdi WFC – Budapest Honvéd 0-6 Pécsi MFC – Puskás Akadémia FC 1-6 Újpest FC – Diósgyőri VTK 8-0 MTK Budapest – ETO FC Győr 2-2 Budaörsi SC – FTC-Telekom 1-1
- A 18. Hét Alkalmai
1.2026 május 01.(péntek) 10. h Csanytelek, Női regionális bajnokság : Csanytelek SC- Szent Mihály FC 2.2026 május 02.(szombat) 10 h. Szőreg , fiú U-13 oroszlán csoport : Szőreg RSE- Szent Mihály FC 3.2026 május 02.(szombat) 10 h Balástya leány U-16 : Balástya KSE - Szent Mihály FC 3.2026 május 02.(szombat) 11 h. Tápé Regionális U-14 : Szent Mihály FC- Békéscsabai Előre 4.2026 május 02.(szombat) 13 h. akadémiai női U-17 : Szent Mihály FC- DVTK 5.2026 május 02.(szombat)14 h. Röszke , Megye II : Röszke SK-Szent Mihály FC 6.2026 május 02.(szombat) 17,30 h. Szeged Szent Gellért Fórum .női NB I .: Szent Mihály FC- Budaörs : 7.2026 május 03.(vasárnap) 10 h. leány U-12 Cs-Cs Megye - Makó - Sándorfalva - Zsombó 2026 május 03.(vasárnap) 11 h. Tápé, akadémiai női U-I5 : Szent Mihály FC- PMFC 2026 május 03.(vasárnap) 13 h.reg. leány U-10 (Szent Mihály Fc) torna : - Tiszakécske - Békéscsaba - Gyula 2026 május 03.(vasárnap) 15 h.reg. leány U-10(Szent Mihály KFT.) torna : - Kiskunhalas - Kecskemét (Mercédes) - Csólyospálos 2026 május 03. (vasárnap) 17 h. Szentmihály, férfi U-19 HALASZTVA!!!: Szent Mihály FC- Kiskundorozsma ESK
- Akadémiai hétvége: egy bravúr, két vereség
Ennél ezért egy picit többen és szebben reménykedtünk: három akadémiai korosztályunkból csak egy tudott nyerni a rájátszás legutóbbi fordulójában. Mutatjuk, hogy állnak csapataink! Nagyon bíztunk egy csodálatos - akár százszázalékos - hétvégében, s nagyszerűen is kezdődött, ám szomorú vasárnappal zártunk. Így foglalható össze a Szent Mihály FC együtteseinek múlt heti szereplése a női akadémiai bajnokságok alsóházi rájátszásában. Az U-17 egy fordulatokban gazdag, izgalmas és küzdelmes mérkőzésen 4-3-ra verte a Győrt. A legkisebbek, az U-15-ösök már nem tudták megismételni ezt a bravúrt, az ő sorsukat megpecsételte a rossz kezdés és a sok kihagyott lehetőség, a Diósgyőr 4-0-ra nyert Tápén. Sajnos az U-19 sem tudott javítani, bár vezetést szerzett a Pécs ellen idehaza, mégis 3-1-re kikapott, úgy, hogy be kell vallani, nem is játszott jól. Nézzük, hogyan is állnak most csapataink! A Szent Mihály FC U-15 egy pozíciót rontva visszaesett a hetedik helyre. A hatfordulós rájátszás második játéknapja után a DVTK meglógni látszik, 19 ponttal elhúzott a többiektől. Az Illés Akadémia 12, a Szent Mihály és a Pécs 9-9 pontos, a mieink jobb gólkülönbségük révén előzik meg a baranyaiakat. Olajos Csaba tanítványaira vasárnap 11 órától kulcsmérkőzés vár Tápén a PMFC ellen, muszáj javítani és begyűjteni a három pontot ahhoz, hogy versenyben tudjunk maradni. Közben picit szurkolunk a miskolciaknak is, hogy Szombathelyen is folytassák jó szereplésüket, s akkor Palotás Panniék akár újra a hatodik helyre is kerülhetnek - persze a legfontosabb, hogy a Pécs ellen eredményesen és hatékonyan teljesítsenek. A Szent Mihály FC U-17 ugyancsak két fordulón van túl, és az ETO elleni szenzációs sikerrel megerősítette hetedik helyét. Az alsóházban most az MTK 26, a Győr 21 pontos, a Szent Mihály pedig 6 pontjával ellépett a 3 pontos Diósgyőrtől. Jó lenne ezt a távolságot tovább növelni szombaton, amikor is 13 órai kezdettel éppen a DVTK-t látjuk vendégül. Olasz Zsófiáék célja nem is lehet más, mint az újabb győzelem, amire meg is van minden esélyük, ha meg tudják ismételni a győriek ellen mutatott produkciót. Nem lesz könnyű meccs a Diósgyőr elleni, de valahogy itthon kell tartania a három pontot Fábián-Saleh Houssam alakulatának. A Szent Mihály FC U-19 már három fordulót teljesített a rájátszásban, azaz ott már a féltávhoz érkeztek a résztvevők. Sajnos nincsenek jó híreink, hiszen a mieink távolabb kerültek a hőn áhított ötödik helytől. Ennek oka, hogy az alsóházban eddig nyeretlen a csapat. Balázs Evelinék a diósgyőri gólgazdag iksz után hazai környezetben fájó vereséget szenvedtek az ETO-tól és a Pécstől is. A PMFC jelenleg 18 ponttal vezeti a mezőnyt, a DVTK 17, a hetedik Szent Mihály 16, míg a Győr 15 pontos, a hátralévő három játéknapon tehát még bármi történhet, bármi előfordulhat. Az immár Hovanyecz Attila és Lovászi Zsuzsanna által irányított lányaink az érettségiszünetet követően majd Tápén folytatják a miskolciak ellen. Nincs mese: valahogy ki kell csikarni a győzelmet. A nyitófotón az U-15-ös együttes.
- Szabó Dóra brazilos gólörömmel tért vissza
Visszajönni is tudni kell. Stílusosan, letéve a névjegyet! Nadja Djurdjevac és Milica Popovic megígérték, hogy gólpasszt adnak neki, és állták is a szavukat. 18 éves támadónk, Szabó Dóra hét hónappal a keresztszalagműtétje után újra az NB I-ben száguld! Óriási tapsot kapott társaitól már a Topolya elleni április 16-i edzőmérkőzés hajrájában is, mikor beszállt, a múlt szombati szombathelyi bajnokin pedig külön készültek az ünneplésére. A csupa szív, mindig vidám, a pályán mindent elsöprő akarattal futballozó Szabó Dórát imádja a csapat, nem véletlenül tett meg mindent azért, hogy sikeres és emlékezetes legyen a visszatérése. Az is lett! 18 esztendős, U-19-es válogatott támadónk élete legjobb NB I-es szezonjára készült, ami azonban sajnos már a 2. fordulóban megbicsaklott, hiszen a tavaly augusztus 30-i Honvéd elleni hazai bajnokin utolérte a rettegett sérülés: keresztszalag-szakadást szenvedett. Szeptember végén műtötték, s úgy tűnt, ez a szezonja lényegében be is fejeződött, mire elkezdődött. Ám Dórit nem olyan fából faragták, hogy feladja. Egy átlagos élsportolóhoz képest dupla munkát tett a rehabilitációba, ami kamatozott is, hiszen alig hét hónappal az operációt követően újra játékra tudott jelentkezni. A Simple Női Liga 19. fordulójában a Viktoria ellen csereként állt be a 75. percben, páratlan gyorsaságát kamatoztatva fickándozott a bal oldalon, s Nadja Djurdjevac mesteri indítása után a 93. percben gyönyörű góllal zárta le az 5-2-es KÉSZ-St. Mihály-Szeged-sikerrel végződő meccset. „Bár az edzéseken és a Topolya elleni felkészülési meccsen már pályára léphettem, fantasztikus érzés volt beszállni a Viktoria elleni bajnokin! Az edzőm, Major László megmondta már az elején, hogy ha nem rúgok gólt, akkor nem visz haza, ehhez próbáltam tartani magam. (Nevet.) A viccet félretéve, természetesen az volt a cél, hogy sérülésmentesen térjek vissza, s vigyáztam is nagyon, azzal együtt, hogy én mindig úgy játszom, hogy gólt akarok rúgni, és nyerni akarok. Örülök, hogy meg is tudtam ezt valósítani” – kezdte Szabó Dóra. Fiatal tehetségünk a pályán töltött mintegy 18 percben remek labdákat kapott társaitól, akik láthatóan igyekeztek őt kiszolgálni. Dórit képtelen volt feltartóztatni a vasi védelem. „A meccs előtt Nadja Djurdjevac és Milica Popovic közölték, hogy gólpasszt akarnak adni nekem. Na, mondom nekik, ti is rám rakjátok a nyomást, én alapvetően csak fel szeretnék újra menni a gyepre, és újra játszani az NB I-ben. Erre azt felelték, oké, csak élvezzem a játékot, ne törődjek semmivel, ők akkor is gólpasszt adnak nekem. Így is történt. Nem tudtam nem észrevenni, hogy Nadja és Popi a labdáinak 90 százalékával engem keresett a találkozó hajrájában, s meg is kaptam a legvégén azt a bizonyos asszisztot” – idézte fel. S ha már így történt, Szabó Dóra és Nadja Djurdjevac speciális örömtánccal köszöntötte a találatot. De hogyan született meg ez a koreográfia? „Már a hét közben megbeszéltük az edzéseken, hogy ha gólt rúgok vagy gólpasszt adok, akkor kitalálunk valami különleges gólörömöt. Akkor döntöttük el, hogy pontosan mi lesz ez, amikor a mérkőzés előtt bejártuk a pályát. Sokat gondolkodtunk rajta, mi lenne a legjobb. Az egyik nagy kedvencem Lamine Yamal, illetve imádom a brazil focistákat, akik láthatóan élvezik a játékot, élvezetből csinálják, s örülnek, táncolnak, ha gólt szereznek. Nadjával így végül úgy határoztunk, valami brazilos dolgot adunk elő, Vinícius Júnior gólörömét ültettük át a Szent Mihály mezébe. Ezek után nincs más hátra, a következő hétvégére, a Budaörs elleni találkozóra is ki kell találnunk valamit, s remélem, akár többször is tudunk majd táncolni a Szent Gellért Fórumban” – mondta szélsőnk. A keresztszalag-szakadás sok játékos pályafutását töri derékba, de átlagosan is egy évet vesz el a futballistáktól. Vajon mi volt a kulcsa annak, hogy Dóri hét hónappal egy ilyen komoly műtét és nyolc hónappal egy ilyen súlyos, veszélyes sérülés után máris vissza tudott térni, és nem is akárhogy? Major László vezetőedzőnk szerint a fanatizmusa. „Egy ilyen sérülés mentálisan is legalább akkora kihívás, mint fizikálisan. Amikor megműtöttek, pszichésen nagyon nehéz volt, fájt kimennem a csapat meccseire, hiszen nagyon szerettem támogatni a lányokat, de rossz érzés volt, hogy nem lehetek velük a pályán. Hál'istennek fejben gyorsan össze tudtam szedni magam, a műtét után 24 órával már az edzőteremben dolgoztam. A viszonylag gyors gyógyulás, felépülés természetesen nem csupán az én érdemem, hanem igazi, fantasztikus csapatmunka volt. Köszönettel tartozom a családomnak, a barátaimnak, a dietetikusomnak és a gyógytornászomnak is. És igen, egyetértek Lacival, a fanatizmusom, a mentalitásom sokat segített. A legtöbben nem hittek abban, hogy még a 2025/26-os szezonban újra játszhatok, de én mindvégig ezért küzdöttem. Minden edzésen az járt a fejemben, hogy már tavasszal a pályán akarok lenni, hiszen ez a jövőm szempontjából is nagyon fontos. Nem volt kétségem afelől, hogy meg tudom csinálni, s szerencsére kifizetődött a sok munka, a napi két edzés, amit suli előtt és után beleraktam a rehabilitációba. Boldog vagyok, hiszen góllal és győzelemmel tértem vissza, ennél szebbet elképzelni sem tudtam volna” – fejtette ki. S ha már így alakult, evés közben jön meg az étvágy! „Úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk a Viktoria otthonában 5-2-re. Van még hátra négy forduló, a hatodik helyen tanyázunk, s bízom benne, hogy a vége is jól fog sikerülni. Remélem, jönni fognak a gólok és a táncok. Egy biztos: mindenki ellen mindent meg fogunk tenni, és minden egyes mérkőzésen úgy megyünk fel a pályára, hogy győzni szeretnénk, bárki is legyen az ellenfél” – ígérte. Hajrá, Dóri, hajrá, Szent Mihály!
- Mérkőzések, eredmények (17. hét)
Pályán a Szent Mihály FC csapatai a kicsiktől a nagyokig, péntektől vasárnapig pattog a labda. Folyamatosan frissülő cikkünkben az eredmények, az összeállítások és az edzői nyilatkozatok! Április 24. (péntek) 15:00, Akadémiai női U-17 Alsóház 2. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - ETO FC Győr 4-3 (1-2). Szent Mihály: Herke Naira - Katona Dóra Noémi, Veres Dominika Letícia, Szilágyi Lilla, Herke Norina, Nagy Viktória, Olasz Zsófia, Bujdosó Sarolta, Rácz Veronika Erzsébet, Kovács Bettina Boglárka, Veres Doren. Cserék: Elekes Jázmin, Papdi, Jázmin, Purcsi Lilla. Gólszerzők: Bujdosó Sarolta, Rácz Veronika Erzsébet, Elekes Jázmin, Kovács Bettina Boglárka Fábián-Saleh Houssam edző: "A várakozásoknak megfelelően igazi rangadót játszottunk az ETO csapatával. Jól kezdtük a mérkőzést, korán vezetést szereztünk, majd sorra alakítottuk ki a veszélyes helyzeteket. Az első félidőben talán az idei év egyik legjobb teljesítményét nyújtottuk, azonban a félidő hajrájára érthetetlen módon megtört a játékunk, és a Győr meg tudta fordítani az állást. A szünetben rendeztük a sorokat, a lányok pedig jó mentalitással tértek vissza a pályára. A második félidőből egy igazi 'őrült' mérkőzés kerekedett: adok-kapok játék, gólok mindkét oldalon, kemény párharcokkal. Ebből végül mi jöttünk ki jobban. Összességében úgy gondolom, megérdemelt győzelmet arattunk, küzdésből jelesre vizsgáztunk. Bízom benne, hogy ezt a szintet a továbbiakban is tartani tudjuk, mind játékban, mind mentalitásban. Gratulálok a lányoknak, az ellenfélnek pedig további sok sikert kívánok.” Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Április 25. (szombat) 9:00, U-11-es Bozsik-fesztivál, Makó: A Szent Mihály FC U-11 eredményei: Szent Mihály - Szőreg II. 3-0. Gólszerzőink: Kormos Nimród 2, Juhász Mór Szent Mihály- Szőreg I. 5-0. Gólszerzőink: Daróczi Ádám 2, Kormos Nimród 2, Katsidis Steven Efsthatios Szent Mihály- Makó 5-1. Gólszerzőink: Katsidis Steven Efstathios, Harajka Ádám, Juhász Mór 2, Kormos Nimród Szent Mihály - Apátfalva 5-2. Gólszerzőink: Kormos Nimród 2, Katsidis Steven Efstathios 2, Daróczi Ádám Szent Mihály FC U-11: Bakonyi Botond, Balogh-Hódi Zénó, Daróczi Ákos, Daróczi Ádám, Kormos Nimród, Juhász Mór, Harajka Ádám, Katsidis Steven Efstathios, Böhler Zétény, Benkó Kristóf, Seyhun Son, Murányi Gergő. Kopasz Balázs edző: "Maximálisan elégedettek lehetünk a mai Bozsik-torna miatt. Kiváló időben kiváló játékkal és mentalitással futballozva megnyertük mind a négy meccset, s a fejlődés is egyértelműen látszik a játékosokon. Gratulálok a srácoknak!" Április 25. (szombat) 12:00, Regionális női U-14 Dél-Keleti csoport 15. forduló, Gyula: Gyulai Amazonok - Szent Mihály FC 2-0 (0-0). Szent Mihály: Gorzsás Zoé Kincső - Bárdos Laura, Nagy Dóra, Bereczki Betti, Nagy Lilla, Stumpf Kiara Petra, Zámbó Krisztina, Keszeli Violet, Juhász Fernanda. Cserék: Bakonyi Zoé, Pálvölgyi Dorka, Szakács Alexandra, Benecz Petra, Dudás Lívia. Pigniczki Zoltán edző: "Sok helyzetet hozó mérkőzésen Nagy Lilla révén mi csak kapufáig jutottunk, míg a Gyula a két lehetőségét gólra tudta váltani. Próbálkoztunk mindennel, de úgy tűnik, mostanában a góllövéssel hadilábon állunk, s sajnos szerencsénk sincs. A hátralévő időszakban a befejezésekre helyezzük a hangsúlyt az edzéseken. Gratulálok a Gyulának!" Április 25. (szombat) 15:00, Simple Női Liga NB I 19. forduló, Szombathely: Viktoria FC - KÉSZ-St. Mihály-Szeged 2-5 (1-2). Szent Mihály: Aradi Jázmin - Komlós Lilla, Tijana Zarkovic, Ónodi Vanessza, Juhász Enikő (Németh Peónia), Antelj Masa (Palotás Petra), Sara Simonovic (Barna Bíborka), Nadja Djurdjevac, Török Lilla, Horváth Anita (Szabó Dóra), Milica Popovic (Horváth Lara). Gólszerzőink: Milica Popovic 2, Ónodi Vanessza, Szabó Dóra és egy öngól Major László vezetőedző: "Játszottunk már jobban is, de 5-2-re nyerni a Viktoria otthonában nagyon szép dolog. Három-négy játékosom átlagon felüli teljesítménye kellett ma a nagyarányú győzelemhez. Gratulálok a csapatnak!" Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. A találkozóról élő, szöveges közvetítésünk IDE KATTINTVA olvasható. Április 25. (szombat) 17:00, Férfi vármegyei II. 20. forduló, Tömörkény: Tömörkény KSE - Szent Mihály FC 1-5 (1-1). Szent Mihály: Török Máté - Csobán Krisztián, Mórocz Gergő (Császi Álmos Attila), Vörös Tibor (Borzók Máté László), Nándori Barnabás (Faragó Mátyás), Arany Máté, Baján Zoltán, Olajos Csaba, Hufnágel Péter (Illés Márk), Lukács Zoltán János (Ferge Attila), Fülöp Levente. Gólszerzők: Baján Zoltán 2, Olajos Csaba, Nándori Barnabás, Faragó Mátyás Szabó Dániel vezetőedző: „Ahogy számítottunk rá, nagyon nehéz mérkőzést játszottunk a Tömörkény ellen. A hazaiak lényegében az első lövésükből gólt szereztek, majd egy olyan 20-30 perc után felébredtünk, és egy szöglet utáni kavarodásból egyenlítettünk. Azt követően igazán addig volt szoros a meccs, míg nem rúgtuk meg a második gólt. Azután megtört a Tömörkény, kijött a támadóink és a védőik közötti tempókülönbség, s esélyt sem hagytunk nekik. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, melyek közül a végén többet is gólra váltottunk, így megérdemelten gyűjtöttük be a fontos három pontot.” Beharangozónk IDE KATTINTVA olvasható. Április 26. (vasárnap) 10:00, Preakadémiai regionális női U-12 VII. csoport 7. forduló, Szentes: A Szent Mihály FC U-12 Sárga eredményei: Kecskeméti LC - Szent Mihály FC 2-2 Kiskunhalas FC - Szent Mihály FC 0-5 Szentes Kinizsi - Szent Mihály FC 1-2 Gólszerzőink: Balázs Hella 4, Répás Emma 4, Tálas Fanni 1 Szent Mihály FC U-12 Sárga: Balázs Hella, Daka Mira, Kovács Boglárka, Orcsik Flóra, Pásztor Csilla, Rácz Sarolta, Répás Emma, Sólya Villő, Tari Anna, Tálas Fanni. Czékus Renáta edző: "A lányok nagyon jó formában voltak, kiegyensúlyozott játékot mutattak. Az edzéseken elsajátított cseleket és taktikai lépéseket is tudták alkalmazni, hasznosítani a mérkőzéseken." Április 26. (vasárnap) 10:00, Preakadémiai regionális női U-12 VIII. csoport 7. forduló, Gyula: A Szent Mihály FC U-12 Piros eredményei: Szent Mihály FC - Gyulai Amazonok 3-1. Gólszerzőnk: Szekeres Erina 3 Szent Mihály FC - Békéscsaba 2-0. Gólszerzőnk: Kis Lilla 2 Szent Mihály FC - Tiszakécske 8-0. Gólszerzőink: Ludvig Jázmin 3, Lajkó Boglárka 2, Szekeres Erina, Sinkó Eszter, Tóth Nikolett Szent Mihály FC U-12 Piros: Tóth Nikolett, Kiss Judit, Kis Lilla, Szekeres Erina, Sinkó Eszter, Lajkó Boglárka, Ludvig Jázmin, Virgoncz Loretta, Sipos Dóra. Balogh Árpád edző: "Ma végre olyan helyzet elé lett állítva a csapat, ami nem sokszor fordul elő: vezetést szerzett az ellenfél! Ettől kezdve elkezdték komolyan venni a mérkőzést a lányok és megfordítottuk, agilis, harcos, eredményes játékkal. A második meccsen nehezen törtük fel a védelmet, de sikerült, 2-0, a harmadik találkozón már hoztuk a szokásos felszabadult játékot. Gratulálok, lányok, csak így tovább!" Április 26. (vasárnap) 10:00, Vármegyei férfi U-13 Oroszlán csoport 15. forduló, Szentmihály: Szent Mihály FC - Szegedi VSE 5-3 (2-1). Szent Mihály: Bakonyi Botond - Harajka Ádám, Balogh-Hódi Zénó, Murányi Gergő, Kormos Nimród, Keserű Kristóf, Kardos Kornél, Daróczi Ádám, Juhász Mór. Cserék: Nagyiván Attila Áron, Magyari Ferenc Márk, Katsidis Steven Efstathios, Kiss Hunor Vajk. Gólszerzőink: Kormos Nimród, Juhász Mór 2-2, Kardos Kornél Baka Márk edző: "A mai napon az U-13-as csapatunk a SZVSE csapatát fogadta. Szokásos módon szeretném kiemelni: a játékosaink csapatban, valamint egyénileg is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Annyi különbség van a korábbi mérkőzésekhez, hogy mai napon győzelemmel mentünk haza ebédelni! Minden játékosunk előtt le a kalappal! Végre számszerűen is szép eredmény is született! A gyerekek öröme be aranyozta a hétvégénket. Dolgozunk tovább!" Április 26. (vasárnap) 10:00, Vármegyei női U-16 15. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - ESK Kiskundorozsma 4-0 (3-0). Szent Mihály: Kocsispéter Luca - Ocskó Odett Anna, Kis Anna Réka, Bakonyi Zoé, Vajas Boglárka Izabella, Gácser Zoé, Kovács Boróka Holda. Cserék: Szurmai Enikő, Bárdos Laura, Benecz Petra, Török Nikoletta. Gólszerzőink: Bárdos Laura 2, Kovács Boróka Holda, Gácser Zoé Pigniczki Zoltán edző: "Miután a keretünkben több dorozsmai játékos is található, nagyon készültünk erre a meccsre, mely különlegesnek számított a lányok számára. Jó hangulatú presztízsmérkőzést vívtunk vasárnap délelőtt. A lányok szépen játszottak, megérdemelten nyertek. Kiemelkedett az U-14-ből feljátszó dorozsmai Bárdos Laura, tulajdonképpen az ő teljesítménye jelentette ma a különbséget." Április 26. (vasárnap) 13:00, Akadémiai női U-15 Alsóház 2. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Diósgyőri VTK 0-4 (0-3). Szent Mihály: Friebert Enikő - Csala Boglárka, Boruzs Fruzsina, Minorics Eszter, Elekes Jázmin, Katona Dóra Noémi, Nagypál Viktória, Radoi Fanni, Palotás Panni, Gondi Hanna Zsuzsanna, Simon Anna. Cserék: Hovanecz Lilien (k), Mészáros Doroti Terézia, Szalkai Anna, Orvos Maja, Birling Noémi, Csanki Boglárka. Olajos Csaba edző: "Sok szempontból a szöges ellentéte volt a mai mérkőzésünk legutóbbinak. Korai vendégvezetés, az első hibánk után, majd egy pontrúgás után kettőre nőtt a hátrány. Voltak lehetőségeink, kétszer a kapu torkából sem tudtunk betalálni. Az említett és további helyzetek kimaradása kulcs volt a mai napon, ami nem a mi oldalunkra billent, és a játékunk, védekezésünk is bizonytalanabbá vált. Ebben a korosztályban ezeknek a pillanatoknak sokkal nagyobb súlyuk van, ez ma is bebizonyosodott. Viszont azt nem lehet elvenni a gyerekektől, hogy ne próbálták volna meg, lesz még olyan mérkőzésünk a jövőben, ahol ezek fognak dönteni. Megyünk tovább, jövő héten újabb lehetőség van a javításra, meg kell tegyük!" Április 26. (vasárnap) 14:00, Női NB III 15. forduló, Szentmihály: Szent Mihály FC - ESK Kiskundorozsma 4-2 (2-2). Szent Mihály: Kiss Szandra - Pálnik Johanna, Tornyi Zita, Kugler Hanna, Pilán Tímea, Fehér Zsuzsanna, Nagy Anita, Madarasné Buknicz Inez, Rabi Ramóna. Cserék: Nagy Nikolett, Szabó-Csúri Alexandra, Csapó Zsófia. Gólszerzőink: Kugler Hanna 3, Rabi Ramóna Tornyi Zita játékos-edző: "Erős szélben játszottunk gólgazdag mérkőzést Szentmihályon a Dorozsma ellen. Sok helyzetet alakítottunk ki, még pontosítjuk a befejezéseket." Április 26. (vasárnap) 15:00, Vármegyei férfi U-19 Tisza-Maros csoport 16. forduló, Tiszasziget: Tiszasziget SE - Szent Mihály FC 5-1 (1-0). Szent Mihály: Fődi Máté István - Zsótér Gergő Botond, Lukács Zoltán János, Nagy Gergő, Barczány Kende Hunor, Kajcic Gergő, Mórocz Gergő, Borzók Máté László, Faragó Mátyás, Illés Márk, Juhász Marcell. Cserék: Varga Bence, Gondi Milán Mihály. Gólszerzőnk: Mórocz Gergő Szabó Dániel edző: "Küzdős első félidő után sajnos több egyéni hibát is megbüntetett a hazai csapat, aki így jogosan szerzett három pontot. Fejben sokkal fittebbnek kell lennie a srácoknak, persze sokaknak az érettségi most a legnagyobb feladat a következő hetekben. Remélhetőleg azért egy kis mozgás és foci jót fog tenni majd a tanulásban is." Április 26. (vasárnap) 16:00, Akadémiai női U-19 Alsóház 2. forduló, Tápé, KÉSZ Sport Aréna: Szent Mihály FC - Pécsi MFC 1-3 (1-1). Szent Mihály: Aradi Jázmin Dorka - Simon Adrienn Evelin, Papp Tamara, Bagi Luca Csenge, Balázs Evelin, Pribék Andrea, Oláh Maja Zoé, Budai Rebeka Réka, Arnold Sára, Barna Bíborka, Gyémánt Karina. Cserék: Kovács Nóra Lili, Baranyi Barbara, Vajda Zsófia, Bány Boglárka. Gólszerzőnk: Papp Tamara Hovanyecz Attila edző: "Nehéz hét áll mögöttünk több okból is. Sok betegünk volt, illetve a csapat körül is történtek olyan dolgok, melyeket rendezni kellett. Próbáltuk úgy felépíteni az edzéseket, hogy pozitív mentalitással tudjunk beleállni a hétvégi mérkőzésbe. Az elején tökéletesen betartották a lányok, amit előzetesen megbeszéltünk. Hamar vezetést szereztünk, uraltuk a játékot, ám aztán sajnos belekényelmesedtünk a meccsbe, átadtuk az irányítást a vendégeknek, akik gyorsan egyenlítettek. A félidőben próbáltuk rendezni a sorokat, nyugtattuk a lányokat, mert a labdabirtoklásban rengeteg volt a kapkodás. A második felvonást tüzesen, motiváltan kezdtük, rendre odakerültünk az ellenfél kapuja elé, helyzeteket alakítottunk ki, ám ezekkel nem tudtunk élni. Ezután viszont sajnos egy hiba csúszott a védekezésünkbe, amit megbüntetett a Pécs, és hátrányba kerültünk. A második gól után azt láttam a szemeken, hogy a lányok nem hiszik el, hogy meg tudjuk fordítani, meg tudjuk nyerni ezt a találkozót. Hajtottunk, csináltuk, küzdöttünk, de ez ma nem volt elég. Úgy gondolom, először a fejekben kell rendbe rakni a dolgokat, s utána tudunk előre haladni, mert ezek a játékosok ennél többre képesek, tudnak sokkal jobban játszani, s ez a csapat szebb eredményeket érdemel. Próbáljuk javítani a hibákat, megyünk előre, van még hátra három forduló, és továbbra is az a célunk, hogy megnyerjük az alsóházat. Fájó ez a mai vereség, de gratulálunk a Pécsnek, abszolút megérdemelten vitte el a három pontot."
- Ötösre vizsgáztunk
Nagyon fontos és értékes győzelmet aratott a KÉSZ-St. Mihály-Szeged Szombathelyen. Május első hétvégéjén megdőlhet a klub NB I-es pontrekordja, Milica Popovic pedig továbbra is a gólkirályi címért versenyez. Szombathelyen nem sok csapat tud simán, nagy gólkülönbséggel diadalmaskodni, a KÉSZ-St. Mihály-Szeged azonban megcsinálta. A Simple Női Liga 19. fordulójában együttesünk a hirtelen jött nagy meleg és a hosszú utazás ellenére is helyenként jó teljesítménnyel, szemet gyönyörködtető akciókkal magabiztosan verte az életéért küzdő, masszív és agresszív Viktoriát. Az 5-2-es idegenbeli sikerhez két góllal járult hozzá Milica Popovic, rajta kívül Ónodi Vanessza és a nyolc hónapos sérülés után visszatérő Szabó Dóra volt eredményes, valamint egy öngól is esett. Nadja Djurdjevac három, Sara Simonovic egy tanári assziszttal szolgálta ki társait. Elöl Horváth Anita, a középpályán Antelj Masa, hátul Tijana Zarkovic és a kapuban Aradi Jázmin is nagyon megbízhatón teljesített, lányaink háromgólos diadala teljesen megérdemelt. Ennek köszönhetően a Szent Mihály 26 pontjával tartja a hatodik helyet úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott (a győri meccsünket május 6-ára halasztották). A 19. forduló további mérkőzésein születtek meglepő eredmények. Az éllovas Ferencváros például nem bírt a sereghajtó Budaörssel, idegenben csak 1-1-re futotta erejéből. Üldözőjük, a Puskás Akadémia egy hatost vágott Pécsett, 6-1-gyel tért haza. Az MTK és az ETO fordulatos rangadója 2-2-vel zárult. Az Újpest 8-0-ra ütötte ki a tavasszal remeklő Diósgyőrt, míg a bennmaradásért harcoló Szekszárd hazai környezetben kapott ki 6-0-ra a Honvédtól. Mindez azt jelenti, hogy az élmezőnyben továbbra is három alakulatnak van esélye a döntőbe jutásra: az 50 pontos Fradit 48 ponttal követi a Felcsút, 45-tel az MTK. A 35 pontos Győr a bronzcsatában lesz érdekelt. A továbbra is borzasztóan szoros középmezőnyt 27 ponttal vezeti az Újpest a 26 pontos KÉSZ-St. Mihály-Szeged előtt, majd a Kispest zárkózik 24 ponttal, megelőzve a 23 pontos PMFC-t és a 18 ponttal kicsit leszakadni látszó DVTK-t. A két kieső kiléte még mindig nem dőlt el. Három körrel a vége előtt a Viktoria 10, a Szekszárd 9, a Budaörs 7 ponttal rendelkezik, a kérdés, ki lesz képes közülük (több) bravúrra a hajrában. A Szent Mihály nem csupán a hatodik pozíciójára és a klubtörténeti rekordbeállításnak számító 26 pontjára lehet nagyon büszke. Szerb támadónk, Milica Popovic ugyanis továbbra is versenyben van a gólkirályi címért. Az FTC-s Nagy Vanessza 22 találattal vezeti a mesterlövészek listáját, Popi két gyönyörű szombathelyi találatával pedig immár 21 gólos, szóval újra nyílttá tette a versenyfutást. Ami a folytatást illeti, Major László tanítványaira újabb nagyon nehéznek ígérkező, fontos, ám nyerhető találkozó vár. Május 2-án (szombaton) 17:30-kor a Budaörsöt látjuk vendégül a Szent Gellért Fórumban. Biztosak lehetünk benne, hogy a Fradi elleni iksszel feltüzelt budaörsiek nyerni akarnak majd, ám a mieinknek is pontosan ez lesz a céljuk! Ebből csak egy jó csata kerekedhet ki.
- Fontos Mérkőzések Hete (17.)
1,2026 április 24., 15 h.(péntek), Tápé Akadémiai U-17 : Szent Mihály FC- Györi ETO 2.2026 április 25., 9 h. ,(szombat) Makó : Bozsik U-11torna 3.2026 április 25 12 h. (szombat) 12 h. Gyula, leány regionális U-14 : Gyulai Amazonok - Szent Mihály FC 4.2026 április 25 15 h. (szombat)Szombathely Simple-Liga Női NB I : Viktória FC- Szent Mihály FC 2026 április 25.17 h.(szombat) Tömörkény , CS-Cs Megye Megye II: Tömörkény KSE Szent Mihály FC 2026 április 26. 10 h.(vasárnap) Szentes ,leány regionálisU-12 torna - Mercedes Kecskemét - Kiskunhalas - Szentes 2026 április 26. 10 h. ( vasárnap) .Gyula . leány regionális U-12 torna : - Gyulai Amazonok - Tiszakécske - Békéscsaba 2026 április 26. 10 h (vasárnap) Szentmihály ,fiú U-13 Szent Mihály FC- SZVSE 2026 április 26. 10 h.(vasárnap), ,Tápé női U-16 CS-Cs Megye : Szent Mihály FC- Kiskundorozsma 2026 április 26. 13 h.(vasárnap) Akadémia női U-15 : Szent Mihály FC- DVTK 2026. április 26. 14 h. (vasárnap) Szentmihály, női megyei felnőtt: Szent Mihály FC - ESK Kiskundorozsma 2026. április 26. 15 h. (vasárnap) Tiszasziget megyei férfi U-19 Tiszasziget SE - Szent Mihály FC 2026 április 26. 16 h.(vasárnap) Akadémia női U-19 : Szent Mihály FC- PMFC
- Hétvégi előzetes: győzni megyünk Szombathelyre!
Nem lesz könnyű mérkőzés, de lányaink nagyon elszántak: három pontért utazik a Viktoriához NB I-es női csapatunk. A háromhetes válogatott szünet után idegenbeli mérkőzéssel folytatja szereplését a Simple Női Ligában a KÉSZ-St. Mihály-Szeged. Lányainkra fontos meccs vár szombaton az életéért küzdő Szombathely otthonában. A 23 pontos Szent Mihály a hatodik helyről várja az NB I hajráját, míg a 10 pontos Viktoria FC még éppen bennmaradást érő pozícióban tanyázik, ám a Szekszárd 9 ponttal ott liheg a nyomában, s még a 6 pontos Budaörs sem adta fel a reményt. Nagyon nehéznek ígérkezik a vasi kirándulás, a hazai együttes biztosan mindent el fog követni a három pont megszerzéséért, de a mieinknek sem lehet más a céljuk, hiszen szeretnék minél előkelőbb helyen zárni majd a bajnokságot. „A hosszú pihenő után megpróbálunk eredményesen szerepelni Szombathelyen. Tudjuk, hogy nem vár ránk könnyű mérkőzés, hiszen ellenfelünk az utolsó szalmaszálba igyekszik kapaszkodni. A Viktoria otthonában mindig nagyon nehéz nyerni, egységesen és fegyelmezetten kell futballozni, hogy meg tudjuk szerezni a három pontot” – nyilatkozta honlapunknak Major László vezetőedző. A vasiaktól a télen is több kulcsember távozott. Schvirján Dóra kapus, Kovács Virág, Petrovics Petra és Kiss-Lantos Hanna az osztrák Südburgenlandhoz, Gravencz Gréta az MTK-hoz, Novák Luca a DVTK-hoz, míg Tőzsér Vanda és Zahár Flóra az Astrához igazolt. Markó Edina kezei alatt így jelenleg az élvonal legfiatalabb átlagéletkorú gárdája dolgozik. Az anyagi gondokkal küszködő Viktoria most elsősorban a saját utánpótlására támaszkodik, s hogy vannak tehetségei, azt jól mutatja, hogy az U-17-es, illetve az U-19-es korosztályos válogatottak keretében Licskai Lénát, Csanádi Katát, Sági Fruzsinát, Márkus Grétát és Polovics Dorinát is számításba veszik játékosaik közül. A szombathelyiek tavasszal még nyeretlenek, négyszer kaptak ki (Újpesten, a Fradi vendégeként, s odahaza a Pécs és az MTK ellen), és ami különösen fájó számukra, a két közvetlen riválisuk, a Szekszárd és a Budaörs ellen is csak 1-1-re futotta erejükből hazai környezetben. Ezzel együtt abszolút nem szabad félvállról venni őket, hiszen akaratos, küzdős, nagyon masszív alakulatról van szó, mely nem adja olcsón a bőrét, s melyet nem egyszerű feltörni. Legutóbb a Ferencváros otthonában elszenvedett súlyos, 7-0-s vereség alkalmával a Kocsi (Bényei, 89.) – Nagy D., Urbán, Pintér, Licskai – Németh M. (Vesztergom, 65.), Sági (Hécz, 46.), Czakó, Csanádi – Varró, Csejtei összeállításban szerepelt az együttes, melynek házi góllövőlistáját Németh Mirtill és Petrovics Petra vezeti 3-3 találattal. Azért is ígérkezik pikánsnak az összecsapás, hiszen mint ismert, a Viktoria (Haladás) korábban a mieink egyik mumusának számított, ráadásul szegedi oldalról több játékosnak (Németh Peónia, Juhász Enikő) is van vasi múltja. Az eddigi tizenhat egymás elleni mérkőzésünk közül csak négy végződött Szent Mihály-győzelemmel, s négy döntetlen mellett nyolcszor örülhetett a Viktoria (Haladás), az összesített gólkülönbség a mi szempontunkból 25-30. A 2024/25-ös NB I-es kiírásban idegenben nagyon fájó, 2-1-es vereséget szenvedtünk, majd 5-1-gyel vágtunk vissza idehaza. Ebben az idényben ősszel itthon hátrányból fordítva nyertünk 3-1-re (gólszerzők: Milica Popovic 2, Komlós Lilla, illetve Urbán Viktória), az utóbbi két találkozó tehát a miénk lett, a friss emlékek pozitívak és kedvezőek. Jó lenne most már idegenben is nyerni a Viktoria ellen, s menetelni tovább egy szép helyezés felé. Hajrá, Szent Mihály! Emlékeztetőül a 8. fordulóban: KÉSZ-St. Mihály-Szeged –Viktoria FC 3-1 (0-1). Szeged, Szent Gellért Fórum, 100 néző, vezette: Sipos Katalin (Nyeste Laura, Rigó Viktória). Szent Mihály: Aradi – Komlós, Ónodi, Sajti, Németh P., Djurdjevac, Simonovic (Horváth A., 89.), Barna (Horváth L., 62.), Török L., Suták (Szőke, 5., Nagy L., 62.), Popovic. Vezetőedző: Major László. Viktoria: Schvirján – Nagy D., Kovács V., Pintér, Licskai, Németh M. (Novák, 74.), Sági (Csizmadia, 46.), Urbán, Gravencz (Polovics, 58.), Varró (Csanádi, 74.), Petrovics (Csejtei, 77.). Technikai vezető: Kiss Tamás Gólszerzők: Komlós L., M. Popovic 2, illetve Urbán V. A női NB I állása a 19. forduló előtt: A Simple Női Liga 19. fordulójának további műsora: Szekszárdi WFC – Budapest Honvéd péntek 16:30 Pécsi MFC – Puskás Akadémia FC szombat 14:00 Újpest FC – Diósgyőri VTK szombat 16:00 MTK Budapest – ETO FC Győr szombat 17:00 Budaörsi SC – FTC-Telekom szombat 18:00 Simple Női Liga NB I 19. forduló, Viktoria FC – KÉSZ-St. Mihály-Szeged, április 25. (szombat) 15:00, Szombathely, Haladás Sportkomplexum









